Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Преди 1 час, елказелка каза:

Вчера кацнах в Бергамо, пътувах с Райън. Никой не ми погледна сертификата. В самолета и на летището минах с обикновена маска. 

На нашето летище проверяваха ли сертификати за бординг?

 

Връзка към коментар
преди 10 минути , ivan69 каза:

На нашето летище проверяваха ли сертификати за бординг?

 

Не,не ги проверяват поне Райън. До Бергамо пътувах 4 пъти за месец и не ми провериха нито веднъж.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 52 минути , ivan69 каза:

На нашето летище проверяваха ли сертификати за бординг?

 

И Уиз нищо не провериха. Не съм ходила на чек ин. Влязох с бордната карта и на София и на Лутън. Нищо, освен паспорт и бордна карта, не поискаха. На влизане испанците /летище Фуертевентура/ само попитаха за ваксина, без да поискат документа.

На връщане ще чекирам куфар. Ако поискат, ще пиша.  

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 2.05.2022 г. в 23:18, mililia каза:

Нямат специални изисквания, освен че маските на борда са задължителни.

На всеки техен полет раздават комплект с маска, дизенфектант и мокра кърпичка, така че не ги мисли.

На летището в Истанбул също е задължително носенето на маска.

Явно е само на истанбулските летища. Прди дни се върнах от Кападокия, пътувах с чартър до Невшехир и никой никъде нищо не ни е искал, дори и маски.

Връзка към коментар
преди 2 часа, Дани Магелани каза:

И Уиз нищо не провериха. Не съм ходила на чек ин. Влязох с бордната карта и на София и на Лутън. Нищо, освен паспорт и бордна карта, не поискаха. На влизане испанците /летище Фуертевентура/ само попитаха за ваксина, без да поискат документа.

На връщане ще чекирам куфар. Ако поискат, ще пиша.  

Интересува ме конкретно Уиз полет до Катания. Не ми се губи час за безмислени тестове.които никой няма да провери. Ако някой лети скоро да пише проверяват ли някъде тестовете.

Връзка към коментар
преди 10 минути , ivan69 каза:

Интересува ме конкретно Уиз полет до Катания. Не ми се губи час за безмислени тестове.които никой няма да провери. Ако някой лети скоро да пише проверяват ли някъде тестовете.

И да не искат кой ти гарантира, че в твоя случай няма да поискат след като има официално изискване за такъв? Струва ли си риска за 10лв и 5 мин чакане? Не съм видял да има опашки пред която и да е лаборатория като преди.....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Каква е ситуацията с влизане излизане от Сърбия и Румъния? Имаме планиран road trip до Оджаци, после смятаме през Румъния към Бургас, ама какво ще се изисква по границите? 

Връзка към коментар
преди 3 часа, stormbringer каза:

Каква е ситуацията с влизане излизане от Сърбия и Румъния? Имаме планиран road trip до Оджаци, после смятаме през Румъния към Бургас, ама какво ще се изисква по границите? 

За Сърбия - нищо

Връзка към коментар
преди 21 часа, The rider каза:

Аз поне не виждам да са отпаднали изискванията и да не е необходимо нищо за влизащите във Франция. И мен ме интересуват настоящите правила, понеже пътуваме след 2 седмици.

 

Имах предвид този текст -  "Pour les voyageurs non vaccinés, l’obligation de présenter un test négatif pour se rendre en France demeure, mais les mesures à l’arrivée (test, isolement) sont levées lorsqu’ils viennent de pays de la liste « verte », caractérisée par une circulation modérée du virus.", че мерките отпадът при  пристигане от "зелени" страни . Но, наистина е малко неясен - уж остава задължение, пък уж отпада.... или отпада след пристигане....???.

Та се поразрових и намерих това Covid-19 : Déplacements internationaux | Ministère de l'Intérieur (interieur.gouv.fr) и май наистина ще трябва тест за неваксинирани.

Извинявам се, ако съм подвела.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, stormbringer каза:

Каква е ситуацията с влизане излизане от Сърбия и Румъния? Имаме планиран road trip до Оджаци, после смятаме през Румъния към Бургас, ама какво ще се изисква по границите? 

За пътуване към Румъния и връщане обратно нищо не се изисква. Проверено преди 3 дни лично.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

На "децата" им предстои пътуване, при което имат трансфер на Мюнхен. 

На Reopen Europe твърдят, че дори и при трансферни пътници се изисква или сертификат за ваксинация или тест. 

