Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Георги Матеев
преди 17 минути , Jorro каза:

На Хийтроу за аспайър имаше виртуална опашка, в която чакаш след сканиране на qr код на входа и пускаха в зависимост от полета ти. За този на Станстед нямаше ли някаква организация?

Организацията на входа се изчерпваше с тази табела, за която ми подшушнаха, че всъщност седяла по цял ден:

 

20220615_141117.jpg.d81314ed438afd025a0105fdee4a552e.jpg

 

Кратко и ясно. По саксонски.

 

@dimitrov6 fast track лентата всъщност работеше. Другата седмица имам пак транзит на Станстед и определено мисля да я ползвам.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 25 минути , Георги Матеев каза:

Организацията на входа се изчерпваше с тази табела, за която ми подшушнаха, че всъщност седяла по цял ден:

 

20220615_141117.jpg.d81314ed438afd025a0105fdee4a552e.jpg

 

Кратко и ясно. По саксонски.

 

@dimitrov6 fast track лентата всъщност работеше. Другата седмица имам пак транзит на Станстед и определено мисля да я ползвам.

Кофти,

Дано на Лутън да е по-добре положението, че имам полет след две седмици от там, а салона е хубав и си заслужава да се отбие човек там.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мисля, че не само Лондон - навсякъде е мармалад това лято, а още не е дори започнал съвсем високия сезон + руски туристи това лято (почти) няма. Може би тези, които съм забелязвала да не са руски, а рускоговорящи, все тая, почти липсват на фона на другите. В Лондон опашките са и защото вече губят минути в това да обработват паспортите или да питат за целта на посещението и т.н. Няма нищо общо с ограниченията за Ковид. 

 

Майорка отпреди около 10 дни: ковид сертификат за влизане с ваксина/тест/боледуване тъкмо беше отпаднал за българи (и ЕС). На слизане в края на един от коридорите причакваха служители и питат от къде кацаш. Съвсем неформално питат, можеш да кажеш каквото си искаш - не сверяват с паспорт или ЛК. Насочваха ни по едната страна на коридора да си ходим, от другата му страна в края се виждаха внушително количество маси за тестове и хора в спец.облекло. На няколко маси дори имаше хора да ги тестват, не знам какъв им беше случая и хич не искам да знам:) Тук-там служители носят маски под носа, вероятно зависи от политиката на работодателите им. В градския транспорт знам, че маски се носят задължително, но не ползвахме и нямам представа дали се спазва.

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар

Здравейте, другия месец ще ходим на концерт в Германия в град близо до Дортмунд, доста четох в техните сайтове за ограничения и уж не видях да има такива, но все пак и тук да питам за концерти има ли някакви задължения: маски, сертификати и т.н.?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , Coo каза:

Майорка отпреди около 10 дни: ковид сертификат за влизане с ваксина/тест/боледуване тъкмо беше отпаднал за българи (и ЕС). На слизане в края на един от коридорите причакваха служители и питат от къде кацаш. Съвсем неформално питат, можеш да кажеш каквото си искаш - не сверяват с паспорт или ЛК. Насочваха ни по едната страна на коридора да си ходим, от другата му страна в края се виждаха внушително количество маси за тестове и хора в спец.облекло. На няколко маси дори имаше хора да ги тестват, не знам какъв им беше случая и хич не искам да знам:) Тук-там служители носят маски под носа, вероятно зависи от политиката на работодателите им. В градския транспорт знам, че маски се носят задължително, но не ползвахме и нямам представа дали се спазва.

Абсолютно се спазва в градския и междуградския транспорт на остров Майорка всички да са с маски. Вчера се прибрахме оттам. Но шофьорите като цяло са добронамерени и два случая дадоха маски на хора, които си нямаха.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 часа, zvezda9001 каза:

Здравейте, другия месец ще ходим на концерт в Германия в град близо до Дортмунд, доста четох в техните сайтове за ограничения и уж не видях да има такива, но все пак и тук да питам за концерти има ли някакви задължения: маски, сертификати и т.н.?

