Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Здравейте,

На 20 март ни предстои пътуване до Австрия (Зьолден) на ски, с автомобил. Т. е. ще минаваме през Сърбия, Хърватия, Словения и сме в Австрия, с едно преспиване в Любляна. Планирано е естествено още миналата година, когато никакъв COVID 19 нямаше. Но това са подробности. Въпросът е как да разберем какво става по съответните граници, информацията е предимно за товарни автомобили и за граждани от „рисковите“ страни. А за нас, имате ли идея какво става по ГКПП-тата и откъде да почерпим повече информация? Благодарим!  

  • Шок 1
Връзка към коментар

ВАЖНО!!!
Считано от 14.03.2020г. 00:00ч. Република Чехия затваря границите си до второ нареждане заради новия COVID-19.
Всеки желаещ да се прибере в България може да се обади за резервации на +420 773 921 293 или на +359892207340

https://www.facebook.com/ardatur/

 

The Czech Republic declares a state of emergency and closes borders to people from 15 countries hit by the coronavirus

https://www.businessinsider.com/coronavirus-covid-czech-republic-closes-borders-13-countries-lockdown-2020-3

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Aз в момента съм в Белгия. Пристигнах преди 2 дни, когато болните в Белгия бяха стотина. В момента са 399 и от утре затварят училищата , казаха ,че магазините за хранителни стоки ще работят онлайн. Канселирах си ходенето до Амстердам, защото не съм сигурна, че утре вечер ще мога да се върна в Белгия. Да кажа, че съм последния човек, който се страхува от вируса и се ядосвам на всичката истерия, която ни залива по медиите. В момента се чудя се дали ще ми излети полета в неделя. Така че каквото и да ви кажат за границите сега, утре няма да е актуално, до 20 март ще се смени положението сигурно няколко пъти.

 

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
преди 13 минути , Svetislav каза:

Здравейте,

 

На 20 март ни предстои пътуване до Австрия (Зьолден) на ски, с автомобил. Т. е. ще минаваме през Сърбия, Хърватия, Словения и сме в Австрия, с едно преспиване в Любляна. Планирано е естествено още миналата година, когато никакъв COVID 19 нямаше. Но това са подробности. Въпросът е как да разберем какво става по съответните граници, информацията е предимно за товарни автомобили и за граждани от „рисковите“ страни. А за нас, имате ли идея какво става по ГКПП-тата и откъде да почерпим повече информация? Благодарим!  

 

 

За България-Сърбия: https://www.mvr.bg/gdgp/информационен-център/пресцентър/ежедневен-трафик

 

 

Австрийската полиция: https://www.bmi.gv.at/news.aspx?id=335130726575623231324D3D

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 25 минути , Svetislav каза:

Здравейте,

 

На 20 март ни предстои пътуване до Австрия (Зьолден) на ски, с автомобил. Т. е. ще минаваме през Сърбия, Хърватия, Словения и сме в Австрия, с едно преспиване в Любляна. Планирано е естествено още миналата година, когато никакъв COVID 19 нямаше. Но това са подробности. Въпросът е как да разберем какво става по съответните граници, информацията е предимно за товарни автомобили и за граждани от „рисковите“ страни. А за нас, имате ли идея какво става по ГКПП-тата и откъде да почерпим повече информация? Благодарим!  

 

@Svetislav,не знам какви съвети да ти дам освен да следиш местните новини и от там да набираш информация за пропускателния режим по границите.Зьолден се води област с малък риск,но местните власти имат готовност да затворят ски-баровете при драстично увеличаване на случаите с COVID-19.До 20 март има още време и единственият плюс на този етап е,че ще сте с кола,защото със самолет отиването и връщането е мисия невъзможна.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 39 минути , Svetislav каза:

Здравейте,

 

На 20 март ни предстои пътуване до Австрия (Зьолден) на ски, с автомобил. Т. е. ще минаваме през Сърбия, Хърватия, Словения и сме в Австрия, с едно преспиване в Любляна. Планирано е естествено още миналата година, когато никакъв COVID 19 нямаше. Но това са подробности. Въпросът е как да разберем какво става по съответните граници, информацията е предимно за товарни автомобили и за граждани от „рисковите“ страни. А за нас, имате ли идея какво става по ГКПП-тата и откъде да почерпим повече информация? Благодарим!  

 

Аз бих отложила пътуването.

С темповете, с които се затварят граници в Европа изобщо не е ясно и с кола как ще се пътува.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
преди 19 минути , Георги Матеев каза:

Тайланд май дава назад с решението да спре visa on arrival.

