Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

2 hours ago, Duke said:

Съгласен съм, че Станстед е леко тромаво летище, като започнеш от безумната тапа при слизане от влака за проверка на билетите и стигнеш до описаното по-горе, но в същото време е чудесно от гледна точка на тайминг за полети към София. Раян летят от Станстед следобед, което предполага късно ставане и дори разходка/обяд в централен Лондон преди полет. За сметка на това Уиз или летят твърде рано или твърде късно от Лутън и Гатуик. Освен това салонът на Станстед е чудесен, но сега Матеев ме притесни с тази информация, че работи с предварителни резервации. Ще видим в понеделник дали ще имаме късмет да влезем или ще се наложи да обикаляме магазините...

В салона на  Станстед ми се е случвало да има лист на чакащите още преди ковид времената. Не е нещо съвсем ново.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 53 минути , stanimir каза:

В салона на  Станстед ми се е случвало да има лист на чакащите още преди ковид времената. Не е нещо съвсем ново.

Не е само на Станстед ,почти всички салони на Лондонски летища е така и определено не е въпрос на чакащи с резервации 

Просто това им е оправдание ,че не могат да смогнат с обслужването.

Ето това са снимки от неделя на Лутън,салона беше наполовина празен,а оправданието беше,че е пълен и няма никакви места.

9AF878B5-4067-44E4-B969-E2CA0A9AF797.jpeg

45446638-FDC3-4D0D-B28A-7008510F7A9A.jpeg

D7C705F7-A955-4661-907F-3F9598204C1C.jpeg

A1F2E664-AC88-492D-84FD-3277C0D89DC8.jpeg

  • Харесвам 4
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, Mistela каза:

Контролно да попитам за Италия, нещо да не пропусна:

За влизане /кацане в Бари/ в Италия - не са ми нужни сертификати /възратни и дете/ за ваксинация или какъвто и да било тест!

За вътрешен полет в Италия - също!

Маски се носят в градския транспорт и други публични места?

Маските може ли да са от тези хирургичните или трябва да търся други?

- няма нужда от сертификати

- няма нужда от сертификати за вътрешни полети също

- маски се носят само в обществен транспорт (това по идея трябва да включва и вътрешни полети и май-май полети излитащи от Италия също, макар че на излитане към София не ни караха да слагаме маски), на други публични места са "силно препоръчителни", на практика почти никой не носи в музеи, магазини и т.н.

- трябва да са FFP2 / N95, поне според правилата. Има хора, които си карат без маски в автобуси и влакове, има хора и с хирургичните.

Редактирано от Георги
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

В Гърция днес 12.537 случаи с Ковид. В Община Аттика са почти 8000. 
По-горе забравих да кажа, че в корабите на затворено се изисква маска. В круизните кораби не се изисква в затворени пространство.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 8 часа, Mistela каза:

Контролно да попитам за Италия, нещо да не пропусна:

За влизане /кацане в Бари/ в Италия - не са ми нужни сертификати /възратни и дете/ за ваксинация или какъвто и да било тест!

За вътрешен полет в Италия - също!

Маски се носят в градския транспорт и други публични места?

Маските може ли да са от тези хирургичните или трябва да търся други?

Не са нужни тестове или сертификати. Маски само в обществения транспорт. Може хирургични. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Mного се радвам за отпадналите ограничения в Грузия! Днес летя за Тбилиси по трасето Мадрид-Варшава-Тблиси с LOT. Ще пиша тук какво е положението. Смятам и до Ереван да отскоча от Тбилиси.

В Испания обаче е поредното затишие пред буря, защото е лято и разхлабват положението заради туристическия сезон. Здравните власти обявиха, че на есен почват кампания за четвърта игла и пак започнаха да твърдят, че случаите на заразени с коронавирус се увеличават, така че, историята се повтаря и след традиционното лятно разхлабване очаквам нов мерки на есен. Формулата я нам вече добре. Но, да се наслаждаваме на летния сезон сега и да пътуваме на воля! Аз вече се мотая като в предпландемичните времена в Испания. А, ако някой ми направи забележка в метрото в Мадрид, защо не участвам активно на бала с маски, отговарям: I am sorry, I don't understand Spanish. Обикновено шпаньолите, продължават да ми бърборят глупости на испански от сорта как ей сега ще викнат полицията, щото съм безотговорен и дори включват жестикулации, поради незнание на други езици, при което аз усмихнато добавям: I really don't get a word of what you are saying, и тогава те обикновено млъкват и само ми хвърлят бесни погледи. Но, това се случва да кажем веднъж на седмица.🛫

  • Харесвам 9
  • Браво 1
  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 10 минути , Crazy Horse каза:

Mного се радвам за отпадналите ограничения в Грузия! Днес летя за Тбилиси по трасето Мадрид-Варшава-Тблиси с LOT. Ще пиша тук какво е положението. Смятам и до Ереван да отскоча от Тбилиси.