Сега, ваксинацията им е непълна, щото се изпонатръшкаха с нерегистриран Ковид и още им е рано за трета доза. Така или иначе ще правят тест.

Обаче на връщане от Белгия не съм на ясно къде и как могат да си направят антигенен тест преди да излетят.

Връзка към коментар

#Албания и #Косово

Отпадат мерките за влизане в двете страни

https://www.traveloffpath.com/albania-removes-all-entry-requirements-may-1/ - Албания 

https://www.traveloffpath.com/serbia-and-kosovo-are-the-latest-european-countries-to-remove-all-entry-requirements/ - Косово, като преди това пише и за Сърбия. 

Сега остана само Босна и Херцеговина, която все още не е махнала рестрикциите на влизане от балканските държави 🙂

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
Морска сирена

Здравейте!Чета новите актуализации за пътуване до Малта reopen.eu и явно в превода се получава неточност.От 2 май пътуване с две ваксини валидни достатъчно ли е или ваксини+PCR?

Връзка към коментар
преди 10 минути , Морска сирена каза:

Здравейте!Чета новите актуализации за пътуване до Малта reopen.eu и явно в превода се получава неточност.От 2 май пътуване с две ваксини валидни достатъчно ли е или ваксини+PCR?

От 2ри май за пътуване до Малта отпадна само попълването на PLF и маските, ограниченията за ваксинация си остават - ако ваксината ти е над 270, трябва бустер

 

Официално инфо:

https://deputyprimeminister.gov.mt/en/health-promotion/covid-19/Pages/travel.aspx

 

https://www.visitmalta.com/en/info/new-covid-19-updates/

 

 

Връзка към коментар
Морска сирена
преди 1 минута , Coo каза:

От 2ри май за пътуване до Малта отпадна само попълването на PLF и маските, ограниченията за ваксинация си остават - ако ваксината ти е над 270, трябва бустер

 

Официално инфо:

https://deputyprimeminister.gov.mt/en/health-promotion/covid-19/Pages/travel.aspx

 

https://www.visitmalta.com/en/info/new-covid-19-updates/

 

 

Ваксините са валидни,за пср не разбрах трябва ли?

Връзка към коментар
преди 3 минути , Морска сирена каза:

Ваксините са валидни,за пср не разбрах трябва ли?

Щом са ти валидни ваксините, тест не ти трябва

Преди можеше само с ваксина, тези с тестове ги слагаха под карантина преди да ги пуснат. За който няма ваксина, от 2ри май може да се влиза в Малта и с тест - без карантина. Щом ваксините са ти валидни, всичко е ок.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Пътувам с Wizz от Абу Даби до БГ. Wizz ще ми искат ли тест (неваксиниран)? Има ли някакви изисквания, освен носене на маска. "Носене" е дума, която сякаш подчертава, че маската трябва да покрива и носа. 🤣

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , Jorro каза:

От 1ви май БГ не изисква нищо при пристигане, не би трябвало и при бординг да ти искат. 

Не е точно така. Снощи Раян са изисквали маски на полета от Айндховен. Решението за правилата на борда са на самата авиокомпания. В този смисъл не е ясно дали някой "съвестен" наземен служител няма да реши да проверява за ваксини или сертификати. Вдигането на ограниченията касае приемащата страна, а всички знаем кога правилата на приемащата страна влизат в сила и въпреки практиката от последните две години, това не се случва при бординг...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , Duke каза:

Снощи Раян са

Не само СНОЩИ. На всички самолети в които съм пътувал до сега продължават да изискват маски по време на полет. На летището в Бергамо също.

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , muchachote каза:

Не само СНОЩИ. На всички самолети в които съм пътувал до сега продължават да изискват маски по време на полет. На летището в Бергамо също.

Миналата седмица имах два полета до Египет на които маските бяха препоръчителни, но не и задължителни. Нещата са динамични, но му се вижда края...

Връзка към коментар

Както винаги съм казвал, по инерция може да искат да покажеш нещо излишно, но след като обясниш (което ми се е случвало два пъти) и покажеш официалните изисквания (което не ми се е налагало досега), ще минеш.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 12 часа, Pantelej Putnik каза:

Пътувам с Wizz от Абу Даби до БГ. Wizz ще ми искат ли тест (неваксиниран)? Има ли някакви изисквания, освен носене на маска. "Носене" е дума, която сякаш подчертава, че маската трябва да покрива и носа. 🤣

Вчера в Уиз от Лондон Лутън до София не искаха маски.

А от Фуертевентура до Лондон Лутън с Уиз искаха, дори даваха на тези, които нямаха.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.