Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 18 минути , stanimir каза:

Днес САЩ ще обяви премахване изискването за тест при влизане в страната,  считано от  полунощ тази неделя :

 

https://thriftytraveler.com/news/travel/international-travel-testing-ends/

 

 

US will end Covid-19 testing requirement for air travelers entering the country

 

 

Тази новина чаках!

 

За Канада какво се изисква сега?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
14 minutes ago, Mary said:

Тази новина чаках!

 

За Канада какво се изисква сега?

Две дози ваксина или еднодозова на Янсен. Бустер не е необходим , тест не се изисква.Попълва се специална апликация ArriveCAN :

 

https://travel.gc.ca/travel-covid/travel-restrictions/covid-vaccinated-travellers-entering-canada

 

Неваксинирани все още не се допускат в Канада.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 31 минути , Mary каза:

Тази новина чаках!

 

За Канада какво се изисква сега?

Канада все още изисква да се регистрираш за тестове на случаен принцип при пристигане. Важи за всички. Ние затова се отказхме това лято.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Може да бъдете избрани на случаен принцип за тест при пристигане в Канада  ,но няма изискване за задължителна  регистрация :

 

https://travel.gc.ca/travel-covid/travel-restrictions/covid-vaccinated-travellers-entering-canada#pre-entry

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Вече.официално.

САЩ отменя всички ковид ограничения за ваксинирани и неваксинирани пътници :

 

 

On June 10, 2022, the Centers for Disease Control and Prevention (CDC) within the Department of Health and Human Services (HHS) rescinded the Order titled “Requirement for Negative Pre-Departure COVID-19 Test Result or Documentation of Recovery from COVID-19 for All Airline or Other Aircraft Passengers Arriving in the United States from any Foreign Country.”

This rescission takes effect for flights departing to the United States from a foreign country at or after 12:01am ET (4:01am GMT) on June 12, 2022, and will be published in the Federal Register.

To view the Rescission, click here [PDF – 4 pages].

 

 

П.П. Дано и Трюдо най-сетне се сети.

  • Харесвам 4
  • Браво 4
Връзка към коментар
Дани Магелани

Предстои ми Милано и Цюрих след 4 дни. От Уиз не са ми изпратили някакви форми за попълване преди полета за Италия. Интересувам се и за Швейцария, в която влизам с влак. Отпаднаха ли?

Имам европейски сертификат за бустер, което предполагам е достатъчно.

Връзка към коментар

@Дани Магелани, всички мерки както за Италия, така и Швейцария, отпаднаха. Пътува се абсолютно свободно и без ограничения. 

https://www.bag.admin.ch/bag/en/home/krankheiten/ausbrueche-epidemien-pandemien/aktuelle-ausbrueche-epidemien/novel-cov/empfehlungen-fuer-reisende.html - ето линк за Швейцария, виж синьото поле. 

Приятно пътуване 😊

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Валенсия от днес - без маски в самолета (wizz), без маски на летището във Валенсия. 
Настанихме се и в хотела - също без.

Все още тук там се виждат по улици и магазини/заведения хора с маски, но са изключение

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 10.06.2022 г. в 12:05, stanimir каза:

Може да бъдете избрани на случаен принцип за тест при пристигане в Канада  ,но няма изискване за задължителна  регистрация :

 

https://travel.gc.ca/travel-covid/travel-restrictions/covid-vaccinated-travellers-entering-canada#pre-entry

Това също вече отпадна от днес , уж временно , но нагласата е по-скоро за постоянно:

 

Random testing at airports will be temporarily suspended at all airports starting on Saturday, June 11 until June 30, according to a joint statement from Transport Minister Omar Alghabra, Health Minister Jean-Yves Duclos, Public Safety Minister Marco Mendicino and Tourism Minister Randy Boissonnault.

Unvaccinated travellers will still be required to be tested on-site.

The government is also announcing that, as of July 1, all testing, including for unvaccinated travellers, will be performed off-site.

The news comes after federal public health officials said Friday they were looking at updating their advice to government on the random testing reuquirement.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

За феновете на Централна Азия 🙂

#Казахстанhttps://astanatimes.com/2022/06/all-covid-19-travel-restrictions-removed-in-kazakhstan/

#Узбекистан

Uzbekistan joined a growing list of nations worldwide to end all COVID-19 entry requirements on June 8, 2022. As a result, all tourists will no longer need to:

Undergo testing.

Undergo mandatory quarantine.

Show proof of vaccination.

Complete passenger locator forms. 

https://www.traveloffpath.com/these-5-countries-have-eased-covid-entry-requirements-this-week/.

Отпадат изискванията за влизане в двете страни. 

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към коментар
На 10.06.2022 г. в 18:38, stanimir каза:

Две дози ваксина или еднодозова на Янсен. Бустер не е необходим , тест не се изисква.Попълва се специална апликация ArriveCAN :

 

https://travel.gc.ca/travel-covid/travel-restrictions/covid-vaccinated-travellers-entering-canada

 

Неваксинирани все още не се допускат в Канада.

