Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

В Неделя на GR-BG границата като ни видяха с маски в колата ,граничарите ни се изсмяха. Казаха - Стига с тия маски.

 

Бърз трип до Брюксел и обратно днес, никакви маски никъде. Нито в самолета, нито по летищата.  Даже PLF-а не ми поискаха.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 23 часа, Monika_Koko каза:

Много сложно стана с тази Германия. Ясно е , че трябва да имам ваксина, за да вляза в Германия, обаче , ако съм транзит само на летището за 3 часа , пак ли искат две дози или и ПСР тест. Нещо много се обърках. Полетът ми е Стокхолм-Мюнхен -София. На летището в Мюнхен имам 3часа.... 

Здравей, Мони! Моят личен опит от 3 май е следният. Полети Любляна-Мюнхен-Мадрид. Никой нищо никъде не ми е искал. Имах транзит около 5 часа.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 59 минути , Crazy Horse каза:

Здравей, Мони! Моят личен опит от 3 май е следният. Полети Любляна-Мюнхен-Мадрид. Никой нищо никъде не ми е искал. Имах транзит около 5 часа.

Адаш, а какви са условията за влизане в Испания за момента? 

Теябват ли сертификати и намордници? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 52 минути , crazyhorse каза:

Адаш, а какви са условията за влизане в Испания за момента? 

Теябват ли сертификати и намордници? 

Адаш, в момента, ако идваш от ЕС не проверяват нищо в Мадрид. Намордници само в обществения транспорт. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 26 минути , Crazy Horse каза:

Адаш, в момента, ако идваш от ЕС не проверяват нищо в Мадрид. Намордници само в обществения транспорт. 

Благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , crazyhorse каза:

Благодаря!

Само едно малко уточнение, че по принцип се изисква за влизане в Испания - ваксина, тест или преболедуване. Проверките са на избирателен принцип, защото в Барселона примерно на мен не ми искаха нищо и минах безпроблемно, но на втория пътник искаха да сканират европейският сертификат.

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , agenta каза:

Само едно малко уточнение, че по принцип се изисква за влизане в Испания - ваксина, тест или преболедуване. Проверките са на избирателен принцип, защото в Барселона примерно на мен не ми искаха нищо и минах безпроблемно, но на втория пътник искаха да сканират европейският сертификат.

Благодаря!Ще чакаме да отпадне!

Връзка към коментар

На влизане на летището в Малага имаше доста детайлна проверка на сертификати, мерене на температура и сканиране. Добре, че в крайна сметка си пуснахме по един антигенен, щото мислих да минавам метър... В градския транспорт си следят за маски и още на качване в автобуса ти правят забележка да си сложиш.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Инфо от преди 4 дни с Wizz от София до Барселона. Още на чекиране, каките искат EU сертификат. На пристигане в Барселона избирателно ни отделиха за проверка на сертификатите. Много внимателно сравняваха данните с тези от личната карта.

Връзка към коментар
преди 5 минути , Bore каза:

Инфо от преди 4 дни с Wizz от София до Барселона. Още на чекиране, каките искат EU сертификат. На пристигане в Барселона избирателно ни отделиха за проверка на сертификатите. Много внимателно сравняваха данните с тези от личната карта.

Значи още трошат държавни пари за глупотевини.Мерси за инфото,ще трябва да дам 10лв за тест.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Не съм чела темата тези дни и може да се повтарям :

 

Face masks are no longer required for passengers flying to many EU destinations, but Germany, Greece, Italy and Spain are among countries keeping the mask rule.

https://www.bbc.com/news/world-europe-61463794

 

С две думи в повечето европейски държави - без маски в самолетите. Разгеле ! 

 

 

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 39 минути , funny каза:

Октомври е супер за Япония, до колкото съм чела. Още повече, че надали целта е плаж а приятно време за обикаляне.

