Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Георги Матеев
преди 21 часа, neuromancer каза:

#Аржентина вече няма да иска нито тест, нито ваксинация за влизане в страната. Все още ще се иска попълнена здравна декларация и застраховка с покритие за Ковид19

 

Време е да скокна до втората си родина значи 😊

  • Харесвам 8
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Явно е различно и аз все още не виждам полза от тия сводки, които само биха могли да подведат някого.Бъдете подготвени за официалните изисквания, а другото добре дошло !

Бергамо вчера - никъде не са искали сертификат за влизане в летището ,но категорично на бординг не качваха без FFP2. Всички с обикновени трябваше да ходят да си купят... Wizz с български екипаж!

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Днес на прибиране от Париж беше доста смешно при лелките от РЗИ . Тъй като бяхме 6 човека се разделихме на 2 групи . Едната без проблеми мина с антигенните тестове от преди 5 дни , но нашата лелка беше доста стриктна и каза , че са изтекли. Тогава жена ми ревна и каза , че не е виждала брат си който току що се прибра от америка от 12 години( което си беше така) и лелката се трогна и ни пусна да минем . Изобщо кога ще отпаднат всички глупотевини , нито ще вдигнем ваксинацията , нито ще опазим общественото здраве.....

  • Харесвам 13
Връзка към коментар
преди 1 час, stanimir каза:

Явно е различно и аз все още не виждам полза от тия сводки, които само биха могли да подведат някого.Бъдете подготвени за официалните изисквания, а другото добре дошло !

Бергамо вчера - никъде не са искали сертификат за влизане в летището ,но категорично на бординг не качваха без FFP2. Всички с обикновени трябваше да ходят да си купят... Wizz с български екипаж!

Аз бях подготвен с маски този път, ама преди 10 Мин когато минах не гледах и не искаха. Доста минаха с парцалени.

 

на съдедните изходи явно гледаха, понеже доста хора си купиха от кафенето в дъното.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 11 минути , stanimir каза:

За вас все лелки , а аз като минавам веднага се появяват и млади гаджета 😉

Въпросът е техните лелки да не са младите гаджета за теб...

  • Харесвам 3
  • Браво 1
  • Смея се 23
Връзка към коментар

Аз съм в потрес от липсата на спазване на правилата почти навсякъде. Като има такива за мен е редно да се спазват. Като нямат намерение да са стриктни да ги отменят, това разкрачено положение ме дразни. Все пак висша форма на ебавка с мен ми се случи на пристигане в Кайро, където ни изсипаха цял самолет българи без маски, кихащи кашлящи, аз единствен с правилно поставена kn95 маска и три ваксини ме отделиха за специална проверка на документите, че даже му беше изключително важно на господина датата от която ми е бустера и дали правилно съм попълнил всички данни в декларацията... Е първо се ядосах после ми стана смешно, накрая тъжно как да спазваш правилата те прави различен и подозрителен. 

  • Харесвам 13
  • Смея се 4
Връзка към коментар
На 6.04.2022 г. в 11:32, slujitel каза:

Ще обикаляме из Европа с колата. Румъния,  Словакия,  Полша,  Дрезден и Чехия. Не мога да намеря къде да направим антигенен тест на връщане в Чехия и Румъния. Навсякъде ми отговорят,  че ковид е приключил и тестове вече не се правят.

Днес се прибрах от Чехия и мога да кажа за там, че има пунктове за тестване почти на всяка крачка. 300 крони е цената на антиген със сертификат. Може да провериш този сайт за локациите. Изисква се уж предварителна резервация, но няма хора и не мисля, че ще те върнат и да нямаш.

https://cntesty.cz/

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 5 часа, Pepi Popova каза:

Днес се прибрах от Чехия и мога да кажа за там, че има пунктове за тестване почти на всяка крачка. 300 крони е цената на антиген със сертификат. Може да провериш този сайт за локациите. Изисква се уж предварителна резервация, но няма хора и не мисля, че ще те върнат и да нямаш.

https://cntesty.cz/

Да, и аз намерих в Чехия.  Благодаря. 

Връзка към коментар
Георги Матеев

Холандия. Няма помен от каквито и да е Ковид мерки и/или проверки. Никой не се интересува имаш или нямаш сертификат. Маски никъде не се носят, включително в публичен транспорт и на летищата. Харесва ми.

 

След малко летя от Ротердам към Инсбрук. Да видим дали австрийците все още са толкова строги, колкото бяха доскоро.

  • Харесвам 13
  • Браво 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

Холандия. Няма помен от каквито и да е Ковид мерки и/или проверки. Никой не се интересува имаш или нямаш сертификат. Маски никъде не се носят, включително в публичен транспорт и на летищата. Харесва ми.

 

След малко летя от Ротердам към Инсбрук. Да видим дали австрийците все още са толкова строги, колкото бяха доскоро.

Ще чакам да кажеш за Австрия, че другата седмица сме във Виена.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Чехия:

Effective 9th April 2022, the Czech government decided to lift all the travel restrictions for entry and return from all countries to the Czech Republic related to the COVID-19 pandemics.

People no longer need to fill in an entry form, undergo coronavirus testing or present a vaccination certificate, regardless of where they return (from the European Union or other countries).

https://www.praguemorning.cz/czech-government-lifted-all-covid-restrictions-for-people-arriving-in-the-country/

 

  • Харесвам 6
  • Браво 4
Връзка към коментар
Георги Матеев

Австрия. Рязко завръщане към Ковид реалността. Още на кацане в Инсбрук стюардесите на Трансавия съобщиха, че за съжаление вече трябва да слагаме маски.