А има ли срок на ваксината или просто трябва да имаш една доза на Янсен или две дози от другите. Питам, защото аз имам една доза на Янсен от края на август миналата година и ми предстои пътуване до Канада средата на септември тази година и не виждам никъде срок на ваксината, което вероятно означава, че няма, но може ти да си прочел нещо повече. 

Връзка към коментар
28 minutes ago, borislavpetkov84 said:

А има ли срок на ваксината или просто трябва да имаш една доза на Янсен или две дози от другите. Питам, защото аз имам една доза на Янсен от края на август миналата година и ми предстои пътуване до Канада средата на септември тази година и не виждам никъде срок на ваксината, което вероятно означава, че няма, но може ти да си прочел нещо повече. 

Не съм прочел повече. Информацията от официален правителствен сайт обикновено винаги е възможно най-надеждния  източник.Щом там няма указан срок може да пътуваш съвсем спокойно.

 

 

П.П. Коригирам поста си за САЩ. Сертификат за ваксинация все още е необходим за неамерикански граждани. Отпада само теста.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Днес италианците трябва да решат дали да отпаднат маските в обществения транспорт. Настроението последните дни е, че по-скоро ще останат заради повишаващите се случаи. Ако някой попадне на прясна официална информация, моля да сподели, ние пътуваме точно днес. 

  • Харесвам 3
  • Шок 1
Връзка към коментар

То в Италия много не се спазва носенето на маска в градския така или иначе, фиктивно е.

В Испания обаче доста държат в градския да слагаш маска, даже, ако нямаш, шофьорът продава. 

Връзка към коментар

Днес пътувах с влак от Тревизо до Венеция и се изненадах,че всички бяха без маски. Питах един италианец във влака,той каза,че на гарата разбрал,но аз не намерих официална информация онлайн. А в автобусите още в понеделник масово бяха без .

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 25 минути , blueriver каза:

Днес пътувах с влак от Тревизо до Венеция и се изненадах,че всички бяха без маски. Питах един италианец във влака,той каза,че на гарата разбрал,но аз не намерих официална информация онлайн. А в автобусите още в понеделник масово бяха без .

На летището проверяваха ли на влизане и какво точно искаха?

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 53 минути , blueriver каза:

Не,не искат сертификат,нито формуляр.

Благодаря! Беше ми важна актуалната информация, тъй като утре летя за Милано, а италианците са непредсказуеми в мерките. И при тях броят на новозаразените расте. 

Връзка към коментар
Георги Матеев

Ако транзитирате през Лондон Станстед:

 

Ковид проверки или рестрикции няма никакви, но си предвидете минимум 3 часа между двата полета. Днес имах 2:15 часа и за малко да изпусна втория полет.

 

Огромни опашки на всяка стъпка, изнервящо бавно секюрити и претъпкан нефункционален терминал. Знаейки колко нечовешко е положението и по другите британски летища в момента, то това лято определено ще избягвам Великобритания за транзит. Вероятно и за посещение.

 

А да. И в лаунджа пускаха само с предварителни резервации, струващи по £28 на човек. Мерси, да си ядат кърито без мен.

  • Харесвам 10
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 37 минути , Георги Матеев каза:

Ако транзитирате през Лондон Станстед:

 

Ковид проверки или рестрикции няма никакви, но си предвидете минимум 3 часа между двата полета. Днес имах 2:15 часа и за малко да изпусна втория полет.

 

Огромни опашки на всяка стъпка, изнервящо бавно секюрити и претъпкан нефункционален терминал. Знаейки колко нечовешко е положението и по другите британски летища в момента, то това лято определено ще избягвам Великобритания за транзит. Вероятно и за посещение.

 

А да. И в лаунджа пускаха само с предварителни резервации, струващи по £28 на човек. Мерси, да си ядат кърито без мен.

На Хийтроу за аспайър имаше виртуална опашка, в която чакаш след сканиране на qr код на входа и пускаха в зависимост от полета ти, ние имахме 30 мин и въпреки, че навън имаше поне 40 чакащи ни пуснаха почти веднага. За този на Станстед нямаше ли някаква организация?

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 51 минути , Георги Матеев каза:

Ако транзитирате през Лондон Станстед:

 

Ковид проверки или рестрикции няма никакви, но си предвидете минимум 3 часа между двата полета. Днес имах 2:15 часа и за малко да изпусна втория полет.

 

Огромни опашки на всяка стъпка, изнервящо бавно секюрити и претъпкан нефункционален терминал. Знаейки колко нечовешко е положението и по другите британски летища в момента, то това лято определено ще избягвам Великобритания за транзит. Вероятно и за посещение.

 

А да. И в лаунджа пускаха само с предварителни резервации, струващи по £28 на човек. Мерси, да си ядат кърито без мен.

Може би трябва да се ползва fast track,но май в момента не е достъпен. И аз имам прекачвания там другата седмица ,едното е през 3:10 часа между полети.Вече ще търся прекачвания най-малко през 5 часа между полетите.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.