Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 18 минути , Rainy каза:

Нямаш друг избор. Не можеш да навържеш всичко на един билет - или ако можеш, бих искала да видя цената 🙂 Освен всичко друго, билетите в Южна Америка качват цените - колкото повече ги забавиш, та съвсем нямаш избор. Единственият избор - застраховка на пътуването. Или другия избор - не пътуваш 🙂

Всички билети са отделни, но са точно разграфени по дати. Изчислявам бюджета и резервирам всички предварително. Ако канселират дългия нещата се объркват. Имам опции Мадрид-Лима, Париж-Лима. Не ме бърка- който е най-евтиния стига да ме закара до там. Съмнява ме да канселират полети Европа-Ю.Америка като цяло. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 27 минути , paduan123 каза:

Интерересува ме, когато си резервирате полетите до далечна дестинация или няколко такива, в които имате локални полети. Всичко ли резервирате на куп преди да тръгнете от България? Досега така процедирам за по-евтино, но предвид обстоятелствата с вируса, ако дългия ми полет го канселират ми горят всички останали. С опция да ги канселирам сам трябва да доплащам на всеки и се оскъпява. Планирам 4 държави в Ю.Америка с 10 локални полети помежду им.

То по принцип така се прави, но сегашната ситуация не е нормална.

Вчера LATAM обявиха, че до 22 март ще позволят една безплатна промяна на всички международни полети (до 31 декември). Малко двусмислено е написано, защото в заглавието е, че важи за полети, купени до 22 март, а вътре в текста изглежда, че промяната трябва да се направи до 22 март, но мисля, че е първото. И предполагам, че ако ситуацията не се подобри ще удължат срока. От друга страна тук няма никакви признаци на паника или намаляване на полетите (като изключим полетите до Италия), така че не предвиждам нищо подобно да се случи за самата Южна Америка.

https://www.latam.com/pt_br/sala-de-imprensa/noticias/LATAM-oferece-possibilidade-de-alteracao-sem-multa-de-data-e-destino/

 

Аз също трябва да резервирам полети и ще трябва да навържа 4-5 отделни билета с различни компании, но смятам, че няма да имам проблеми. Сега ще чета условия на застраховки.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 9 минути , paduan123 каза:

Всички билети са отделни, но са точно разграфени по дати. Изчислявам бюджета и резервирам всички предварително. Ако канселират дългия нещата се объркват. Имам опции Мадрид-Лима, Париж-Лима, Франкфурт-Лима, Рим-Лима. Не ме бърка- който е най-евтиния стига да ме закара до там. Съмнява ме да канселират полети Европа-Ю.Америка като цяло. 

Ама аз знам за какво говориш, защо мислиш, че теоретизирам? 🙂 Преди месец се върнах(ме) от Патагония. Навързаните билети бяха фамозни, за автобусните не обелвам и дума. Няма да обеля дума и за Бразилия. Явно не четеш какво ти пиша - нямаш друг избор, освен застраховка, или да не пътуваш. Бих препоръчала и добра комуникация с авиокомпанията на Големия билет. И не го взимай нискотарифен. 

Връзка към коментар

И на английски

https://www.latam.com/en_us/press-room/releases/LATAM-waives-change-fees-for-international-flight-reservations/

датата е 13 март, ама няма да им намираме кусури сега

полетите на ЛАТАМ до Милано са спрени временно, другите не

Връзка към коментар
преди 3 часа, Ametist каза:

2 Резорта и 2 местни острова са под карантина от вчера и днес, заради съмнение за Корона вирус. Забранено е на туристи от Китай, Италия, Южна Кореа и Иран да влизат в страната. Резортите са Kuredu и Summer Island, а местните острови Thinadoo и Fulidhoo. Никой няма право да напуска островите или да влиза в тях. Дано да не затворят Маафуши, че ще се наложи да ловя риба. 😞

https://avas.mv/en/79213

Случая на остров Thinadoo е потвърден като негативен и острова вече не е под карантина.

  • Харесвам 6
  • Браво 3
Връзка към коментар

Малко тъпо, че е само за полети купени между 06.03-22.03,  но явно Latam се опитват да запазят продажбите си,  а купените преди това са им сигурни. 

 

П.С. Бърза разходка из сайтовете показва,  че възможност за rebooking без такса са обявили Qatar , Latam,  Air France,  Lufthansa,  Swiss и предполагам скоро ще се предлага от всички. Важи и за стари резервации, но с ограничен период на отпътуване.  

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Мисля, че ако нещата не почнат да се подобряват, ще удължат срока и след 22 март.

Те просто гледат по света какво става, американските големи компании също обявиха гъвкавост за продажби до 15 или 31 март, явно никой не иска да отпуска повече гювеч от минимално необходимото 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
2 hours ago, Дани Магелани said:

Връщането на парите не решава въпроса. Билетът не е скъп , но следващите билети са скъпи. 

