Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Считано от 1 май, неделя, се отменят противоепидемичните мерки за влизане на лица, пристигащи от други държави, на територията на Република България. Това нарежда министърът на здравеопазването проф. Асена Сербезова със своя заповед, издадена днес.

https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2022/04/28/zapoved_rd-01-189.pdf

  • Харесвам 20
  • Браво 8
Връзка към коментар

Считано от 1 май, неделя, се отменят противоепидемичните мерки за влизане на лица, пристигащи от други държави, на територията на Република България. Това нарежда министърът на здравеопазването проф. Асена Сербезова със своя заповед, издадена днес.
Припомняме, че до 1 май лицата, пристигащи от други държави на територията на Република България, се допускат при представяне на валиден цифров COVID сертификат на ЕС за ваксинация, за преболедуване или за проведено изследване или на равностоен или аналогичен документ, съдържащ същите данни.

  • Харесвам 6
  • Браво 2
Връзка към коментар

аз гледам в iatatravelcentre.com, там има и линк към регулацията обикновено

в първото от закачените мнения 

няма за бъдещи промени, тоест след 1 май какво става най-вероятно няма да намериш

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Бали и Индонезия от днес са отворени и за България, VOA се взима при пристигане от гражданите на 60 страни , ако сте ваксинирани и с негативен ПСР преди бординг.

 

Eligible Countries April 28, 2022:

1. ARGENTINA

2. AUSTRALIA

3. AUSTRIA

4. BELGIUM

5. BRAZIL

6. BRUNEI DARUSS.

7. BULGARIA

  • Харесвам 9
  • Браво 3
Връзка към коментар

Помощ, моля! Туко що осъзнах, че не знам изискванията за влизане във Великобритания. Имам ваксина на 10 м. Имат ли срок ваксините както в ЕС? Летя до Лутън и излитам след няколко часа пак от там. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 минути , Цвете каза:

Помощ, моля! Туко що осъзнах, че не знам изискванията за влизане във Великобритания. Имам ваксина на 10 м. Имат ли срок ваксините както в ЕС? Летя до Рутън и излитам след няколко часа пак от там. 

Паспорт само.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Италия, от друг форум - остават мерките за влизане в страната до 31 май, отпада ПЛФ. 

Вътре - отпада грийн паса, с изключение на болници. 

Маските ФФП2, остават във всички видове транспорт, кина, театри, заведения с жива музика на закрито до 15 юни. 

За хотели, заведения и пр. - са препоръчителни. 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Правилата за пътуване от 1 май  за Италия

Премахване на dPLF, но разширяване на правилата за пътуване, вече предвидени в Наредбата от 22 февруари 2022 г. и 29 март 2022 г. По принцип всеки, който иска да премине италианските граници, трябва да притежава един от следните документи:

  • пълна ваксинация с ваксина, разрешена от EMA, извършена преди по-малко от 9 месеца (Green Pass или еквивалентен сертификат за италианските власти);
  • пълна ваксинация с ваксина, разрешена от EMA, и бустер доза (Green Pass или еквивалентен сертификат за италианските власти;
  • възстановяване от Covid-19 , за по-малко от 6 месеца (Green Pass или еквивалентен сертификат за италианските власти);
  • отрицателен резултат от молекулярно изследване, проведено с тампон в рамките на 72 часа преди влизане в Италия, или антигенен тест, извършен с тампон през 48 часа преди кацане в Италия.
  •  
  • От 1 май и за момента до 15 юни има още новини относно използването на маски на закрито . Подробно: Наредбата гласи, че „ задължението за маски FFP2 остава за отворени за обществеността представления, които се провеждат на закрито в театрални зали, концертни зали, кина, места за забавление и музика на живо “.

    Но не само. Задължението за носене на защитно оборудване FFP2 също остава за достъп до транспортни средства като самолети, кораби, влакове и автобуси, както и до здравни, социално-здравни и социални заведения

  • Харесвам 8
  • Шок 1
Връзка към коментар

Здравейте, някой прясно пътувал или пътуващ тези дни с Луфтханза и през Германия (транзит) може ли даде информация - за качване на борда в Бг изискват ли зелен сертификат или отрицателен тест? И дали гледат срока на сертификата - моят за преболедуване изтича юли (6 месеца), но специално при немците пише, че е само 3 месеца валидността - т.е. вече е изтекъл. Ще пътувам на 4 май през Франкфурт транзит.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 часа, mradulova каза:

Здравейте, някой прясно пътувал или пътуващ тези дни с Луфтханза и през Германия (транзит) може ли даде информация - за качване на борда в Бг изискват ли зелен сертификат или отрицателен тест? И дали гледат срока на сертификата - моят за преболедуване изтича юли (6 месеца), но специално при немците пише, че е само 3 месеца валидността - т.е. вече е изтекъл. Ще пътувам на 4 май през Франкфурт транзит.

