Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

@blueriver, и аз потвърждавам, че е така. Дори през декември 2021, когато беше започнала омикронната шашма и истерия, след полет Мадрид-Каунас си излязох от летището все е едно е софийската автогара. От Литва влязох в Латвия с автобус аналогично, само забелязох табелката Latvija с 12 европейски звездички.

 

Аз на друго се кефя, на новите промени на закона за здравеопазването в България.

 

Според гласуваните в пленарна зала промени, при мерки в бъдеще не може да има забрана за влизане в България, затваряне на услуги или искане на документ за достъп до услуги. Това за мен е ГОЛЯМА новина, която ще улесни пътуванията и свободното придвижване.

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Новините за падането на сертификатите в страните и за влизане в тях са чу-дес-ни! 🤩

Като гледам какво става в Китай с момента, не мога да повярвам, но се радвам за тук като малко дете.

 

Дано задържат така икономическия натиск и не изчаткат в средата на лятото като миналата, в средата на сезона пак да започнат да връщат изискванията за 3-4 бустера сложени през 14 дни и формуляри напечатани с кръв на девица.

  • Харесвам 9
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Извинявам се отново, че нямам възможност да следя редовно темата и може да задавам повтарящи се въпроси.

При транзитни преминавания през Германия и Швейцария (летищата Франкфурт и Цюрих) има ли някакви изисквания за ковид сертификати или тестове? Ако има такива, сертификат за еднократна ваксина Янсен, правена в рамките на последните 9 месеца ОК ли е? Има ли някакви изисквания на авиокомпаниите Луфтханза и Суис? Носят ли се задължително маски в самолетите им?

Доколкото разбирам, в България човек може да се завърне от Намибия и Ю. Африка само със сертификат за еднократна Янсен ваксина, правена последните 9 месеца. Това така ли е?

Предварително благодаря за отговорите на който и да е от горните въпроси!
 

Връзка към коментар
преди 8 часа, FlyTraveler каза:

Извинявам се отново, че нямам възможност да следя редовно темата и може да задавам повтарящи се въпроси.

При транзитни преминавания през Германия и Швейцария (летищата Франкфурт и Цюрих) има ли някакви изисквания за ковид сертификати или тестове? Ако има такива, сертификат за еднократна ваксина Янсен, правена в рамките на последните 9 месеца ОК ли е? Има ли някакви изисквания на авиокомпаниите Луфтханза и Суис? Носят ли се задължително маски в самолетите им?

Доколкото разбирам, в България човек може да се завърне от Намибия и Ю. Африка само със сертификат за еднократна Янсен ваксина, правена последните 9 месеца. Това така ли е?

Предварително благодаря за отговорите на който и да е от горните въпроси!
 

За Швейцария не се изисква нищо, относно полетите на Суис и маските мисля ч, че зависи от къде за къде летиш. Ние летяхме в събота със Суис от София за Цюрих и нямаше маски. 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Имам следното питане - в момента съм с поставена еднодозова ваксина на Janssen от преди 7 месеца и 25 дни. За пътуване в #Италия трябва ли да правя бърз антигенен тест или PCR, за да вляза в страната? А как стои въпросът на влизане в България?

 

*Същото ме интересува и за #Турция?

Връзка към коментар

В Италия влизаш, но на теория не може да правиш нищо, ако минеш 6 месеца или не си с бустер. На мен на 3 март ми искаха навсякъде ваксината и я сканираха, дори за едно кафе. След 15 дни това ще отпадне и ще важи 9 месеца.

Уж някъде не се сканира много напоследък, ама това е малко на тото.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

В Италия до края на април ще трябва антигенен тест за влизане в летището за връщане. Заведения на закрито – също. Другите неща са разхлабени, особено на юг (музеи, заведения навън - без сертификат).

За Турция – в момента всичко е както преди ковид – и в страната, и по границите.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Преди няма и една седмица никой не ми е искал нищо на влизане в летището в Бергамо, нито някъде до качването на самолета. Същото беше и по-рано- на 3 март както писах. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 23 минути , Alexander каза:

Преди няма и една седмица никой не ми е искал нищо на влизане в летището в Бергамо, нито някъде до качването на самолета. Същото беше и по-рано- на 3 март както писах. 

А на влизане в България?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

На мен март ми искаха сертификат за влизане на Фюмичино и в Неапол. Правилата са такива до края на април, останалото е частен случай и късмет.

В България от Италия се влиза с вашия сертификат до 9 месеца.

От Турция за България – свободно.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 8 часа, Guinness каза:

А на влизане в България?

