Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Добри новини от Spirit - имам с тях полет НЮ-Флл на 05.04. Успях да се свържа с тях чрез whatsup. Попълних формуляр и до няколко дни ще получа сумата за полета под формата на кредит, който мога да ползвам в 6 м. период.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Привет! Баща ми има резервация за хотел от веригата Ibis, става въпрос за края на март, дестинацията е Австрия. Разбира се, пътуването пропада. Има ли някакъв шанс да си върне парите, при положение, че тарифата е non-refundable. Как да процедирам?

Връзка към коментар
преди 1 минута , Suunto каза:

Привет! Баща ми има резервация за хотел от веригата Ibis, става въпрос за края на март, дестинацията е Австрия. Разбира се, пътуването пропада. Има ли някакъв шанс да си върне парите, при положение, че тарифата е non-refundable. Как да процедирам?

Не съм видял за цялостна политика на ibis или accor като цяло. В този случай, пишете на хотела и вижте те какво ще ви кажат. Може да ви позволят да отмените без такса, може и да ви върнат парите като кредит. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, muchachote каза:

НЕ ЛЕТЯТ ОТ ПОНЕ ЕДНА СЕДМИЦА до Италия. Провери полетното разписание на летище София

Летяха до полунощ на 13-ти, вчера. Така си беше и обявено.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 Забраниха за 30 дни на европейските пътници да пребивават във Виетнам .
Посолството на Виетнам във Франция уведомява европейските пътници (следователно и  френските пътници), че са персони нон грата за 1 месец.                                                                                                                                                                                                                                                                                   
https://www.tourmag.com/Vietnam-Les-voyageurs-europeens-interdits-de-sejour-durant-30-jours_a102829.html?fbclid=IwAR1bWuIar60rk2Y3w6s6eOjBS1yB8aJNc1EKxt73GsS2G05rdheNpUlFxAc

43609593-35931017.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте, има ли определен срок за заявяване за връщане на парите по карта за отменен полет на Уиз? Също така дали мога да върна пълната сума от билети на Фликс - Виена - Прага на 02.04.2020 след като Чехия си затвори границите? 

 

Връзка към коментар

Една молба към всички. Като пускате връзка към новина, която мислите че е релевантна, добавяйте поне кратко описание на български език. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, Suunto каза:

Привет! Баща ми има резервация за хотел от веригата Ibis, става въпрос за края на март, дестинацията е Австрия. Разбира се, пътуването пропада. Има ли някакъв шанс да си върне парите, при положение, че тарифата е non-refundable. Как да процедирам?

Accor са ъпдейтнали политиката си като са въвели възможност за безплатна промяна на резервацията, ето тук може да се види: https://all.accor.com/help/specialevent/information.en.shtml

 

Право на отмяна има само за пътуване до конкретни държави, като от Европа само Италия присъства за сега в списъка. Има едно 'due to Government restrictions', но не звучи май като да уважат, примерно, това, че Външното министерство на България е обявило риск ниво 4 за Испания и предупреждава за преустановяване на пътуванията до там.

 

Аз имам резервация за Париж в края на месеца и явно имам право на безплатна промяна, но не и отмяна с връщане на парите. Няма да бързам да правя промени за сега, ще следя как ще се развият нещата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

https://elpais.com/espana/2020-03-14/el-gobierno-prohibe-todos-los-viajes-que-no-sean-de-fuerza-mayor.html

 

В Испания става като в Италия от понеделник 8.00 часа.

Забранява се всякакво движение освен до супермаркет, аптека, лекар, работа (много препоръчително е да се работи от вкъщи, ако е възможно).

  • Харесвам 4
  • Шок 1
Връзка към коментар

Здравейте,

На 12 март Тръмп обяви, че за един месец жители на шенгенските държави нямат право да влизат в САЩ. Знам, че България не попада в списъка със забрани. Не можах обаче да се ориентирам дали забраната важи и за самолети от тези държави, защото ние на 16 април летим за Маями през Франкурт. Полетът ни не е отменен за момента, но не мога да намеря информация дали забраната се отнася само за жителите на тези държави или за самолетите идващи от въпросните 26 държави. Дали някой от Вас случайно няма информация или може да ме насочи къде да прочета официална информация по темата?

