Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

n

преди 55 минути , gery_2431 каза:

Здравейте, другата седмица пътуваме към Италия с две деца, който не са ваксиннирани и подлежат на изискване за предоставяне на сертификат. Трябва ли сертификата да е с мокър печат от лабораторията или не е нужно?

Не.

Връзка към коментар
преди 7 часа, ivan69 каза:

Здравей 

Има ли преверки за сертификати на границата между Словакия и Австрия? Едва ли има,но ще ми е полезен личен опит.

 

 

Здрасти. Не. На отиване към Австрия ни провериха само паспортите. На връщане и това не провериха.

И леко се редактирам. Днес в Братиславския замък ни накараха да си сложим FFP2 маска иначе жената не искаше да ни продаде билети. На входа охраната беше един дядо българин от Варна.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 16.04.2022 г. в 9:02, Loverboy каза:

Само да потвърдим - към момента Турция не иска нищо за влизане, както и България обратно? 

Потвърждавам и за връщането от Турция - не искат нищо. Нито при чекиране/бординг в Турция, нито като кацнеш в България.

Попитаха само дали от Турция идваме или от друга дестинация през Турция. Като казахме от Турция - директно преминахме през РЗИ без никакви вариации на сертификати и проверки. ( Информацията е от тази сутрин)

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар

А ако минеш сухопътно границата към Турция и след това летиш с вътрешен полет, от летище Сабиха например, искат ли сертификати при чекин и при кацане на другото турско летище?

Връзка към коментар

Здравейте,

 

Някой минавал ли е през Испания след 14.04? Може ли да потвърди, че не се изисква PLF за притежатели на сертификат /ваксинирани и т.н./, както е описано в re-open EU. Валидаторът на сайта https://spth.gob.es/spain-validator не разчита бар кода на сертификата ми.

 

Извинявам се ако повтарям някой въпрос, но имам нужда от по-нова информация след 14.04, а не на таква преди това.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, нещо изпуснах мерките. Някой да каже, ако може, какви са мерките за влизане в Португалия? А и какви са в самата Португалия!  Единият от пътуващите е с бустер, а другият е с втора ваксина на повече от 220 дни.

Връзка към коментар

#Чили също вече няма да иска ПСР тест за влизане. Доколкото разбирам, ще се иска само попълнен формуляр и застраховка, включваща Ковид. Може да правят тестове на пристигащите на случаен принцип

преди 3 часа, Mamas каза:

Здравейте, нещо изпуснах мерките. Някой да каже, ако може, какви са мерките за влизане в Португалия? А и какви са в самата Португалия!  Единият от пътуващите е с бустер, а другият е с втора ваксина на повече от 220 дни.

ако е не повече от 270 дена е ок, иначе не

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 18.04.2022 г. в 12:55, gery_2431 каза:

Здравейте, другата седмица пътуваме към Италия с две деца, който не са ваксиннирани и подлежат на изискване за предоставяне на сертификат. Трябва ли сертификата да е с мокър печат от лабораторията или не е нужно?

вчера се прибрахме, с дете на 6. От лабораторията ни пратиха мейл с кода като на ваксината, нищо друго не беше нужно. Няма да говоря, че на летището никой не го поиска, а след това не беше и нужен.

Иначе, в абсолютно всички влакове, които ползвахме ни искаха сертификат, както и в заведенията. На Чампино също не може да се влезе без сертификат, а на самолета не пускаха без маска FFP2

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 18.04.2022 г. в 22:30, VladimirK каза:

Потвърждавам. В четвъртък във Валенсия не искаха PLF.

Сайтът им не разпознава бар кода в .pdf сертификат. Аз успях с .png файл.

В никакъв формат не ми зачита бар кода. Счупих се от презаписване и смяна на формата на файла. Не го чете и това е през Spain Travel Health (spth.gob.es)

 

Ние пътуваме от Мадрид за New York Newark, САЩ на 13.05.2022. И двамата сме ваксинирани миналата година май месец с втора доза Пфайзер. Сега чуденката ни е, дали ще ни приемат зеления сертификат и дали няма да трябва бустер да слагаме, което категорично НЕ искаме да правим?!

 

 

Връзка към коментар

За Щатите в момента не се иска бустер, а с тенденцията за отпускане надали ще изискат. Но това го казва кристалната ми топка.

За Испания не знам, май искат, но ще направите тест.

Връзка към коментар

Вчера в Малага проверяваха зеления сертификат "на око" от 2 м. разстояние, на телефона. След 100 м. ме попитаха откъде идвам и - толкова. И на паспортния контрол не ми взе личната карта, а я видя от разстояние и направи знак да минавам...

