Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 1 минута , neuromancer каза:

А с тия, които не са приравнени какво става?

Не мога да кажа 😞 Но колега с 2 дози Pfizer слагани в Щатите твърдеше, че тук не му признават сертификата. Не съм се вълнувала дали наистина е така. Вероятно...

Връзка към коментар
преди 7 часа, denita каза:

Не мога да кажа 😞 Но колега с 2 дози Pfizer слагани в Щатите твърдеше, че тук не му признават сертификата. Не съм се вълнувала дали наистина е така. Вероятно...


От личен опит мога да потвърдя точно обратното - на летище София ,РЗИ ( дек 2021-  ) и навсякъде в България  , където са  го искали следващият месец , са го признавали - дигитален сертификат на телефона , ето го в изрязан вариант:

 

 

52048E59-C2ED-4B84-9894-685111C5318A.jpeg

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 7 часа, neuromancer каза:

А с тия, които не са приравнени какво става?

По предишната заповед имаше разлика между ес сертификат/равностоен от една страна и аналогичен от друга. Беше само за идването от тъмно червена зона на чужди граждани. Сега тъмно червена зона няма, така че няма проблем🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Сингапур:

Starting April 1, Singapore will scrap its so-called vaccinated travel lanes and admit all vaccinated travelers who test negative before entering Singapore by air or sea and they will be exempted from quarantine or testing on arrival

https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-03-24/singapore-significantly-eases-curbs-including-vaccinated-travel

 

Саудитска арабия:

Visitors are no longer required to show a vaccination certificate or PCR test result on arrival in the kingdom. The government has also scrapped all quarantine requirements.

https://www.thenationalnews.com/travel/covid-19-travel/2022/03/23/saudi-arabia-lifts-all-covid-19-travel-restrictions/

 

Латвия:

https://news.err.ee/1608541099/latvia-lifting-most-covid-restrictions-on-april-1

Beginning April 1, arrivals to Latvia from the EU, the Schengen area, Switzerland or the U.K. will no longer be required to present a COVID certificate

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
На 23.03.2022 г. в 16:56, master_of_germs каза:

@mary_shery е служебно в Словакия в момента, макар че влезе сухопътно след полет до Виена. Тагвам я да ти отговори, ако случайно в групата им е имало някой неваксиниран.

Нямаше никой неваксиниран. Ние пътувахме до Виена със самолет и от там имахме трансфер. Сертификата ни го провериха на летището във Виена. После на границата със Словакия изобщо не спряхме, нито пък някой въобще проверява там. За малко да пропуснем кога сме влезнали в държавата. 😄

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 24.03.2022 г. в 7:55, nazional каза:

Здравейте,

 

Видях какво е положението за сухопътна граница за Турция, а за кацане в Истанбул и влизане в страната идентично ли е?

Това намирам: 

"Изискванията за Турция: "При влизане в страната през ГКПП на летищата
Няма да се прилага карантина спрямо лицата, които: удостоверят, че са получили най-малко две дози /единична доза за „Джонсън енд Джонсън“/ от ваксинитe, одобрени за спешна употреба от Световната здравна организация или Турция, или че са изминали изминали най-малко 14 дни от поставянето на последната доза или че са преболедували през последните 6 месеца, смятано от 28-ия ден на първия положителен резултат от PCR теста, представяйки удостоверение издадено от официалните власти на съответната страна, както и спрямо лицата, които представят отрицателен резултат от PCR тест, направен през последните 72 ч. преди влизане на турска територия или отрицателен резултат от бърз антиген тест направен най-много 48 ч.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

От 17 април , отпадат изискванията за тестване преди пристигане в Австралия , остава ветото за неваксинирани туристи:

 

https://www.health.gov.au/ministers/the-hon-greg-hunt-mp/media/australias-biosecurity-emergency-pandemic-measures-to-end

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Полша се отваря напълно от 28 март. Отпадат маските, освен в медицинските центрове. Ще се влиза в страната без тест и сертификат. 

В момента има прекрасни цени от Бургас по 7-8евро, възползвайте се! 

  • Харесвам 17
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към коментар

Скоро и в България може да е свободно влизането от държавите на ЕС🙂

https://www.dunavmost.com/novini/angel-kunchev-predlaga-premahvaneto-na-zeleniya-sertifikat-za-vlizane-v-balgariya

А някой има ли “предсказание” 😉 за извънредната епидемична обстановка? До 31 март е, а още нищо не се казва. Чета пак изказване на Кунчев, че бил внесен законопроект за изменение на Закона за здравето в тази част, но нищо не открих в сайта на Народното събрание.

Извънредната епидемична обстановка заради коронавируса и COVID-19 е към края си. Това ще стане с промяна на Закона за здравето, което сегашната управляваща коалиция вече е внесла в парламента. Ще остане обаче правото на здравните власти да въвеждат базисни противоепидемични мерки. Действащата в момента извънредна епидемична обстановка е в сила до 31 март.”.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , ДиянаВ каза:

Скоро и в България може да е свободно влизането от държавите на ЕС🙂

https://www.dunavmost.com/novini/angel-kunchev-predlaga-premahvaneto-na-zeleniya-sertifikat-za-vlizane-v-balgariya

А някой има ли “предсказание” 😉 за извънредната епидемиологична обстановка? До 31 март е, а още нищо не се казва. Чета пак изказване на Кунчев, че бил внесен законопроект за изменение на Закона за здравето в тази част, но нищо не открих в сайта на Народното събрание.