Благодаря 

Връзка към коментар
преди 6 минути , milenavladova каза:

Здравейте,

На 12 март Тръмп обяви, че за един месец жители на шенгенските държави нямат право да влизат в САЩ. Знам, че България не попада в списъка със забрани. Не можах обаче да се ориентирам дали забраната важи и за самолети от тези държави, защото ние на 16 април летим за Маями през Франкурт. Полетът ни не е отменен за момента, но не мога да намеря информация дали забраната се отнася само за жителите на тези държави или за самолетите идващи от въпросните 26 държави. Дали някой от Вас случайно няма информация или може да ме насочи къде да прочета официална информация по темата?

Благодаря 

Доколкото виждам от flight radar, дори в момента се изпълняват полети от шенгенски държави към дестинации в САЩ. Така че по-скоро националността на пътниците би трябвало да има значение.

Връзка към коментар
преди 10 минути , jorrro каза:

Така че по-скоро националността на пътниците би трябвало да има значение.

Което би било меко казано странно - какво значение би имало ако някой е монголец по националност, например, но последните две седмици е прекарал в Милано?

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

По новините мина, че след обръщението на Тръмп масово американците се прибират от Европа и авиокомпаниите са сложили таван на цените, за да не стане съвсем издевателство. Дали човек от България, който се прекачва в Европа ще бъде допуснат да влезе не мога да кажа.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

 Турция спира полетите с девет европейски държави. 

Турция обяви, че ще спре полети от девет европейски държави, включително Франция и Германия, за повече от месец, като част от мерките за овладяване на разпространението на новия коронавирус на своята почва. От събота от 6:00 до 17 април няма да има полети между Турция и Франция, Германия, Испания, Норвегия, Дания, Белгия, Австрия, Швеция и Холандия, съобщи министърът на транспорта Каит Турхан.

Преди това Турция отмени полети до и от Китай, Южна Корея, Иран, Ирак и Италия. Турският министър на здравеопазването Фахреттин Коча също обяви, че са регистрирани три нови случая на хора, които са тествани положително за коронавирус, с което броят на пациентите в Турция е пет.

                                                                                                                                                                                                                                                                      https://www.laprovence.com/actu/en-direct/5930739/coronavirus-la-turquie-suspend-ses-vols-avec-neuf-pays-europeens-dont-la-france.html?fbclid=IwAR3hakYUqZalk-RxEzWLflgK0lhiXR2uchbCo2BpdasJ_k104Tt3KJu4jI4

generated_map_jpg_1584116587.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Здравейте,

 

в момента съм в Йордания и току-що екскурзоводът ни съобщи, че от утре затварят границата, както и посещенията в Петра, вади рум и т.н. за две седмици. Мисля, че последният полет на Раян ще е утре.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, milenavladova каза:

Здравейте,

На 12 март Тръмп обяви, че за един месец жители на шенгенските държави нямат право да влизат в САЩ. Знам, че България не попада в списъка със забрани. Не можах обаче да се ориентирам дали забраната важи и за самолети от тези държави, защото ние на 16 април летим за Маями през Франкурт. Полетът ни не е отменен за момента, но не мога да намеря информация дали забраната се отнася само за жителите на тези държави или за самолетите идващи от въпросните 26 държави. Дали някой от Вас случайно няма информация или може да ме насочи къде да прочета официална информация по темата?

Благодаря 

За съжаление важи и за транзитни пътници. 

