Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Ха дано 😉

 

Airports and Airlines call for all intra-EU COVID Travel Restrictions to be dropped as pandemic hits second anniversary milestone
Airports Council International: https://www.aci-europe.org/media-room/381-airports-and-airlines-call-for-all-intra-eu-covid-travel-restrictions-to-be-dropped-as-pandemic-hits-second-anniversary-milestone.html

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 33 минути , Lindt каза:

 

Еднодневната разходка до Сърбия възможна ли е без тест, ако си ваксиниран преди 10 месеца или валидността е 9 месеца? 

 

В Сърбия няма никакви изисквания към влизащите българи. Да не говорим, че там реално няма и никакви мерки. На влизане в България официално трябва сертификат, но на нас миналата седмица на Калотина не ни поискаха абсолютно нищо. Беше неделя следобед и опашките бяха огромни, така че може и това да е оказало влияние.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Замислям една пролетна разходка до Прага като мисля да летя София-Милано-Прага и после да се върна от Мюнхен. За Италия и Чехия ще мога да влезна с антигенен тест нали? Като влизам в Германия през Чехия ще ми трябва ли нещо, както и на летището в Германия? И за влизане в България, ако имам ваксина, която е вече невалидна според евро изискванията(10 месеца от втората игла) ще може ли да ми послужи пред българските гранични власти или ще ми трябва и тест?

Връзка към коментар
преди 18 часа, denita каза:

В Сърбия няма никакви изисквания към влизащите българи. Да не говорим, че там реално няма и никакви мерки. На влизане в България официално трябва сертификат, но на нас миналата седмица на Калотина не ни поискаха абсолютно нищо. Беше неделя следобед и опашките бяха огромни, така че може и това да е оказало влияние.

Извинявам се, че пак ще задам уточняващи въпроси, но ми се струва твърде хубаво за да е истина.

Правилно ли разбирам, че неваксиниран българин може да посети Сърбия (и да се прибере в БГ) само с антигенен тест, който всъщност му трябва единствено за  връщането в България?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 11 часа, Pepi Popova каза:

Като влизам в Германия през Чехия ще ми трябва ли нещо, както и на летището в Германия?

Антигенен тест проведен не по-късно от 48 часа преди влизането в страната. За летището също + ФФП2 маска.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 5 часа, iMari каза:

Извинявам се, че пак ще задам уточняващи въпроси, но ми се струва твърде хубаво за да е истина.

Правилно ли разбирам, че неваксиниран българин може да посети Сърбия (и да се прибере в БГ) само с антигенен тест, който всъщност му трябва единствено за  връщането в България?

Привет,

 

За влизането в Сърбия се водих по информацията, която качват тук.

https://mfa.rs/en/citizens/travel-serbia/covid-19-entry-requirements
 

За връщането в България имах колебания. Писала съм по-нагоре в темата.

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, iMari каза:

Извинявам се, че пак ще задам уточняващи въпроси, но ми се струва твърде хубаво за да е истина.

Правилно ли разбирам, че неваксиниран българин може да посети Сърбия (и да се прибере в БГ) само с антигенен тест, който всъщност му трябва единствено за  връщането в България?

Абсилютно да, бях писала от личен опит още преди месец. На отиване в Сърбия - нищо, на връщане в България - по желание 😉

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
На 12.03.2022 г. в 9:42, tch каза:

Антиген тест до 48 часа преди пристигане, пср до 72 часа преди пристигане. Или сертификат за преболедувал/всксиниран

Германия има ли задължителни изисквания за бустерна доза или се признава стандартен ваксинационен сертификат с игла не по-стара от 270 дни?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 часа, Георги Матеев каза:

Германия има ли задължителни изисквания за бустерна доза или се признава стандартен ваксинационен сертификат с игла не по-стара от 270 дни?

