Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Здравейте,

Ние сме в Мексико и имаме полет до Мадрид на 18.03 и Мадрид-София на 19.03, след новината за прекратяване на полети сме в неприятна ситуация. Опитваме се без успех да се свържем с Aeromexico за промяна на полета. Всякакви съвети ще са от полза.

  • Шок 2
Връзка към коментар

При последните промени с полети и граници, ако има хора с проблеми с прибиране при трансфери през Лондон и имат нужда от помощ на място или за комуникация с английска компания (и не се чувстват уверени да го направят сами),  пишете ми - ще опитам да ви помогна.

Връзка към коментар

Влак № 2601 от София за Варна на 14 март, ако някой е пътувал с него, трябва да се свърже с доктора си и вероятно ще трябва да постои под карантина.

Някакъв се мята на самолет Варна-Милано. От там отива в Барселона, от там лети обратно за София, взима метрото до Централна гара, където хваща въпросния влак за Варна. Стигайки във Варна, все пак се е свързал с докторите и му е направен тест. Положителен.

Вагоните са изведени за дезинфекция, песоналът на влака е под карантина, издирват се пътувалите с него по самолетите и във влака. На всичкото отгоре е сменил няколко купета, та заради това са изведени 4 вагона.

  • Харесвам 3
  • Шок 8
Връзка към коментар
преди 2 часа, Topfly каза:

Сега чета в неофициален източник, че полетите на Qatar няма да спрат, а само чужденци няма да могат да влизат в Катар. 14 дни само транзит ще може да се минава. 

Хора , билета ни след 6 дена на връщане към Германия е от Хо Ши Мин и спираме в Доха за 21 часа, като идеята беше да преспим в хотел и разгледаме града. Какво ще ни посъветвате ?  Както виждам ще откажат достъп и ще киснем 21 часа не летището..

Връзка към коментар
45 minutes ago, penkoyordanov said:

Здравейте,

Ние сме в Мексико и имаме полет до Мадрид на 18.03 и Мадрид-София на 19.03, след новината за прекратяване на полети сме в неприятна ситуация. Опитваме се без успех да се свържем с Aeromexico за промяна на полета. Всякакви съвети ще са от полза.

Ситуацията е много динамична и от много места анулират полетите към Мадрид. Ако имате достатъчно ликвидност аз бих ви да си взел билет какъвто все още има с прекачване. Вариант е и да звъннете на България ер, защото имаше информация, че те ще помогнат за евакуиране на българи от Испания. Ако имате късмет, може и с тях да летите..

4 hours ago, tzlatarov stoichev said:

Хора , билета ни след 6 дена на връщане към Германия е от Хо Ши Мин и спираме в Доха за 21 часа, като идеята беше да преспим в хотел и разгледаме града. Какво ще ни посъветвате ?  Както виждам ще откажат достъп и ще киснем 21 часа не летището..

При тази ситуация, радвайте се, че изобщо ще може да летите! 21 часа затворени на летището си е бял кахър спрямо проблемите на хората, които са с анулирани полети и блокирани някъде по света...

  • Харесвам 14
Връзка към коментар
преди 6 часа, penkoyordanov каза:

Здравейте,

Ние сме в Мексико и имаме полет до Мадрид на 18.03 и Мадрид-София на 19.03, след новината за прекратяване на полети сме в неприятна ситуация. Опитваме се без успех да се свържем с Aeromexico за промяна на полета. Всякакви съвети ще са от полза.

Летете до Лондон с бритиш. Например Мексико сити-Лондон на 22.03. и обратен на01.10. , който полет едва ли ще го ползвате за под 900 евро на човек. От Лондон има доста полети всеки ден. Ако имате американски визи - с аеромексико до Ню Йорк и оттам с турските до Истанбул. Успех.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 16 часа, Дани Магелани каза:

След като през Оподо не направих нищо, влязох в сайта на Канада еър и с кода на резервацията и видях, че полетът Барселона-Бостън е анулиран. Търсели варианти за замяна. Връщането си стои, но с променени часове. Влязох в поддръжка на клиенти, свържи се с нас и опция за иск за анулирано полет. Отвори се форма за попълване. Попълних и изпратих. Чакам резултат. 