Преди седмица бяхме в Трир и улучихме Altstadtfest , фестивал в стария град със няколко сцени с музика на живо. Пукаше по шевовете от народ, стария град беше затворен само за тази цел, имаше пропусквателни пунктове, където проверяваха багажа, но никой не е проверявал сертификати или да е ставало дума за маски. Все пак, най-точно информация вероятно ще получиш от сайта на организатора.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Здравейте всички. Един приятел си идва от Канада в България (има български паспорт), но няма никаква ковид ваксина. Трябват ли му някакви тестове, за да влезе в страната и ако да, какви?

Не знам дали е споменато някъде из темата, но Канада премахна изискванията за ковид сертификати при пътуване.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

От края на април има заповед, която отменя всички предишни, т.е. не се иска никакъв ковид документ за влизане в България независимо кой и откъде идва.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 56 минути , stanimir каза:

Канада не е премахнала изискването за ковид сертификат. Премахна само тестването на случаен принцип за пристигащите.

 

 


Сори, не съм разбрал добре, премахват се изискванията за ковид ваксини за канадски граждани и резиденти от 20-ти юни нататък, трябва да покажат негативен PCR тест и ги тестват отделно при пристигане. За чужденци си остава изискването за ваксини.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Важни нови решения за Тайланд днес. От 1ви юли:

 

- Тай паса отпада

- маските на открито отпадат, на затворени места с лоша вентилация и много хора на едно място трябва да се носят

- застраховката отпада

- изисква се още вакиснационен сертификат ИЛИ PCR-RT ИЛИ бърз тест до 72 часа преди пътуването. Няма да се проверяват всички, а на случаен принцип. Ако те хванат, че нямаш нищо от тези, те принуждават да си направиш бърз тест на място 

- заведенияте ще могат да работят, както преди ковида във всички зони, т.е. всички стават зелени

- декрета за извънредното положение остава, с него са свързани и маските, на все още някои места (виж по-горе) 

 

Това са набързо най-пресните новини. Очаква се официално да излезе инфографика и публикувано в държавен вестник преди 1ви, за да стане официално.

  • Харесвам 19
Връзка към коментар
Дани Магелани

Вчера на летище Бергамо не проверяваха за сертификати. Маски не се носеха в самолета и на летището. Единствено в автобуса за Милано ни накараха да сложим маски.

Тази сутрин на жп гара Милано повечето хора бяха с маски. При качване във влака поискаха да сложим маски, които по-късно някои ги махнахме.

При граничната проверка на влизане в Швейцария също искаха да сме с маски. След това никой не ни е притеснявал. 

Отдавна в Европа никой не ме беше питал за целта на пътуването ми, но се случи сега. Беше ми странно.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Италия удължава до 30 септември носенето на маски в обществения транспорт и здравните заведения

 

https://fakti.bg/zdrave/688189-italia-udaljava-do-30-septemvri-noseneto-na-maski-v-obshtestvenia-transport-i-zdravnite-zavedenia

  • Харесвам 7
  • Шок 1
Връзка към коментар

В Мадрид никой не гледаше за маски в метрото, 99% имат.

обаче във Валенсия във всяко метро има охрана обикаляща по вагоните и правеща  забележки, ако някой няма маска, макар да са единици.

обаче в баровете е фул макс и няма вирус.

 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

В Гърция от миналата и особено тази седмица случаите се качват ударно. Далеч са от фантастичните цифри, които гледахме зимата, но се движат на стойностите от да кажем ноември. Някой помни ли миналата година в края на август как беше в Гърция? Тогава цяло лято им се качваха случаите, но удържаха и маски на открито мисля, че не искаха? В края на лятото обаче сканираха сертификати и подобни документации за сядане за хранене в заведения, нали?

 

Ако някой следи гръцки медии/социални мрежи -  коментира ли се нещо за връщане на мерки и при какви условия? Не вярвам някой да смее да говори открито в началото на лятото - ще го линчуват, но нещо между редовете при какви условия ще върнат мерките пак?

 

Имам една плаваща среща Гърция, която може да я направя харабийската втората половина на август, но ако се очертава като предното лято с маски, сертификати и глупости, трябва бързичко да опитам да пренаредя други планове и да я организирам претупана и кратка до средата на юли. Не знам какво да правя... 😞 Дайте някакви гръцки клюки?  🙂

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Клюки нямам. Миналото лято маски нямаше, сертификати за заведения въведоха средата на септември. Сега цветови зони няма, но тогава варираха в червено и оранжево различните области. 

