Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Здравейте,

интересува ме, за влизане в Италия има ли значение видът на ваксината. Ваксинирана съм с Янсен пред септември, но при проверка с италианското приложение VerifikaC19 ми излиза, че сертификата е с изтекъл срок. Възможно ли е, да имам проблем на летището при положение, че на сертификата е видно, че е правен през м. септември 2021 г. Пътувам за Италия на 22 май.

Връзка към коментар

Никъде не е написано един календарен ден , а  “не по-рано от деня преди тръгване “. Кратко и ясно , тест може да се направи по всяко време в деня на излитане или в деня преди деня на излитане . Ако полета е вечерен , може да се направи по всяко след полунощ на предишният ден. Единствената особеност е, че ползващите одобрените домашни тестове с наблюдение , трябва да имат предвид , че часа на теста е по Гринуич време..

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

пише го за календарния ден, но това всъщност наистина е без особено значение, доколкото явно календарен ден не означава 24 часа

https://travel.state.gov/content/travel/en/international-travel/before-you-go/covid-19_testing_required_US_Entry.html

 

A: If you are arriving on a direct flight to the United States, your test must be done within one (1) calendar day before your flight to the United States departs. If you are arriving to the United States via one or more connecting flights, your test must be done in the one (1) day before the first flight in your itinerary, but only if the connecting flights were booked as a single passenger booking with a final destination in the United States and any layovers no longer than 24 hours. If your connecting flight to the United States was booked separately or a layover in your itinerary lasts longer than 24 hours, or your travel is disrupted and you leave the airport, you will need to get tested within the one (1) day before your flight that arrives in the United States.  

 

благодаря на всички, които помогнаха за изясняването 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

If you are arriving to the United States via one or more connecting flights, your test must be done in the one (1) day before the first flight in your itinerary, but only if the connecting flights were booked as a single passenger booking with a final destination in the United States and any layovers no longer than 24 hours. 

 

Няма изискване за календарен ден , ако се лети с прекачване , както е случая от България (все още ) !

Връзка към коментар
преди 8 часа, saved_ каза:

В момента за Германия пускат ли без да си ваксиниран, а само с тест и какъв тест? (Нашите зелени сертификати изтекоха вече и като че ли никога не сме се ваксинирали)

Няколко мнения по-нагоре написах отговора на гранична полиция в Германия - до 30.09. може да се влиза с две дози дори да са поставени преди повече от 270 дена. Ако не искате да рискувате, тъй като някой в България не го знае това, тогава антигенен тест 48 часа преди пристигане е достатъчен.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 41 минути , tch каза:

Няколко мнения по-нагоре написах отговора на гранична полиция в Германия - до 30.09. може да се влиза с две дози дори да са поставени преди повече от 270 дена. Ако не искате да рискувате, тъй като някой в България не го знае това, тогава антигенен тест 48 часа преди пристигане е достатъчен.

Ето какво открих за влизането в Германия до 30 септември, публикувано в мисията на Германия в САЩ. Потвържава се това за двете ваксини с изтекли 270 дни, което са ти отговорили от гранична полиция.

https://www.germany.info/us-en/embassy-consulates/newyork/-/2320748

Ние, тук в България, че знаем-недознаем кое как е, не ме учудва, но може ли пък и на ниво ЕС това да не се отразява. Нямам думи за неразбориите, които сътворяват на фона на самочувствието им за общност и единност.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , ДиянаВ каза:

Ето какво открих за влизането в Германия до 30 септември, публикувано в мисията на Германия в САЩ. Потвържава се това за двете ваксини с изтекли 270 дни, което са ти отговорили от гранична полиция.

https://www.germany.info/us-en/embassy-consulates/newyork/-/2320748

Ние, тук в България, че знаем-недознаем кое как е, не ме учудва, но може ли пък и на ниво ЕС това да не се отразява. Нямам думи за неразбориите, които сътворяват на фона на самочувствието им за общност и единност.

 

Аз като един захлупеняк тръгнах да чета съответните наредби на сайта на тяхното Външно министерво и казах на дружината, това което по-късно ми потвърдиха от гранична полиция. Те обаче гракнаха как съм ги пращал за зелен хайвер, важяло правилото за 270 дена и т.н. И се принудих да пиша по институции и така се стигна до писмото до гранична полиция.


В подкрепа на твоето твъдение за хаоса, бай Хайко от немксото полосолство в България ми заяви, че след 270 дена ми е изтекъл сертификата и не моА да вляза.

