Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

В Италия смъртността е 4,25%, но средната възраст на починалите е 81 години... Това може да означава от една страна много още неоткрити случаи, но от друга страна демографски италианците вероятно са много по възрастна нация от азиатците.. В Италия средната продължителност на живота е 83 години. 81 години е била средната продължителност на живота през 2006-та година цък

 

Рязък скок на починалите от COVID-19 в Италия, град под карантина ограничи погребенията

Смъртността в страната е най-високата от коронавирус в света - 4.25%

https://offnews.bg/zdrave/riazak-skok-na-pochinalite-ot-covid-19-v-italia-grad-pod-karantina-og-723354.html

  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , Topfly каза:

В Италия смъртността е 4,25%, но средната възраст на починалите е 81 години... Това може да означава от една страна много още неоткрити случаи, но от друга страна демографски италианците вероятно са много по възрастна нация от азиатците.. В Италия средната продължителност на живота е 83 години. 81 години е била средната продължителност на живота през 2006-та година цък

 

Рязък скок на починалите от COVID-19 в Италия, град под карантина ограничи погребенията

Смъртността в страната е най-високата от коронавирус в света - 4.25%

https://offnews.bg/zdrave/riazak-skok-na-pochinalite-ot-covid-19-v-italia-grad-pod-karantina-og-723354.html

Това до голяма степен не е изненада - Европа и "западните" страни са с по-възрастни жители. Иначе казано - за съжаление се очакваше по-висока смъртност. 

 

Един друг аспект, не във връзка със смъртността, но пряко следствие от ситуацията с вируса - вероятно е попаднал на доста магеланци - Летят почти празни самолети заради правилата за слотове

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
4 minutes ago, stormbringer said:

Това до голяма степен не е изненада - Европа и "западните" страни са с по-възрастни жители. Иначе казано - за съжаление се очакваше по-висока смъртност. 

 

Един друг аспект, не във връзка със смъртността, но пряко следствие от ситуацията с вируса - вероятно е попаднал на доста магеланци - Летят почти празни самолети заради правилата за слотове

Интересен въпрос е с колко е “нормално“ да е по висока смъртността в Европа? Намерих  някакви данни за 2000-та година, че в Япония делът на населението над 65 годишна възраст е било над два пъти по голям от този в Китай. При силно застаряващото население в Европа е възможно разликата да е и 3 пъти...

 

Има инициатива временно да се преустановят правилата за лотовете, но това би означавало още една вълна анулирани полети... 

 

 

Връзка към коментар
преди 2 часа, Lyubina каза:

Е, аз имам полет на 16 март през Виена за Амстердам (с австрийците). И връщане през Мюнхен.

Да видим къде ще ме спрат - на отиване или на връщане 😉

За сега нямам информация, но за още една седмица кой знае какви ще ги надрОбят.

Нали,когато остават по-малко от 2 седмици до полета ни дължат обезщетение?Лошото е примерно да не отменят само връщането .

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, Topfly каза:

В Италия смъртността е 4,25%, но средната възраст на починалите е 81 години... Това може да означава от една страна много още неоткрити случаи, но от друга страна демографски италианците вероятно са много по възрастна нация от азиатците.. В Италия средната продължителност на живота е 83 години. 81 години е била средната продължителност на живота през 2006-та година цък

 

Рязък скок на починалите от COVID-19 в Италия, град под карантина ограничи погребенията

Смъртността в страната е най-високата от коронавирус в света - 4.25%

https://offnews.bg/zdrave/riazak-skok-na-pochinalite-ot-covid-19-v-italia-grad-pod-karantina-og-723354.html

В Япония живота е със същата продължителност, вируса го има от много повече време отколкото в Италия, но починалите са 3 пъти по-малко като процент. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 11 минути , Olianata каза:

Нали,когато остават по-малко от 2 седмици до полета ни дължат обезщетение?Лошото е примерно да не отменят само връщането .

 

Тези, които сме вече далеч (че даже на 3 полета от къщи) баш връщането ни притеснява ... и то хич не е майтап

 

Банкок => Бахрейн (където изглежда, че спират хора идващи от Тайланд (!), а всъщност имат повече заразени!)

