Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 31 минути , Argentique каза:

Турците сухопътно от месец не искат нищо официално, а неофициално – от миналия септември поне. За влизане в България обаче са 270 дни.

Не е за мен и връщането не е към БГ. А пътуването е със самолет

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На летището в Букурещ няма маски, РЗИ-лелки, каки и девойки😉. За компенсация на тази празнота на Дунав мост те проверява млад и готин граничен полицай, който за съжаление не снимах🙃

 

D43C1BF7-EFED-4A4F-9D26-42842B6D80D1.jpeg

FE0D9A62-CA8A-4881-B96E-4CF60D20775C.jpeg

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, stormbringer каза:

Офф, ами аз съм олигофрен. Чета първото нещо - ваксина и преболедувал и изобщо не обръщам внимание, че по средата пише трето. 

  • An EU DIGITAL COVID CERTIFICATE OR EU EQUIVALENT of COVID-19 vaccination or a negative certificate of an active infection diagnostic test or a recovery certificate after having this disease.


Което води до следващ въпрос - цените за тестове на Т2 (в закаченото мнение) актуални ли са,  защото съм убеден, че бях видял мнение из темата (ама беше отдавна) за лаборатория, която прави антиген на нормална цена и може да си запазиш час, ама може и да греша нещо. 

 в Рамус (централата)  в "Дружба"  антигенния тест е 10лв, ходих преди няколко дни. Резултата излиза много бързо, вече няма чакащи хора, близо е до летището 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 6 часа, Leo каза:

Тъй като ми предстои пътуване и търсих същата информация, аз разбрах, че не се изисква QR код, когато пътника (гражданин на ЕС) има сертификат за ваксинация/преболедуване/отрицателен антигенен или PSR тест.

Аз пък въобще не съм разбрала за това от 6 април .В момента съм в Майорка,влязох на 9.04 с QR код. Показах само него,никой не ми поиска сертификата.Също както в Мадрид,но преди 6-ти. Тук не държат много на маските,дори в магазини за дрехи влизах без маска,защото видях и други. В транспорта обаче изискват.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В Кипър отпада попълването на формата за влизане в страната и разделението на страните по цветове. Много хубава новина преди лятото. https://www.pio.gov.cy/coronavirus/uploads/07042022_newflightplan_EN.pdf

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
преди 14 часа, ДиянаВ каза:

За компенсация на тази празнота на Дунав мост те проверява млад и готин граничен полицай, който за съжаление не снимах🙃

И по-добре, че току виж се превърнал в намусен граничен полицай, който решава да ви отдели от колоната за щателна проверка... 😉 

 

Ама, простено ви е на вас жените, като видите мъж в униформа и... 😛 

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 28 минути , Duke каза:

И по-добре, че току виж се превърнал в намусен граничен полицай, който решава да ви отдели от колоната за щателна проверка... 😉 

 

Ама, простено ви е на вас жените, като видите мъж в униформа и... 😛 

Ами все чета за летище София и мацките с бели престилки 😉, което също си един вид сценично облекло в някои филми😄и реших да Ви кажа как е по нашия край😛

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 9
Връзка към коментар

Здравейте, няколко човека сме се насочили към Бари в началото на май. Зеленият и супер зелен сертификат отпадат, но не намирам информация дали ще има промяна за влизане в страната от следващия месец? Към момента трябва ваксиниране, преболедуване или бърз тест. Някой с информация по темата? Благодаря!

Връзка към коментар

https://www.mh.government.bg/bg/novini/aktualno/ot-utre-pristigashite-ot-republika-severna-makedon/

От утре пристигащите от Република Северна Македония, Турция, Румъния, Сърбия, Унгария, Полша, Чехия, Словакия, Израел и Египет не е необходимо да представят COVID сертификати за ваксинация, за преболедуване или за проведено изследване

  • Харесвам 27
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 4 часа, antony2001 каза:

Какъв е шансът да пътуваш , ако имаш наложена Ковид-карантина?

Чудя се дали регистрите на ХЕИ и МВР си говорят?

До есента си говориха, сега не знам. По принцип приверяваха на граничния пункт, дали имаш наложена карантина 

  • Шок 1
Връзка към коментар
На 5.04.2022 г. в 17:12, silvia_b каза:

Минахме между капките . На летище Неапол преди секюрити имаше проверка на сертификати . Показах първо на мъжа ми за ваксина , светна червено, щото е на повече от 270 дни, после дадох сертификатите ни от тестовете от България от миналата седмица , не погледна датата само разлиствашв и викаше негативо ок, негативо ок. Плана беше да се тестваме на летището , бях букнала час и отидохме по-рано . Така че определено проверяват за Грийн пас и най добре да си има човек. 
В България също проверчица , бяхме съгласни на карантина и да си направим тестове да я отменим , но не ни вписаха , също нот гуд да се рискува , но всеки си преценя карантина или преди влизане тест. 
 

