Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 14 минути , searus каза:

Някой може ли да ми каже какъв е този код, който ми искат на сицилианския формуляр (маркираното вдясно)?? Гугъл ми го превежда като "Tax code (or, if foreigners, automatically generated identification code) *:"

 

 

1640974825_Screenshotfrom2022-03-3016-49-37.png.c32ae006210b700d257756556634bcdb.png

Пробвай с ЕГН.....за Сицилия преди месец попълвах този формат без проблем :  https://app.euplf.eu/#/

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 13 минути , searus каза:

Някой може ли да ми каже какъв е този код, който ми искат на сицилианския формуляр (маркираното вдясно)?? Гугъл ми го превежда като "Tax code (or, if foreigners, automatically generated identification code) *:"

 

 

1640974825_Screenshotfrom2022-03-3016-49-37.png.c32ae006210b700d257756556634bcdb.png

Не знам какво е това, което попълваш. Няколко пъти вече попълвам PLF за Италия на английски от тук:

https://app.euplf.eu/#/form

 Относно проверка на тест/сертификат за влизане на летището - на летище Бари преди няколко седмици нищо не проверяваха, за разлика от преди няколко месеца.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 16 минути , searus каза:

Някой може ли да ми каже какъв е този код, който ми искат на сицилианския формуляр (маркираното вдясно)?? Гугъл ми го превежда като "Tax code (or, if foreigners, automatically generated identification code) *:"

 

 

1640974825_Screenshotfrom2022-03-3016-49-37.png.c32ae006210b700d257756556634bcdb.png

Codice fiscale е италианското ЕГН (идентификационен номер). Може да се смени ако избереш да не е италиански езика, вероятно може да сложиш ЕГН там.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не мога да сменям езика, а формулярът, който е само за Сицилия (отделно си е ПЛФ), ми излезе от тази страница, към която пък ме беше насочил  @stanimir (ако не се лъжа): https://www.sunvil.co.uk/blog/coronavirus-italy

 

П.п. Тръгнах да попълвам и наистина се генерира някакъв случаен код там, т.е. аз нищо няма да му попълвам (не знам защо тогава са ми го маркирали със звездичка, че е задължително за попълване)

Връзка към коментар
Мирослав Василев

Набързо за последните няколко дена из Истанбул. При пристигане с полет от Полша, на чек-ин гишето провериха тестовете или ваксина кой каквото има, на летището в Истанбул, никой не пита каквото и да е.

 

Из Истанбул живота си е като преди, аз поне не видях каквито и да е ограничения, освен маските които се носят от 95% от хората в метрото/мармарай, в трамваите и автобусите не е толкова стриктно.

 

Интересното беше, при прибиране към Полша с LOT, официално вече в самолета не се изискват маски. В Полша вече няма абсолютно никакви ограничения също.

 

Някой беше попитал преди време, колко от хората ще продължат да носят маски в самолетите, даже ако не са задължителни. В LOT около 40% процента бяха изцяло без, 50% с маски под носа или неправилно и останалите бяха с правилно сложени. Разбира се, имаше група от Испания, които бяха с две маски, но те са друга категория.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Аз разлика не виждам много в новата заповед ?! Пак ако не покажеш един от трита документа си под карантина, която имаш право отново най-рано след 72ч. да освободиш 🙄

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Отпадат зоните доколкото видях, тоест всички по един начин се третират. Вече не помня какви са били разликите. То и зелената зона беше празна последните няколко месеца.

Връзка към коментар

Не мога да се сетя какво общо има заповедта с Путин, но ето на този сайт може да получиш отговор, защо все още не можем да последваме примера на спомените държави:

https://ourworldindata.org/covid-vaccinations

 

Връзка към коментар
преди 6 минути , Coo каза:

Като чета последната заповед на МЗ и оставам с впечатлението, че нещата стават по-зле 😆

 

 

Ами пътуващите бяха виновниците в началото, да се надяваме, че с тях ще е и краят🙂

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Пътуване и туризъм: Какви правила влизат в сила от април. 

Време е да се замислим за пътуване, защото може би до лятото всичко ще отпадне..... 😉

 

След като стана ясно, че от 1 април отпадат почти всички COVID мерки в България, вижте къде какви нови правила влизат в сила през месец април в чужбина и планирайте пътуванията си до нови дестинации. 

 

Италия

На 31 март официално се слага край на извънредното положение в страната и отпадат някои мерки.

