Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Потвърдено, вчера се върнах от Сицилия. Там само по-възрастните хора ходят с маски все още. Иначе в летището и дори в самолета не искаха маски или сертификати за ваксинация. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Някой ще може ли да каже какви са изискванията за транзит със самолет на един билет  през Германия и през Швейцария, ако има такива.

 

Имам само Джонсън на 8 месеца.

 

Последно четох, че в Германия не важи, а в Швейцария важат 6 месеца, има ли нещо ново?

 

Ако не важи ваксината ще стане ли с бърз-антигенен, предполагам важи 48 часа.

Връзка към коментар

И аз днес разглеждах изискванията, понеже на съпругът ми мина 9 м от ваксинацията и за всички страни, които гледах не се изисква ваксинационен статус. Само круизът ще отпадне това лято, за жалост. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 3.06.2022 г. в 12:18, Captain45 каза:

Потвърдено, вчера се върнах от Сицилия. Там само по-възрастните хора ходят с маски все още. Иначе в летището и дори в самолета не искаха маски или сертификати за ваксинация. 

В самолетамаска с висок клас за защита ли изискват? Че нещо такова ми казаха, но не знам до колко е достоверно.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Alexander каза:

Някой ще може ли да каже какви са изискванията за транзит със самолет на един билет  през Германия и през Швейцария, ако има такива.

 

Имам само Джонсън на 8 месеца.

 

Последно четох, че в Германия не важи, а в Швейцария важат 6 месеца, има ли нещо ново?

 

Ако не важи ваксината ще стане ли с бърз-антигенен, предполагам важи 48 часа.

За швейцария не ти трябва нищо- нито ваксина нито маска в самолета ( и в БГ Еър и в Суис)

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, T.E.Lawrence каза:

Ще я има доста време, щом излизат нови новини като "Япония се отваря за туристи със задължително носене на маски."

За Япония преди няколко дни видях, че ще пускат до 20000туриста на ден, като ще трябва да бъдат с водач-както в Северна Корея предполагам.

Бустер е задължителен 

https://asia.nikkei.com/Economy/Japan-slowly-opens-up-to-foreign-tourists-5-things-to-know

аз съм мерси 
 

 

  • Харесвам 6
  • Шок 1
Връзка към коментар
На 3.06.2022 г. в 9:28, Eva eva каза:

Хаха, и само ПортуКалия ли остана 😄 Е не съм ли най-големия късметлия на света 😄 

И аз, и аз :). Е, на мен още ми.важи сертификата , за това гледам до края на юли каквото такова, че после не се знае знае ли се.

В Азия е безумно, не мога да си обясня такова поведение.

А какви са мерките за влизане в Сингапур?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
23 minutes ago, luba_rizova said:

И аз, и аз :). Е, на мен още ми.важи сертификата , за това гледам до края на юли каквото такова, че после не се знае знае ли се.

В Азия е безумно, не мога да си обясня такова поведение.

А какви са мерките за влизане в Сингапур?

From 1 April 2022, there will be specific entry requirements in place based on whether you are fully vaccinated or non-fully vaccinated. 

 

For fully vaccinated visitors

We welcome all fully vaccinated visitors* to Singapore. No entry approvals, pre-departure tests, on-arrival tests and quarantine required.

 

For non-fully vaccinated visitors

Currently, non-fully vaccinated short-term visitors are generally not allowed entry into Singapore except visitors with other valid entry approval (e.g. for compassionate reasons).

 

 

https://www.visitsingapore.com/travel-guide-tips/travel-requirements/#:~:text=For non-fully vaccinated visitors,permissions%3A Submit an application here

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, luba_rizova каза:

И аз, и аз :). Е, на мен още ми.важи сертификата , за това гледам до края на юли каквото такова, че после не се знае знае ли се.

В Азия е безумно, не мога да си обясня такова поведение.

А какви са мерките за влизане в Сингапур?

Вчера се завърнах от Тайланд, като преди това бях в Сингапур. Влизането в Сингапур беше много лесно. Ако искаш може предварително да си верифицираш ваксината(ние така направихме)и попълваш 3 дни преди заминаването Сингапур arrival card.На имигрейшъна минахме за една минута. Маски на открито не се носят,на закрито да.В Тайланд доста им са промити мозъците,маски навсякъде (повечето ходят с по две),температурата ти се мери дори и до wc да идеш.Преди месец бях с ковид и имах температура само 15мин,повечето ми познати изобщо нямаха,така,че мисля това с температурата е пълна лудост (както и много други  неща де),но начин на мислене 🙂Иначе,беше прекрасна ваканция, ама зверска жега беше.

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Не ми поискаха нищо при пристигане в Португалия, нито при излитане от Брюксел. На мъжът ми също нищо Брюксел Лисабон. Родителите ми от София до Лисабон също нищо. На дъщеря ми, която летя от Нидерландия, в Айндховен нидерландците са ѝ поискали сертификат, да не повярваш колко са изпълнителни. Това в периода 9-16 май. Сигурно ако се лети дирекно до Мадейра или Азорите, ще проверяват наред. 

Но пък на летището в Брюксел ни искаха сертификати преди излитане за Истанбул, когато вече Турция не изискваше такива. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

За влизане на Медейра не се изисква ваксина/тест/преболедуване от пролетта, но до май месец официално искаха такива за консумация в заведения, от месец май и това отпадна. Маски се носят задължително само в градския транспорт, няма значение какви. Не знам на база какви икономически фокуси си го бяха извоювали от полуостровната част на Португалия, но е добре. Азорските доколкото знам следват официалните мерки на Португалия с ваксина/тест/преболедуване и т.н.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 8 часа, Alexander каза:

За Япония преди няколко дни видях, че ще пускат до 20000туриста на ден, като ще трябва да бъдат с водач-както в Северна Корея предполагам.

Бустер е задължителен 

https://asia.nikkei.com/Economy/Japan-slowly-opens-up-to-foreign-tourists-5-things-to-know

аз съм мерси 
 

 

доколкото аз разбрах не е като в Сев. Корея, просто трябва да е организирана екскурзия (от фирма с лиценз в Япония), поне засега

не че и това е особено привлекателно за магеланците де

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 3 часа, Valentin Takev каза:

Здравейте , За Ирландия с райън еър от България изисква ли се ваксина / ПСР / антиген ?  ( маска ?) 
 

Не, не се изисква. Преди 3 седмици бях там.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

Камбоджа се обяви за страна свободна от ковид. 31 дни нито един нов случай, а последният заразен пациент е бил излекуван днес. 

 

Тази официална новина от здравния им министър е сериозна гаранция, че скоро няма да върнат някоя рестрикция. 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Днес САЩ ще обяви премахване изискването за тест при влизане в страната,  считано от  полунощ тази неделя :

 

https://thriftytraveler.com/news/travel/international-travel-testing-ends/

 

 

US will end Covid-19 testing requirement for air travelers entering the country

 

 

  • Харесвам 3
  • Браво 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.