В Испания обаче е поредното затишие пред буря, защото е лято и разхлабват положението заради туристическия сезон. Здравните власти обявиха, че на есен почват кампания за четвърта игла и пак започнаха да твърдят, че случаите на заразени с коронавирус се увеличават, така че, историята се повтаря и след традиционното лятно разхлабване очаквам нов мерки на есен. Формулата я нам вече добре. Но, да се наслаждаваме на летния сезон сега и да пътуваме на воля! Аз вече се мотая като в предпландемичните времена в Испания. А, ако някой ми направи забележка в метрото в Мадрид, защо не участвам активно на бала с маски, отговарям: I am sorry, I don't understand Spanish. Обикновено шпаньолите, продължават да ми бърборят глупости на испански от сорта как ей сега ще викнат полицията, щото съм безотговорен и дори включват жестикулации, поради незнание на други езици, при което аз усмихнато добавям: I really don't get a word of what you are saying, и тогава те обикновено млъкват и само ми хвърлят бесни погледи. Но, това се случва да кажем веднъж на седмица.🛫

 За съжаление на есен пак,ще запеят старата песен на нов глас!Питам се дали някога ще свърши тази пандемия???И в Германия, ще има ограничения от септември, така загатна здравния ни министър, ограниченията щели да зависят от степента на заразата,повече не го слушах какво говори,защото се изнервих и изключих тв🙂

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Бързо питане,защото сте ми достоверен източник.Ученическа група ще пътува с автобус до Испания.Има ли някъде изискване за сертификати?Дъщеря ми е ваксинирана,но без бустер (нали в България не се иска за деца).Нещо необходимо ли е да предвидят някъде по пътя спрямо ковид мерки?

Връзка към коментар
преди 1 минута , Velmar каза:

Бързо питане,защото сте ми достоверен източник.Ученическа група ще пътува с автобус до Испания.Има ли някъде изискване за сертификати?Дъщеря ми е ваксинирана,но без бустер (нали в България не се иска за деца).Нещо необходимо ли е да предвидят някъде по пътя спрямо ковид мерки?

В Испания не се иска нищо за влизане, в момента можеш да влезеш и без да си ваксиниран, никой няма да й иска документи за ковид. Не би трябвало да има проблеми. Маски в Испания трябва да се носят в градски транспорт, вкл. вероятно ги искат и маски в БГ автобус "случаен превоз". Да си носи няколко за всеки случай, ако им кажат да си ги сложат в автобуса за пред хора при пресичане на границата или нещо такова. Питай от къде ще минават "транзит" с автобуса или имат спирки за престой, разглеждане. Не пишеш кога е пътуването, но следи Испания и другите държави за това как се развиват нещата при тях по отношение на изисквания за маски в транспорта или за влизане. В момента няма проблеми, до август или есента има много време обаче.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Тръгват в неделя.Тъй като пътуването ще е  дълго ,ще спират на доста места за почивки.Последно мисля че се реши да минат през Монако.Така че маршрута се очертава -Сърбия, Хърватска, Словения,Италия,Монако, Франция, Испания 

Връзка към коментар
преди 11 минути , Velmar каза:

Тръгват в неделя.Тъй като пътуването ще е  дълго ,ще спират на доста места за почивки.Последно мисля че се реши да минат през Монако.Така че маршрута се очертава -Сърбия, Хърватска, Словения,Италия,Монако, Франция, Испания 

Сърбия - не трябва сертификат
Хърватска - не
Словения - не
Италия - писано е по-горе вкл. за маските какви да са
Франция и Монако - май трябва, но не съм чела, че не ми е в плановете сега, другите от форума могат да кажат
Испания - не трябва сертификат

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 22 часа, Eva eva каза:

Моля, ако някой знае причина, поради която да не трябва да правя тест за ПортуКалия, моля да я сподели 🙂  Нищо друго не се иска, нали?

Не знам ама Португалия връща сертификата за влизане.

Цък

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 21.06.2022 г. в 10:32, Mistela каза:

Контролно да попитам за Италия, нещо да не пропусна:

За влизане /кацане в Бари/ в Италия - не са ми нужни сертификати /възратни и дете/ за ваксинация или какъвто и да било тест!

За вътрешен полет в Италия - също!

Маски се носят в градския транспорт и други публични места?

Маските може ли да са от тези хирургичните или трябва да търся други?

 

На 21.06.2022 г. в 18:41, Дани Магелани каза:

Не са нужни тестове или сертификати. Маски само в обществения транспорт. Може хирургични. 

