Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Здравейте! Предстои ми пътуване до Малта.Имам две ваксини,чета изискванията за пътуване и много се обърках.Трябва ли задължително бустерна или е достатъчна двойна в срок и здравна декларация посочена от Външно министерство?

Връзка към коментар
преди 17 минути , Морска сирена каза:

Здравейте! Предстои ми пътуване до Малта.Имам две ваксини,чета изискванията за пътуване и много се обърках.Трябва ли задължително бустерна или е достатъчна двойна в срок и здравна декларация посочена от Външно министерство?

Ако не са минали 270 дни от втората доза и ваксините са одобрени от ЕМА, може да пътувате без бустер. Освен сертификата ви трябва и попълнен PLF. 

На пристигане в Малта по-голямата част от зоната на пристигащи е превърната в територия за епидемичен здравен контрол. Гишетата са 21( последното е скрито и ако има опашки пред другите се насочете към него) 🙂 и проверяват подробно сертификата, PLF не са искали.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Това малко е като задачите на децата в училище 🙂 

Ако пътуваме Бургас-Будапеща-Венеция-София и сме 2ма възрастни с по една Янсен ваксина от преди 8 месеца и деца на 9, 11 и 14 години, които не са ваксинирани, какви документи за влизане/излизане ни трябват?

  • Смея се 9
Връзка към коментар

Гледам изискванията за влизане във Франция и Холандия в МВнР и нали не бъркам никъде като смятам, че вече не се налага да се попълват бумащини (пълъфъ-та или здравни декларации)?

 

Тя Холандията е само за прекачване, ама съгласно тоя линк

https://www.government.nl/topics/coronavirus-covid-19/documents/publications/2021/07/20/covid-19-and-flying-health-declaration-form

от вчера (19 април) вече не се изисква попълването на здравна декларация?

Връзка към коментар
Преди 1 час, kopche каза:

Да. За Щатите никой нищо не иска. Само отрицателен тест за ковид.
Но днес си поставихме бустера, защото нашите сертификати са на повече от 270 дни. Испанците да не ни направят проблеми.  И ще си спестим сума ти главоболия смятам така. Хич не ми се щеше, ама това е!

Имах предвид да влезете в Испания с тест, защото така или иначе ще ви трябва тест за Щатите. Като се спазват сроковете на теста разбира се.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , Nivear каза:

Това малко е като задачите на децата в училище 🙂 

Ако пътуваме Бургас-Будапеща-Венеция-София и сме 2ма възрастни с по една Янсен ваксина от преди 8 месеца и деца на 9, 11 и 14 години, които не са ваксинирани, какви документи за влизане/излизане ни трябват?

Аз не ги следя много, ама трябва да включиш и датата в уравнението, защото на края на април отпадат изискванията за Италия.

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, neuromancer каза:

Аз не ги следя много, ама трябва да включиш и датата в уравнението, защото на края на април отпадат изискванията за Италия.

 

Къде ги гледате изискванията че отпадат? В сайта на МВР не е ъпдейтната информация, а в EU Digital COVID Certificate | European Commission (europa.eu) искат сертификат на по-малко от 120 дни и тест за децата всичките.

Връзка към коментар

Ами потърсете из тази тема назад, няколко пъти се спомена, че от 1 май ще има големи облекчения за Италия, но аз не правя планове и не ги помня точно. В линковете към ЕС би трябвало да се описва текущото положение.

Унгария няма никакви мерки, въобще, дори в момента.

 

ПП набързо, това ми излиза: 

 

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, Брани каза:

Гледам изискванията за влизане във Франция и Холандия в МВнР и нали не бъркам никъде като смятам, че вече не се налага да се попълват бумащини (пълъфъ-та или здравни декларации)?

 

Тя Холандията е само за прекачване, ама съгласно тоя линк

https://www.government.nl/topics/coronavirus-covid-19/documents/publications/2021/07/20/covid-19-and-flying-health-declaration-form

от вчера (19 април) вече не се изисква попълването на здравна декларация?

Е, явно е така.

Връзка към коментар

@Bore, за всеки случай си направи един антигенен тест, че не се знае в Барселона дали няма да ти го поискат. Може и да не ти поискат нищо, но по-добре е да си подготвен.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

#Словакия. Най-накрая след 2 години връщане към нормалността.Единствено на Гейта на излитане ни предупредиха,че трябва да имаме маски за самолета. Сложихме парцала като лигавник,никой не ни направи забележка,половината бяха и без парцали.10% от хората носят маски,горките. Явно приключи глупотевината.