Извънредната епидемична обстановка заради коронавируса и COVID-19 е към края си. Това ще стане с промяна на Закона за здравето, което сегашната управляваща коалиция вече е внесла в парламента. Ще остане обаче правото на здравните власти да въвеждат базисни противоепидемични мерки. Действащата в момента извънредна епидемична обстановка е в сила до 31 март.”.

На друго място четох по обед ама заравих къде същото удължено, че с отпадането на епидемичната обстановка не мотаг да се въвеждат и забрани при пътуване. Тоест очаква се да отпаднат мерките от 1.04

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 30 минути , Nikolay Ivanov каза:

Полша се отваря напълно от 28 март. Отпадат маските, освен в медицинските центрове. Ще се влиза в страната без тест и сертификат. 

В момента има прекрасни цени от Бургас по 7-8евро, възползвайте се! 

Не мога да открия такива цени, за кой град? Даже и да не са 7-8 евро са привлекателни. Ходи ми се в Гданск, но там като че ли са най-високи.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На мен ми светна лампичката в тази насока преди седмица след изказване на министъра на финансите, че мярката 60/40 ще продължи до юли - 3 месеца след отмяната на извънредното. Т.е. април е чертата🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, имам следния въпрос: за влизане в Гуадалупе се признава за валиден сертификат до 9 месеца от последната доза - както за Франция, тъй като е френска колония, нали?

Връзка към коментар
22 minutes ago, Яни said:

И аз да питам, ако на летището в България не представиш тест - за неваксинираните, важи ли още това, че те слагат под карантина и с тест на другия ден ти я вдигат? 

Карантина 72 часа и чак след това възможност за тест и освобождаване. От месеци е така и все още е в сила. Може да отпадне от 01.04 ,но засега няма нищо сигурно.

 

 

Поставеното под карантина лице по т. 4.1.1. може да направи изследване по метода на полимеразно верижна реакция за доказване на COVID-19 или бърз антигенен тест от посочените в Приложение № 2 не по-рано от 72 часа от пристигането си в страната. В случай на отрицателен резултат от проведеното изследване, карантината на лицето се счита за преустановена от деня на регистрирането на резултата в Националната информационна система за борба с COVID-19.

 

Връзка към коментар
преди 11 часа, traveler каза:

Не мога да открия такива цени, за кой град? Даже и да не са 7-8 евро са привлекателни. Ходи ми се в Гданск, но там като че ли са най-високи.

Всеки ден ги сменят. В деня на "промоцията" бяха по 25 Евро. Мисля, че пак ще паднат. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, traveler каза:

Не мога да открия такива цени, за кой град? Даже и да не са 7-8 евро са привлекателни. Ходи ми се в Гданск, но там като че ли са най-високи.

За Великден до Гданск с Раян, цените са по 9,99евро в посока. За почти целия април цените за полските дестинации от Бургас са 8-10 евро.

@Nikolay Ivanov, а заслужава ли си да си в Полша по време на католическия Великден, че тогава имам и личен празник? 🙂

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, iMari каза:

За Великден до Гданск с Раян, цените са по 9,99евро в посока. За почти целия април цените за полските дестинации от Бургас са 8-10 евро.

@Nikolay Ivanov, а заслужава ли си да си в Полша по време на католическия Великден, че тогава имам и личен празник? 🙂

 

Според мен, не. Почти всичко е затворено от събота следобед до вторник сутринта. Нощният живот и развлеченията са редуцирани. Това си е изцяло семеен празник и хората седят вкъщи 3 дни, разбира се, с роднините си. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

При попълване на въпросника (PLF)  за Испания сгреших номера на полета, писах W4401 вместо W64401. То хайванчето ме предупреди, че има грешка, но аз тъпо и упорито продължих и се генерира QR код.

Не ми прие и документа за бустерна доза, но за там е ясно.

Дали ще има проблем със сгрешения полет?

Връзка към коментар

От 1 април отпадат маските на закрито у нас, заедно с епидемиологичната обстановка. Да видим и черно на бяло ще го пише ли, като излезе заповедта.

https://trafficnews.bg/bulgaria/izvanrednata-epidemichna-obstanovka-niama-da-bade-240529/

  • Харесвам 7
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 6 минути , luba_rizova каза:

От 1 април отпадат маските на закрито у нас, заедно с епидемиологичната обстановка. Да видим и черно на бяло ще го пише ли, като излезе заповедта.

https://trafficnews.bg/bulgaria/izvanrednata-epidemichna-obstanovka-niama-da-bade-240529/

Те и днес ли работят😄? Ако няма извънредна епидемична обстановка, няма да има и заповед. Така мисля🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 21 минути , bad kid каза:

Хм, а карантини и т.н. при влизане в БГ?

Ето го съобщението на МС

https://www.gov.bg/bg/prestsentar/novini/srokat-na-izvanrednata-epidemichna-obstanovka-nyama-da-bade-udalzhavan-sled-31-mart

Нищо не пише за влизането в страната. Другата седмица ще работят по законодателни промени.

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

За гърците чух да говорят по медиите, че готвят за Великден падане на сертификатите и другите тестове за влизане, логично искат да стартират силно сезона. Те са ясни. Мен лично ме интересуват италианците кога ще махнат изискванията.

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.