Признава се 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

В Обединеното кралство от петък се очаква да няма повече никакви рестрикции при пътуване, включително за неваксинирани. Махат формуляри, тестове, всичко. Също така ако се разболее човек, не е задължително да се карантинира (само силно препоръчително да избягва да заразява хората)

  • Харесвам 22
  • Браво 1
Връзка към коментар

Изглежда че съвсем скоро ще може да се пътува до Ю.Кореа без да поставят под карантина ваксинираните.Информацията е взета от https://kr.usembassy.gov/022420-covid-19-information/

 

Starting from March 21, 2022, vaccinated travelers who have completed their COVID-19 vaccination in Korea OR those who already registered their overseas vaccination history at a local Korean public health center will be eligible for quarantine exemption.

  • Starting from April 1, 2022, vaccinated travelers who have completed vaccination overseas AND register their vaccination history through the Quarantine COVID19 Defence (Q-Code) system BEFORE traveling to Korea will be eligible for quarantine exemption. Vaccination is considered to be complete 14 days after the 2nd shot for a two-dose vaccine (valid up to 180 days) or with booster shots.
  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 4 часа, searus каза:

В Обединеното кралство от петък се очаква да няма повече никакви рестрикции при пътуване, включително за неваксинирани. Махат формуляри, тестове, всичко. Също така ако се разболее човек, не е задължително да се карантинира (само силно препоръчително да избягва да заразява хората)

 Още от сряда (16.03) се очаква , че отпадат PLF и задължителните маски на летище Хийтроу , както и на борда на самолетите на Бритиш Еъруейс ( ако не са в противоречие на правилата в държавата -дестинация ).

Връзка към коментар
преди 21 минути , stanislavpp каза:

 Още от сряда (16.03) се очаква , че отпадат PLF и задължителните маски на летище Хийтроу , както и на борда на самолетите на Бритиш Еъруейс ( ако не са в противоречие на правилата в държавата -дестинация ).

Маските да, но PLF от петък. Маските не са задължителни от известно време, освен в NHS, а Хийтроу и Бритиш не са gov.uk, предполагам, че сами си решават 😉

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Малдиви

В сила от 13 Март 2022
Отменя се извънредното положение във връзка с пандемията COVID
Не е нужен PCR тест за ваксинирани и неваксинирани туристи на влизане и на излизане от Малдиви
Маските не са задължителни!
Влиза се Свободно !
  • Харесвам 21
  • Браво 7
Връзка към коментар

Англия премахва всички тестове за влизане без значение от ваксинационния статус

 

18 March travel to England changes

 

If you will arrive in England from abroad after 4am, Friday 18 March, you do not need to:

  • take any COVID-19 tests – before you travel or after you arrive
  • fill in a UK passenger locator form before you travel

This will apply whether you are vaccinated or not.

You also will not need to quarantine when you arrive, in line with current rules.

  • Харесвам 8
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 12 минути , mu_ry каза:

пътуваме за Лондон в събота на 19, това значи, че нищо не трябва да попълвам, нали 🙂 Иначе сме ваксинирани

Да, нищо не ви трябва. Всичко е както ПКЕ (пред-ковид-ера) 😁

  • Харесвам 6
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 9 минути , vladimira74 каза:

Страхотни новини за Англия . 

А някой има ли информация за Италия?

Малко са стари - вече на четири дни - но...

На тръгване от София Уиз проверява ePLF и тогава дава бордна карта на хартия, с която се качвате на самолета. Иначе при онлайн чекирането за полета вместо бордна карта пише - НЕВАЛИДНА БОРДНА КАРТА.

При прибиране от Рим - при онлайн чекиране - искат да се въведе документ за ваксинация или тест. Бордната карта излиза веднага в приложението на Райън. 

На летище София - ПРОВЕРЯВАТ дали имаш сертификат за ваксинация. При мен работеха 5 човека и стана бързо.

В Рим - навсякъде искат конид пас- музеи, ресторанти, хотели - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! Както и маски! 

Наблюденията ми са за периода 11-14 март 2022г.!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Някой да знае кога евентуално италианците ще преразглеждат правилата за влизане в страната? Предстои ми пътуване в края на месеца, ваксинирана съм , но ще трябва бустер. А поне за момента не ми се иска да го слагам . Та….дали има шанс нещата да се променят към добро до 29.03.22 год.? 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.