  • Харесвам 10
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 14 часа, Nivear каза:

Къде ги гледате изискванията че отпадат? В сайта на МВР не е ъпдейтната информация, а в EU Digital COVID Certificate | European Commission (europa.eu) искат сертификат на по-малко от 120 дни и тест за децата всичките.

Италианците задават винаги дата на следваща промяна и тя е 1 май, декретът ще изрезе в края на април и тогава ще апдейтнат информацията навсякъде. Говори се за отмяна вътре в страната на всичко, но няма яснота за вход.

Което означава, че ще трябва да влезете с тестове за децата, ако няма промяна. Не е ясно и нашите какво ще сътворят - дали ще искат тестове за влизане. Трябва е е отпаднало изискването за тест за детето на 14, за да влезе в италианско летище за прибиране.

Стана ли по-ясно уравнението, останаха само 2 неизвестни 😁 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

От 1 ви май Тайланд - премахват се тестовете за ваксинирани. Застраховката се намаля на 10 000 долара покритие. Тай паса остава само да се верифицира ваксината и застраховката и се очаква бързо одобрение. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Днес за влизане в Гърция нищо не провериха. Но така или иначе между капките не може да се мине - навсякъде вътре ни провериха - за настаняване в хотел, за сядане в таверна... 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 9 часа, Jane* каза:

За вътрешен полет в Турция Истанбул-Диарбъкър) с Turkish Airlines нужни ли са здравни сертификати и маски?

Сертификати не. Маски вероятно да.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 23 часа, T.E.Lawrence каза:

От 1 ви май Тайланд - премахват се тестовете за ваксинирани. Застраховката се намаля на 10 000 долара покритие. Тай паса остава само да се верифицира ваксината и застраховката и се очаква бързо одобрение. 

Тук да допълня. За неваксинирани pcr тест 72 часа преди полета и избягват карантината също.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

За Италия за бординга още ли се изискват маски тип ffp2? Някой пътуал ли е скоро? Макар, че ще летим в края на май месец и до тогава може да е отпаднало всичко.

На борда на самолетите на Раян още ли се лети с маска задължително? 

Връзка към коментар
На 22.04.2022 г. в 14:11, Jane* каза:

За вътрешен полет в Турция Истанбул-Диарбъкър) с Turkish Airlines нужни ли са здравни сертификати и маски?

Да! На полетите на Търкиш маските са задължителни. Същото е и на летище Истанбул. На мен лично идваха да ми направят забележка, защото бях смъкнала маската под брадичката. Постоянно обикалят и правят забележки. На другите по-малки летища не е така. 

Проверено преди седмица. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Откакто се появи пандемията изобщо не съм пътувал и тотално изгубих нишката на всякакви изисквания. Имам, обаче един доста сериозен Уиз кредит, който почна да изтича и трябва да измисля нещо. Хвърлил съм поглед на едни билети за Ница за Май месец. Някъде ми се мерна, че от май месец щели да отпадат още изисквания, но не съм сигурен кои. Някой проучвал ли е как се влиза в момента/ще се влиза през Май от България във Франция? Не сме ваксинирани.

Връзка към коментар
преди 9 минути , stanimir каза:

В момента неваксинирани влизат във Франция и само с антигенен тест.

През май ще видим дали ще отпадне и той , но засега искат.

 

Т.е. не с PCR, а с тези по-простичките? Като тези от мола, но трябва да им се каже, че трябва да е на английски?

Връзка към коментар
преди 7 часа, Captain45 каза:

За Италия за бординга още ли се изискват маски тип ffp2? Някой пътуал ли е скоро? Макар, че ще летим в края на май месец и до тогава може да е отпаднало всичко.

На борда на самолетите на Раян още ли се лети с маска задължително? 

Може с каквато имаш маска. Инфо от преди 2 дни. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
14 hours ago, ACM said:

Т.е. не с PCR, а с тези по-простичките? Като тези от мола, но трябва да им се каже, че трябва да е на английски?

Точно така. Не знам дали тези в мола издават сертификат на английски ,но всяка от популярните лаборатории го прави.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.