Eто отговора:


ac_logo.png
 

Ние получаваме искането ви съгласно Правилата за защита на въздушните пътници за полет 1913 на 2020-03-31.
 

В този случай обезщетението, което искате, не се прилага, защото сте били информирани за промяната на графика най-малко 15 дни преди отпътуването на полета.

Надяваме се, че може да имаме възможността да ви посрещнем на борда.


Вашият номер на случая

 

  • Шок 3
Връзка към коментар

Колеги, а как стои въпроса с Великобритания? Имам полет на 25 март с WIZ за Лондон, Но се отказах да пътувам. Там има много болни, но като че ли не вземат никакви мерки.

Как най-безболезнено мога да го прекратя?

Благодаря!

Връзка към коментар
преди 5 минути , dmovdid каза:

Колеги, а как стои въпроса с Великобритания? Имам полет на 25 март с WIZ за Лондон, Но се отказах да пътувам. Там има много болни, но като че ли не вземат никакви мерки.

Как най-безболезнено мога да го прекратя?

Благодаря!

Като просто не правиш нищо и не отидеш. Ако полетът е бил доста скъп можеш сам да си инициираш отмяна (във всеки един момент преди чекиране) и може и да вземеш пари обратно след приспадане на доста солените такси за отмяна на полет. 

 

До 25 март може и да го отменят и да си вземе всичко обратно или кредит според правилата на Wizz. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 42 минути , Георги каза:

Като просто не правиш нищо и не отидеш. Ако полетът е бил доста скъп можеш сам да си инициираш отмяна (във всеки един момент преди чекиране) и може и да вземеш пари обратно след приспадане на доста солените такси за отмяна на полет. 

 

До 25 март може и да го отменят и да си вземе всичко обратно или кредит според правилата на Wizz. 

Важи ли същото и за Ryanair? Защото и ние сме всъщото положение с полетите до Лондон и от там- Лисабон. Ryanair предлагат промяна за друг период, но аз нямам намерение да сменям, защото не зная кога ще мога да осъществя това пътуване. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, имам питане за нещо свързано с работодателите - фирмата на половинката настояват всеки, който е бил извън страната (няма значение къде), да не ходи на работа 2 седмици. Казаха "личния да ви извади болничен за карантина или за сметка на отпуск/ неплатен отпуск". Само дето има определени страни за които се издава такъв болничен, които са доста малко и не включват нашето пътуване (нито пък на останалите ѝ колеги, които няма да ходят на работа). Някой с решение за тази ситуация? Абсурдът е, че колегите ѝ, които са на работа изнемогват, защото нямат достатъчно хора така или иначе 

Връзка към коментар

Имам канселиран полет на RYANAIR на 21ви март отиване и на 23 ти връщане София-Виена  ,предлагат или да си взема парите обратно или да летя при 1ва възможност ,като дават храна,напитки,дрън-дрън,трансфер ,хотел и тн.

Бих си взела парите,но проблема ми е,че ACCOR HOTELS ,по-точно Novotel suites във Виена ми отказаха връщане на пари.Разрешават само смяна на дати.

Да пиша ли пак на хотела или да пия 1на студена вода за парите от нощувките.

Как да знам за кога да направя смяната?

В този случай RYANAIR дължи ли ми компенсация?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

преди 48 минути , ABoneva каза:

Важи ли същото и за Ryanair? Защото и ние сме всъщото положение с полетите до Лондон и от там- Лисабон. Ryanair предлагат промяна за друг период, но аз нямам намерение да сменям, защото не зная кога ще мога да осъществя това пътуване. 

Аз съм в подобна ситуация с няколко полета и с Уиз и с Раян.Ако ги отменят ще възстановят сумите, иначе не.Тъпото е,че при безплатната смяна на Раян се доплаща разликата в цената на билета,която е доста завишена вече.А при Уиз е доста по зле,там и смяната се плаща и билетите вдигнаха нарочно явно в този момент

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 10 часа, tzlatarov stoichev каза:

Хора , билета ни след 6 дена на връщане към Германия е от Хо Ши Мин и спираме в Доха за 21 часа, като идеята беше да преспим в хотел и разгледаме града. Какво ще ни посъветвате ?  Както виждам ще откажат достъп и ще киснем 21 часа не летището..

