Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 2 минути , Alexander каза:

Гърците какво искат в момента, знам, че нещо отпадна там, ама какво точно?

9 месечен ЕУ сертификат стига ли или има още?

Нищо не искат. Нито сертификати, нито ПЛФ. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Мерките в Европа продължават да се отпускат 🙂

#Кипър: https://www.traveloffpath.com/cyprus-removes-all-covid-related-entry-requirements/ - отпадат всички ограничения

#Босна (все още няма официален източник)

Screenshot_20220529-113358.png.771b1f5b15e022ad14de76f3a6dad6ff.png

#Азербайджан - българите вече могат да влизат на територията на страната: 

https://www.azernews.az/travel/194075.html

  • Харесвам 8
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 7 часа, Kristian Desev каза:

#Кипър: https://www.traveloffpath.com/cyprus-removes-all-covid-related-entry-requirements/ - отпадат всички ограничения

Топ! Точно снощи взех билети за родителите ми, които не са ваксинирани и щяхме да им правим тестове, ако остане така до септември супер 🙂 Иначе офертичката я знаете всички сигурно, София-Пафос 22-25 Септември с Ryanair 🙂 

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар

Правих карта докъде може да се пътува без тест и точно Испания, Италия, Франция и ПортуКалия са най-инфарктните държави 😁, които продължават да не разхлабват мерките за влизане. 

Оставям я, ако на някого ще е полезна 🙂

1053075873_Screenshot_20220529-1202092.png.1e48a4ba9f1bab573bd3b67ab54d24c6.png

 

  • Харесвам 21
  • Благодаря 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

Малта и тя е жълта май, но не се вижда без лупа. 🙂
В Сицилия и нас не са ни проверявали миналия юни, но в Италия от десет влизания имам само една проверка на ковид документ – на Чампино този март. Но засега официално си искат сертификати.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , Kristian Desev каза:

Правих карта докъде може да се пътува без тест и точно Испания, Италия, Франция и ПортуКалия са най-инфарктните държави 😁, които продължават да не разхлабват мерките за влизане. 

Оставям я, ако на някого ще е полезна 🙂

1053075873_Screenshot_20220529-1202092.png.1e48a4ba9f1bab573bd3b67ab54d24c6.png

 

Нито Испания, нито ПортуКалия нито Италия са инфарктни, ама хич!  Влизането е безпроблемно.  Вече бях и в трите и никъде не искат нищооооо.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 38 минути , muchachote каза:

Нито Испания, нито ПортуКалия нито Италия са инфарктни, ама хич!  Влизането е безпроблемно.  Вече бях и в трите и никъде не искат нищооооо.

О, напълно сигурен съм, че мерките на място са доста по-различни от мерките на хартия. Тази карта беше основно за ориентация докъде се пътува свободно и къде официално се изискват сертификати. 🙂

преди 41 минути , Argentique каза:

Малта и тя е жълта май, но не се вижда без лупа. 🙂
В Сицилия и нас не са ни проверявали миналия юни, но в Италия от десет влизания имам само една проверка на ковид документ – на Чампино този март. Но засега официално си искат сертификати.

Малта Е жълта, но от бързане не е била оцветена 😄

  • Харесвам 8
  • Смея се 1
Връзка към коментар

На късмета е с проверките. Преди няколко дни един португалски автобус спря пред нас и понеже не си бяхме предварително закачили маските на лигавник под ушите в десетте секунди докато ги извадим от предния джоб на раницата, ни махна и потегли. За Испания и аз се ослушвам за другия месец, но вероятно накрая или инфарктно ще си бия бустер с всички женски неприятности следващи това, или ще си правя бързо тест, кабронес миос.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, Дани Магелани каза:

На летището в Малага хвърлиха поглед на сертификатите, без да сканират с четци, и ни пуснаха да излезем.

Само в автобусите искат маски.

На връщане за България искаха ли сертификати, за да ви допуснат до летището и самия полет?

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 4 часа, a6olq каза:

На връщане за България искаха ли сертификати, за да ви допуснат до летището и самия полет?

Не. Само бордна карта. Дори маски в самолета не искаха.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Italy reportedly plans to lift all Covid entry rules for travellers from June 1st, including the requirement to show proof of testing, recovery or vaccination.  Новина преди 3 часа. Очаква се утре италианското здравно министерство да отмени заповедта за тестовете. 

https://www.thelocal.it/20220530/italy-set-to-scrap-covid-entry-rules-for-travellers/

  • Харесвам 8
  • Браво 7
Връзка към коментар

За съжаление, доколкото чета, за Малта ще останат изискванията за сертификат за ваксина/преболедуване или тест и след 06.06. А освен на Терминал 2, има ли в момента къде да се направи бърз антигенен тест неделя следобед?

Връзка към коментар
Йосиф Милчов
преди 52 минути , Mascotte7373 каза:

За съжаление, доколкото чета, за Малта ще останат изискванията за сертификат за ваксина/преболедуване или тест и след 06.06. А освен на Терминал 2, има ли в момента къде да се направи бърз антигенен тест неделя следобед?

Лаборатория Рамус на ул. Ангиста до Сточна Гара, работи от 8 до 15 и 30 в неделя.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Сертификатът за коронавирус при влизане в Италия отпада от днес. Властите изискваха наличието на документа като доказателство за ваксинация, преболедуване, или отрицателен тест. 

Като мярка срещу ново разпространение на коронавируса Италия запазва задължителното носене на маски в обществения транспорт и училищата. 

Това бе и първата европейска страна с най-строгите ограничения по време на пандемията от Ковид-19 през 2020 г.

  • Харесвам 10
  • Шок 2
  • Браво 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.