Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 7 минути , Mamas каза:

Да питам за Испания, дали предстои отпадане на ПЛФ?

Ще пътуваме към 26.03 и се чудя дали не съм пропуснала ожптадането му?!

Все още се иска. Промяна на условията за влизане ще има около 21-ви и тогава ако го премахнат, но едва ли.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, stebal каза:

Някой да знае кога евентуално италианците ще преразглеждат правилата за влизане в страната? Предстои ми пътуване в края на месеца, ваксинирана съм , но ще трябва бустер. А поне за момента не ми се иска да го слагам . Та….дали има шанс нещата да се променят към добро до 29.03.22 год.? 

 

Мисля, че днес ще се преразглеждат. Но не знам от кога ще влязат в сила. 
Нали за бустера не е нужно да се чака 14 дни?

 

Редактирано от Mary
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 38 минути , stebal каза:

Някой да знае кога евентуално италианците ще преразглеждат правилата за влизане в страната? Предстои ми пътуване в края на месеца, ваксинирана съм , но ще трябва бустер. А поне за момента не ми се иска да го слагам . Та….дали има шанс нещата да се променят към добро до 29.03.22 год.? 

Сегашните мерки са в сила до 31.03, днес трябва да обявят новите, които би трябвало да влязат в сила от 01.04. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 12 минути , Ivko каза:
преди 12 минути , Ivko каза:

Изпреварих те 😄 мързи те да скролваш...ще се караме 😜

И двамата в ъгъла от срам заради мързел , searus e писала преди вас за тези новини.

  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 7 минути , stanislavpp каза:

И двамата в ъгъла от срам заради мързел , searus e писала преди вас за тези новини.

Пропуснал съм в бързината и емоцията от хубавата новината. Модераторът може да разчисти с чиста съвест. 🙂

Връзка към коментар

Китай /вероятно не целия/ обявили пак карантина заради Ковид.....само да не почне пак всичко наново. Не работило нищо в момента и не излизали от вкъщи. Понеже работим с тях днес ни писаха, че не може да ни пуснат стока, заводи, предприятия не работили, куриери /даже и DHL/ според думите им....поне в тази част в която се намират...

  • Харесвам 1
  • Шок 7
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Отидохме до Ниш за един ден. Интересно е, че нито на отиване, нито на връщане видяхме къде се помещава нашето РЗИ. А митничарите дори ни предупредиха, че трябва да минем през "епидемичен контрол". Много усърдно се бяха скрили, вероятно и пестяха от ток, защото всичко беше тъмно. 🙂

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 10
Връзка към коментар
преди 20 минути , iMari каза:

Отидохме до Ниш за един ден. Интересно е, че нито на отиване нито на връщане видяхме къде се помещава нашето РЗИ. А митничарите дори ни предупредиха, че трябва да минем през "епидемичен контрол". Много усърдно се бяха скрили, вероятно и пестяха от ток, защото всичко беше тъмно. 🙂

 

На връщане от Гърция в неделя, и на Кулата не им беше до сертификати . Показваше се една "кака" през прозорчето за да направи жест да не спираме и да продължааваме. 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар

Все пишете за разни "каки" и "лели" ,  а по мои впечатления повечето служители на РЗИ (поне на летище София ) са все по-млади от мен. Аз ли съвсем одъртях , вие ли се подмладихте ...

  • Харесвам 1
  • Смея се 17
Връзка към коментар
Преди 1 час, stanimir каза:

Все пишете за разни "каки" и "лели" ,  а по мои впечатления повечето служители на РЗИ (поне на летище София ) са все по-млади от мен. Аз ли съвсем одъртях , вие ли се подмладихте ...

В случая при мен си беше буквално кака ( даже и на мен, въпреки че и моята възраст напредва главоломно) :grin:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Виетнам облекчава мерките. Вече е необходим само pcr 72  часа преди заминаване или бърз антигенен тест 24 часа преди това. Ако нямаш, на влизане трябва да направиш в рамките на 24 часа. Също на влизане попълваш здравна декларация и инсталираш тяхно мобилно здравно приложение. Има още и носене на маски.

 

Не е необходим сертификат за ваксинация.

  • Харесвам 14
  • Браво 1
Връзка към коментар

All COVID-19 travel restrictions removed in the UK! 

 

The government will remove the remaining COVID-19 international travel restrictions for all passengers from 4am Friday 18 March.