До края на април "суперзеленият сертификат" все още ще се изисква от всички посетители на ресторанти на закрито, дискотеки, кино, театър и концерти на закрито. От 1 април обаче няма да се изисква сертификат или тест за тези, които консумират храна и напитки на открито, както и за настаняване в хотел.

Ползването на градски транспорт ще е възможно без зелен сертификат от 1 април, като ограничението ще остане само за превозите на дълги разстояния (междуградски автобуси). От 1 април без зелен сертификат ще може да се влиза в поща, магазинчета за цигари, банки и обществени офиси.

Остава в сила изискването за носене на маски на закрито, като за градския транспорт, кино и театър задължително е маската да бъде FFP2. От 1 май падат и почти всички останали мерки в Италия, включително изискването за носене на маски.

 

Тайланд

От 1 април се отменя изискването за отрицателен PCR тест преди пристигане в страната. Напълно ваксинираните туристи трябва да си направят PCR тест при пристигане в хотела си, а след излизане на резултата са свободни да се движат из цялата страна. Още един тест трябва да си направят на 5-ия ден - антигенен, чийто резултат сами да въведат в специално приложение.

 

Сингапур

От 1 април Сингапур също облекчава правилата за пътуване. Всички ваксинирани чужденци ще могат да влизат в страната, без да е необходимо както досега да си осигурят място на някой от специалните полети за ваксинирани VTL (Vaccinated Travel Lane). Освен това ваксинираните пътници няма да се поставят под карантина, ако имат отрицателен PCR, направен до 48 часа преди отпътуването. Неваксинираните ще трябва да прекарат 7 дни под карантина и да си направят PCR тест в края ѝ.

 

Южна Корея

От 1 април Южна Корея премахва задължителната 7-дневна карантина за чужденците, които са напълно ваксинирани. Страната изисква бустерна доза от всички, които са се ваксинирали преди повече от 180 дни. Пътниците ще трябва да се регистрират предварително и да получат QR код, с който да влязат в страната. В страната е задължително носенето на маска на открито и закрито, но не се изисква зелен сертификат за влизане на обществени места като ресторанти и кина.

 

Тайланд

От 1 април се отменя изискването за отрицателен PCR тест преди пристигане в страната. Напълно ваксинираните туристи трябва да си направят PCR тест при пристигане в хотела си, а след излизане на резултата са свободни да се движат из цялата страна. Още един тест трябва да си направят на 5-ия ден - антигенен, чийто резултат сами да въведат в специално приложение.

 

Сингапур

От 1 април Сингапур също облекчава правилата за пътуване. Всички ваксинирани чужденци ще могат да влизат в страната, без да е необходимо както досега да си осигурят място на някой от специалните полети за ваксинирани VTL (Vaccinated Travel Lane). Освен това ваксинираните пътници няма да се поставят под карантина, ако имат отрицателен PCR, направен до 48 часа преди отпътуването. Неваксинираните ще трябва да прекарат 7 дни под карантина и да си направят PCR тест в края ѝ.

 

Южна Корея

От 1 април Южна Корея премахва задължителната 7-дневна карантина за чужденците, които са напълно ваксинирани. Страната изисква бустерна доза от всички, които са се ваксинирали преди повече от 180 дни. Пътниците ще трябва да се регистрират предварително и да получат QR код, с който да влязат в страната. В страната е задължително носенето на маска на открито и закрито, но не се изисква зелен сертификат за влизане на обществени места като ресторанти и кина.

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

#Италия 

От един ден в Соренто - никъде нищо не ни искат даже и не питат имате ли , ние сме с временни сертификати тоест само от тестове . Маски купих ффп , но не ни трябват , носят всякакви , ама повечето под носа . За уточнение Градски транспорт не сме ползвали 

На нашето летище никой никъде не пита за сертификат и за плф формата. На кацане пък съвсем . 

Ако някъде нещо е по различно следващите дни , ще редактирам 

  • Харесвам 13
  • Благодаря 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, Guinness каза:

Някой знае ли как е положението в #Малта ? Има ли задължителна карантина, тестове и прочие?

Зависи от ваксинационния ви статус. България е в червената им зона и може де се влиза, ако сте ваксинирани (с бустер). За деца над 5г трябва тест или ваксина. Антиген тест не се приема, само PCR.