 

https://www.thestar.com.my/news/regional/2020/03/12/thailand-does-a-u-turn-on-visa-on-arrival-suspension

За съжаление, надеждата умря, вече е 100% 😞

FB_IMG_1584044830388.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Чехия затваря от петък вечер границата с Германия. Ще работят само два или три големи пункта, но не разбрах на 100%  дали изобщо ще допускат немски коли да влизат... Аз смятах да тръгвам на 4 април с колата за Родината, ама нещо нещата май излизат извън  контрол...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
10 hours ago, T.E.Lawrence said:

Cebu pacific удължават безплатния ребукинг или ако искаш ваучер, който да се използва за резервации до 180 дни от датата на издаване за полети до 30 април. Има голяма далавера в купуване на бъдещ полет с тях. Заради ситуацията, всички видове тарифи вървят с две безплатни промени на датите. 

@T.E.Lawrence как се свързваш със Cebu Pacific? Аз бях купил билети за Февруари, вътрешни полети, но след като отмених пътуването се опитах да се свържа с тях, и да канселирам или ребукинг да направя, но без успех.

Връзка към коментар

Непал спира издаването на визи при пристигане и отменя всички планирани пролетни изкачвания и преходи в Хималаите...

https://kathmandupost.com/2/2020/03/12/nepal-government-puts-all-tourist-visas-on-hold-and-cancels-all-spring-climbing-expeditions

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 15 минути , VASILEV каза:

@T.E.Lawrence как се свързваш със Cebu Pacific? Аз бях купил билети за Февруари, вътрешни полети, но след като отмених пътуването се опитах да се свържа с тях, и да канселирам или ребукинг да направя, но без успех.

Имам акаунт в тяхната бонус система за точки GetGo и като има нещо ребуквам от там. Пращат и мейли при промени. Ти ако нямаш, трябва да видиш на сайта им някакви координати.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 45 минути , Mitaka FU каза:

Чехия затваря от петък вечер границата с Германия. Ще работят само два или три големи пункта, но не разбрах на 100%  дали изобщо ще допускат немски коли да влизат... Аз смятах да тръгвам на 4 април с колата за Родината, ама нещо нещата май излизат извън  контрол...

Не е затворена границата за всички. Реално ограничават хората от съседните страни в Западна Европа .

 

Tschechien hat für 30 Tage den Notstand ausgerufen und schließt aus Angst vor der Ausbreitung des Coronavirus seine Grenzübergänge.

Ab Freitag gilt ein Einreiseverbot für alle Deutschen, die keinen festen Wohnsitz in dem EU-Mitgliedstaat haben. Die Maßnahme gilt außerdem für Ausländer aus:
 

  • Italien
  • Spanien
  • Österreich
  • der Schweiz
  • Schweden
  • Norwegen
  • den Niederlanden
  • Belgien
  • Großbritannien
  • Dänemark
  • Frankreich

https://www.mdr.de/sachsen/tschechien-macht-grenze-dicht-100.html

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 47 минути , dtsekova каза:

Не може ли да се издаде в тайландското посолство предварително?

Може, ставаше въпрос, че до днес имаше безплатна виза при пристигане. Сега трябва да се плаща минимум 35 евро за виза + загуба на време и пари за ходене до там. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 33 минути , tch каза:

Не е затворена границата за всички. Реално ограничават хората от съседните страни в Западна Европа .

 

Tschechien hat für 30 Tage den Notstand ausgerufen und schließt aus Angst vor der Ausbreitung des Coronavirus seine Grenzübergänge.

Ab Freitag gilt ein Einreiseverbot für alle Deutschen, die keinen festen Wohnsitz in dem EU-Mitgliedstaat haben. Die Maßnahme gilt außerdem für Ausländer aus:
 

  • Italien
  • Spanien
  • Österreich
  • der Schweiz
  • Schweden
  • Norwegen
  • den Niederlanden
  • Belgien
  • Großbritannien
  • Dänemark
  • Frankreich

https://www.mdr.de/sachsen/tschechien-macht-grenze-dicht-100.html

 Това означава ли, че като немски гражданин с  ,,festen Wohnsitz "  няма да имам  проблеми да мина през Чехия....?

Връзка към коментар

Ето и официалната прокламация на Американският президент за рестрикциите към пътуващи от шенгенското пространство.

По неофициална информация от приятели, всички апликации за VWP от граждани на ЕС автоматично се отхвърлят от системата. Зная, че повечето Българи това не от интерес, но за тези, които имат двойно гражданство е важно, ако скоро ще пътуват към щатите, въобще да не подават за VWP, тъй-като при първи откъс, следващи апликации автоматично ще бъдат отхвърляни от системата и ще трябва да ходят за Американска виза в най-близкото посолство.

