Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 23 часа, stanimir каза:

Точно така. Не знам дали тези в мола издават сертификат на английски ,но всяка от популярните лаборатории го прави.

Благодаря, значи нямам проблем с влизането.

Връзка към коментар

Какво е това PLF? От гугъла разбирам, че е Passenger Locator Form, ама не вдявам за какво ми е, и най-важното - от къде да го взема и какво да го правя? Май май не е хартиена бланка, туй значи ли, че трябва да имам от модерните телефони от минимум 1000 кинта, дето после нещо се слага там.... Ще ме прощавате за идиотизма, ама аз съм скаран с модерните технологии, на всичкото отгоре в последните 3 години никъде не съм ходил, не съм ваксиниран, ни 1 път не съм се тествал... ся съм в паника, ще ходя на къмпинг в Гърция, та се искало тоз PLF като се завръщам наобратно, а и тест трябва да правя, сигурно ще съм ковидясъл... кво харно си вървеше хорцето едно време - тръгваш и само един паспорт искаха, или лична карта...........не отива на хубаво тоз свят, ей!

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, KrumKrumov каза:

Какво е това PLF? От гугъла разбирам, че е Passenger Locator Form, ама не вдявам за какво ми е, и най-важното - от къде да го взема и какво да го правя? Май май не е хартиена бланка, туй значи ли, че трябва да имам от модерните телефони от минимум 1000 кинта, дето после нещо се слага там.... Ще ме прощавате за идиотизма, ама аз съм скаран с модерните технологии, на всичкото отгоре в последните 3 години никъде не съм ходил, не съм ваксиниран, ни 1 път не съм се тествал... ся съм в паника, ще ходя на къмпинг в Гърция, та се искало тоз PLF като се завръщам наобратно, а и тест трябва да правя, сигурно ще съм ковидясъл... кво харно си вървеше хорцето едно време - тръгваш и само един паспорт искаха, или лична карта...........не отива на хубаво тоз свят, ей!

специално като се завръщаш наобратно нищо не се иска, това е България, седят едни лелки и попълват намясто и направо те карантинират 

  • Смея се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Lyubina каза:

Ако се вярва на гръцки официален сайт, считано от 15 март 2022 не се изисква представяне на попълнен PLF.

Информацията е от тук: https://travel.gov.gr/#/

Не изискват, официално е, може да се вярва. Провериха ни само л.к и сертификатите. Изискват официално попълнен здравен формуляр за фериботите, но при нас (Игуменица-Корфу) дори не попитаха дали имаме, камо ли да погледнат. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Някой скоро да е влизал в Щатите?  Доколкото виждам, все още искат негативен PCR тест (независимо от ваксинационен статус, гражданство и пр.), че и  да е правен не по-рано от един ден преди пътуването...  Това значи в България да се ползва експресна услуга, която струва нещо като 140 лв...

Връзка към коментар

Не само PCR , бърз антигенен също важи за влизане в САЩ.

А иначе на летище София в 'Кандиларов" , ПСР е  80 лв. за 2 часа , антигенен 45 лв. за 15 минути. Има ги и на двата терминала.

Връзка към коментар

viral test не е нещо конкретно

става с антигенен, навсякъде го пише, ама както искаш

виж в iatatravelcentre

"tests accepted are antigen, NAAT, RT-LAMP, RT-PCR or TMA"

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Някой скоро питаше за 

#Малта.

От 2 май премахват PLF и маските на закрито, с изключение на полети, болници и домове за възрастни.

https://www.schengenvisainfo.com/news/malta-eases-entry-rules-for-travellers-starting-may-2/

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 31 минути , CarpeDiem каза:

Някой скоро да се е връщал от Пафос и да знае искат ли сертификат на летището за прибиране в България? 

 

Снощи се прибрахме от Тасос, не от Пафос и беше сухопътно през Маказа, а не през летище София, но не очаквам да има разлика в разпоредбите на различните РЗИ-та. На Маказа искаха сертификати, така че със сигурност и на летище София ще искат.

Връзка към коментар
преди 17 минути , chandni каза:

Снощи се прибрахме от Тасос, не от Пафос и беше сухопътно през Маказа, а не през летище София, но не очаквам да има разлика в разпоредбите на различните РЗИ-та. На Маказа искаха сертификати, така че със сигурност и на летище София ще искат.

Благодаря, за летище София знам, въпросът ми конкретно за летище Пафос. 

Връзка към коментар
преди 2 часа, CarpeDiem каза:

Някой скоро да се е връщал от Пафос и да знае искат ли сертификат на летището за прибиране в България? 

 

Няма значение дали се връщаш от Пафос или от друго място.  Аз вчера се прибрах и хората от РЗИ си бяха дежурни на мястото. Даже възкликнах "Хора още ли висите тук???? Никъде в Европа не го искат вече тоя сертификат".

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не мога да намеря дали има промяна при пътуване до Гърция с кола ,ако пътуващите не са от едно и също семейство дали трябва да носят маска? става въпрос за след 1.05

Връзка към коментар
преди 9 часа, muchachote каза:

Няма значение дали се връщаш от Пафос или от друго място.  Аз вчера се прибрах и хората от РЗИ си бяха дежурни на мястото. Даже възкликнах "Хора още ли висите тук???? Никъде в Европа не го искат вече тоя сертификат".

Да, разбирам. Питам конкретно за Пафос, защото на някои летища си изискват още с качването сертификата и за да им обясниш как имаш право да се прибереш дори и без, трябва да се обясняваш, показваш заповеди и т.н. После ми е ясно какво следва в София. 

Връзка към коментар

Информация от Италия - 3 дневно пътуване до Милано през Бергамо, връщане на 25 април. На отиване попълнихме ПЛФ, никой на нашето летище не провери нито PLF нито сертификатите ни (WIZZ), на летището в Бергамо също никой не ни поиска нищо влязохме директно. В хотела и музейте не искат нищо освен маска, по ресторантите искат сертификати, обаче ако настояваш че имаш но си го забравил в хотела  (действително ни се случи) не го правят на проблем. На връщане за влизане в летището не искаха нищо освен маска, за полета също не искаха нищо освен маска (хурургическа, не FFP2). Единствено в България на летището ... от РЗИ правеха обстойна проверка с карантиниране...

Редактирано от Mary
  • Харесвам 5
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Някой с прясна информация от летище София, терминал 2 - има ли ги още лабораториите Геника и Кандиларов там? Според сайтовете им, ги има, но не знам кога са обновявани. Пише, че антигенен тест струва 45 лв. и става за 20 мин. това така ли е? 

Благодаря предварително!

Връзка към коментар
Преди 1 час, FlyTraveler каза:

Някой с прясна информация от летище София, терминал 2 - има ли ги още лабораториите Геника и Кандиларов там? Според сайтовете им, ги има, но не знам кога са обновявани. Пише, че антигенен тест струва 45 лв. и става за 20 мин. това така ли е? 
 

Да, и двете лаборатории са на Терминал 2. Антигенния е 45 лева и резултата иззлиза за 15 минути.

На Терминал 1 е само Кандиларов.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Leo каза:

Да, и двете лаборатории са на Терминал 2. Антигенния е 45 лева и резултата иззлиза за 15 минути.

На Терминал 1 е само Кандиларов.

Благодаря!

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.