В никое заведение обаче за пет дни не ни поискаха сертификат , даже не ни питаха имаме ли. Явно Южна Италия е друга губерния.

Късмет, на нас в две заведения в Неапол ни поискаха и си сканираха чинно 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , Радо каза:

https://www.mh.government.bg/bg/novini/aktualno/ot-utre-pristigashite-ot-republika-severna-makedon/

От утре пристигащите от Република Северна Македония, Турция, Румъния, Сърбия, Унгария, Полша, Чехия, Словакия, Израел и Египет не е необходимо да представят COVID сертификати за ваксинация, за преболедуване или за проведено изследване

В неделя очаквам заглавия в пресата "Конвой от 200 български автобуса превзе Адрианопол. Опашките на границата стигнаха до Пловдив." 🙂

  • Харесвам 4
  • Смея се 9
Връзка към коментар
преди 5 часа, Argentique каза:

В неделя очаквам заглавия в пресата "Конвой от 200 български автобуса превзе Адрианопол. Опашките на границата стигнаха до Пловдив." 🙂

Крайно време беше тази глупост да приключи. 

А иначе, и сега маса народ ходи да пазарува в Одрин, нали е по-евтино. 

 

Ето още една новина :

Гърция - 

entry requirements that will be temporarily removed from May 2nd, 2022:

No proof of vaccination will be required to enter Greece by land, sea, or air
No testing requirements for travelers, regardless of vaccination status
All internal vaccine passport requirements will be scrapped for fully vaccinated as well as unvaccinated travelers

https://greekcitytimes.com/2022/04/13/covid-pass-to-be-suspended-on-may-1st-announces-greece-health-minister/?amp

 

  • Харесвам 23
  • Браво 3
Връзка към коментар

#Узбекистан

Здравейте! Имате ли информация за последните entry requirements - намерих инфо че от 16 март 2022 за ваксинирани не се изисква ПСР тест. Има ли нужда от попълване на някакви предварителни формуляри?

Връзка към коментар
преди 1 час, ifcho90 каза:

Здравейте! Имате ли информация за последните entry requirements - намерих инфо че от 16 март 2022 за ваксинирани не се изисква ПСР тест. Има ли нужда от попълване на някакви предварителни формуляри?

Трябва ти само сертификат за ваксинация.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 18 часа, Радо каза:

Ето още една новина :

Гърция - 

изисквания за влизане, които ще бъдат временно премахнати от 2 май 2022 г.:

Няма да се изисква доказателство за ваксинация, за да влезете в Гърция по суша, море или въздух
. Няма изисквания за тестване за пътници, независимо от статуса на ваксинация.
Всички вътрешни изисквания за паспорт за ваксина ще бъдат премахнати за напълно ваксинирани, както и за неваксинирани пътници

https://greekcitytimes.com/2022/04/13/covid-pass-to-be-suspended-on-may-1st-announces-greece-health-minister/?amp

 

ФБ групата за Кулата публикува благата вест, че от 1 Май до 31 Август няма да има мерки в Гърция и за влизане в страната, и вътре. 😀
  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 29 минути , Levantino каза:

Според тази статия от 01 май и Италия ще премахне сертификатите и маските.  

 

https://www.thelocal.it/20220318/timeline-where-and-when-will-italy-relax-its-covid-rules/

Вчера вместо директно да тръгна за София,пристигнах в Неапол (от Майорка -малко като шантаво пътуване се получи!) При кацането никой не поиска абсолютно нищо,дори нямаше паспортна проверка,което много ме учуди. А аз даже и Plf бях попълнила ! Сега си чакам закъсняващия полет на Уиз за София на летището в Неапол-за достъп вътре не търсят сертификати. Снощи бях в заведение-също. Днес студенти разлепваха плакати за махане на сертификатите.

  • Харесвам 6
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 24 минути , jorrro каза:

Испания и Италия са в Шенген и затова няма паспортен контрол

Благодаря за инфото,не го знаех . Досега съм пътувала само веднъж между две шенгенски държави,но беше преди ковид  и нищо не помня !

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.