Ние почивахме след 20ти август и изобщо не сме усетили напрежение. Единствено на вход уж искаха сертификати, но при нас не провериха и това. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 29 минути , Coo каза:

В Гърция от миналата и особено тази седмица случаите се качват ударно. Далеч са от фантастичните цифри, които гледахме зимата, но се движат на стойностите от да кажем ноември. Някой помни ли миналата година в края на август как беше в Гърция? Тогава цяло лято им се качваха случаите, но удържаха и маски на открито мисля, че не искаха? В края на лятото обаче сканираха сертификати и подобни документации за сядане за хранене в заведения, нали?

 

Ако някой следи гръцки медии/социални мрежи -  коментира ли се нещо за връщане на мерки и при какви условия? Не вярвам някой да смее да говори открито в началото на лятото - ще го линчуват, но нещо между редовете при какви условия ще върнат мерките пак?

 

Имам една плаваща среща Гърция, която може да я направя харабийската втората половина на август, но ако се очертава като предното лято с маски, сертификати и глупости, трябва бързичко да опитам да пренаредя други планове и да я организирам претупана и кратка до средата на юли. Не знам какво да правя... 😞 Дайте някакви гръцки клюки?  🙂

Според мен докато тече СВО , никой не се занимава с ковид ограничения. Където ги има още в Европа са проформа , а и нали всички са поне 80% ваксинирани , с бустерни дози , рисковите групи сигурно и с четвърта игла , за какво да се притесняват? Достатъчно се опариха с безумията си последните 2 години , сега е време туризмът да кешира. Планирай си спокойно почивката.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

#Грузия е поредната страна, която премахва всички изисквания за влизане

https://www.traveloffpath.com/georgia-removes-all-entry-requirements/

https://www.geoconsul.gov.ge/HtmlPage/Html/View?id=2131&lang=Eng - страница на грузинското министерство

  • Харесвам 13
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 11 часа, dimitrov6 каза:

Към Испания от Станстед искат маски в самолета.

Това летище Станстед е ужасно нефункционално, както писа Г.Матеев . Ако носиш някакви течности машината за сканиране ти отделя багажа в друга лента за ръчна проверка и ,ако пред теб има още 10 багажа трябва да чакаш 10-15 минути да ти го върнат. Навсякъде седнали по земята хора, защото обявяват полетите 1 час по- рано и всички са в общата зала с таблото. А паспортен контрол въртиш 11 врътки по 100 метра между едни ленти и ти идва да застреляш някой,докато ти дойде реда сам да сканиращ паспорта.Отнема към 15-20 минути.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Затова и винаги ми е възможно най-най-последен избор (ако нямам прекачване с Ryan там разбира се). Отвратително е както и да го погледнеш.

 

П.П. Купи си членство на Wizz и ще се родиш.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Съгласен съм, че Станстед е леко тромаво летище, като започнеш от безумната тапа при слизане от влака за проверка на билетите и стигнеш до описаното по-горе, но в същото време е чудесно от гледна точка на тайминг за полети към София. Раян летят от Станстед следобед, което предполага късно ставане и дори разходка/обяд в централен Лондон преди полет. За сметка на това Уиз или летят твърде рано или твърде късно от Лутън и Гатуик. Освен това салонът на Станстед е чудесен, но сега Матеев ме притесни с тази информация, че работи с предварителни резервации. Ще видим в понеделник дали ще имаме късмет да влезем или ще се наложи да обикаляме магазините...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Контролно да попитам за Италия, нещо да не пропусна:

За влизане /кацане в Бари/ в Италия - не са ми нужни сертификати /възратни и дете/ за ваксинация или какъвто и да било тест!

За вътрешен полет в Италия - също!

Маски се носят в градския транспорт и други публични места?

Маските може ли да са от тези хирургичните или трябва да търся други?

Връзка към коментар

В Гърция се говори за връщане на мерки септември  и по-точно като отворят училищата. До тогава маските са задължителни в градския транспорт, аптеките, болниците и лабораториите. Препоръчва се носенето в затворени помещения и на открито ако има струпвания от хора.

Случаите на покачване на заразени казват, че са в следствие на свалянето на маските от 1/6 и от празниците на 13/6.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.