Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 3 часа, searus каза:

Някой с някаква представа дали италианците от 1-ви април ще пускат народа свободно? Най-вече ме интересува за деца под 12 години ще искат ли все още тест? А ако детето е изкарало вируса нали не се изисква тест? Прекалено рано ли питам?

 

И аз чакам новите мерки. Искам пролетната ваканцията да заведем  децата.Програмата е готова,цените на билетите падат. Само да облекчат условията за пътуване.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 15 часа, stanimir каза:

Явно тук още никой не е пробвал да се прибере с БГ сертификат за вътрешна употреба. Твоят опит ще е от полза на следващите , винаги някой прокарва път !

 

Минавам границата и веднага докладвам - докторът ми видя сертификата и каза: "Аха, преболедувал. Докога важи? Добре, минавай." Иначе си проверяват и гледат. На живо от Капъкуле, Pantelej Putnik

  • Харесвам 21
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 19 часа, Otnesen каза:

* Децата под 6-годишна възраст са освободени от задължението за представяне на отрицателен тест за КОВИД. Същите не подлежат на карантина, ако придружаващият ги родител е освободен от карантина поради наличие на сертификат за ваксинация или за преболедуване.
* Лица, навършили 6-годишна възраст, следва да представят сертификат за отрицателен тест. Същите не подлежат на карантина, ако придружаващият ги родител е освободен от карантина поради наличие на сертификат за ваксинация или за преболедуване.

 

https://www.mfa.bg/bg/covid19map/Europe/italy

 

 

Това е за момента.От 1.04 нямам представа какво ще променят. 

За момента е ясно. Дразня се, че още ме занимават с тестовете си за деца, още повече, че малкият в момента е с ковид, и изглежда отново сме дискриминирани от английските бюрокращини, тъй като няма начин (аз поне не намирам) да му изкарам сертификат за преболедуване за пътуване в чужбина. Просто NHS не издавали такова нещо, освен ако не е над 12, личните лекари също не можели да дават дори обикновено писъмце... Какво правят горките дечица от 6 до 12? Пак тест или карантина... Жалка работа...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 12 часа, Pantelej Putnik каза:

Минавам границата и веднага докладвам - докторът ми видя сертификата и каза: "Аха, преболедувал. Докога важи? Добре, минавай." Иначе си проверяват и гледат. На живо от Капъкуле, Pantelej Putnik

Извинявам се, не съм следила точно дискусията, но какъв е точно сертификата с който са те пуснали? 

/Аз имам такъв за наличие на антитела, на които пише, че важи само за територията на България за 3 месеца. /

Връзка към коментар

  Здравейте разбрах че за Белгия от март без бустер ваксината е валидна само 150 дни знае ли някой за Пирогов дали правят бързи Rapid antigen tests ? Трябва ми за пътуване.

Връзка към коментар
преди 1 минута , Valentin Takev каза:

  Здравейте разбрах че за Белгия от март без бустер ваксината е валидна само 150 дни знае ли някой за Пирогов дали правят бързи Rapid antigen tests ? Трябва ми за пътуване.

Срещу 10лв. правят. Доста леко взимат теста като е за пътуване,излиза за 15 Мин.

Връзка към коментар
преди 3 минути , ivan69 каза:

Срещу 10лв. правят. Доста леко взимат теста като е за пътуване,излиза за 15 Мин.

знаеш ли колко часа по рано трябва да го изкарам преди полета

Връзка към коментар
преди 5 минути , Valentin Takev каза:

знаеш ли колко часа по рано трябва да го изкарам преди полета

24. Или 48,погледни изискванията на държавата.но едва ли някой ще те провери.

Връзка към коментар
преди 2 часа, searus каза:

тъй като няма начин (аз поне не намирам) да му изкарам сертификат за преболедуване за пътуване в чужбина.

Не е ли просто да имаш положителен ПСР отпреди повече от 15 дни?

Връзка към коментар
Преди 1 час, Taliana каза:

Извинявам се, не съм следила точно дискусията, но какъв е точно сертификата с който са те пуснали? 

