Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 20 часа, Loverboy каза:

За Канада финално разбирам, че може да се пътува само, ако си ваксиниран и може без тест? 
 

проблемът е, че аз съм с две ваксини от юни миналата година, които се водят изтекли, няма буустър, обаче на сайтовете на канадците не виждам никъде изискване за срок на ваксините, просто пише да има две дози или бустер. 
 

Някой има ли опит? Предполагам като кацнем, ако има проблем, могат просто да ни направят ПСР? 

Намерих този линк. Като натиснеш хайпърлинка “Find out of you can enter Canada” има кратък тест с въпроси. 
Ако не сте канадски граждани, трябва да сте ваксинирани, не видях да има въпрос за срока на ваксините. Питат само дали втората доза е направена 14 дни преди да се влезе в Канада. Също пише, че се премахва тестването на случаен принцип при пристигане със самолет. 
И преди да влезете, трябва да си свалите Arrive Can app - там се попълват данните и се представя при влизане.
 

Can I enter Canada?

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 6 часа, Травеолани каза:

Намерих този линк. Като натиснеш хайпърлинка “Find out of you can enter Canada” има кратък тест с въпроси. 
Ако не сте канадски граждани, трябва да сте ваксинирани, не видях да има въпрос за срока на ваксините. Питат само дали втората доза е направена 14 дни преди да се влезе в Канада. Също пише, че се премахва тестването на случаен принцип при пристигане със самолет. 
И преди да влезете, трябва да си свалите Arrive Can app - там се попълват данните и се представя при влизане.
 

Can I enter Canada?

Да, същото и аз видях 🙂 ами, пътуваме сряда с изтекли ваксини и кот стане 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой има ли представа, защо в https://reopen.europa.eu/en не е ъпдейтнато, че рестрикците за влизане в Португалия вече са лифтнати?

Аз летя утре и нямам валиден сертификат, нужно ли е да правя тест според вас?

Връзка към коментар
преди 4 часа, Loverboy каза:

Да, същото и аз видях 🙂 ами, пътуваме сряда с изтекли ваксини и кот стане 🙂 

Не виждам причина да не стане 🙂 . Много е наближило пътуването - приятно изкарване! Кои места ще посетите? 

Връзка към коментар
На 3.07.2022 г. в 1:11, Дани Магелани каза:

Вчера кацнах на Лисабон. Никой не ме провери за сертификат. В метрото се пътува с маски. 

В София задължително се минаваше на чек ин и проверяваха сертификатите.

Пише че искат сертификат, но март и април пътувах два пъти и никой нищо не искаше. Не знам защо продължава да пише че искат?

 

За връщане в В София нали скоро го бяха махнали, пак ли искат?!

Връзка към коментар
преди 58 минути , 招き猫 каза:

Пише че искат сертификат, но март и април пътувах два пъти и никой нищо не искаше. Не знам защо продължава да пише че искат?

 

За връщане в В София нали скоро го бяха махнали, пак ли искат?!

Къде пише? Може да не е обновена информацията

В IATA (в първия от закачените линкове) и за Португалия и България пише, че не се иска нищо на границата

Връзка към коментар

Летяхме на 1 юли за Лисабон.

На чек-ин гишетата на летище София ни провериха сертификатите. Задължително трябваше да минем през гишетата, нищо че бяхме само с ръчен багаж. Аз имам все още валиден сертификат за преболедуване, на дъщеря ми й правихме тест.

На лисабонското летище не са ни проверявали нищо.

Връзка към коментар

Понеже положението е под контрол и няма за какво да се панират туристите и жителите, от петък Гърция спира ежедневните брифинги за новозаразени и ще ги обявява веднъж седмично. 
От друга новина, която четох: предложения за задължителни маски е имало, но са ги отхвърлили. Няма да има и промени в режима за влизане в страната.

https://www.bta.bg/bg/news/balkans/293316-gartsiya-shte-obyavyava-dannite-za-kovid-19-ezhesedmichno
🙂
(Не падат случаите, качват се, но така са си преценили, да видим до кога:) ) 
 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 6 часа, antea каза:

от петък в Кипър въвеждат задължителни маски навсякъде на закрито за хора над 12-годишна възраст

https://www.france24.com/en/live-news/20220706-cyprus-reinforces-face-mask-rule-indoors

Есенният купон нещо много отрано започва тая година.

 

А в Палма де Майорка все още задължително искат маски в градския транспорт.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
Дани Магелани
На 4.07.2022 г. в 23:10, Дани Магелани каза:

Ще летя за Лондон от Порто. Ще пиша какво са ми поискали.

