Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Възможно е  и на нашето летище да не искат вече сертификати за Португалия. Ние летяхме на 1 юли, а в reopen последната актуализация за Португалия е от 5 юли. Може около тази дата да са махнали изискванията. 

Връзка към коментар

При посещение на Италия нали не се изискват никакви ковид документи ?  След това от Италия директно към Франция трябва ли да правим антиген тест и знаете ли какви са цените?

Като цяло какво ще ме посъветвате предвид ситуацията с полетите -първо Италия след това Франция или обратно ? Задължително е на 2 август да сме в Париж.

Връзка към коментар
преди 20 минути , moli84 каза:

При посещение на Италия нали не се изискват никакви ковид документи ?

Миналата седмица Милано, самолет - не изискваха никакви документи.

Маски в общественият транспрот.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 7.07.2022 г. в 10:20, Георги Матеев каза:

Не, няма никакви други ограничения за Испания. Никой никъде не иска ковид документи, поне преди 2 дни беше така. За сметка на това много държат на маските в градския транспорт.

А за Майорка има ли изискване за вида маски?

Връзка към коментар
преди 11 часа, Ivko каза:

А за Майорка има ли изискване за вида маски?

Аз бях на Майорка този месец и всякакви маски можеха да се ползват в транспорта.

преди 16 часа, EliDion каза:

Франция продължава да изисква тест или сертификат за влизане в страната. Вече дали ще ви проверят от Италия - не мога да кажа. 

Има ли изисквания за определена валидност на сертификатите?

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , mary_shery каза:

Има ли изисквания за определена валидност на сертификатите?

Да , 72 часа pCR и 48часа антигенен.

31-mars-les-regles-a-respecter-deplacements-pays-verts.pdf

Covid-19: Международни туристически | Министерство на вътрешните работи (interieur.gouv.fr) - официален сайт

 

п.п. Извинявай, не съм допрочела. Сертификатите са както в европейския съюз - 270 дни за 2-ра доза или трета 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 6 часа, EliDion каза:

Да , 72 часа pCR и 48часа антигенен.

31-mars-les-regles-a-respecter-deplacements-pays-verts.pdf

Covid-19: Международни туристически | Министерство на вътрешните работи (interieur.gouv.fr) - официален сайт

 

п.п. Извинявай, не съм допрочела. Сертификатите са както в европейския съюз - 270 дни за 2-ра доза или трета 

А относно сертификати за преболедуване. И те ли са, както в ЕС - 180 дни?

Връзка към коментар

Излезе новия падемичен план. Според него, ако сме в етап 2 - входни сертификати за влизане по въздух. Етап 3- входни сертификати за влизане по въздух и сухоземно. И в двата случая се гледа заболеваемостта на държавата, от която се влиза /в първия случай над 400/100К, във втория над 500/100К/. Пак ще се брои.

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
На 15.07.2021 г. в 22:19, Guinness каза:

 

На тая гнила Европа такъв перманентен бан ще ѝ ударя. Само да се отворят Азия и Южна Америка кракът ми няма да стъпи в 2/3 от Стария континент.

🌏 Азия е отворена, визирам Непал 🇳🇵, Бутан 🇧🇹. Но не и Китай 🇨🇳   🙄 - чакам ги заради Свещената планина Кайлаш. Очаква се да отворят за чужденци догодина.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Нашето второ пътуване за Исландия наближава.Тръгваме в четвъртък през Виена / 28.07-07.08/И въпреки че проверих , искам и тук да попитам за условията за влизане в страната Ние сме с ваксини 3/3

Връзка към коментар

Не е за Ковид, ама влиза в категорията.

 

В Ню Йорк обявиха извънредна епидемиологична ситуация заради маймунската шарка :

 https://dariknews.bg/novini/sviat/v-niu-iork-obiaviha-izvynredna-epidemiologichna-situaciia-zaradi-majmunskata-sharka-2319533

Връзка към коментар

в Сан Франциско също, преди 2-3 дни, случаите започнаха много да скачат, и се удвояват на двуседмична база, трите смъртни случая извън Африка, които се случиха в рамките на два дни (2 в Испания и 1 в Бразилия) мисля, че ускориха реакцията на здравните власти, но до момента не съм срещала никъде да се обсъждат някакви ограничения 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.