Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

От вчера във Англия няма при влизане тест или карантини нищо, независимо от наличие или не на серт. И локейшън форм не се иска.

 

https://www.gov.uk/guidance/travel-to-england-from-another-country-during-coronavirus-covid-19#full-publication-update-history

  • Харесвам 8
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 1 час, blueriver каза:

Не съм Crazy Horse,но снощи се върнах от Мадрид. Пътувах с Райънеър. На отиване също. При пристигането в Мадрид го искат на паспортна проверка и след нея-наредени като нашите от РЗИ на маси! Сертификат не ги интересува. В града не искат никъде нищо.

QR кода - това кода, който получаваш след попълване на PLF ли е?

Връзка към коментар

Привет, пътешественици!

Преди вече 2 години с група приятели не използвахме билети на Qatar Airways заради пандемията и съответно получихме ваучери, които изтичат след 10 дни. Та бих искал да ви попитам дали знаете за дестинации извън Европа, до които катарците летят и които НЕВАКСИНИРАНИ хора могат спокойно да посетят и разгледат, без да се налага да стоят под карантина? Правенето на PCR-и не е проблем. От това, което гледахме, изглежда, че може би Малдивите, Шри Ланка и Индия биха били опции (Мексико и Куба също, но дотам катарците нямат добри оферти). Но все пак искам да се допитам и до вас като хора, следящи ситуацията.

Поздрави!

Връзка към коментар
преди 3 часа, MayaS каза:

Турция премахна ли HES кода? А какви са ограниченията вътре в страната? 

 

Това са последните промени.

Хес кода е отменен, маски в транспорта и на закрито, когато няма дистанция.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 8 часа, ДиянаВ каза:

Къде ти искаха този QR код? В България минава ли през гише за проверка на документите? С коя авиокомпания пътува?

Здравей Диде. QR кодът ти го искат в Мадрид на излизане от летището след паспортната проверка.

В България минах гише на идване от Мадрид, провериха ми личната карта, нищо друго не искаха. Но, на излизане ме чакаха от РЗИ и ми направиха очен скан на сертификата на телефона и го сравниха с името на личната ми карта. Пътувах с Bulgaria Air.

 

@traveler, да, преди да отлетиш от България за Испания, трябва да попълниш онлайн форма на https://www.spth.gob.es/

Генерират ти QR код и ти го искат като пристигнеш в Испания. Всъщност дори ми го пискаха в София при издаване на бордната карта.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 25 минути , Crazy Horse каза:

Здравей Диде. QR кодът ти го искат в Мадрид на излизане от летището след паспортната проверка.

В България минах гише на идване от Мадрид, провериха ми личната карта, нищо друго не искаха. Но, на излизане ме чакаха от РЗИ и ми направиха очен скан на сертификата на телефона и го сравниха с името на личната ми карта. Пътувах с Bulgaria Air.

 

Здравей. Ние ще сме с Уиз от Букурещ за Сарагоса. Гледам в мейла си януари приятелка ми е пратила за разпечатване чекиране пак с Уиз от Букурещ за Мадрид - пращат я на гише за бордна карта и проверка на документи. Ще видя какво ще стане след две седмици и ще направя максимално рано чекирането. Дъщерята няма ваксина и ще прави тест, колкото и да не ни се иска. Има дотогава два понеделника с възможност Румъния да излезе от списъка с рисковите страни🙂 Друго, което се надявам, е времето при вас да се оправи, най-вече 😜😄

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@ДиянаВ, на колко години е дъщеря ти? Ако е до 12 години, не трябва тест, а само QR код от онлайн формуляра. С нискотарифните линии е по-сложно като се чекираш, с Bulgaria Air нямаше допълнителни формалности.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, kaloyan4ooo каза:

Привет, пътешественици!

Преди вече 2 години с група приятели не използвахме билети на Qatar Airways заради пандемията и съответно получихме ваучери, които изтичат след 10 дни. Та бих искал да ви попитам дали знаете за дестинации извън Европа, до които катарците летят и които НЕВАКСИНИРАНИ хора могат спокойно да посетят и разгледат, без да се налага да стоят под карантина? Правенето на PCR-и не е проблем. От това, което гледахме, изглежда, че може би Малдивите, Шри Ланка и Индия биха били опции (Мексико и Куба също, но дотам катарците нямат добри оферти). Но все пак искам да се допитам и до вас като хора, следящи ситуацията.

Поздрави!

Просто си резервирайте за много напред - края на годината или началото на другата, дотогава се очаква никъде да няма изискване за сертификати, дори доста по-рано, но се застраховайте с късна дата най-добре. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 7 часа, kaloyan4ooo каза:

Привет, пътешественици!

Преди вече 2 години с група приятели не използвахме билети на Qatar Airways заради пандемията и съответно получихме ваучери, които изтичат след 10 дни. Та бих искал да ви попитам дали знаете за дестинации извън Европа, до които катарците летят и които НЕВАКСИНИРАНИ хора могат спокойно да посетят и разгледат, без да се налага да стоят под карантина? Правенето на PCR-и не е проблем. От това, което гледахме, изглежда, че може би Малдивите, Шри Ланка и Индия биха били опции (Мексико и Куба също, но дотам катарците нямат добри оферти). Но все пак искам да се допитам и до вас като хора, следящи ситуацията.

Поздрави!

