Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Преди месец бяха доста стриктни. 20тина гишета за проверка на ковид документи на летището в Малта в зоната за пристигащи, внимателно гледат датата и дозите на сертификата. На летище София няма да ви правят проверки, но там едва ли да се мине между капките. Аз бих си направила антигенен за 10-15лв тук, за да ми е спокойно.

Връзка към коментар
преди 11 часа, tch каза:

От това, което чета до 30.09. може да се влиза в Германия с две дози след това с три. Така че не виждам нужда от тест. Мина ли вече пътуването, за да дадеш информация от първа ръка?

Още не, пътуването е за следващата седмица. 

В момента се чудят дали да ходят да си слагат трета доза (при условие че миналия месец и двамата го "преболедуваха" по някакъв начин. 

За Белгия твърдо им трябва или трета доза или тест. 

Така че, те тест ще си имат, ако не се решат да се боднат толкова скоро след боледуването. По-скоро опасенията им са за на връщане.

Връзка към коментар

Здравейте, пътуваме за Бари др сряда банда ваксинирани и една неваксинирана девойка, ще останем 4 дни. Може ли някой да ми потвърди дали правилно съм разбрала- за градския транспорт и заведенията вече ттябват тестове и сертификати, трябва само FFP2 маска, и на връщане за България също нищо не се гледа? Тоест ѝ трябва само тест преди полета натам и после няма нужда да повтаря? Благодаря предварително:)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, Antonaq каза:

Здравейте, пътуваме за Бари др сряда банда ваксинирани и една неваксинирана девойка, ще останем 4 дни. Може ли някой да ми потвърди дали правилно съм разбрала- за градския транспорт и заведенията вече ттябват тестове и сертификати, трябва само FFP2 маска, и на връщане за България също нищо не се гледа? Тоест ѝ трябва само тест преди полета натам и после няма нужда да повтаря? Благодаря предварително:)

Да, така е. Отпадна и попълването на plf за Италия. Девойката само трябва да си направи един от двата теста преди тръгване.

Ние ще пътуваме през Юни за Сицилия. Силно се надявам да не измислят пак нещо ново. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, Lyubina каза:

Още не, пътуването е за следващата седмица. 

В момента се чудят дали да ходят да си слагат трета доза (при условие че миналия месец и двамата го "преболедуваха" по някакъв начин. 

За Белгия твърдо им трябва или трета доза или тест. 

Така че, те тест ще си имат, ако не се решат да се боднат толкова скоро след боледуването. По-скоро опасенията им са за на връщане.

И аз имам сходен казаус и за това писах на федералната полиция - органът, който отговаря за граничния контрол. Казаха, че до 30.09.2022 може да се влиза с две дози без значение кога са поставяни (не важи правилото за 270 дни).

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 12.05.2022 г. в 11:10, Боян Димитров каза:

На 20 заминаваме. Вчера си прегледах сертификата. Минали са 168 дни от последната ваксинация, така че големите сме ок. На детето му сложихме веднъж от детската ваксина точно преди да стане на 12 да видим как ще я понесе. После всичко взе да затихва и оставихме нещата така.

Мерките за влизане в Испания се удължили до 15.6. Хвърляйте по един поглед на новините, но не очаквайте чудеса. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Coo каза:

Мерките за влизане в Испания се удължили до 15.6. Хвърляйте по един поглед на новините, но не очаквайте чудеса. 

Седмица след техния Великден започнаха да съобщават за нарастване на случаите на ковид. Всеки ден по тяхната ТВ говореха за това. В обществения транспорт всички бяха с маски и видях, как шофьорът отказа да качи човек без маска в градския автобус.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

На летището в Мадрид ни поискаха сертификат за ваксинация, едва след паспортен контрол, но никой не гледа нито името, нито датата.

 

Сега за полета за Америка на Гейтс ни поискаха сертификат, гледат всичко, както и отрицателни тестове за Ковид. Атестация за попълване раздават тук на Гейтс в Лисабон. Летим с португалците за Ню Арк.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Виетнам премахват изискването за Ковид тест преди влизане в страната  от тази вечер:

 

From May 15, people entering the country are not required to be tested for Covid-19

Vietnam temporarily suspends the requirement for Covid-19 testing for people entering the country from 0:00 on May 15, according to the direction of the Prime Minister.

According to the telegram dated May 13, the Prime Minister asked the Ministry of Health to closely monitor the epidemic situation for appropriate guidance. The Ministry of Foreign Affairs directs Vietnamese agencies abroad to notify people wishing to enter the country to comply with anti-epidemic requirements according to instructions.

  • Харесвам 12
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 15.05.2022 г. в 1:23, stanislavpp каза:

Виетнам премахват изискването за Ковид тест преди влизане в страната  от тази вечер:

 

From May 15, people entering the country are not required to be tested for Covid-19

Vietnam temporarily suspends the requirement for Covid-19 testing for people entering the country from 0:00 on May 15, according to the direction of the Prime Minister.

According to the telegram dated May 13, the Prime Minister asked the Ministry of Health to closely monitor the epidemic situation for appropriate guidance. The Ministry of Foreign Affairs directs Vietnamese agencies abroad to notify people wishing to enter the country to comply with anti-epidemic requirements according to instructions.

Това важи ли за неваксинирани?

Връзка към коментар

От вчера махнаха тестването. Задължителната ваксинация я маханаха още при предишното разхлабване. Не виждам нещо ново да има, би трябвало вече да се влиза свободно.

