Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 2 минути , Bellaero каза:

Бях писала за полета ми с Уиз до Бергамо на 18-ти, за който подадох рифънд по карта. Тази сутрин резервацията все още ми беше в профила и ме подканяха да купя приорити. Полетът беше сменен на Лутън още когато го канселирах. Започнах наново процедурата, но при прехвърлянето от приложението в сайта излезе само един активен бутон за рифънд по уиз кредит. Натиснах го в бързината и сега парите са ми в профила плюс 20%.

Още когато го канселирах не дойде потвърдителен мейл. Направих скрийншот на последния прозорец, в който пише, че започват процедурата и ще пратят мейл когато приключи.

Та, вижте си резервациите.

Аз имах няколко резервации, които се бъгнаха в профила и през малтийския безплатен номер се свързах с тях - по телефона ми направиха ръчно възстановяването. Телефонът то има изнесен горе в темата за Уиз.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой кацал ли е във Виена скоро?Някаква информация?Австрийците искали сертификат ,че си напълно здрав.Няма кой да издаде такъв сертификат в създалата се ситуация.Въпроса ми е да пътувам ли или не?Имам билети за Виена на RYANAIR за 21 ви март.Съвет какво да правя,полета не е отменен.

Връзка към коментар
преди 16 минути , Olianata каза:

Някой кацал ли е във Виена скоро?Някаква информация?Австрийците искали сертификат ,че си напълно здрав.Няма кой да издаде такъв сертификат в създалата се ситуация.Въпроса ми е да пътувам ли или не?Имам билети за Виена на RYANAIR за 21 ви март.Съвет какво да правя,полета не е отменен.

Както коментирахме по-рано, 21 март е направо вечност.

 

С условието, че това е което аз бих направил, то е просто да се приготвя че няма да пътувам. С голям процент шанс полетът ще бъде отменен, а дори и да не бъде, ще има толкова много ограничения и условности, че едва ли преживяването би ми било приятно. Освен, ако социопатията и липсата на хора са много важни за теб, че да надвият всякакви потенциални и съществуващи неудобства 🙂 И този сертификат, дето почват много да го изискват, а никой не го издава е само върха на айсберга на хаоса, който се задава и развива. 

 

Питай ме пак на 20 март и може да съм си променил мнението 🙂

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Имам полет до Лутън след точно 14 дни.  За момента резервацията е все още потвърдена, но предвид нарастващата психоза, очаквам да го анулират, а се бях настроила за това пътуване... Някой скоро да са му канселирали в рамките на 14-дневния срок преди датата на полета?

Връзка към коментар
преди 11 минути , Яничка каза:

Имам полет до Лутън след точно 14 дни.  За момента резервацията е все още потвърдена, но предвид нарастващата психоза, очаквам да го анулират, а се бях настроила за това пътуване... Някой скоро да са му канселирали в рамките на 14-дневния срок преди датата на полета?

Да. На мен 3 дни преди полета ми го канселираха.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
35 minutes ago, Olianata said:

Някой кацал ли е във Виена скоро?Някаква информация?Австрийците искали сертификат ,че си напълно здрав.Няма кой да издаде такъв сертификат в създалата се ситуация.Въпроса ми е да пътувам ли или не?Имам билети за Виена на RYANAIR за 21 ви март.Съвет какво да правя,полета не е отменен.

AUSTRIA - published 11.03.2020
Passengers and crew members who have been in Hubei Province of China (People's Rep.), Italy, Iran and Korea (Rep.) in the past 14 days must have a medical certificate dated from a maximum of 4 days before their arrival in Austria. The medical certificate must :
- confirm that the person is not affected by Coronavirus (COVID-19), and
- be in German or in English, and
- be obtained at https://infothek.bmvit.gv.at/massnahmen-bei-der-einreise-aus-sars-cov-2-risikogebieten/ .

- This does not apply to nationals of Austria, Belgium, Bulgaria, Croatia, Cyprus, Czechia, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Ireland (Rep.), Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden and Switzerland.
- This does not apply to passengers with a British passport.

- This does not apply to crew members of cargo, emergency, rescue/ambulance or ferry flights.

https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm?fbclid=IwAR2NrOMYhH0-y5hHliZJcCmtmUD2Z8emcf0LXjHnh493SNm6-NhqIEQcXEY

Връзка към коментар
преди 13 минути , Яничка каза:

Имам полет до Лутън след точно 14 дни.  За момента резервацията е все още потвърдена, но предвид нарастващата психоза, очаквам да го анулират, а се бях настроила за това пътуване... Някой скоро да са му канселирали в рамките на 14-дневния срок преди датата на полета?