И Сейшелите приемат само с PCR. Бях там януари-февруари и ако трябват напътствия съм на разположение.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 17 часа, Crazy Horse каза:

Здравей Диде. QR кодът ти го искат в Мадрид на излизане от летището след паспортната проверка.

В България минах гише на идване от Мадрид, провериха ми личната карта, нищо друго не искаха. Но, на излизане ме чакаха от РЗИ и ми направиха очен скан на сертификата на телефона и го сравниха с името на личната ми карта. Пътувах с Bulgaria Air.

 

@traveler, да, преди да отлетиш от България за Испания, трябва да попълниш онлайн форма на https://www.spth.gob.es/

Генерират ти QR код и ти го искат като пристигнеш в Испания. Всъщност дори ми го пискаха в София при издаване на бордната карта.

Привет,

Има ли някакви очаквания до края на април да премахнат всичко за влизане в Испания?

Връзка към коментар
преди 7 часа, Captain45 каза:

Привет,

Има ли някакви очаквания до края на април да премахнат всичко за влизане в Испания?

Не се наемам с такава прогноза, капитане. Това би било в сферата на спекулациите. Но, е възможно да стане до края на април. В най-лошия случай ще може да се влиза с антигенен тест и генериран QR код за онлайн регистрация, както е сега. Не вярвам да въведат повече изисквания поне до есента.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Днес се прибрах от Бразилия с полет през Истанбул и на нашето летище ми направиха проблем, че 9 месеца на сертификата са изтекли преди 3 дена. Добре, че имах и за преболедуване и успях да мина. 

А иначе в Бразилия вече не се изискват маски на закрито и е супер спокойно. Единственото, което искат е сертификат за ваксинация за туристическите обекти и музеи. 

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Привет! За Франция PLF някакъв трябва ли да се попълва, че ен намирам? И за връщане обратно в Бг за неваксинирани трябва ли тест за летището или можем да пътуваме без и на другия ден да представим тук за премахване на карантината евентуално?

Връзка към коментар
преди 18 часа, Crazy Horse каза:

Не се наемам с такава прогноза, капитане. Това би било в сферата на спекулациите. Но, е възможно да стане до края на април. В най-лошия случай ще може да се влиза с антигенен тест и генериран QR код за онлайн регистрация, както е сега. Не вярвам да въведат повече изисквания поне до есента.

Има ли изискване за изтекли 14 дни от поставянето на бустерна доза ваксина при влизане в Испания или това важи само за втората игла. Може би назад има нещо по темата, но нямам време да ровя. Благодаря!

Връзка към коментар
преди 27 минути , liliya каза:

Има ли изискване за изтекли 14 дни от поставянето на бустерна доза ваксина при влизане в Испания или това важи само за втората игла. Може би назад има нещо по темата, но нямам време да ровя. Благодаря!

Мисля, че бустерът влиза в сила веднага след поставянето навсякъде. Например в Италия само като видят бустер, даже понякога не сканират сертификата.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Боян Димитров

Здравейте,

 

Имам въпрос , че досега не ми се е случвало точно такъв тип пътуване. Отиваме до Австрия с кола за една седмица. Изискванията ги знаем. Засега са да попълним онлайн формата, големите сме ваксинирани, едното дете, което тъкмо ще е станало на 12 с тест, а малкото свободно. На мене въпроса ми е за навръщане. Трябва ли да правим за голямото дете тест в Австрия. Ще ни пуснат ли на словенската/хърватската/сръбската граница без тест? Има ли разлкиа, ако решим да останем в Хърватия за една нощувка? Предполагам, ако решим вместо една нощувка в Хърватия, да я направим в Босна на връщане със сигурност трябва пак да я тестваме.

Връзка към коментар
преди 7 часа, Боян Димитров каза:

Здравейте,

 

Имам въпрос , че досега не ми се е случвало точно такъв тип пътуване. Отиваме до Австрия с кола за една седмица. Изискванията ги знаем. Засега са да попълним онлайн формата, големите сме ваксинирани, едното дете, което тъкмо ще е станало на 12 с тест, а малкото свободно. На мене въпроса ми е за навръщане. Трябва ли да правим за голямото дете тест в Австрия. Ще ни пуснат ли на словенската/хърватската/сръбската граница без тест? Има ли разлкиа, ако решим да останем в Хърватия за една нощувка? Предполагам, ако решим вместо една нощувка в Хърватия, да я направим в Босна на връщане със сигурност трябва пак да я тестваме.

При транзитно преминаване не искат нищо. 

Връзка към коментар
Боян Димитров
преди 13 часа, M@ria каза:

При транзитно преминаване не искат нищо. 

Но ако решим да останем една вечер в Хърватска, предполагам трябва да се съобразим с техните изисквания?

Връзка към коментар
На 19.03.2022 г. в 21:37, КОКО22 каза:

И Сейшелите приемат само с PCR. Бях там януари-февруари и ако трябват напътствия съм на разположение.

С коя авиокомпания летяхте? Вълнува ме на връщане турците ще искат ли PCR, за да се качим на борда? Имаме стоп в Истанбул и мислим да се разходим, преди полета за София

Връзка към коментар

Авиокомпаниите не искат нищо повече от държавите, на тях им трябват клиенти. Търкиш със сигурност не искат нищо. За слизане в Истанбул според изискванията на Турция.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.