Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Въведени са нови правила от 01.03.2022г за влизане в Ливан във връзка
с КОВИД обстановката ,и вече при валиден ваксинационен сертификат не
по-рано от 6 месеца и не по-късно от 14 дни от датата на заминаване,не е
необходим PCR-тест ,нито предварително,нито при пристигане в Ливан,нито
за влизане в Сирия.
  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Pantelej Putnik каза:

Утре се връщам от Турция. Имам сертификат за оздравял (не зелен евро сертификат), който сочи, че важи само в БГ, защото е от антигенен тест. Ще бъде ли достатъчен или да правя тест, за да ме пуснат през границата?

 

преди 3 часа, Мирослав Василев каза:

Ако не се лъжа, вече можеш да свалиш Евро сертификата, въпреки че си с антигенен тест, мисля че няколко мнения по-нагоре беше коментирано.

Преди някой беше казал, че извън България his.bg не се отваря. Сега как е?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , ДиянаВ каза:

 

Преди някой беше казал, че извън България his.bg не се отваря. Сега как е?

Пробвах сега и не успявам да вляза. Но мисля, че след като имам валиден сертификат, на който пише "Валиден само за България", то трябва да ме пуснат без тест. Или ще ми трябва? Казвайте, че утре да правя, ако ще трябва.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Последно - да правя ли антигенен за влизане от Турция в БГ, или важащият само за БГ сертификат за преболедувал (с антигенен тест) ще ми свърши работа? Да не ме върнат на границата!?

Ако ме върнат - пускам си 2 пръста дебел мустак и си слагам 2 златни зъба и ще ви пращам мои снимки, при това усмихнат 🤣

  • Харесвам 1
  • Смея се 12
Връзка към коментар

Явно тук още никой не е пробвал да се прибере с БГ сертификат за вътрешна употреба. Твоят опит ще е от полза на следващите , винаги някой прокарва път !

 

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , Pantelej Putnik каза:

Последно - да правя ли антигенен за влизане от Турция в БГ, или важащият само за БГ сертификат за преболедувал (с антигенен тест) ще ми свърши работа? Да не ме върнат на границата!?

Ако ме върнат - пускам си 2 пръста дебел мустак и си слагам 2 златни зъба и ще ви пращам мои снимки, при това усмихнат 🤣

Няма как да не те пуснат да влезеш.

Ако не признаят документа, който имаш, което ми се струва не логично, ще те карантинират до представяне на отрицателен тест, пристигайки в Бг.

 

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Pantelej Putnik каза:

Последно - да правя ли антигенен за влизане от Турция в БГ, или важащият само за БГ сертификат за преболедувал (с антигенен тест) ще ми свърши работа? Да не ме върнат на границата!?

Ако ме върнат - пускам си 2 пръста дебел мустак и си слагам 2 златни зъба и ще ви пращам мои снимки, при това усмихнат 🤣

Павел се прибра от Барселона преди месец със сертификат за преболедувал ( с антигенен тест). Всичко зависи от лелката от РЗИ , според мен вече са доста лежерни. Преди 4 месеца лелката от РЗИ на Станке Лисичково , не го пусна да се прибере от Македония със същият тест и си правихме антигенен да се освободим от карантината . Може да пробваш и с теста с който си влязъл в Турция , аз така се прибрах от Барселона .

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Pantelej Putnik каза:

Последно - да правя ли антигенен за влизане от Турция в БГ, или важащият само за БГ сертификат за преболедувал (с антигенен тест) ще ми свърши работа? Да не ме върнат на границата!?

Ако ме върнат - пускам си 2 пръста дебел мустак и си слагам 2 златни зъба и ще ви пращам мои снимки, при това усмихнат 🤣

Мисля, че няма нужда да правиш тест. Сертификата ти е дистатъчен. Последния път РЗИто на Капъкуле само погледна и каза аа ок давай натам.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Pantelej Putnik каза:

Последно - да правя ли антигенен за влизане от Турция в БГ, или важащият само за БГ сертификат за преболедувал (с антигенен тест) ще ми свърши работа? Да не ме върнат на границата!?

Ако ме върнат - пускам си 2 пръста дебел мустак и си слагам 2 златни зъба и ще ви пращам мои снимки, при това усмихнат 🤣

Ако не може през български VPN да се влезе в his.bg  ,нека някой приятел в България изтегли сертификата за преболедувал с антигенен тест и ти прати  PDF  по интернет.От вчера вече излизат в сайта,и моят излезе.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, MayaS каза:

Мисля, че няма нужда да правиш тест. Сертификата ти е дистатъчен. Последния път РЗИто на Капъкуле само погледна и каза аа ок давай натам.

Още миналата пролет на Кап. Андреево ми признаха и само епикриза. Нямах никакаво друго доказателство с подпечатан тест, с който да удостоверя преболедуването.

Хората с минали положителни тестове също минаваха без проблем.

Все пак, @Pantelej Putnik, ако имаш и разпечатан пдф, ще е по-лесно, мисля, щото си зависи, на кого попаднеш. Аз винаги нося и на хартиен носител.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Напълно ваксинираните пътници, пътуващи за Шри Ланка, от 01.03 няма да са длъжни да представят ПСР или антигенен тест. Преди това искаха и ваксина, и тест 🙂 

https://www.newswire.lk/2022/02/27/no-pcr-sri-lanka-further-relaxes-restrictions-for-overseas-arrivals/

https://www.srilanka.travel/helloagain/

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Привет,
Как тълкувате следния текст?
4.3. Червена зона – лицата се допускат на територията на страната при представяне на валиден цифров COVID сертификат на ЕС за ваксинация, за преболедуване или за проведено изследване или на равностоен или аналогичен документ, съдържащ същите данни като цифровия COVID сертификат на ЕС.