В момента съм в лоунджа на летище Порто. Влязох с бордна карта на телефона. Никой не ме е спирал за проверка на сертификат. Полетът го обявяват с sms от сутринта, че ще закъснее. От къде трябва да дойде самолета на Уиз, знае ли се?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , Дани Магелани каза:

В момента съм в лоунджа на летище Порто. Влязох с бордна карта на телефона. Никой не ме е спирал за проверка на сертификат. Полетът го обявяват с sms от сутринта, че ще закъснее. От къде трябва да дойде самолета на Уиз, знае ли се?

От Лондон идва и е почти при вас . Дават го да кацне в Порто с 25 мин закъснение, което нищо не е 😄 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към коментар
Дани Магелани
В момента, Jorro каза:

От Лондон идва и е почти при вас . Дават го да кацне в Порто с 25 мин закъснение, което нищо не е 😄 

Прав си. Вече привършва бордингът. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Дани Магелани

На Лутън лелите от здравните власти ме попитаха от къде идвам и от къде съм. Казах им 1. Порто  2. България и ме пуснаха директно към паспортния контрол. Вероятно проверяват хора от конкретни държави, но не и нас. 

Връзка към коментар
преди 6 часа, Дани Магелани каза:

На Лутън лелите от здравните власти ме попитаха от къде идвам и от къде съм. Казах им 1. Порто  2. България и ме пуснаха директно към паспортния контрол. Вероятно проверяват хора от конкретни държави, но не и нас. 

Какви здравни власти на Лутън?!? За първи път чувам, направо ме шашна 🤣 Даже в големите пикове нямаше такова чудо!

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, Георги Матеев каза:

А в Палма де Майорка все още задължително искат маски в градския транспорт.

Нещо друго освен това, като ограничения има ли? Сега се влиза без ковид документ нали така, че събота летя натам.

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 7 минути , Ivko каза:

Нещо друго освен това, като ограничения има ли? Сега се влиза без ковид документ нали така, че събота летя натам.

Не, няма никакви други ограничения за Испания. Никой никъде не иска ковид документи, поне преди 2 дни беше така. За сметка на това много държат на маските в градския транспорт.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Здравейте, ще ходя до ЮАР след месец и връщането го планирам през Абу Даби. Някой знае ли там с тест ли се влиза, защото моят сертификат е от преди 10 месеца и има ли опция за тест на летището в Йоханесбург, колко време се чака за резултата? И последе въпрос: как е предвижването от новото летище на Истанбул до автогарата с автобусите за София, че връщането ще ми в до Истанбул?

Благодаря предварително 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 34 минути , Stanislav Dimitrov каза:

връщането го планирам през Абу Даби. Някой знае ли там с тест ли се влиза, защото моят сертификат е от преди 10 месеца

Последно минавах през Абу Дабу преди месец и предполагам това още е актуално. Ваксинацията е задължителна, като обаче няма значение кога е правена. Тест не трябва по принцип, но за всеки случай провери да не искат конкретно за идващи от ЮАР.

 

Сега са въвели и една задължителна здравна форма, попълни я преди тръгване, питат за нея.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не съм сигурна дали е за тази тема, но след като причината е "пандемията" реших да го сложа тук :

 

British Airways to cut a further 10,300 flights until end of October

 

https://news.sky.com/story/british-airways-to-cut-a-further-10300-flights-until-end-of-october-12647016?fs=e&s=cl&fbclid=IwAR0OvcdyNGbt7_l-Egg0K9OrAL_67nxBk1kGJfZa1BlqTYOAlEWmpiG2s0E

  • Харесвам 1
  • Шок 3
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 6 часа, searus каза:

Какви здравни власти на Лутън?!? За първи път чувам, направо ме шашна 🤣 Даже в големите пикове нямаше такова чудо!

Предположих, че са такива. Иначе защо, по дяволите, ще задават такива въпроси. Но явно греша.

Връзка към коментар
преди 6 минути , Дани Магелани каза:

Предположих, че са такива. Иначе защо, по дяволите, ще задават такива въпроси. Но явно греша.

Обикновено си питат откъде идва човек - граничните, а здравните власти абсурд да отделят пъдари за летищата, особено пък сега, когато на никого вече не му пука тук, и си имат други медийни заглавия 😉 Макар че плахо се прокрадват кратки съобщения, че има увеличение на случаите, особено по ваканционни дестинации. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.