Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Някой успява ли да разбере какво предстои за връщащи се в България българи?

Нямало да удължават епидемологичната обстановка след 1 април, което би трябвало да означава, че на 1 април нещата трябва да са като 2019 г.

Въпреки това следващата седмица щели да гласуват някакви неща свързани с Ковид важащи със задна дата?!, което звучи като сюжет на Луис Карол.

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 29 минути , bad kid каза:

Някой успява ли да разбере какво предстои за връщащи се в България българи?

Нямало да удължават епидемологичната обстановка след 1 април, което би трябвало да означава, че на 1 април нещата трябва да са като 2019 г.

Въпреки това следващата седмица щели да гласуват някакви неща свързани с Ковид важащи със задна дата?!, което звучи като сюжет на Луис Карол.

Тия със задна дата сигурно ще се отнасят до финансирането. За влизането в страната ми е чудно как би се приложило това със задна дата. Освен на 10 април, примерно, да ти кажат днес е първи, върни се откъдето си дошъл, а докато стане пак десети, ние ще ти поемем разноските:laugh:

  • Харесвам 2
  • Смея се 11
Връзка към коментар

Да, де. Повече от смешно е, някакъв човек от правителството втори ден гледам обяснява, че щяло да има карантина за носители на вируса само, даже не се знае колко дни!? Това би трябвало да значи ,че за пристигащи от някъде си няма да има карантина /тест..../ ама не казват гадовете.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Да споделя моя опит за пътуването ми до Прага, може да е от полза за някой. Летях през Бергамо, като имах 4 часов престой. Правих си бърз антиген, който прикачих като се чекирах, заедно с plf. От там нататък никой никъде не ми поиска нищо. Ходих до мола отсреща да ям, нямам супер грийн пас, и пак ни ми искаха нищо. Може да съм изкарала късмет, не знам, но изглеждаше, че на никой вече не му пука. В Чехия вече влизането е напълно нормално, както преди пандемията. За членове на европейски съюз не се изисква абсолютно нищо. Маски само в да градския транспорт.

  • Харесвам 12
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Ние пътуваме точно на 01 април за България , предполагам не съм изпуснал някоя промяна - вакснати с дете под 5год Малдиви-Доха -България , не ни трябват тестове за бординг с полет на катарците ?

Връзка към коментар

Хора, за пътуване в различни региони на Италия плф не се попълва, нали ? И ако първото ми място на влизане в Италия е Бергамо ,а там нямам хотел, в плф да пиша хотела в другата област? А вътре в Италия между различните региони има ли различни изисквания? В шестте месеца на ваксината сме  ,ама не знам в някои региони на Италия имаше ли значение коя е. Че ММ е с еднодозова. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Има ли някой сайт да обажда къде са отпаднали сертификатите за ваксина/тестовете, за да се влезе в страната?

ЕС и извън ЕС тип нещо за мързеливи - да не цъкам държава по държава Сърбия, Босна, Черна гора, Турция и т.н.?

 

За влизане в България на български граждани още ли искат сертификат 9 месеца от ваксината/или бустер ИЛИ важното е просто да си ваксиниран без значение кога?


Чепкам плановете за Великден. Не ми е зор да пътуваме, поради което ми е все едно къде ще пътуваме стига да не вали. С ваксини сме, но са над 270 дни и март/април не ми се слага бустер, по скоро юни за лятото и есента, когато ще пътуваме по-интензивно. Ама не ми се дават и пари за тестове 😉

 

Може ли някой да ми даде линк с актуална заповед, защото гледам тук и нещо не разбирам за след 31.3.2022 какво става

https://www.mh.government.bg/bg/normativni-aktove/zapovedi-pravilnitsi-instruktsii/

https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2022/03/28/zapoved_vlizane_bg_21_03_2022.pdf

https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2022/03/09/zapoved_vlizane_bg_08_03_2022.pdf

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

няма актуална заповед

иначе за държавите по-горе имаше цитирани някакви статии, със съответните леки неточности и вероятно на места вече остаряла информация. Както винаги, за гарантирана точност и текуща информация си правиш проучване за момента.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Както писах сутринта се очаква някакъв вакуум от няколко дни/седмица/, в който няма да има законова разпоредба за проверка на тестове, сертификати и т.н. защото извънредната обстановка със сигурност отпада. Реално ще важат правилата от преди К19.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Тощу-що обявиха на течащия в момента брифинг в Министерство на здравеопазването, че граничния здравен контрол остава.

От 01.04.2022г. се премахват зоните, от които се категоризират гражданите влизащи в България.