Имам сертификат само за антитела. Въпросът ми е на влизане в БГ от Сърбия дали да си правя труда да си пусна антигенен или ПСР тест (в Сърбия) или няма да го признаят на Калотина и ще ме сложат при всички положения под карантина, като най-рано на 72 час ще мога да си пусна тест с който да се освободя. Получих 2 противоположни отговора от софийското и от плевенското РЗИ и съм в размисъл.
Ако някой е бил в тази ситуация ще се радвам да сподели опит.

Благодаря!

Връзка към коментар
преди 14 минути , Alexander каза:

За Португалия не виждам да пише нищо, колко време важат ваксините. Да разбирам, че няма срок ли или че е стандартния 270 дни?

И аз точно това загледах и се чудя, че съм близо до тия 270 дни.

Обече специално за Мадейра вече няма абсолютно никакви изисквания. Нито тестове, нито ваксини, нищо.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 33 минути , master_of_germs каза:

И аз точно това загледах и се чудя, че съм близо до тия 270 дни.

Обече специално за Мадейра вече няма абсолютно никакви изисквания. Нито тестове, нито ваксини, нищо.

Много странно! Къде го видя това?

 

Явно е 270 дни, по стандарт, защото не пише нищо повече освен, че искат ЕУ сертификат. За Азорите е пак както на континента.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 57 минути , denita каза:

Привет,
Как тълкувате следния текст?
4.3. Червена зона – лицата се допускат на територията на страната при представяне на валиден цифров COVID сертификат на ЕС за ваксинация, за преболедуване или за проведено изследване или на равностоен или аналогичен документ, съдържащ същите данни като цифровия COVID сертификат на ЕС.


Имам сертификат само за антитела. Въпросът ми е на влизане в БГ от Сърбия дали да си правя труда да си пусна антигенен или ПСР тест (в Сърбия) или няма да го признаят на Калотина и ще ме сложат при всички положения под карантина, като най-рано на 72 час ще мога да си пусна тест с който да се освободя. Получих 2 противоположни отговора от софийското и от плевенското РЗИ и съм в размисъл.
Ако някой е бил в тази ситуация ще се радвам да сподели опит.

Благодаря!

Защо да не признаят теста, направен в Сърбия? Това е "сертификат за проведено изследване".

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Alexander каза:

Много странно! Къде го видя това?

 

Явно е 270 дни, по стандарт, защото не пише нищо повече освен, че искат ЕУ сертификат. За Азорите е пак както на континента.

https://www.visitportugal.com/en/content/covid-19-measures-implemented-portugal

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И аз разглеждам мерките от/до Португалия. Обмислям пътуване юни. Правилно ли разбирам, че може да се влезе с антигенен тест, след това там не е необходим тест /за ресторанти/хотели/влакове/, да летим до Лондон и от там до София без да са необходими други тестове? Ваксината ми е от август и нямам намерение да се бустерирам 🙂  Разбира се, това е положението към мерките, действащи към момента. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Някой с някаква представа дали италианците от 1-ви април ще пускат народа свободно? Най-вече ме интересува за деца под 12 години ще искат ли все още тест? А ако детето е изкарало вируса нали не се изисква тест? Прекалено рано ли питам?

Връзка към коментар
преди 39 минути , searus каза:

Някой с някаква представа дали италианците от 1-ви април ще пускат народа свободно? Най-вече ме интересува за деца под 12 години ще искат ли все още тест? А ако детето е изкарало вируса нали не се изисква тест? Прекалено рано ли питам?

* Децата под 6-годишна възраст са освободени от задължението за представяне на отрицателен тест за КОВИД. Същите не подлежат на карантина, ако придружаващият ги родител е освободен от карантина поради наличие на сертификат за ваксинация или за преболедуване.
* Лица, навършили 6-годишна възраст, следва да представят сертификат за отрицателен тест. Същите не подлежат на карантина, ако придружаващият ги родител е освободен от карантина поради наличие на сертификат за ваксинация или за преболедуване.

 

https://www.mfa.bg/bg/covid19map/Europe/italy

 

 

Това е за момента.От 1.04 нямам представа какво ще променят. 

Редактирано от Otnesen
Връзка към коментар
преди 3 часа, neuromancer каза:

Защо да не признаят теста, направен в Сърбия? Това е "сертификат за проведено изследване".

 

Софийското РЗИ твърди, че смисъла на текста е, че това не е ПСР/антигенен тест за влизане, а тест направен за доказване на заболяване извън страните издаващи зелен  COVID сертификат на ЕС за ваксинация или за преболедуване. Затова ме вкараха в размисъл...

Връзка към коментар

Там горе пише "ЕС сертификат или еквивалентен". А дали е за пътуване или за доказване на заболяване  никъде не пише, дори и да те питат като взимат пробата, еднакви са.

Това, което са ти казали практически изключва възможността да влезеш с тест от извън ЕС, което не може да е така, и не е (сума народ и аз включително влизахме с тестове, правени извън ЕС).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, neuromancer каза:

Там горе пише "ЕС сертификат или еквивалентен". А дали е за пътуване или за доказване на заболяване  никъде не пише, дори и да те питат като взимат пробата, еднакви са.

Това, което са ти казали практически изключва възможността да влезеш с тест от извън ЕС, което не може да е така, и не е (сума народ и аз включително влизахме с тестове, правени извън ЕС).

И моята логика е такава.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.