Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

5 hours ago, mililia said:

Или всичко се е променило от преди 3 седмици или просто си в такъв район. В Сан Франциско маски се носеха 50:50. Тези, които не носеха бяха основно туристи. В градския транспорт бяха препоръчителни, а по определени линии на автобуса пишеше, че са задължителни, в моловете - задължителни. Имаше хора вървящи по сами, навън на празни тротоари и пак с маски. Доста се пазеха. Може и да има промяна, но ми се струва, че има места, където се носят доста маски и други, на които липсват такива - Лас Вегас и май Лос Анджелис бяха така. А по земите на навахите маските са задължителни навсякъде на закрито. 

Възможно е отделни градове/бизнеси да налагат собствени ограничения ,но официално на федерално ниво е това и действително това виждам наоколо.Няма задължителност  :

 

  • Wearing a mask over your nose and mouth is recommended in indoor areas of public transportation (including airplanes) and indoors in U.S. transportation hubs (including airports).

П.П. Изискването за тест отпадна от 12 юни , възможно е и останалите мерки тогава да са отпаднали до голяма степен.

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Хубавото е, че има и нормални страни, в които човек може да пътува и не го занимват с маскаради. Освен в Грузия, оказа се, че и в съседна Армения няма никакви ограничения. От Грузия в Армения влязох с влак и искаха само паспорт, нищо друго. В Ереван животът си тече съвсем нормално, а храната е все така божествено вкусна!

 

  • Харесвам 22
  • Браво 1
Връзка към коментар

Здравейте!

Може ли по-запознатите с обстановката в Азия и Папуа Нова Гвинея да ми помогнат с мнение възможно ли е да организираме през септември пътешествие в региона, а по-точно: Индонезия, Борнео и ПНГ за фестивала в Горока?

Със съпруга ми имаме по две дози Астра Зенека, втората е поставена през май миналата година. Дъщеря ни е на 14 години и не е ваксинирана.

Връзка към коментар

COVID сeртификатът за пътуване в ЕС е удължен до следващото лято.

Документът, който е безсрочен за хората с поставена бустерна доза ваксина срещу COVID-19, ще бъде в сила до 30 юни 2023 г. Преболедувалите ще могат да го ползват в рамките на 180 дни след датата на положителния си PCR или антигенен тест, а хората с отрицателен тест - 48-72 часа.

https://www.dnevnik.bg/evropa/2022/06/28/4362903_covid-sertifikatut_za_putuvane_v_es_e_uduljen_do/

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 12 минути , Otnesen каза:

Документът, който е безсрочен за хората с поставена бустерна доза ваксина срещу COVID-19, ще бъде в сила до 30 юни 2023 г.

Кой документ е безсрочен? 

Връзка към коментар

Според предишни съобщения просто удължават самото съществуване на сертификата по принцип, за да не се налага да се узаконява нов формуляр. Сроковете за валидност за ваксина, бустер, боледуване и пр. си остават същите. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Историята за безсрочността на тези сертификати е комуникационен похват, за да се преглътне по-лесно на малки хапки във времето. Очакванията ми са, че есента като станат нещата трудни за контрол, от ЕС ще сложат срокове на 3тата доза отново около 9 месеца и ако ти е изтекла, ще трябва 4та доза. В доста държави вече слагат 4та, все още не е масово, на мед.персонал, възрастни, хора в рискови групи, но до есента има много време 4та да стане изискване и за "нерискови" хора.


За мен голямата чуденка за пътуванията през есента и зимата е за хората с две дози, които са "изтекли" и не са сложили трета - дали поставянето само на една следваща бустерна доза ще се брои или ще ме нагънат пак да се мотая по болници 3та доза + 21 дни + 4та доза + 14 дни и едва тогава да може да се пътува...

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар

Coo, аз съм в твоята позиция също. На мен поне не ми се струва някакси логично да ни накарат да си бием още 2 дози почти едновременно. Отделно имам спомен(дано не те подвеждам), че бях мернала някъде в статия точно за 4тата доза, че минималният интервал между нея и 3та е 3 или 4 месеца.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, 招き猫 каза:

Тази година Япония така и не отвори напълно и явно няма да се ходи, някой може ли да ми каже как стои въпроса с Корея? Отворена ли е и ако да има ли изисквания?

Отворена е, ние ще ходим края на Юли до Сеул . За сега изискванията са негативен PCR 48 часа преди или антигенен 24 часа преди , може да е на английски може и на корейски  .Има тест на пристигане . Няма карантина , но искат изолация в хотела докато излезе резултата от теста при пристигане ( същото беше и при ходенето ми до Израел Април месец, резултата буквално излезе за 5 часа ) и трябва да попълниш една форма Korean Q-code registration system https://cov19ent.kdca.go.kr/cpassportal/biz/beffatstmnt/main.do;jsessionid=zfr0sI5K6O8ZKuy-rmlSyw-K8iMbcxYxNgjSaByw.prd-cpass-was11?lang=en

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 11 часа, infectedmushroom каза:

Отворена е, ние ще ходим края на Юли до Сеул . За сега изискванията са негативен PCR 48 часа преди или антигенен 24 часа преди , може да е на английски може и на корейски  .Има тест на пристигане . Няма карантина , но искат изолация в хотела докато излезе резултата от теста при пристигане ( същото беше и при ходенето ми до Израел Април месец, резултата буквално излезе за 5 часа ) и трябва да попълниш една форма Korean Q-code registration system https://cov19ent.kdca.go.kr/cpassportal/biz/beffatstmnt/main.do;jsessionid=zfr0sI5K6O8ZKuy-rmlSyw-K8iMbcxYxNgjSaByw.prd-cpass-was11?lang=en

Е кАк бърз тест 24ч преди, то полета ти е 15ч мин с прекачването ако имаш чакане отиде 🙂

Тоя тест на влизане ти го правят те или ти си го търсиш как?

Виза иска ли се предварително?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, 招き猫 каза:

Е кАк бърз тест 24ч преди, то полета ти е 15ч мин с прекачването ако имаш чакане отиде 🙂

Тоя тест на влизане ти го правят те или ти си го търсиш как?

Виза иска ли се предварително?

Казвам ти какви са исканията просто, че може и антиген. Теста на пристигане ти го правят те, на летището има къде . Виза - ако ще си над 90 дни там . Иска се предварителна регистрация на K-ETA (Korea Electronic Travel Authorization) електронно разрешение за влизане, но това не е нещо ново или заради Ковид . 

Връзка към коментар

За летни дестинации без тестове и сертификати в Европа за сега си остават Испания, Италия, Гърция, Кипър.

Да видим до кога, започнаха да говорят, че навсякъде се вдигали случаите.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За Канада финално разбирам, че може да се пътува само, ако си ваксиниран и може без тест? 
 

проблемът е, че аз съм с две ваксини от юни миналата година, които се водят изтекли, няма буустър, обаче на сайтовете на канадците не виждам никъде изискване за срок на ваксините, просто пише да има две дози или бустер. 
 

Някой има ли опит? Предполагам като кацнем, ако има проблем, могат просто да ни направят ПСР? 

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 9 часа, VVP каза:

Португалия вече без тест или сертификат.

Вчера кацнах на Лисабон. Никой не ме провери за сертификат. В метрото се пътува с маски. 

В София задължително се минаваше на чек ин и проверяваха сертификатите.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.