Добре е все пак да е налична по една маска  FFP2 / N95, защото например на летището в Алгеро, Сардиния, не ни пуснаха да се качим на автобуса до центъра, защото някои нямаха  FFP2 / N95 маска. А следващият автобус беше след час.  Във влаковете в Сардиния също искаха маскерините да са FFP2 / N95.
Искам да кажа, че ако някъде пускат и с хирургически маски или даже въобще без маски в транспорта, няма гаранция че на друго място няма да поискат  FFP2 / N95 маска.

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 54 минути , Фил каза:

 

Добре е все пак да е налична по една маска  FFP2 / N95, защото например на летището в Алгеро, Сардиния, не ни пуснаха да се качим на автобуса до центъра, защото някои нямаха  FFP2 / N95 маска. А следващият автобус беше след час.  Във влаковете в Сардиния също искаха маскерините да са FFP2 / N95.
Искам да кажа, че ако някъде пускат и с хирургически маски или даже въобще без маски в транспорта, няма гаранция че на друго място няма да поискат  FFP2 / N95 маска.

 

Прав си. Моят коментар беше свързан с кацане на летище Бергамо и автобус до Милано. Писах подробен пост.

На 17.06.2022 г. в 20:40, Дани Магелани каза:

Вчера на летище Бергамо не проверяваха за сертификати. Маски не се носеха в самолета и на летището. Единствено в автобуса за Милано ни накараха да сложим маски.

Тази сутрин на жп гара Милано повечето хора бяха с маски. При качване във влака поискаха да сложим маски, които по-късно някои ги махнахме.

При граничната проверка на влизане в Швейцария също искаха да сме с маски. След това никой не ни е притеснявал. 

Отдавна в Европа никой не ме беше питал за целта на пътуването ми, но се случи сега. Беше ми странно.

Този пост имам предвид.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

В САЩ с пандемията изглежда почти окончателно са приключили. Все още сертификатът е задължителен за влизане и поне където аз отсядам е задължителен за настаняване.Рядко се среща човек с маска ( предимно азиатци) ,не е задължителна вече никъде - в обществения , транспорт, самолети ,влакове и т.н.

Дори кабинния екипаж сам избира дали да слага маска или не.Животът се е завърнал в нормалното си русло...като изключим огромната инфлация , която вече е навсякъде - нафтата 6$/галон.

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 30 минути , stanimir каза:

В САЩ с пандемията изглежда почти окончателно са приключили. Все още сертификатът е задължителен за влизане и поне където аз отсядам е задължителен за настаняване.Рядко се среща човек с маска ( предимно азиатци) ,не е задължителна вече никъде - в обществения , транспорт, самолети ,влакове и т.н.

Дори кабинния екипаж сам избира дали да слага маска или не.Животът се е завърнал в нормалното си русло...като изключим огромната инфлация , която вече е навсякъде - нафтата 6$/галон.

Върнах се в сряда от пътуване и веднага почна да ме дразни гърлото,а днес и кашлям .Вчера си правих антигенен от аптека и е отрицателен.Може да е някакъв грип,въпреки че носих хирургическа маска,но само на устата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Днес проверяваха паспорти в автобуса от Братислава до Виена. В метрото във Виена всички са с ффп маски,как не ни арестуваха не знам. Не случайно имат по 10000 заразени на ден,въпреки че 80% са сигурно с 4 дози.

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, slujitel каза:

Той кога отпадна? 

 Сертификата за Португалия не е отпаднал.

Миналата седмица кацнахме на Терсейра, никой не го провери. Но формално се иска. Мерките - маски само в градския транспорт . Навсякъде другаде, включително на летището не се иска.

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, stanimir каза:

В САЩ с пандемията изглежда почти окончателно са приключили. Все още сертификатът е задължителен за влизане и поне където аз отсядам е задължителен за настаняване.Рядко се среща човек с маска ( предимно азиатци) ,не е задължителна вече никъде - в обществения , транспорт, самолети ,влакове и т.н.

Дори кабинния екипаж сам избира дали да слага маска или не.Животът се е завърнал в нормалното си русло...като изключим огромната инфлация , която вече е навсякъде - нафтата 6$/галон.

Или всичко се е променило от преди 3 седмици или просто си в такъв район. В Сан Франциско маски се носеха 50:50. Тези, които не носеха бяха основно туристи. В градския транспорт бяха препоръчителни, а по определени линии на автобуса пишеше, че са задължителни, в моловете - задължителни. Имаше хора вървящи по сами, навън на празни тротоари и пак с маски. Доста се пазеха. Може и да има промяна, но ми се струва, че има места, където се носят доста маски и други, на които липсват такива - Лас Вегас и май Лос Анджелис бяха така. А по земите на навахите маските са задължителни навсякъде на закрито. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.