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 1 час, marycap каза:

Вчера в Малага проверяваха зеления сертификат "на око" от 2 м. разстояние, на телефона. След 100 м. ме попитаха откъде идвам и - толкова. И на паспортния контрол не ми взе личната карта, а я видя от разстояние и направи знак да минавам...

А  искаха  ли  PLF ?

Връзка към коментар

Сега получих E-mail, че Wizz искат PLF за Испания. Дали ще ни качат без него, но със сертификат?

 

"Моля, обърнете внимание, че за да влезете в Испания , е задължително да попълните онлайн формуляр за здравен контрол преди заминаване и да притежавате валиден QR код."

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , aladinoplus каза:

Сега получих E-mail, че Wizz искат PLF за Испания. Дали ще ни качат без него, но със сертификат?

 

"Моля, обърнете внимание, че за да влезете в Испания , е задължително да попълните онлайн формуляр за здравен контрол преди заминаване и да притежавате валиден QR код."

https://pdf2png.com/ чрезтози сайт си конвертирах от PDF на PNG файл и стана. Изписа, че е валиден. Код /PLF/ обаче не генерира. Значи параграф 22. Не може да генерира PLF, но без PLF Wizz може и да не те качат според E-mail-ла им.

  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 31 минути , aladinoplus каза:

Сега получих E-mail, че Wizz искат PLF за Испания. Дали ще ни качат без него, но със сертификат?

 

"Моля, обърнете внимание, че за да влезете в Испания , е задължително да попълните онлайн формуляр за здравен контрол преди заминаване и да притежавате валиден QR код."

УизЕър не си обновяват имейлите с изискванията често, щом няма опция за ПЛФ значи не трябва.

Връзка към коментар
преди 5 часа, aladinoplus каза:

https://pdf2png.com/ чрезтози сайт си конвертирах от PDF на PNG файл и стана. Изписа, че е валиден. Код /PLF/ обаче не генерира. Значи параграф 22. Не може да генерира PLF, но без PLF Wizz може и да не те качат според E-mail-ла им.

За влизане в Испания вече PLF не е необходим. Просто си излизате след граничен контрол. И намордници само в градския транспорт ще ви трябват, но днес в супермаркета аз бях единственият с открито лице, така че не се учудвайте и вие ако сте единствените с непокрити лица в магазини или на улицата. Коронната криза за съжаление нанесе трайни вреди на мнозинството испанци и много шпаньоли явно са решили да си ходят цял живот така. Застраховат се хората, че току виж някой омикрон-шашмарон им скочил без предупреждение!

  • Харесвам 5
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 8 часа, Crazy Horse каза:

Просто си излизате след граничен контрол.

@Crazy Horse а цифров EU сертификат не се ли изисква? Не го ли проверяват? На 11.05 трябва да съм в Барселона, сертификата ми за преболедувал ще е над 180 дни.

Връзка към коментар
преди 18 часа, vinidj каза:

УизЕър не си обновяват имейлите с изискванията често, щом няма опция за ПЛФ значи не трябва.

И отделно испанците на сайта си пишат, че искат Или, ИлИ.

Т.е. или зелен сертификат, валиден ИЛИ този техният си документ.

 

In order to enter Spain, all passengers, regardless of the country of origin (except children under the age of 12 and passengers in international transit), must show one of these documents:

  • An EU DIGITAL COVID CERTIFICATE OR EU EQUIVALENT of COVID-19 vaccination or a negative certificate of an active infection diagnostic test or a recovery certificate after having this disease.
  • SpTH QR. If you do not have the EU Digital COVID Certificate or equivalent, you must complete the SpTH Health Control Form, manually entering the details of your vaccination, recovery or diagnostic test certificate.

The vaccination certificate with complete schedule for children under 18 has no expiry date.

Връзка към коментар
На 20.04.2022 г. в 12:36, neuromancer каза:

За Щатите в момента не се иска бустер, а с тенденцията за отпускане надали ще изискат. Но това го казва кристалната ми топка.

За Испания не знам, май искат, но ще направите тест.

Да. За Щатите никой нищо не иска. Само отрицателен тест за ковид.
Но днес си поставихме бустера, защото нашите сертификати са на повече от 270 дни. Испанците да не ни направят проблеми.  И ще си спестим сума ти главоболия смятам така. Хич не ми се щеше, ама това е!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
21 minutes ago, kopche said:

Да. За Щатите никой нищо не иска. Само отрицателен тест за ковид.

+ едно или двудозова ваксина.

 

П.П. Просто за да не се заблуди някой , знам че вие сте наясно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.