Решение е до толкова, че може да намали евентуалните загуби от купуване на нов билет. Ако анулират полета две седмици преди тръгване по принцип дължат и обезщетение.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Ametist каза:

Случая на остров Thinadoo е потвърден като негативен и острова вече не е под карантина.

Kuredu Resort има 2 потвърдени случая, които са от персонала на резорта. Не са малдивци. Изолирани са на един остров. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Някой има ли идея каква е ситуацията в Будапеща? Видях, че има 4 потвърдени случая, което засега не изглежда притеснително. Летя на 26 март за Виена и от там с Flixbus към Будапеща. Имам още 10 дни в които трябва да реша дали да пътувам или не (ще мога да откажа безплатно хотела). След 5 дни трябваше да пътувам и до Милано... Хич не ми се иска да отлагам още едно пътуване, но не ми се стои под карантина нито в някой хотел, нито вкъщи...

Връзка към коментар
30 minutes ago, Христиан said:

Някой има ли идея каква е ситуацията в Будапеща? Видях, че има 4 потвърдени случая, което засега не изглежда притеснително. Летя на 26 март за Виена и от там с Flixbus към Будапеща. Имам още 10 дни в които трябва да реша дали да пътувам или не (ще мога да откажа безплатно хотела). След 5 дни трябваше да пътувам и до Милано... Хич не ми се иска да отлагам още едно пътуване, но не ми се стои под карантина нито в някой хотел, нито вкъщи...

Помисли и колко часа ще пътуваш в затворения автобус. В worldometer има посочени случаи на заразяване между пътници в автобус /не в градския транпорт, а международни отсечки/. Будапеща е по-малкия риск в случая и към момента.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Георги Матеев

Вчера се върнах от 14 дневен престой в САЩ и последната седмица там се заговори особено много за Корона. Която и медия да пуснеш хедлайн новината неизменно е Корона и се коментира с часове в мега подробности. Дори прекъсват радиопрограмите за специални съобщения какви мерки да взима населението и как да се пази. Мога да предположа, че е нещо подобно в Канада. От видяното съдя, че определено се заформя истерия (най-малкото в Калифорния) - в повечето магазини бяха изкупени повечето стоки от първа необходимост, а улиците на Лос Анджелис бяха нетипично празни. Огромна част от публичните събития (спортни, музикални и тн) са отменени изцяло.

 

Познавайки манталитета на северно-американските народи няма да се изненадам съвсем скоро да наложат ограничения за пътуване или най-малкото доста по-сериозни проверки. Съветвам всички да си проверяват редовно резервациите, както и актуалните рестрикции, за да няма неприятни изненади.

  • Харесвам 20
Връзка към коментар
преди 3 часа, paduan123 каза:

Интерересува ме, когато си резервирате полетите до далечна дестинация или няколко такива, в които имате локални полети. Всичко ли резервирате на куп преди да тръгнете от България?

Ако вътрешните полети са на промоция или пък доста бързо свършват - да. В ситуацията бих препоръчал мнението на @Rainy по-горе:

преди 2 часа, Rainy каза:

нямаш друг избор, освен застраховка, или да не пътуваш. Бих препоръчала и добра комуникация с авиокомпанията на Големия билет. И не го взимай нискотарифен

и бих добавил - "и директно от авиокомпанията".  Защото има вероятност, както в нашия случай, да отменят полетите когато вече си летял в едната посока и тогава връщат "почти нищо". 
Изборът си е твои но алтернативата си остава  ежедневното висене в точно тая тема за да се убедиш в правилността на решението си. Някои все още се ядосват поради недостатъчно кураж въпреки недобрите новини от @samuraika , други като @Георги Матеев пък са решили да продължат а каквото стане...
 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 7 часа, Topfly каза:

Задава се нова криза като с круизния кораб Diamond Princess, но този път с Grand Princess в Калифорния. Вече има 21 души заразени на борда, а още само малка част от пътниците са тествани...

 

21 People Onboard Grand Princess Cruise Ship Test Positive For Coronavirus

https://time.com/5798683/grand-princess-cruise-ship-coronavirus-cases/

 

В САЩ готвят препоръка жителите над 60 години да си седят вкъщи. Ако тази препоръка стане общоприета круизните кораби ще се изпразнят

Хич не им върви на Princess Cruises, и двата най-сериозни случая с вируса в индустрията се паднаха на техни кораби и двата от един клас...  Иначе точно на Grand Princess съм прекарал най-много време от всички круизни кораби, сумарно сигурно над година, по времето когато беше най-големия пътнически кораб в света.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 8 часа, stormbringer каза:

=> Лондон (където тепърва се качват бройките и откриват заразени)

Вчера минах транзит през Хийтроу (полет Лос Анджелис - Лондон - София).