20200314_185705.jpg.3f6fee7826e4b28b2da408a073195929.jpg

 

Скрийншотът е от страницата на  IATA, която е по-горе в препоръчаните мнения.

https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Да, за съжаление и аз трябва да потвърдя, че от понеделник Испания влиза в извънредно положение. Допълвам информацията на @bad kid с български линк.
https://www.dnevnik.bg/sviat/2020/03/14/4041014_ispaniia_obiavi_pulna_blokada_i_zabrani_da_se_izliza/

 

Освен това от днес, паниката вече е видна в супермаркетите. Месо, хляб, мляко, тоалетна хартия изчезват и се виждат доста празни рафтове. Регионите един по един обявяват затварянето на обществени сгради и забележителности, така че няма особен смисъл да идвате тук в момента като туристи, защото нищо туристическо няма да е отворено. Единствено може да ползвате Испания като транзитна точка при полети. Но, ситуацията ескалира и скоро може да стане като в Италия. Днес вече говорим за над 6 000 случая на заразени и 191 умрели, а денят още не е приключил. Въпреки уж крутите мерки, няма ден без поне 1000 нови случая. Полетите ми до Вилнюс и обратно на 19-22 март, всъщност с Ryan до Брюксел и с  Brussels Airlines до Вилнюс, започват да висят сериозно във въздуха. Дори да не ги отменят официално, не виждам как мога да ги убедя на летището, че е необходимо да летя.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Искам съвсем сериозно да предупредя всички, които планират посещение в UK и имат дори минимални проблеми със здравето да преценят дали да си го позволят.

 

В страната няма рестриктивна стратегия на движение за предпазване от Коронавирус - с изключение на възрастните хора и хората със заболявания. Стратегията е точно обратната - всички здрави хора да преболедуват вируса и да придобият имунитет (herd immunity), както и да не се претовари здравната система. Частните компании реагират на вътрешно ниво със забрани. На национално ниво решенията са case by case - например, за футболните мачове.  

 

За момента UK е единствената държава в света с този подход. Има много реакции по този повод в света - не ги коментирам, просто преценявайте дали това е ОК за вас, защото не мисля, че пресата го отразява правилно, а има много полети до UK.

 

Имайте предвид също така, че NHS (здравната система) функционира на ръба си и ако имате нужда от помощ, не е ясно дали ще я получите. Има много информация по решението на правителството. Оставям само един линк за тези, които имат причини да се интересуват. 

 

The Government say almost two thirds of Britain's population would need to contract coronavirus in order to stave off the disease in future

 

https://www.telegraph.co.uk/news/2020/03/14/herd-immunity-will-stop-coronavirus-uk/

Връзка към коментар
преди 3 часа, milenavladova каза:

Здравейте,

На 12 март Тръмп обяви, че за един месец жители на шенгенските държави нямат право да влизат в САЩ. Знам, че България не попада в списъка със забрани. Не можах обаче да се ориентирам дали забраната важи и за самолети от тези държави, защото ние на 16 април летим за Маями през Франкурт. Полетът ни не е отменен за момента, но не мога да намеря информация дали забраната се отнася само за жителите на тези държави или за самолетите идващи от въпросните 26 държави. Дали някой от Вас случайно няма информация или може да ме насочи къде да прочета официална информация по темата?

Благодаря 

Важи и за транзитни пътници, но американски граждани, зелени карти и техните преки роднини, имат право на влизане в САЩ на едно от 13 летища, определени за целта ( Маями е едно от тях) . Ако сте с бизнес, работна или студентска виза с право на работа , ще ви откажат достъп (няма да ви качат на самолета още на първото летище).

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Превод с Гугъл:

 

"Днес сръбското правителство реши временно да забрани на чуждестранни граждани, идващи от Франция, Германия, Словения, Австрия, Испания, Гърция и Швейцария, т.е. ограничи влизането и движението за защита срещу вируса corona.

 

Временната забрана за влизане в Сърбия остава за чуждестранни граждани, пребивавали в Китай, Корея. Уточнено е, че се прилага изключително за лица, пребивавали в провинция Хубей, град Дегу и провинция Северен Кьонсанг на Република Корея.
Забраната за временно влизане в Република Сърбия за чуждестранни граждани, пребивавали в Италия, Ислямска република Иран и Румъния, също остава в сила."

https://www.blic.rs/vesti/politika/nove-mere-vlade-srbije-privremena-zabrana-ulaska-i-drzavljanima-jos-sedam-zemalja/z7cs6pq

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.