=> Лондон (където тепърва се качват бройките и откриват заразени)

=> Бургас 

 

(4 полета, като се замисля Краби - Банкок го пропуснах в сметката)

 

Казано честно - обещетение няма да стопли много хора, ако не могат да се приберат 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, Topfly каза:

Интересен въпрос е с колко е “нормално“ да е по висока смъртността в Европа? Намерих  някакви данни за 2000-та година, че в Япония делът на населението над 65 годишна възраст е било над два пъти по голям от този в Китай. При силно застаряващото население в Европа е възможно разликата да е и 3 пъти...

Япония е страната с най-застаряло население в света, след нея е Италия. После са Португалия, Германия, Финландия и...България.

В Италия определено има проблем със смъртността, много по-висока е от други страни като Япония и Германия където също вече има не малък брой заболели и където населението е не по-малко застаряващо.

В Япония се говори колко важно е идентифицирането за наболяването бързо при рисковите групи. Затова и всички, които имат някакви симптоми се съветват да останат в къщи и се самонаблюдават като записват всичките си симптоми в дневник - кога се е появила отпадналост, кога температура - и да се обадят на ЛЛ или специализиран център след 3-4 дни, ако симптомите не отминат. За хората над 70 години и тези със здравословни проблеми - да се обадят на втория ден.

Според мен в Италия все още не успяват да идентифицират случаите достатъчно бързо и постъпват в болница вече в критично състояние.

 

  • Харесвам 7
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
4 minutes ago, Alexander said:

В Япония живота е със същата продължителност, вируса го има от много повече време отколкото в Италия, но починалите са 3 пъти по-малко като процент. 

Продължителността на живота е само единият фактор, който определя делът на по възрастните от цялото население. Другият фактор е промяната в динамиката на раждаемостта. Ако има рязък спад на раждаемостта, дори без увеличаване на средната продължителност на живота, може временно да се увеличи делът на по възрастните.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@Topfly В случая застаряващото население е без значение. Тежко боледуват тези над 80 години - навсякъде.

Ако в страна А има 100 заболели и от тях над 80 години са 90 човека, а страна Б има 105 заболели и от тях над 80 години са 92 човека, то е абсолютно без значение какъв процент от общото население са над 80 годишните в страна А и страна Б. Важното е, че и в двете страни те са еднакъв процент от болните, и ако страна А успява да излекува 80 от 90те болни, а страна Б успява да излекува само 40 от 92мата болни, които има - значи страна Б има проблем с лечението.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Задава се нова криза като с круизния кораб Diamond Princess, но този път с Grand Princess в Калифорния. Вече има 21 души заразени на борда, а още само малка част от пътниците са тествани...

 

21 People Onboard Grand Princess Cruise Ship Test Positive For Coronavirus

https://time.com/5798683/grand-princess-cruise-ship-coronavirus-cases/

 

В САЩ готвят препоръка жителите над 60 години да си седят вкъщи. Ако тази препоръка стане общоприета круизните кораби ще се изпразнят

  • Харесвам 1
  • Шок 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 25 минути , Topfly каза:

Продължителността на живота е само единият фактор, който определя делът на по възрастните от цялото население. Другият фактор е промяната в динамиката на раждаемостта. Ако има рязък спад на раждаемостта, дори без увеличаване на средната продължителност на живота, може временно да се увеличи делът на по възрастните.

Над твоето мнение самурайка ти е пуснала линк, където се вижда най-застарялото населени и това са точно Япония и Италия за които говорим. Дори да има някакви разлики надолу във възрастта ще са минимални, а разликите при умрелите са в пъти. Т

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Допълнително затягане на правилата.

 

Вече са допустими само дискусии свързани с проблеми свързани с пътуване - отменени полети, премаршрутиране, ситуация и мерки по летищата, ограничителни мерки от държавите и т.н. В ограничен аспект са допустими и ваши лични разкази от мястото на събитието.

 

Ако (когато) вирусът дойде и в България, ще преценим дали може да се направи изключение. 

