Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Има контрол, не знам колко е сериозен, ама опашката не върви изобщо

Едит: в 23:00 някой каза стига, отвориха и всички минаха. После РЗИ спориха дали е трябвало и да не им направят проблем, ама вече беше късно

 

 

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Летя за Италия след няколко дена. Уиз ми пишат, че е задължително да попълня ПЛФ. Моят спомен е, че отпада, сега проверих на reopen.europa.eu и там пише, че ПЛФ не е необходим след 1-ви май. Предполагам Уиз не са си ъпдейтнали текста, ама все пак някой може ли да ми потвърди?

Връзка към коментар
преди 44 минути , Victoria каза:

Летя за Италия след няколко дена. Уиз ми пишат, че е задължително да попълня ПЛФ. Моят спомен е, че отпада, сега проверих на reopen.europa.eu и там пише, че ПЛФ не е необходим след 1-ви май. Предполагам Уиз не са си ъпдейтнали текста, ама все пак някой може ли да ми потвърди?

Да, Уиз са доста назад с материала обикновено. Все още пращат съобщение, че е необходим PCR при влизане в Италия от трети страни, а това изискване отпадна преди месеци. И аз следя за PLFa и днес вече се появи като информация и в официалните им сайтове:

The rules for entry into Italy have been updated and simplified. The ordinance dated 22 February 2022, unified the regulation of entry from both European Union countries and non-EU countries. The Minister of Health, Roberto Speranza, has signed a new order extending the provisions for arrivals from foreign countries to 31 May. The only change concerns the Passenger Locator Form, which from 1 May will no longer be necessary. (Ordinance 28 April 2022)

https://www.salute.gov.it/portale/nuovocoronavirus/dettaglioContenutiNuovoCoronavirus.jsp?lingua=english&id=5412&area=nuovoCoronavirus&menu=vuoto

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Здравейте, тъй като инфото на сайта на МВнР за Турция не е актуализирано от 7-и март, исках да попитам какво трябва да се представи при пристигане (само ще се прави трансфер на летището в Истанбул) - достатъчен ли е сертификат за ваксина, без значение кога е правена? Нищо не пише за попълване на онлайн форма или ПСР. И някой знае ли дали Turkish имат специално изискване какви да са маските на борда? Благодаря! 

Връзка към коментар
преди 4 часа, DenitsaS каза:

Здравейте, тъй като инфото на сайта на МВнР за Турция не е актуализирано от 7-и март, исках да попитам какво трябва да се представи при пристигане (само ще се прави трансфер на летището в Истанбул) - достатъчен ли е сертификат за ваксина, без значение кога е правена? Нищо не пише за попълване на онлайн форма или ПСР. И някой знае ли дали Turkish имат специално изискване какви да са маските на борда? Благодаря! 

Нямат специални изисквания, освен че маските на борда са задължителни.

На всеки техен полет раздават комплект с маска, дизенфектант и мокра кърпичка, така че не ги мисли.

На летището в Истанбул също е задължително носенето на маска.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 6 часа, iMari каза:

Да, Уиз са доста назад с материала обикновено. Все още пращат съобщение, че е необходим PCR при влизане в Италия от трети страни, а това изискване отпадна преди месеци. И аз следя за PLFa и днес вече се появи като информация и в официалните им сайтове:

The rules for entry into Italy have been updated and simplified. The ordinance dated 22 February 2022, unified the regulation of entry from both European Union countries and non-EU countries. The Minister of Health, Roberto Speranza, has signed a new order extending the provisions for arrivals from foreign countries to 31 May. The only change concerns the Passenger Locator Form, which from 1 May will no longer be necessary. (Ordinance 28 April 2022)

https://www.salute.gov.it/portale/nuovocoronavirus/dettaglioContenutiNuovoCoronavirus.jsp?lingua=english&id=5412&area=nuovoCoronavirus&menu=vuoto

Потвърждавам. Току що се прибрах от Бергамо. Kикой нищо не иска, мминава се обикновена гранична проверка, нищо друго. Но на летището и в градския транспорт се носи маска, задължително FFP2.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Попрочетох уж, но взимам билети на леля ми и нейна приятелка и искам да се презастраховам. За Испания: fully vaccinated безсрочно е 3/3, само с две дози е валидно до 270 дни след поставяне на втората доза? PCR-ите ако си ги направиш на 12-ти(четвъртък), резултатът излиза на следващия ден, на сертификата 12ти ли пише или 13ти? Полетът е в неделя и малко трики с тестовете. Знаете ли лаборатория, която прави бързи антигенни в събота и излизат ли в същия ден? И последно, всички без сертификат за ваксинация или валиден сертификат за преболедуване, трябва да се попълва тази Health Control Form (тоест всички, които влизат с негативен тест)?

Благодаря Ви!

Връзка към коментар
преди 19 минути , Nia_STN каза:

Знаете ли лаборатория, която прави бързи антигенни в събота и излизат ли в същия ден?

Рамус вижте.Излизат след 10 минути.И на летището правят.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте, 

След като изчетох информацията на сайта на външно, на френските сайтове и на https://reopen.europa.eu ми останаха няколко въпроса. 