 

Маските са задължителни обаче и навън, както и в Тайланд. Доколко знам, няма още глобен чужденец за маска в никоя от двете държави, но със сигурност в някои магазини мрънкат да си я слагаш. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

изискването за отрицателен тест в рамките на един календарен ден преди пътуване за САЩ означава, че тестът трябва да е направен максимум до 24 часа преди излитането от началната точка, независимо, че може да има примерно десетина часа престой до втория полет, нали?

Връзка към коментар

Здравейте!

За полет от Неапол до Бергамо на летището в Неапол дали ще ми искат сертификат? Не сме ваксинирани.

Ще направим антигенни тестове от България към Неапол, но за връщане ще са изтекли.

Дали да правим нови в Италия?

Планираме и пътуване с ферибот от Неапол до Капри. Дали ще имаме нужда от сертификати за ферибота?

 

Връзка към коментар
преди 21 минути , antea каза:

изискването за отрицателен тест в рамките на един календарен ден преди пътуване за САЩ означава, че тестът трябва да е направен максимум до 24 часа преди излитането от началната точка, независимо, че може да има примерно десетина часа престой до втория полет, нали?

Логично е престоят да влиза в общото времетраене. Респективно, броенето започва от бординг на първия полет. Това, при положение, че говорим за пътуване с прекачване на един билет. В противен случай, броенето започва от бординг на полета за САЩ...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, DGTG каза:

Здравейте!

Имам питане за Италия - нали вече не е необходимо попълване на PLF и може да се пътува за там със EU-сертификат за преболедувал през м.февруари 2022?

Не се попълва PLF, сертификата за преболедуване важи 6 месеца.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 1 час, antea каза:

изискването за отрицателен тест в рамките на един календарен ден преди пътуване за САЩ означава, че тестът трябва да е направен максимум до 24 часа преди излитането от началната точка, независимо, че може да има примерно десетина часа престой до втория полет, нали?

Аз така го разбрах: От часа на теста, преди излитането от София,  до кацането в САЩ да са изминали не повече от 24 часа. Това беше причината да си отменя пътуването до САЩ през януари. Трябваше по път да направя втори PCR, което си е риск. Обратно - същата схема.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Изрично си пишеше, че не е до кацането, а излитането. Не ми се търсят линковете сега, но съм ги чел внимателно. И не е 24 часа, а предния ден, тоест ако излитате вечерта в 21 във вторник, теста трябва да направен понеделник или вторник.

Зависи с коя компания летите, може просто да се качат в приложението VeriFly, то си следи часовете. Правих ПСР някъде сутринта в петък, примерно 10 ч, резултатите излязоха следобед, качих ги в приложението вечерта и летяхме следващия ден (събота) вечерта към 21, с кацане в неделя 6 сутринта. Имах право на отказ 24 часа преди полета, затова исках резултатите да са излезли до 21ч събота в петък. (Теста може да е и антигенен).

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, antea каза:

изискването за отрицателен тест в рамките на един календарен ден преди пътуване за САЩ означава, че тестът трябва да е направен максимум до 24 часа преди излитането от началната точка, независимо, че може да има примерно десетина часа престой до втория полет, нали?


 Не. Агенциите ли така го тълкуват ?


Превода не търпи особена двузначност, теста трябва да е направен не повече от един ден преди пътуването - няма рамки на часове ..
 

Връзка към коментар

1.    All air passengers 2 years or older with a flight departing to the US from a foreign country at or after 12:01am EST (5:01am GMT) on December 6, 2021, are required show a negative COVID-19 viral test result taken no more than 1 day before travel, or documentation of having recovered from COVID-19 in the past 90 days, before they board their flight.

 

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/testing-international-air-travelers.html

 

Screenshot 2022-05-16 at 16.47.02.png

 

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/testing-international-air-travelers.html#anchor_1635127081

 

2.    If your itinerary has you arriving to the US via one or more connecting flights, your test can be taken within 1 day before the departure of the first flight.

 

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/testing-international-air-travelers.html#anchor_1635127083

 

Screenshot 2022-05-16 at 16.54.03.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 12.05.2022 г. в 21:32, tch каза:

От това, което чета до 30.09. може да се влиза в Германия с две дози след това с три. Така че не виждам нужда от тест. Мина ли вече пътуването, за да дадеш информация от първа ръка?

Може ли дадеш обратна връзка как е минало?

Привет, малко информация за транзит през Германия - Франкфурт с Луфтханза. Пътувах на 4.5 - поискаха ми ковид сертификат или тест на чекирането в София. След това вече до Рига никой никъде нищо не ми поиска или попита. Маските в самолета задължителни. Пътувах с антигенен тест, направен предния ден.

Връщането беше на 14.5 отново през Франкфурт. Луфтханза изпрати имейл, че искат сертификат/тест и не можах да се чекирам онлайн, защото нямах. Направих антигенен на летището в Рига - за информация 24 Е, но после никой не ми го поиска при чекирането, дори не попитаха. Отново с маски в самолета.

Спътниците ми, които пътуваха ден преди и ден след мен през Германия, също направиха тестове и на тях не са им ги искали. Неприятното е, че не се разрешава чекиране онлайн в тази ситуация.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

имаше някъде из всичките линкове уточнение, че става дума за един календарен ден, и аз си го трансформирах в 24 часа, а и наистина така се спряга масово точно от агенциитез, та какво излиза - че за първи полет понеделник вечерта, излитащ от България, тест може да се направи и в неделя по всяко време?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.