Ще е необходимо да се представи един от трите документа на ЕС или аналогичен на него документ - ваксинационен сертификат, сертификат за преболедуване и сертификат за проведено изследване.

Отпадането изискването за трите цвята по зони за държавите и ограничението за недопускането на лица от червени зони.

 

Подробности ще бъдат описани в нова заповед, която се очаква да се издаде днес или утре.

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, luba_rizova каза:

Хора, за пътуване в различни региони на Италия плф не се попълва, нали ? И ако първото ми място на влизане в Италия е Бергамо ,а там нямам хотел, в плф да пиша хотела в другата област? А вътре в Италия между различните региони има ли различни изисквания? В шестте месеца на ваксината сме  ,ама не знам в някои региони на Италия имаше ли значение коя е. Че ММ е с еднодозова. 

Аз даже никакъв адрес не писах. Пише, че е optional.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 4 минути , agenta каза:

Тощу-що обявиха на течащия в момента брифинг в Министерство на здравеопазването, че граничния здравен контрол остава.

От 01.04.2022г. се премахват зоните, от които се категоризират гражданите влизащи в България.

Ще е необходимо да се представи един от трите документа на ЕС или аналогичен на него документ - ваксинационен сертификат, сертификат за преболедуване и сертификат за проведено изследване.

 

Подробности ще бъдат описани в нова заповед, която се очаква да се издаде днес или утре.

Т.е. от 1.4.2022 за български граждани без значение къде са били, когато влизат обратно в България ще трябва ваксина до 9месеца/ваксина+бустер или седят в карантина/правят тест?

 

Къде го дават брифинга? На мен на търсене ми излязоха тези брифинги https://coronavirus.bg/bg/briefings (не е пипано от три правителства🙈🙉🙊)

Връзка към коментар
преди 2 минути , Coo каза:

Т.е. от 1.4.2022 за български граждани без значение къде са били, когато влизат обратно в България ще трябва ваксина до 9месеца/ваксина+бустер или седят в карантина/правят тест?

 

Къде го дават брифинга? На мен на търсене ми излязоха тези брифинги https://coronavirus.bg/bg/briefings (не е пипано от три правителства🙈🙉🙊)

Брифингът се предава на интернет страниците на Нова, БТВ и БНТ, както и във Фейсбук страниците им като лайф.

 

Иначе това го казаха доста телеграфно, най-вероятно подробностите ще бъдат в конкретната заповед.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Coo каза:

Т.е. от 1.4.2022 за български граждани без значение къде са били, когато влизат обратно в България ще трябва ваксина до 9месеца/ваксина+бустер или седят в карантина/правят тест?

 

Къде го дават брифинга? На мен на търсене ми излязоха тези брифинги https://coronavirus.bg/bg/briefings (не е пипано от три правителства🙈🙉🙊)

Кои мерки отпадат и кои остават след края на извънредната епидемична обстановка - Здравеопазване - България - Новините на NOVA - NOVA

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 3 часа, luba_rizova каза:

Хора, за пътуване в различни региони на Италия плф не се попълва, нали ? И ако първото ми място на влизане в Италия е Бергамо ,а там нямам хотел, в плф да пиша хотела в другата област? А вътре в Италия между различните региони има ли различни изисквания? В шестте месеца на ваксината сме  ,ама не знам в някои региони на Италия имаше ли значение коя е. Че ММ е с еднодозова. 

https://apply.joinsherpa.com/map

има някакви разлики, в различните области.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Нова в сайта са написали новината ужасно уклончиво като професионален политик, ама така, ама иначе... В БТВ и БНТ е много по-добре и конкретно . Например чак на техните сайтове разбрах на 100%, че задължителните маски падат да закрито. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Министерството на здравеопазването са публикували - новина - https://www.mh.government.bg/bg/novini/aktualno/ot-1-april-otpada-izvnrednata-epidemichna-obstanov/

 

Няма заповед все още за граничния здравен контрол от 01.04.2022г.

Връзка към коментар

Някой може ли да ми каже какъв е този код, който ми искат на сицилианския формуляр (маркираното вдясно)?? Гугъл ми го превежда като "Tax code (or, if foreigners, automatically generated identification code) *:"

 

 

1640974825_Screenshotfrom2022-03-3016-49-37.png.c32ae006210b700d257756556634bcdb.png

Връзка към коментар

Заповедта вече е излязла, изключително мракобесна. Остава тридневната карантина при влизане без документи, да се надяваме само до 15 май...

https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2022/03/30/zapoved__rd-01-152-30032022_g.pdf 

  • Харесвам 2
  • Шок 5
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.