На мен Уиз вчера ми отмениха полет на 22-ри март.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

И в Испания в момента мерките стават все по-строги, така че не препоръчвам туристически посещения през следващите няколко седмици поне. В Мадрид всички музеи са вече затворени, в Андалусия също обявиха, че ще затварят музеите, вкл. и Аламбра. Каталония и други региони също затягат мерките.
https://sevilla.abc.es/andalucia/sevi-coronavirus-andalucia-colegios-guarderias-universidades-museos-y-centros-cerrados-covid-19-202003122339_noticia.html
https://www.elmundo.es/cultura/musica/2020/03/11/5e683236fc6c83b8438b4571.html

 

А, току-що прочетох и за извънредните мерки на Чехия и Словакия. Конкретно за Чехия, затваряне на границите за граждани на 18 рискови държави от Европа, Азия и САЩ; в Европа това са Гърция, Германия, Италия, Испания, Австрия, Швеция, Холандия, Белгия, Великобритания, Дания, Франция, Швейцария и Норвегия. Тази мярка действа вече срещу пътуващите от Китай, Южна Корея, Иран и Япония. Забраната не важи за граждани на тези страси с право на постоянно пребиваване в страната, но е валидна за тези със студентски визи или с разрешителни за кратковременен престой (списъкът на държавите е към 18 часа на 12 март, може да се разширява или съкращава).
https://www.dnevnik.bg/sviat/2020/03/13/4040542_samo_chehiia_vuvejda_v_evropa_izvunredno_polojenie/

 

За съжаление, много планове за пътешествия ще пропаднат. Вече не знам и аз дали ще стигна до Латвия на 19 март.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 минути , Crazy Horse каза:

И в Испания в момента мерките стават все по-строги, така че не препоръчвам туристически посещения през следващите няколко седмици поне. В Мадрид всички музеи са вече затворени, в Андалусия също обявиха, че ще затварят музеите, вкл. и Аламбра. Каталония и други региони също затягат мерките.
https://sevilla.abc.es/andalucia/sevi-coronavirus-andalucia-colegios-guarderias-universidades-museos-y-centros-cerrados-covid-19-202003122339_noticia.html
https://www.elmundo.es/cultura/musica/2020/03/11/5e683236fc6c83b8438b4571.html

 

А, току-що прочетох и за извънредните мерки на Чехия и Словакия. Конкретно за Чехия, затваряне на границите за граждани на 18 рискови държави от Европа, Азия и САЩ; в Европа това са Гърция, Германия, Италия, Испания, Австрия, Швеция, Холандия, Белгия, Великобритания, Дания, Франция, Швейцария и Норвегия. Тази мярка действа вече срещу пътуващите от Китай, Южна Корея, Иран и Япония. Забраната не важи за граждани на тези страси с право на постоянно пребиваване в страната, но е валидна за тези със студентски визи или с разрешителни за кратковременен престой (списъкът на държавите е към 18 часа на 12 март, може да се разширява или съкращава).
https://www.dnevnik.bg/sviat/2020/03/13/4040542_samo_chehiia_vuvejda_v_evropa_izvunredno_polojenie/

 

За съжаление, много планове за пътешествия ще пропаднат. Вече не знам и аз дали ще стигна до Латвия на 19 март.

Значи да очаквам анулиране на полетите до Малага, на wizzair , и до Палма на ryanair?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Даниела6 каза:

Даже и да вземете виза от България, трябва да пътувате със сертификат, че не сте болни. А от кой трябва да бъде издаден и как става издаването на подобен сертификат май никой не знае... А и който и да трябва да ви го издаде, трябва да ви наблюдава последните 14 дни... Според мен стана абсолютно невъзможно пътуването до Тайланд при тази ситуация.