 

От познати летяли наскоро до Германия знам, че сертификатите в България едва ги поглеждат, а в Германия изобщо не ги искат, така че аз бих си пътувал и с две дози, но както е казал "мъдрият" ни народ: "всеки сам си преценя, чУек"

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , Argentique каза:

А еднодозовата в срок до 270 дни за влизане в Германия става ли?

Погледнах им набързо отново  наредбата и не виждам описан подобен случай, така че не.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , zvezda9001 каза:

Какви са изискванията в момента за Тайланд? Някой с прясна информация? Гледам билетиии, ама много изгодни и седя и се чудя

Виж тук https://www.thaiembassy.com/weekly-updates/thailand-travel-updates-thailand-dropped-covid-test-requirements-entry-requirements-for-vaccinated-and-unvaccinated-travelers

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, zvezda9001 каза:

Какви са изискванията в момента за Тайланд? Някой с прясна информация? Гледам билетиии, ама много изгодни и седя и се чудя

Другия четвъртък пътувам за Сингапур, и после на 31.05 за Тайланд. Към момента  трябва да се попълни Тайланд пас,застраховка с покритие 10 000 долара,не се изисква тест за ваксинирани. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 часа, zvezda9001 каза:

Какви са изискванията в момента за Тайланд? Някой с прясна информация? Гледам билетиии, ама много изгодни и седя и се чудя

Оффтопик мерките за Ковид, за тях другите са ти отговорили какво-що. Само ще подхвърля да провериш за района и периода, за който гледаш изгодните билети, какво е времето обикновено и дали ще ти е по вкуса: https://www.climatestotravel.com/climate/thailand

Ако гледаш билети за късна есен/зимата - мерките в момента нямат значение, до тогава има много време

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

Индонезия премахва задължителното носене на маски навън. Да видим Тайланд през кой век ще го направи. 

А случайно да знаеш дали останалите острови в Индонезия освен Бали са отворени без тестове и карантини?

Връзка към коментар

Отворени са, но мисля, че са и с тест и с ваксина, ако нещо не се е променило в последните дни. Ама ако не мислиш да ходиш до месец-два, вероятно ще отпаднат. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

От днес отпадат всички ограничения за влизане в Австрия:

 

Последна актуализация: 17-05-2022

Какви са правилата за влизане в тази страна от държава — членка на ЕС, или асоциирана към Шенген държава?

 

Ограниченията за влизане за пътуване във връзка с COVID-19 бяха премахнати в Австрия. От пътуващите не се изисква да представят доказателство за ваксинация, възстановяване от COVID-19 или отрицателен резултат от тест, освен когато влизат от държави или райони с висок епидемиологичен риск (в момента няма такива държави или области).

 

https://reopen.europa.eu/bg/map/AUT/7001

  • Харесвам 15
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Много сложно стана с тази Германия. Ясно е , че трябва да имам ваксина, за да вляза в Германия, обаче , ако съм транзит само на летището за 3 часа , пак ли искат две дози или и ПСР тест. Нещо много се обърках. Полетът ми е Стокхолм-Мюнхен -София. На летището в Мюнхен имам 3часа.... Няма да ме качат на самолета ли ако имам само Янсен в срок ? Да правя ПСР тест в Стоколм преди полета?

Връзка към коментар
преди 50 минути , Monika_Koko каза:

Да правя ПСР тест в Стоколм преди полета?

До колкото разбрах, може и с антигенен.

 

Моите впечатления са, че компаниите проверяват преди бординг дали отговаряш на критериите за влизане в Германия. Но повече информация ще имам следващата седмица, когато дъщерята ще пътува с прекачване през Мюнхен. Ако не е късно за теб 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Как седи влизането в Ливан в момента?

 

Изясних го, две ваксини до 6 месеца или 3, ако не тестове..до скоро са искали ПСР

Доста затегнато като цяло, а тъкмо се засилих да купувам билет за октомври, когато не се знае какво ще искат.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 19 часа, mary_shery каза:

А случайно да знаеш дали останалите острови в Индонезия освен Бали са отворени без тестове и карантини?

Индонезия са отворени без тест и карантина , задължителният тест при влизане  е отпаднал от днес :

 

 

Indonesian President Joko Widodo announced on Tuesday (May 17) that the country will no longer require vaccinated travellers from overseas to present a negative COVID-19 test upon entering the country.

“Domestic and international travellers who are fully vaccinated no longer need to take PCR (polymerase chain reaction) or antigen swab tests,” he announced on the presidential palace’s YouTube channel.

Speaking at a separate press conference, spokesman for Indonesia’s COVID-19 task force, Wiku Adisasmito said that the new policy will take effect on Wednesday.

“The instructions will be elaborated in a number of regulations and will be effective on May 18,” he said.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.