  • Замислям се 2
Връзка към коментар

Ограничителните мерки в Китай почват постепенно да отпадат, а полетите се увеличават. Полетите към Европа също се увеличават.

 

Total-China-Departures-3-Mar-2020.png

 

Europe-to-China-03-Mar-2020.png

 

В същото време Луфтханза предвижда ново намаляване на полети до 50% от капацитета, като вероятно ще спре и А380

https://www.theguardian.com/business/2020/mar/06/norwegian-airlines-shares-plummet-as-coronavirus-hammers-travel-sector

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

2 Резорта и 2 местни острова са под карантина от вчера и днес, заради съмнение за Корона вирус. Забранено е на туристи от Китай, Италия, Южна Кореа и Иран да влизат в страната. Резортите са Kuredu и Summer Island, а местните острови Thinadoo и Fulidhoo. Никой няма право да напуска островите или да влиза в тях. Дано да не затворят Маафуши, че ще се наложи да ловя риба. 😞

https://avas.mv/en/79213

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 6 часа, muchachote каза:

Мисля, че полетите се разреждат, защото много самолети вече летят почти празни.Прегледайте полетите по същата линия за други, близки ,дати. Така и на мен ми отмениха полет до Бергамо в края на март, но полети има, само че за други дати. има линия до там, вярно, доста време се пътува, но хубавото на това е, че автобусът тръгва през нощта, така че, малко от малко,  може да се придремне.

Моя въпрос е дали Канадците няма да наложат някъкви ограничения от Европа и да ми отпадне големия полет. Ако съм сигурна, че ще пътувам ще търся други  алтернативи, ама кой да ти каже. И понеже полетите сам ги вземала поотделно и пътуването да Виена на мен пък ще е от Германия. Германия за сега е следващата застрашена страна по проценти, връщането също ще е проблем, анулират ми отиването Австрийските авиолинии, но имам билети за връщане, въобще какфонията е голяма ....

преди 6 часа, Роми каза:

Предполагам празните полети. Има много полети на ден до Виена, сега ще опитат да ги прехвърлят в 1-2 с австрийците. Минимализиране на загубите.

и аз предполагам, че е това. но на  мен друга дата не ми върши работа

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 20 минути , ZORI каза:

Моя въпрос е дали Канадците няма да наложат някъкви ограничения от Европа и да ми отпадне големия полет. Ако съм сигурна, че ще пътувам ще търся други  алтернативи, ама кой да ти каже. И понеже полетите сам ги вземала поотделно и пътуването да Виена на мен пък ще е от Германия. Германия за сега е следващата застрашена страна по проценти, връщането също ще е проблем, анулират ми отиването Австрийските авиолинии, но имам билети за връщане, въобще какфонията е голяма ....

и аз предполагам, че е това. но на  мен друга дата не ми върши работа

И моят полет е с air Canada на отиване, а с Virgin - на връщане. Дано разберем навреме, ако направят промени!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 1 минута , ZORI каза:

кой Ви бяха датите. ние сме с air Canada - отиване  на15 април и връщане с Брюкселските авиолинии

 

31 март Барселона-Бостън с канадците

12 април Маями-Лондон-София с  Върджин и България еър.

Връзка към коментар
преди 14 часа, Jsh каза:

Здравейте , престои ми пътуване до Бали , през Доха и няколко дни в Сингапур . Много сме притеснени и се чудим какво да правим.

Някой има ли информация за ситуцията там.....?

За Сингапур последните няколко дни мога да кажа, че паника не се усещаше. Моловете бяха пълни, но все пак вечер около Clarke Quay заведенията бяха полупразни. За сметка на това по местните фуд кортове нямаше свободни места. Имаше много малко хора и на Сентоса. 
В Марина бей, някои молове и ресторанти мерят температурата. На летището - също. Навсякъде има дезинфектанти за ръце.

Цените на маските и дезинфектантите са изключително завишени. В 7-Eleven цената на дезинфектантите по 0,75 сингапурски долара е заменена -5 долара. Продават се маски по улиците. 
Всички са много предпазливи. Не се ръкостискат. Гидът на една екскурзия предупреди, че не пипа хорски телефони. Ако някой иска снимки - тя би направила и после прехвърли снкмките през айдроп. 