/Аз имам такъв за наличие на антитела, на които пише, че важи само за територията на България за 3 месеца. /

Чудих се дали ще ме пуснат в БГ от Турция с моя сертификат за преболедувал, който важи само за БГ (защото е с антигенен тест). Оказа се, че не е проблем. Докторът си прегледа внимателно сертификата. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 26 минути , neuromancer каза:

Не е ли просто да имаш положителен ПСР отпреди повече от 15 дни?

Приемат ли смс като доказателство, или имейл? Нищо не дават на хартия...

 

Това е всичко, с което разполагаме:

 

(Име, дата на раждане)

Test date: 04/03/2022

 

Your coronavirus PCR test (or other lab test) result is positive. It’s likely you had the virus when the test was done.

 

You should stay at home and the people you live with should avoid contact with other people especially those who are at higher risk from COVID. Go to https://www.nhs.uk/stay-at-home or call 119 to find out more about when to stay at home and what to do.

 

For a child or staff at school or nursery, tell the school/nursery.

 

If you’re pregnant, contact your midwife, maternity team or GP.

 

For medical help, contact 111. In an emergency call 999.

 

As someone who has had a positive test, your help will be valuable in finding coronavirus treatments. Sign up to take part in coronavirus studies on the National Institute for Health Research (NIHR) website: https://bepartofresearch.nihr.ac.uk/campaigns/Positive-test-result/

Връзка към коментар
преди 56 минути , Pantelej Putnik каза:

Чудих се дали ще ме пуснат в БГ от Турция с моя сертификат за преболедувал, който важи само за БГ (защото е с антигенен тест). Оказа се, че не е проблем. Докторът си прегледа внимателно сертификата. 

Сега вече може да се изтегли ЕС сертификат за  преболедувал, доказано с изследване проведено с антигенен тест. Т.е. положителен тест  при изследването.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

#Италия - на летището в Болоня ти поглеждат само PLF сертификата за 1 секунда и минаваш паспортен контрол. Ако имате паспорт, с него става за няколко минути, но с лична карта се чака много, особено за късните полети. Доста често работи само едно гише. В самата Италия навсякъде ни проверяваха сертификата с приложението VerificaC19 - хотели, ресторанти, барове. В галерия Уфици и в Палацо Векио във Флоренция дори мерят температурата на всеки. Единствените места, където не ни провериха за сертификат са тези места, където продават само сладолед и по случайност не ни провериха в едно малко закътано място за сандвичи. 

На връщане за България на летището само ти проверяват сертификата от РЗИ за валидност и те пускат. Няма нужда от други документи. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

#Белгия 

от 11 март няма да се попълва PLF при пристигане в Белгия от държави в ЕС и Шенген, също и от трети страни ако с в белия списък с държави. 

от 7 март изискването за носене на маски отпада, остават задължителни само в обществения транспорт, болници и домове за грижи.

от 7 март отпада изискването за представяне на Covid Safe Ticket (CST) (за ваксинация, преболедуване или негативен тест). 

Covid Safe Ticket (CST) afgeschaft en Passenger Locator Form (PLF) versoepeld, mondmaskers mogen zo goed als overal af | Instagram HLN | hln.be 

  • Харесвам 22
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 17 часа, denita каза:

Привет. Минавам само да споделя, че преди 2 часа минахме през Калотина и никой въобще не ме и попита за сертификат. Останалите ни спътници в другите коли също.

Здравейте,

Снощи се прибрахме от Сърбия и на Калотина никой не поиска нищо. А същевременно чакахме повече от час, за да преминем.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Здравейте, в сряда 9ти март летим за Йордания. Навсякъде пише, че са отпаднали PCR тестовете при пристигане, но току що получих мейл от Ryanair, според който:

irlines are responsible to ensure each passenger, prior to boarding, has a negative PCR test which was conducted within 72 hours prior to the departure time from the first embarking airport (regarding Egypt, Turkey, Iraq only PCR tests from approved labs should be accepted. - exemptions include: - children under the age of 5 years.

PCR test upon arrival is mandatory for all passengers and must be paid through the https://www.visitjordan.gov.jo portal. - exemptions include: - children under the age of 5 years

 

някой има ли актуална информация? Кого да слушаме в такъв случай?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.