Колкото до параноята около пандемията ... кой може да каже. Сега чета за някаква маймунска шарка че тръгват слухове, та есента я корони, я маймуни... ще видим

не му е мястото тук, но понеже наистина в последните дни настана лека истерия из научните общности за огнищата на monkeypox-a, развили се в рамките на 1-2 седмици, от болест, която не е виждана от десетилетия извън Африка с такива цифри, не е зле да се следи ситуацията, вече има и тракер за случаите /както направиха такъв и за Омикрон в края на ноември/ - https://bnonews.com/monkeypox/

 

остава да стискаме палци да е само буря в чаша вода

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

В сайта на Босна и Херцеговина няма даден краен срок за сертификат за ваксинация, както и не искат ЕС-сертификат. Може ли някой да потвърди, че можем да влезем със сертификат от преди година? @Tonyco май беше ходил скоро?

Връзка към коментар
преди 9 минути , lesy каза:

В сайта на Босна и Херцеговина няма даден краен срок за сертификат за ваксинация, както и не искат ЕС-сертификат. Може ли някой да потвърди, че можем да влезем със сертификат от преди година? @Tonyco май беше ходил скоро?

Аз летях до Сараево от Кьолн преди 20дни никъде нищо не са ми искали,след това летях от Баня Лука за Бергамо и беше същата работа,нямаше и такива служители ,само граничен контрол

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

В началото на юни пътуваме с кемпер от Словения в Италия. Разбира се ковид сертификата ми е изтекъл, а след като боледувах през януари не регистрирах болестта.

До колкото прочетох в Сърбия (проверено), Хърватия, Словения, Швейцария, Германия и Австрия няма ограничения за влизане, но в тази Италия все още искат сертификати.

1.  Ако влизам от Словения в Италия, като две шенгенски страни, преди нямаше граничен контрол. Сега как се осъществява контрола на сертификатите при влизане в страната? Има пунктове на границата или всеки си минава както преди?

2. Ако така или иначе трябва да си правя тест преди влизане в Италия от Словения, къде са най - удачните места за това. Ще стоим няколко дни на ез. Блед и после газ към ез. Комо.

 

Връзка към коментар

От брифинга на тайландските здравни власти днес:

 

От 1 юни тай паса остава, в него се ъплоудват:

1. Вакиснирани

- сертификата за ваксината, може да е всякакъв, вкл. еднодозова янсен, без ограничение във времето и задължителни бустери, само ваксинационния цикъл да е завършен.

- застраховка с покритие $10 000

2. Неваксинирани

- PCR или бърз тест 72 часа преди пристигане ИЛИ бърз тест при пристигане

- застраховка с покритие $10 000

 

Виетнам премахна всичко то 15 май, т.е. олд скуул паспорт и виза и си в играта. 

 

Камбоджа изисква само сертификат за ваксина като пак може да е всякакъв без срок на валидност, стига вакиснационният цикъл да е завършен.

Ако няма сертификат 7 дни карантина.

 

 

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Каква е ситуацията за влизане в Португалия към днешна дата?

Така ме спекоха набързо, че не съм чела последните страници и се извинявам, ако е коментирано

Допълвам - трябва да лети утре до Фаро, втората доза е повече от 270 дни, няма бустер, няма(ла) време за тест.

Та въпросът е: Проверяват ли?

 

 

Връзка към коментар
преди 24 минути , Надя каза:

Проверяват ли?

Никой не може да ти даде точен отговор. Предполагам, че твоята приятелка ще пътува с прекачване. В София може би няма да я проверят, но на пристигане и/или излитане от транзитната страна - кой знае? Дори и да и се размине там, остава Португалия.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

исках да кажа, че по правилата трябва сертификат в срок или тест

а дали проверяват е малко божа работа и може да излязат криви сметките

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Директен полет е, не е от България. Приятелка не може да ме спече така, дете ми е 😄 Буква тест сега, пък аз после ще кажа проверяват ли. Ако разбера де.

Правилата са ясни. Защо сега проверява 9-те месеца от втората ваксина, питам аз? 😄

A Португалия иска 14 дена след бустер. Проверявах, че и това предложих като опция набързо

Връзка към коментар

ами така (полета не е от България) пък съвсем няма кой да ти каже, защото проверките обикновено ги правят на чекин... но не винаги

добре че сте намерили къде да се тества

Връзка към коментар

От Португалия само Мадейра островите махнаха изискванията за влизане и т.н. вкл за сертификат за хранене в заведения. За Португалия на полуострова са точно такива: ваксина/тест всичко, без което бързо си свикнахме 🙂 Проверяват както преди, да не разчита на късмета. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.