Преди 10 дена пътувахме със Bulgaria air до Франкфурт(транзит),после със Srilankan air.Tук на нашето летище ни попитаха дали имаме сертификати,без да поискат да ги видят.Във Франкфурт никой нищо не ни е искал,Ако тази информация може да ти е от полза.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 27 минути , Loverboy каза:

А на нашите граници още ли се иска сертификат за ваксина за 9 месеца назад или за вътрешна употреба няма срок на ваксината? 

от 1 май всичко отпада

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 11 минути , stormbringer каза:

От първи май всичко отпада, ама ние кацане 1 час преди първи май. Ако седим на гишето 1 час дали ще е ок? 

Не вярвам днес да има служители на РЗИ на летището, защото дори и да наложат карантина, тя автоматично ще отпадне утре.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

При предната промяна карантините не отпадаха. Беше доста абсурдно тогава, имаше хора с 14 дневни карантини, които още бяха "затворени", докато такива под карантина от ден 2 излизаха навън на ден 12, щото беше влязла новата заповед за тях 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте!

Обмисляме пътуване до Бали през август, но има някои неща в изискванията, които ме смущават. 

В сайта на нашето МВнР пише:

Всички чуждестранни граждани, които пристигат на територията на Република Индонезия следва да приспособят своите пътнически документи като ваксинационни сертификати, PCR тестове, режим и период на карантина, както и използването на приложението PeduliLindungi така, че да отговарят на категориите чуждестранни граждани, на които е позволено да влязат в Индонезия.

Някой правил ли е това приспособяване, получава ли се изобщо с нашите сертификати и има ли особености?

Изискванията за издаването на Visa on Arrival са следните:
• паспорт, валиден минимум за 6 месеца;
• билет за отпътуване или за продължаване на пътуването до друга държава;
• доказателство за заплатена визова такса от 500 000 IDR /прибл. 62 лв по курса на деня/;
• застрахователна полица от компания, която е регистрирана в Индонезия, покриваща здравно осигуряване, докато чужденецът пребивава в Индонезия.

Откъде да я намеря тази индонезийска застрахователна компания и изобщо как стои въпроса със застраховката? Не става ли със застраховка, направена в България?

Приемам всякакви съвети, свързани с пътуването до Бали в настоящите условия.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не забравяйте, че 1 май е и неделя, и почивен ден, та не вярвам мадамите от РЗИ да седят там като Гюро Михайлов да последно на пост. 

За ФФП2 в Италия, понеже съм тук в момента, не е толкова важно да е такава , италианците си носят и те хирургични. В самолета също. Аз купих да имам, разбира се , но не я ползвам ( хич не я търпя). Иначе във влака чичкото кондуктор направи забележка на един човек, че е без маска. Та трябва да има някаква. 

Някой да знае за Нова Зеландия как е хавата ?

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Нова Зеландия допуска единствено ваксинирани + тест ( може и антигенен) не по-стар от 48 (24) часа преди полета.

 

https://covid19.govt.nz/international-travel/travel-to-new-zealand/vaccination-requirements-for-travel-to-new-zealand/

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
На 28.04.2022 г. в 20:20, Цвете каза:

Помощ, моля! Туко що осъзнах, че не знам изискванията за влизане във Великобритания. Имам ваксина на 10 м. Имат ли срок ваксините както в ЕС? Летя до Лутън и излитам след няколко часа пак от там. 

Цвети, влязох на 28 април на Лутън. В самолета с маски 1-2%. На летището - също.

Никакви проверки за ваксини и тестване. За сметка на това много бавен паспортен контрол. Изсипа се народа от няколко самолета. От излизането от самолета до достигане на изхода-2 часа.

На излизане също не искаха никакви сертификати. Аз летях за Фуертевентура. В Самолета поискаха на влизане маски, но после почти всички ги махнаха.

Там като кацнах, след паспортния контрол една кака само ме попита дали съм ваксинирана. Казах да и тя ми посочи десния коридор. Никой нищо не ми поиска да провери.

Ако някой държи да мине през Дайнерс лоунджа в Лутън, да погледне работното време.

20220429_050846.jpg

20220429_050857.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.