 

CCBBA01B-58E3-48AE-A21D-5DC7C077726D.jpeg

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
16 minutes ago, ZORI said:

кой Ви бяха датите. ние сме с air Canada - отиване  на15 април и връщане с Брюкселските авиолинии

 

 

12 minutes ago, Дани Магелани said:

31 март Барселона-Бостън с канадците

12 април Маями-Лондон-София с  Върджин и България еър.

Не се вкарвайте в излишни филми! За сега Канада е въвела ограничения единствено към пътниците на круизния кораб в карантина край Япония

 

CANADA - published 24.02.2020

Passengers who were in the cruise ship 'Diamond Princess' are subject to a mandatory 14-day isolation at a quarantine facility upon arrival in Canada.

https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm

 

След като не са въвели дори ограничения към китайците от Ухан, няма реален шанс да въведат ограничения към европейци. До сега политиката на Канада беше единствено да спира полети, но в такива случаи връщат парите.

 

Ето и специалните условия на Air Canada във връзка с коронавирус:

 

https://www.aircanada.com/content/aircanada/ca/en/aco/home/book/travel-news-and-updates/goodwill-policies/2020/novel-coronavirus-wuhan-china.html

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, Olianata каза:

Имам полет София-Виена на 21ви Март,не е отменен.Какъв е проблема,нали няма регистрирани случай в България.Защо да не  кацаме във Виена?!?

Просто самолетите са празни и е по-евтино изобщо да не извършват полета. Ако сте била уведомена по-малко от две седмици преди полета имате право на обезщетение. Такива новини ще зачестяват, тъй като Lufthansa има план да приземи краткосрочно половината си флота, включително и всички А380.

 

Освен това този четвъртък Луфтханза са регистрирали еднакъв брой резервации както и отмяна на такива.

 

https://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/auto-verkehr/lufthansa-halbiert-ihr-flugangebot-16667111.html

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 17 минути , Topfly каза:

 

До сега политиката на Канада беше единствено да спира полети, но в такива случаи връщат парите.

 

 

 

https://www.aircanada.com/content/aircanada/ca/en/aco/home/book/travel-news-and-updates/goodwill-policies/2020/novel-coronavirus-wuhan-china.html

Връщането на парите не решава въпроса. Билетът не е скъп , но следващите билети са скъпи. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Интерересува ме, когато си резервирате полетите до далечна дестинация или няколко такива, в които имате локални полети. Всичко ли резервирате на куп преди да тръгнете от България? Досега така процедирам за по-евтино, но предвид обстоятелствата с вируса, ако дългия ми полет го канселират ми горят всички останали. С опция да ги канселирам сам трябва да доплащам на всеки и се оскъпява. Планирам 4 държави в Ю.Америка с 10 локални полети помежду им.

Връзка към коментар
преди 25 минути , Дани Магелани каза:

Връщането на парите не решава въпроса. Билетът не е скъп , но следващите билети са скъпи. 

Ако е спрян само вашия полет можете да смените с друг, разбира се (където има места). Виж ако спрат всички полети няма какво да се направи.

Връзка към коментар
преди 3 минути , paduan123 каза:

Интерересува ме, когато си резервирате полетите до далечна дестинация или няколко такива, в които имате локални полети. Всичко ли резервирате на куп преди да тръгнете от България? Досега така процедирам за по-евтино, но предвид обстоятелствата с вируса, ако дългия ми полет го канселират ми горят всички останали. С опция да ги канселирам сам трябва да доплащам на всеки и се оскъпява. Планирам 4 държави в Ю.Америка с 10 локални полети помежду им.

Нямаш друг избор. Не можеш да навържеш всичко на един билет - или ако можеш, бих искала да видя цената 🙂 Освен всичко друго, билетите в Южна Америка качват цените - колкото повече ги забавиш, та съвсем нямаш избор. Единственият избор - застраховка на пътуването. Или другия избор - не пътуваш 🙂

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.