 

Пътуваме за Франция на 03.06. 

1. Моята последна (втора) доза от ваксината е май 2021 и сега смятах да сложа бустер. Това, че между последната доза и бустера има повече от 9 месеца дали ще бъде проблем?

2. Моята приятел е с поставена втора доза на 25.11.2021, необходимо ли е да сложи бустер за влизане във Франция?

 

В краен случай смятам просто да си направим антигенни тестове преди пътуването, но предпочитам да избегнем този вариант. 

Връзка към коментар
Преди 1 час, silviam каза:

Здравейте, 

След като изчетох информацията на сайта на външно, на френските сайтове и на https://reopen.europa.eu ми останаха няколко въпроса. 

 

Пътуваме за Франция на 03.06. 

1. Моята последна (втора) доза от ваксината е май 2021 и сега смятах да сложа бустер. Това, че между последната доза и бустера има повече от 9 месеца дали ще бъде проблем?

2. Моята приятел е с поставена втора доза на 25.11.2021, необходимо ли е да сложи бустер за влизане във Франция?

 

В краен случай смятам просто да си направим антигенни тестове преди пътуването, но предпочитам да избегнем този вариант. 

От това, което чета тук Info Coronavirus Covid-19 - Déplacements | Gouvernement.fr ние сме зелени и мерките са вдигнати. Т.е. не е необходимо нищо. За бустера, няма значение след колко време е сложен.

Връзка към коментар

Чува ли се нещо да отпада сертификатът за влизане в Испания в края на този месец или юни?

 

Ако си слагам бустер - трябва да са минали 14дни, за да ми е валиден за влизане в Испания?

 

Това гледам като най-актуално по райони, има ли друг източник, който се ъпдейтва по-често?

https://www.rtve.es/noticias/20220412/mapa-confinamientos-espana-coronavirus-restricciones/2041269.shtml

 

 

Връзка към коментар
преди 21 минути , Coo каза:

Чува ли се нещо да отпада сертификатът за влизане в Испания в края на този месец или юни?

 

Ако си слагам бустер - трябва да са минали 14дни, за да ми е валиден за влизане в Испания?

 

Това гледам като най-актуално по райони, има ли друг източник, който се ъпдейтва по-често?

https://www.rtve.es/noticias/20220412/mapa-confinamientos-espana-coronavirus-restricciones/2041269.shtml

 

 

Тъкмо си казахме чао с моя приятелка, която живее в Испания. Питах я същото, няма ли да отпадат сертификатите поне за лятото. Нещо чува ли се при тях. Каза, че не е чувала за такива планове в момента.

За бустера не е необходимо да са минали 14 дни.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой има ли информация какви са изискванията за влизане в Австрия? Чета в сайта на външно ,че искат сертификат или тест, също  и за  деца над 12г. Дали е  актуална иформацията?

Връзка към коментар

Днес се върнах от Испания. На нашето летище вече няма проверки от РЗИ. На отиване към Испания на летището ни сканираха само сертификатите, не е нужно да се попълват PLF. Маски само на борда на самолета и в градския транспорт. На самото летище не са задължителни.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 27 минути , vladimira74 каза:

Някой има ли информация какви са изискванията за влизане в Австрия? Чета в сайта на външно ,че искат сертификат или тест, също  и за  деца над 12г. Дали е  актуална иформацията?

Здрасти, 

на 29 април 2022 г. пътувах с автобус от Братислава за вИЕНА. На старата държавна граница ни вкараха в едно локално платно, качиха се трима униформени австрийци с надписи Ковид Полиция и провериха на всички пътуващи личните документи и кой каквото имаше - сертификат или тест. Бяха прекалено пунктуални! Особено с имената на кирилица - сравняваха буква по буква моя сертификат и личната карта.

За деца нямам идея какъв е режимът.

Във Виена в магазините, музеите, църквите, затворените пространства маските са задължителни! Отвън -може и без!  

В Братислава всичко е без мески!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 38 минути , vladimira74 каза:

Някой има ли информация какви са изискванията за влизане в Австрия? Чета в сайта на външно ,че искат сертификат или тест, също  и за  деца над 12г. Дали е  актуална иформацията?

така е и според IATA

Връзка към коментар
преди 10 часа, EliDion каза:

От това, което чета тук Info Coronavirus Covid-19 - Déplacements | Gouvernement.fr ние сме зелени и мерките са вдигнати. Т.е. не е необходимо нищо. За бустера, няма значение след колко време е сложен.

Аз поне не виждам да са отпаднали изискванията и да не е необходимо нищо за влизащите във Франция. И мен ме интересуват настоящите правила, понеже пътуваме след 2 седмици.

 

Връзка към коментар
преди 12 часа, vladimira74 каза:

Някой има ли информация какви са изискванията за влизане в Австрия? Чета в сайта на външно ,че искат сертификат или тест, също  и за  деца над 12г. Дали е  актуална иформацията?

На 17.04 пътувахме с автобус Братислава - Виена. На границата се качиха двама австрийци и провериха само личните карти. Сертификат изобщо не са ни искали. На връщане и това не провериха.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.