 

Буквално нулев контрол, нулева паника и никаква очевидна причина за шашкане. Минахме междинното секюрити за 3 минути, като не задаваха никакви въпроси. Вероятно и по другите лондонски летища е нещо подобно. Предполагам, че има значение откъде кацаш, но въпреки това смятам, че поне за Лондон и поне засега можеш да не се притесняваш.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 20 часа, Jsh каза:

Здравейте , престои ми пътуване до Бали , през Доха и няколко дни в Сингапур . Много сме притеснени и се чудим какво да правим.

Някой има ли информация за ситуцията там.....?

Здравейте! Ние се върнахме преди два дни от същите места, пътуване по същия начин.

преди 20 часа, Jsh каза:

Здравейте , престои ми пътуване до Бали , през Доха и няколко дни в Сингапур . Много сме притеснени и се чудим какво да правим.

Някой има ли информация за ситуцията там.....?

Здравейте!

Преди два дни се върнахме от Бали, с престой в Доха и Сингапур. Моите планове първоначално бяха като Вашите - три дни престой в Сингапур, останалите на Бали.  Денят, в който съобщиха, че отменят светлинното шоу, заради коронавируса промених плановете си за Сингапур. Моят полет от Сингапур до Денпасар не беше свързан с останалите и промених датата.

Така вместо в Сингапур останахме три дни повече на Бали.

Не съжалявам за решението си. Престоят ни на Чанги беше 6 часа, никак не беше приятно. 90% от хората  бяха с маски. Единствено там чувствахме напрежение.

На Доха и Бали е абсолютно спокойно. Почти никой не носи маска. Разбира се, профилактично засилихме личната хигиена, но няма абсолютно никаква паника. Предложихме на Буда дезинфектант за ръце и той ни се смя, че там никой не ползва. Но по аптеките няма нито маски, нито дезинфектант, вероятно изкупени от туристите. На летището в Денпасар имаше в изобилие, много скъпи.

В момента сме в самоизолация. Решили сме да продължи 14 дни. Засега се чувстваме здрави.

Решението не е лесно, всеки решава за себе си и не мога да се ангажирам със съвет... Успех!!!

 

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Италия много ще затегне мерките и контрола - засега до 3.април. Предложението за пакета мерки ще се гласува утре:

 

The decision to lock down the Milan region and several other northern areas, is the latest step to fight Europe’s worst coronavirus outbreak. 

The measures, set to come into force Sunday and last until April 3, will stop anyone from entering or exiting the most-affected areas, while movement inside will be allowed only for “undeferrable” business or health reasons, the draft said. Skiing, public events, religious ceremonies and work meetings will be suspended, and schools, museums, swimming pools and theaters will close. Bars and restaurants will have to make sure people keep at least a meter apart or they’ll be shut. The draft specifies that failing to respect the measures is a criminal offense, and might lead to imprisonment. Police and the army will be responsible to ensure that containment measures are respected.

 

https://www.bloomberg.com/amp/news/articles/2020-03-07/italy-to-impose-virtual-ban-on-entry-to-lombardy-corriere

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Сега е момента да се посети Рим. Толкова празен и спокоен не е билнот поне 3000 години 🙂

 

Няма толкова приятно усещане да се наслаждаваш на фонтана Ди Треви със още 15-20 човека само. А на Навона и толкова нямаше.

 

Снимките са от 19:00 - 20:00 часа.

 

IMG_20200305_215952455.jpg

IMG_20200305_214525772.jpg

IMG_20200305_195322392.jpg

IMG_20200305_192727677.jpg

  • Харесвам 27
  • Браво 9
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , Topfly каза:

Унгария официално забрани днес полетите от Будапеща и Дебрецен до Милано, без да се уточнява до кога ще бъде валидна забраната.

 

Може ли официален линк, че трябва да усвоя Wizz кредит,  а покупка на полет до Милано е добра възможност да го превърна в безсрочен, докато още са в продажба ? Явно не са разбрали за забраната. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
5 minutes ago, stanimir said:

 

Може ли официален линк, че трябва да усвоя един Wizz кредит,  а покупка на полет до Милано е добра възможност да го превърна в безсрочен, докато още са в продажба ? Явно не са разбрали за забраната. 

https://koronavirus.gov.hu/cikkek/operativ-torzs-felfuggesztik-milano-budapest-repulojaratokat

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Дано Wizz уважават решенията на унгарските власти и благодаря за инфото! 

Засега  Wizz и Ryan не са анонсирали отмяна.  

Още утре сутрин с първите полети ще е ясно. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.