Щe изчакаме няколко дни че динамично, но към момeнта ситуацията е следната: Евeнтуален сертификат за издаване на виза  може да искат предварително в посолства с по-строги служители, нашето не е от тях, по мои наблюдения, и лесно моvе да се провери по телефона. Задължителен серфикат към момента да те допуснат да се качиш в самолета и на границата е само за много засегнатите страни South Korea, China, Italy, Iran, Macau and Hong Kong. Това за 14 дни е, че трябва да минат от издаването на визата до влизането в страната. Предстои да се уточни пак ,че е най-мъглявата част. 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Даниела6 каза:

Даже и да вземете виза от България, трябва да пътувате със сертификат, че не сте болни. А от кой трябва да бъде издаден и как става издаването на подобен сертификат май никой не знае... А и който и да трябва да ви го издаде, трябва да ви наблюдава последните 14 дни... Според мен стана абсолютно невъзможно пътуването до Тайланд при тази ситуация.

Ние имаме билети за юли месец, но вече губя надежда, че нещата ще отшумят до тогава. Какво да правим, дали отсега да се пробвам да канселирам или да чакам до последно и ако има забрана за влизане катарците ще позволят промяна на дати или дестинация?

Връзка към коментар

Приятел е в момента на ски във Френските Алпи. Има 2 опции за прибиране - днес с автобус по незнаен маршрут или в неделя с Раян от Марсилия. Какво мислите, май по-добре да се качи на самолета според мен, че с тия рестрикции по границите... Някакви препоръки?

Връзка към коментар
преди 51 минути , Яничка каза:

Имам полет до Лутън след точно 14 дни.  За момента резервацията е все още потвърдена, но предвид нарастващата психоза, очаквам да го анулират, а се бях настроила за това пътуване... Някой скоро да са му канселирали в рамките на 14-дневния срок преди датата на полета?

За момента кралството е някакъв остров от неагресивни и нерестриктивни мерки - на фона на всичи останали държави... Има официална позиция на Правителството от вчера.  След две седмици никой няма да знае.

Връзка към коментар
преди 20 минути , EliNik каза:

От Turkish Airlines са удължили срока за промяна на билетите. Всички билети за пътуване до 31.05.2020 г. , могат да бъдат променени до 24часа преди полета. 

Дали може линк към тази информация? Никъде не намирам за билети, които не са закупени с тази опция да има такава за промяна. 

Връзка към коментар

С обявяване на извънредното положение имали наложени някакви рестрикции към момента. Предстои ни прибиране от Тайланд след 2 дена и се пеитеснявам дали ще може да се върнем.

Връзка към коментар
преди 1 минута , ivelin1012 каза:

С обявяване на извънредното положение имали наложени някакви рестрикции към момента. Предстои ни прибиране от Тайланд след 2 дена и се пеитеснявам дали ще може да се върнем.

Каквито и рестрикции да има, не могат да ти попречат да се върнеш в държавата чиято гражданин си. Предполагам летиш с Катар Еруейс, за момента не съм видял някой да докладва проблеми с техните полети. 

 

Бъди готов да бъдеш карантиниран, евентуално. 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 9 минути , Георги каза:

Каквито и рестрикции да има, не могат да ти попречат да се върнеш в държавата чиято гражданин си. Предполагам летиш с Катар Еруейс, за момента не съм видял някой да докладва проблеми с техните полети. 

 

Бъди готов да бъдеш карантиниран, евентуално. 

С emirates сме за сега няма нищо от тяхна страна. Скапа ни се почувката точно накравя

Връзка към коментар
преди 2 часа, oli_mali каза:

Приятел е в момента на ски във Френските Алпи. Има 2 опции за прибиране - днес с автобус по незнаен маршрут или в неделя с Раян от Марсилия. Какво мислите, май по-добре да се качи на самолета според мен, че с тия рестрикции по границите... Някакви препоръки?

Зависи в коя точно част на Френските Алпи е, но ако по някаква причина не се получат тези варианти, може да види полета на Wizz от Женева в понеделник (за днес вече е късно май - полетът е след 4 часа). Успех! 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не знам кога са го гласували, но приятелка се е прибрала от Дубай и на летището в София са я задължили да подпише декларацията за 14-дена карантина и съответно глоба от 5000лв при неспазването й. А Дубай даже все още няма забрана за пътувания и не е от рисковите страно. Явно за всеки прибиращ се ще го има това,което е страшно.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 15 минути , ivelin1012 каза:

С emirates сме за сега няма нищо от тяхна страна. Скапа ни се почувката точно накравя

Транзитните пътници също не съм видял да са ограничени. Към днешна дата би трябвало да сте ок, но сигурно ще ви карантинират за 2 седмици като пристигнете тук. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.