На влизане в България 9 месеца са достатъчни. Но, за да влезеш на самото летище в Италия е възможно да имаш проблем . На нас не ни сканираха да проверят сертификатите, само ги погледнаха ( това в Бергамо),  но знае ли човек . Както казах, на вътрешния полет даже и паспортите ни искаха,защото имената излизат на кирилица и да ги сравнят. Аз бих отишла на летището една идея по-рано, за да има време, ако има някакви тежки проверки ,да си направя тест там . 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Възстановява се движението на влака между София и Истанбул от 25 април т. г., съобщи от БДЖ пред Столица.bg.

Международният влак отново тръгва, след като бе спрян през юни 2020 г. заради пандемията от COVID-19.

https://stolica.bg/sofia/dogovoriha-se-otnovo-tragva-vlakat-sofiya-istanbul?fbclid=IwAR0ubp8J58Nm_0PV162IytjA0oXt6f-YbtzahU1YprQ-2guqLoOU40NFFM0

  • Харесвам 11
  • Браво 4
Връзка към коментар

Снощи на Т2 имаше РЗИ. Понечиха да искат сертификти, но един човек , явно изнервeн от закъснението на полета ни, им дръпна една реч на висок тон, че идваме от Румъния и ги прати да си четат наредбите. Подвиха опашки и само питаха:  И вие от Румъния, нали ?  (без да проверяват нищо), та ако има струпване на полети, според мен винаги можеш да кажеш, че идваш от държава от разрешeния списък who knows... Според мен имаше и двама Нидерландци от предишен полет, замотали се на фрий шопа, (че в нашия бехме 50 души и ги опознах по физиономии , докато чакахме 4 часа на Отопени, сменяйки гейтовете),  които минаха метър.

 

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Миналата седмица на връщане от Болоня никой нищо не поиска на влизане в летището там. След това, на гишето при чекин поискаха сертификатите, а на тези, които бяха само с ръчен - нищо! В София на Т2 РЗИ сканираха кодовете, но не поискаха документ за самоличност. 🤪

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

След 2 години ннай-сетне малко нормалност. Вчера инцидентно решихме да дойдем до Истанбул . 
Както подсказахте- формуляри не се попълват. Тестове и ваксини никой не иска . Маски, освен в самолета - също.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
На 14.04.2022 г. в 20:29, Velyana каза:

За Швейцария не се изисква нищо, относно полетите на Суис и маските мисля ч, че зависи от къде за къде летиш. Ние летяхме в събота със Суис от София за Цюрих и нямаше маски. 


Благодарско!

Връзка към коментар

Здравейте, искам да попитам относно бустерната доза. Ваксиниран съм с pfizer, но мина една година от поставянето на втората доза и сертификатът ми, не е валиден за пътуване в ЕС.  Въпросът ми е, ако сега си сложа бустерна доза, трябва ли да минат 14 дни от поставянето, за да е валиден отново ваксинацинния сертификат за пътуване в Европа?

Връзка към коментар
преди 46 минути , nomad каза:

 Въпросът ми е, ако сега си сложа бустерна доза, трябва ли да минат 14 дни от поставянето, за да е валиден отново ваксинацинния сертификат за пътуване в Европа?

По принцип не.

Но погледни за съответната държава, защото май имаше няколко изключения, които искат да мине някакво време след бустера, за да го признаят.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Малта има изискване за 14 дни след бустер, при Франция беше май 7 дни, но само ако е с ваксина, неодобрена от ЕМА. Но да, като цяло държавите с изисквания към бустера са изключение.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

В момента се намираме в Братислава. Абсолютно никъде не са ни поискали сертификат или да си сложим маски. Вчера изкарахме цял ден във Виена и там по същия начин. Не искат маски и на закрито, макар че много хора си ги носят, но това е травма и ще трябва на хората доста време, за да отвикнат. Центърът на Виена е пълен с народ, буквално не можеш да се разминеш. В св. Стефан имаше служба и беше пълно с хора. В Братислава е същото. Заведенията са пълни, но неделя и понеделни не всички работят заради Великден. В съботата почти нямаше свободни места. Магазините не работят.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, Адриан ХН каза:

В момента се намираме в Братислава. Абсолютно никъде не са ни поискали сертификат или да си сложим маски. Вчера изкарахме цял ден във Виена и там по същия начин. Не искат маски и на закрито, макар че много хора си ги носят, но това е травма и ще трябва на хората доста време, за да отвикнат. Центърът на Виена е пълен с народ, буквално не можеш да се разминеш. В св. Стефан имаше служба и беше пълно с хора. В Братислава е същото. Заведенията са пълни, но неделя и понеделни не всички работят заради Великден. В съботата почти нямаше свободни места. Магазините не работят.

Здравей 

Има ли преверки за сертификати на границата между Словакия и Австрия? Едва ли има,но ще ми е полезен личен опит.

 

 

Връзка към коментар

Здравейте, другата седмица пътуваме към Италия с две деца, който не са ваксиннирани и подлежат на изискване за предоставяне на сертификат. Трябва ли сертификата да е с мокър печат от лабораторията или не е нужно?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.