 

На летището параноичен и крайно нелюбезен имиграционен полицай живо се поинтересува (и даже провери!) какъв имейл и на кого пиша от телефона си. Такова чудо още не ми се беше случвало. Обстойно огледа сертификата ми и не пропусна троснато да каже незабавно да съм сменял хирургическата маска с ффп2, тъй като глобата стигала до €1000.

 

Не ми харесва и почти съжалявам, че не останах в Холандия.

  • Харесвам 3
  • Шок 13
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Днес се прибрах  от Италия. На отиване никой никъде не ни поиска сертификат и тест. маски  FFP също. За 5 дена Амалфийското крайбрежие и Неапол никъде също не трябваше да показваме. Днес в Неапол два пъти го поискаха  на бординг и преди гейта, в София също РЗИ. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

На 6 април се прибрахме от Египет с вакс.сертификат на 10 месеца ,скандираха го и ни пожелаха приятен ден. За детето казах,че е на 11 ,дори не поискаха документ. /Тя си е на 11 /.

Харесва ми така.

  • Харесвам 8
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

От някъде чух, че от 6 април отпадат QR кодовете за #Испания, някой може ли да потвърди (или да го опровергае), роднини и приятели летяха на трети до Майорка и до Гран Канария и едните и другите ги проверяваха доста щателно за кода, ама след шести нямам инфо 

Връзка към коментар
преди 24 минути , stormbringer каза:

От някъде чух, че от 6 април отпадат QR кодовете за #Испания, някой може ли да потвърди (или да го опровергае), роднини и приятели летяха на трети до Майорка и до Гран Канария и едните и другите ги проверяваха доста щателно за кода, ама след шести нямам инфо 

Да, вече са отпаднали за ваксинирани. Преди 3 дни приятели летяха до Барселона и не им трябваха QR кодове нито на излитане нито на кацане, показваха само сертификатите си. Същото пише и на официалния портал.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 8 минути , Георги Матеев каза:

Да, вече са отпаднали за ваксинирани. Преди 3 дни приятели летяха до Барселона и не им трябваха QR кодове, показваха само сертификатите си.

То супер, ама това "ваксинирани", след като са изтекли 270 дни стана сложно понятие. Вече съм изтекъл ваксиниран, ама преболедувал. т.е. съм с "друг" сертификат?  

Половинката ще е изтекла ваксинирана, и с тест (щото не си направи официален тест преди 2 седмици, като беше с ковид), т.е. пак с "друг" сертификат и ще трябва да попълваме явно? 

ЕДИТ: Като преболедувал май няма да попълвам, само полвинката, щото ще е с тест. Децата май също вече им се разминава. Поне на първо четене така изглежда 
https://www.spth.gob.es/ 

Връзка към коментар
преди 21 минути , stormbringer каза:

Тъй като ми предстои пътуване и търсих същата информация, аз разбрах, че не се изисква QR код, когато пътника (гражданин на ЕС) има сертификат за ваксинация/преболедуване/отрицателен антигенен или PSR тест.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 20 минути , stormbringer каза:

То супер, ама това "ваксинирани", след като са изтекли 270 дни стана сложно понятие. Вече съм изтекъл ваксиниран, ама преболедувал. т.е. съм с "друг" сертификат?  

Половинката ще е изтекла ваксинирана, и с тест (щото не си направи официален тест преди 2 седмици, като беше с ковид), т.е. пак с "друг" сертификат и ще трябва да попълваме явно? 

Влязох в Испания на 28 март. Въоще не питаха за QR, интерисуваше ги 3/3. Показах им и сертификат за преболедувал, изобщо не го погледнаха, може би защото видяха този за ваксинация.

Същото беше и в Португалия. Обаче маските са навсякъде, в заведенията много държат да влезеш с маска, след това няма проблеми.

А заведенията са си пълни. 

 

Малко куриози - къде се носят маски - Ретиро.

DSCF4308.JPG

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 6 минути , Leo каза:

Тъй като ми предстои пътуване и търсих същата информация, аз разбрах, че не се изисква QR код, когато пътника (гражданин на ЕС) има сертификат за ваксинация/преболедуване/отрицателен антигенен или PSR тест.

Офф, ами аз съм олигофрен. Чета първото нещо - ваксина и преболедувал и изобщо не обръщам внимание, че по средата пише трето. 

  • An EU DIGITAL COVID CERTIFICATE OR EU EQUIVALENT of COVID-19 vaccination or a negative certificate of an active infection diagnostic test or a recovery certificate after having this disease.


Което води до следващ въпрос - цените за тестове на Т2 (в закаченото мнение) актуални ли са,  защото съм убеден, че бях видял мнение из темата (ама беше отдавна) за лаборатория, която прави антиген на нормална цена и може да си запазиш час, ама може и да греша нещо. 

Връзка към коментар
преди 5 минути , stormbringer каза:

Което води до следващ въпрос - цените за тестове на Т2 (в закаченото мнение) актуални ли са,  защото съм убеден, че бях видял мнение из темата (ама беше отдавна) за лаборатория, която прави антиген на нормална цена и може да си запазиш час, ама може и да греша нещо. 

Антиген струва 45 лева , ПСР - от 80 до около 110 лева според това, колко бързо излиза резултата. За справка Кандиларов и Геника имат лаборатории там.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 43 минути , funny каза:

Здравейте, някой знае ли дали в момента има срок на валидност на ваксинационните сертификати за влизане в Турция ?

 

Турците сухопътно от месец не искат нищо официално, а неофициално – от миналия септември поне. За влизане в България обаче са 270 дни.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.