  • from 4am 18 March no-one entering the UK will need to take tests or complete a passenger locator form
  • remaining managed hotel quarantine capacity will be fully stood down from the end of March, making the UK one of the first major economies to end all COVID-19 international travel rules
  • contingency plans put in place to manage any future variants of concern (VoCs)

The government will remove the remaining restrictions on international travel for all passengers ahead of the Easter holidays, the Transport Secretary announced today (14 March 2022).

As one of the first major economies to remove all its remaining COVID-19 travel restrictions, this is a landmark moment for passengers and the travel and aviation sector.

From 4am Friday 18 March, all COVID-19 travel restrictions will be lifted, including the passenger locator form (PLF) for arrivals into UK, as well as all tests for passengers who do not qualify as vaccinated. This change, therefore, removes the need for unvaccinated passengers to take a pre-departure test and a day 2 post arrival test.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, iMari каза:

Отидохме до Ниш за един ден. Интересно е, че нито на отиване, нито на връщане видяхме къде се помещава нашето РЗИ. А митничарите дори ни предупредиха, че трябва да минем през "епидемичен контрол". Много усърдно се бяха скрили, вероятно и пестяха от ток, защото всичко беше тъмно. 🙂

 

Това през седмицата ли е станало? Защото две поредни недели си проверят и сканират сертификати на Калотина. Иначе част от нашата бойна група беше тръгнала на разходка без да си сваля предварително новия сертификат, а his.bg даваше грешка и невалиден документ над 30 минути, които съответно прекарахме в кална отбивка до границата. В крайна сметка тези усилия се оправдаха, защото наистина ни трябваха сертификатите после. 

Връзка към коментар
преди 20 минути , Lindt каза:

Това през седмицата ли е станало? Защото две поредни недели си проверят и сканират сертификати на Калотина. Иначе част от нашата бойна група беше тръгнала на разходка без да си сваля предварително новия сертификат, а his.bg даваше грешка и невалиден документ над 30 минути, които съответно прекарахме в кална отбивка до границата. В крайна сметка тези усилия се оправдаха, защото наистина ни трябваха сертификатите после. 

Да, вчера, ама ние си бяхме изрядни. 🙂 Може ли да споделиш къде точно се намира РЗИ будката, защото наистина не видяхме нито надпис, нито признаци на живот след митническа проверка, беше си тъмница, а ще пътуваме пак тези дни. Да не ставаме серийни нарушители. 😄

Edit: Като спомена свалянето на сертификат, нещо което може да е полезно - абонатите на Виваком могат да активират пакет"west balkans" срещу 4лв с ДДС, в който са включени 100 безплатни минути за изходящи повиквания, 100смс-а и 100MB интернет. Трябва да го активирате поне 30мин. преди минаване на границата.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 10 минути , iMari каза:

Да, вчера, ама ние си бяхме изрядни. 🙂 Може ли да споделиш къде точно се намира РЗИ будката, защото наистина не видяхме нито надпис, нито признаци на живот след митническа проверка, беше си тъмница, а ще пътуваме пак тези дни. Да не ставаме серийни нарушители. 😄

След като минеш проверката на сръбските и на нашите митничари и спреш, за да ти връчат актове от КАТ, ако някой пътник има такива. Будката си е вляво и си има скромна табела. Но ни помогна с ориентацията и това, че вече имаше една спряна кола 😄

Той, младежът от РЗИ (подчертавам за @stanimir, макар че вероятно ми беше набор :grin:) , дойде при нас със списък с имената ни, така че не разчитам да няма свързаност. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Ще се ориентирате по това, че там са спуснати бариерите, а пред тях има наредени 3 бар стола. И на едната будка може да забележите да пише на А4 лист РЗИ, но по-скоро разчитайте на столовете

  • Смея се 3
Връзка към коментар

#Италия

 

https://www.ilsole24ore.com/art/covid-italia-tutta-bianca-fine-marzo-domani-arriva-decreto-post-emergenza-AEDvKRKB?refresh_ce=1#U401067989125OkE

 

с преводача най-важното:

 

"новият указ пристига в четвъртък, 17 март с постепенното премахване на ограниченията, някои от които, като например спирането на задължението за всеки зелен пропуск да се сяда на масите на открито в барове иресторанти, веднага ще започнат края на извънредно положение на 31 март, когато цяла Италия ще бъде в бялата зона.

Между 1 април и 15 юни зеленият пропуск постепенно ще бъде архивиран.
Още от 1 април правителството на Драги има за цел да разреши достъп до 
обществен транспорт само с основния Зелен пропуск, 
като се предвижда премахване на всякакъв вид сертификати за ваксинация за места на открито.
от 1 април вече не трябва да е необходим пропускът за места за настаняване, музеи и изложби и търговски дейности. "
  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.