Попълва се ПЛФ (като италианския)

Маски вън не се носят, на закрито се носят в повечето случаи

720052692_SimplifiedRed-DarkRedTravelChart_070322.jpg.a64895e6bb637c0566b7417918bfa32b.jpg

https://deputyprimeminister.gov.mt/en/health-promotion/covid-19/Pages/travel.aspx

 

Бустерите трябва да са сложени 14 дни предварително, поне преди беше така

IMPORTANT:  The Vaccination Certificate is only valid if …

  1. It is issued with regards to a vaccine which is European Medicines Agency (EMA) recognised and approved by Malta’s Superintendent of Public Health, being Comirnaty [Pfizer], Jannsen [Johnson & Johnson], Spikevax [Moderna], Vaxzevria [AstraZeneca] (mixed use of EMA approved vaccines is accepted). Furthermore, a recognised vaccine certificate showing a primary full schedule (2 doses) of WHO approved vaccines Covishield, Sinopharm, Sinovac or Bharat Biotech, with a booster dose of an EMA approved vaccine, is also accepted once 14 days have passed after receiving the booster dose.

https://www.visitmalta.com/en/info/new-covid-19-updates/

 

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, silvia_b каза:

#Италия 

От един ден в Соренто - никъде нищо не ни искат даже и не питат имате ли , ние сме с временни сертификати тоест само от тестове . Маски купих ффп , но не ни трябват , носят всякакви , ама повечето под носа . За уточнение Градски транспорт не сме ползвали 

На нашето летище никой никъде не пита за сертификат и за плф формата. На кацане пък съвсем . 

Ако някъде нещо е по различно следващите дни , ще редактирам 

 

Браво, пиши и на връщане дали са ви искали тест.Летим след два дена и също ще бъдем с антигенни.

Приятно изкарване. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Едно питане за приятел - при влизане в Италия на 16.04.2022г. с ваксина на Янсен от 09.08.2021, необходимо ли е тест или е необходимо да сложи бустер или няма да има проблеми?

Че нещо не мога да се оправя с Янсен! 🙂

Връзка към коментар
преди 5 минути , agenta каза:

Едно питане за приятел - при влизане в Италия на 16.04.2022г. с ваксина на Янсен от 09.08.2021, необходимо ли е тест или е необходимо да сложи бустер или няма да има проблеми?

Че нещо не мога да се оправя с Янсен! 🙂

Италия няма специални изисквания към ваксината на Янсен, така че ако не са минали 270 дни(9 месеца) няма нужда от бустер и може да пътува с нея.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Въпрос за #Испания и по-точно островните ѝ групи - има ли разлика за пристигане на #Балеарски о-ви и ако правиш после вътрешен полет до #Канарски? Трябва ли допълнителни форми да се попълват? Все пак различните провинции имаха различни правила, а като говорим за островни територии може и пак да има някаква особеност? 

Връзка към коментар

Преди зоната за проверка за сигурност по летищата в Италия искат грийн пасс. Всъщност като бяхме последния уикенд в Кампания, за четири дни ни искаха такъв само на летището при заминаване и във вила Руфоло в Равелло. От 1 април музеите отпадат, но си проверете за връщане за летището как са нещата. 

За ваксините без бустер - за влизане в страната е ок и еднодозова до 270 дни, но вътре в страната за грийн пасс валидността е до 180 дни. Т.е. пак да се провери за летището дали пускат към гейтовете без този пасс след 1 април.

Реално, при влизане в страната не се проверява много сертификат - аз ходих девет пъти след появата му, провериха ми го само веднъж на граничен контрол в Рим преди месец. Но в страната беше досадно.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

За мен (предполагам и не само), ще бъде интересно да споделите и какъв е контролът на летище София при завръщане в БГ от днес натам и специално за децата над 12 г. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой дали има информация в Сърбия къде може да се направи антигенен тест в неделя? Някъде близо до границата преди прибиране в България? Планираме няколко дни там, но човек от групата ни не е ваксиниран и иска да избегне 3 дни карантина при прибиране в България.

Връзка към коментар
преди 11 часа, Juliaaa каза:

А за връщане от Италия към България ще искат ли тест за 8 годишно дете да го качат в самолета? 

За български граждани няма изискване за негативен тест за бординг .

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , stanislavpp каза:

За български граждани няма изискване за негативен тест за бординг .

За български не, но конкретно в Италия не допускат каквито и да било граждани над 12 г. възраст без грийн пас до зоната за security check от октомври. На Фюмичино три пъти ме провериха през март. Онзи ден в Неапол веднъж. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.