Любопитното е, че прокламацията е валидна дори и за aliens на H1B, L1 и E1/E2/E3/e4 визи, така, че имайте в предвид и това, ако сте тук в една от тези категории и имате скорошно пътуване към родината през някоя шенгенска страна.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Mitaka FU каза:

 Това означава ли, че като немски гражданин с  ,,festen Wohnsitz "  няма да имам  проблеми да мина през Чехия....?

fester Wohnsitz се отнася за Чехия. Ако си с немско гражданство, но по някавка причина си дългосрочно пребиващ в Чехия няма да има проблем да влезеш. Ако покажеш българска лична карта, поне според статията, също. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ъпдейт на информацията за полетите на Луфтханза от-до САЩ. Вече един полет ми е канселиран и са ми набутали 7 часов стоп във Франкфурт. Само че според това по-долу и полета до ЛА ще замине, сигурно ще ме пратят до Ню Йорк или подобно, но аз ще си искам парите и резервирам Катар.

 

https://www.lufthansa.com/xx/en/flight-information

 

The Lufthansa Group will continue operating flights from:

  • Frankfurt to Chicago and Newark (New York)
  • Zurich to Chicago and Newark (New York)
  • Vienna to Chicago and from
  • Brussels to Washington

beyond 14 March, thus maintaining at least some air traffic connections to the USA from Europe.

Връзка към коментар

Тази вечер късно имаше пресконференция на държавния съвет по сигурността на Белгия и обявиха новите по-стриктни мерки, във връзка с намаляване на разпространението на корона вируса.

До 3 април са затворени барове, кафенета и ресторанти.

Всякакви събития и прояви на открито и закрито като концерти, театри, кина, музеи, спортни прояви, библиотеки, всякакви събития не зависимо от броя на участниците са забранени.

 

Следващият четвъртък трябваше да пътуваме до Ню Йорк, но c'est la vie … добрата новина от преди малко е, че Brussels Airlines си канселират полетите до НЙ от 14 март нататък и ще можем да си искаме парите обратно.

 

Както върви ситуацията, скоро ще отпаднат и други пътувания в Европа, може би и лятото.

Май трябва да пуснем тема: "къде не успяхте да отидете тази година поради КВ".

Редактирано от Георги
  • Харесвам 16
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

@Svetislav Планинските ски курорти в западните австрийски провинции Тирол, Залцбург и Форалберг ще приключат зимния сезон предсрочно, на 15 март, заради разпространението на коронавируса, съобщиха австрийските власти.

Губернаторът на Тирол Гюнтер Платер каза, че решението не е било лесно, но за региона е важно да защити здравето на гостите и на местното население.

 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Малко новини за епидемията от Covid-19 във Франция (пуснах ги и в темата за новини от Париж).

 

Дисниленд затваря от неделя до края на март. Другите забележителности и музеи решават самостоятелно дали да отворят или не, затова ако идвате насам, проверявайте периодично и поединично. Много представления, изложения, концерти и спортни събития са отменени или отложени, футболните мачове се играят без публика.

 

Засега не спират транспорта, летищата са отворени, както и кафенетата и ресторантите. Пазарите и магазините също работят. Първият тур на местните избори в неделя ще се състои.

Все още не са обавили по-високо ниво на карантина, ще видим какви ще са новините в неделя вечер, като минат изборите.

Редактирано от Георги
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Бях писала за полета ми с Уиз до Бергамо на 18-ти, за който подадох рифънд по карта. Тази сутрин резервацията все още ми беше в профила и ме подканяха да купя приорити. Полетът беше сменен на Лутън още когато го канселирах. Започнах наново процедурата, но при прехвърлянето от приложението в сайта излезе само един активен бутон за рифънд по уиз кредит. Натиснах го в бързината и сега парите са ми в профила плюс 20%.

Още когато го канселирах не дойде потвърдителен мейл. Направих скрийншот на последния прозорец, в който пише, че започват процедурата и ще пратят мейл когато приключи.

Та, вижте си резервациите.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 9 часа, dtsekova каза:

Не може ли да се издаде в тайландското посолство предварително?

Даже и да вземете виза от България, трябва да пътувате със сертификат, че не сте болни. А от кой трябва да бъде издаден и как става издаването на подобен сертификат май никой не знае... А и който и да трябва да ви го издаде, трябва да ви наблюдава последните 14 дни... Според мен стана абсолютно невъзможно пътуването до Тайланд при тази ситуация.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.