Свържете се с авиокомпанията и предвид ситуацията помолете за тези 21 часа да ви настанят безплатно в хотела на летището (той не изисква минаване на паспортен контрол и влизане в Катар).

 

Освен ако местата в хотела вече не са свършили - не вярвам да ви откажат.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 17 часа, Alexander каза:

Утре ще ги пробвам пак, но аз минавам през едриймс, което е още по-сложно. Никъде не пише нищо за вътрешни полети, а и може само преиздаване, което на мен не ми върши работа вече.

Днес пробвах 3-4 пъти, седя на опашка по 1 час и нагоре и в един момент ми пише да избера от опциите какво искам и всичко  започва отначало.

В момента поне няма как да се стигне до реален чат с ластминетс..

Връзка към коментар

Аз съм в такава ситуация и си пуснах 10 дни отпуска. Първо се ядосвах, но като гледам ситуацията, нещата отдавна са извън контрол и ние имаме отговорност пред хората, с които работим. 

Връзка към коментар

Списък на Уиз със спрените/променени полети до момента и странно, че Испания все още не е в списъка:

 

ITALY

Travel restrictions in place. Wizz Air has suspended all flights to and from Italy from 00:00 10 March 2020 until further notice.

ISRAEL

Travel restrictions in place. Wizz Air has suspended all flights to and from Israel from 00:00 10 March 2020 until further notice.

POLAND

Travel restrictions in place. Wizz Air has suspended all flights to and from Poland from 00:00 15 March 2020 until 28 March.

MOLDOVA

Travel restrictions in place. Wizz Air has suspended all flights to and from Moldova from 00:00 15 March 2020 until further notice.

LITHUANIA

Travel restrictions in place. Wizz Air will suspend all flights to and from Lithuania from 00:00 17 March 2020 until March 30.

UKRAINE

Travel restrictions in place. Wizz Air will suspend all flights to and from Ukraine from 00:00 17 March 2020 until April 3.

LATVIA

Travel restrictions in place. Wizz Air will suspend all flights to and from Latvia from 00:00 17 March 2020 until April 14.

RUSSIA

Travel restrictions in place. Wizz Air will suspend all flights to and from Russia (except UK destinations) from 00:00 16 March 2020 until further notice.

CYPRUS

Travel restrictions in place. Wizz Air will suspend all flights to and from Cyprus from 00:00 17 March 2020 until April 3.

GEORGIA

Travel restrictions in place. Wizz Air will suspend selected flights (France, Germany, Spain) to and from Georgia from 00:00 16 March 2020 until April 3.

ESTONIA

Travel restrictions in place. Wizz Air will suspend flights to and from Estonia from 00:00 17 March 2020 until April 3.

KOSOVO

Travel restrictions in place. Wizz Air will suspend flights to and from Kosovo from 00:00 17 March 2020 until April 3.

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар

LEVEL! Enjoy flexible booking!

 

LEVEL decides to add a flexible booking for all long-haul flights for 2020 regarding the COVID-19 virus: The safety of our colleagues and passengers is always our top concern. We continually review our operations and processes in line with guidance from national and international authorities.

Level is an airline brand of the International Airlines Group (IAG). While Level is expected to become an independent subsidiary airline of IAG with its own operator certificate, most likely based in Spain,[1] long-haul flights for the brand are currently operated by Iberia from Barcelona[2] and OpenSkies from Paris, while short-haul flights from Vienna are operated by Anisec Luftfahrt. Level was marketed initially as a low-cost, long-haul carrier, and began transatlantic services from Barcelona–El Prat Airport in June 2017.

It will be removed change fees on all long-haul bookings made between the 12th and 30th of March for flights during 2020. This means you can change your travel dates whenever you feel like right up to departure without having to pay the normal change fee. You’ll only pay the fare difference, if applicable. See the conditions below.

– This offer applies for new bookings only, made from March 12th to 30th

– Applies for customers booked to travel during 2020

– Any fare difference between existing booking and new booking must be paid for

– No cancellations or full refunds unless fare rules allow

– Only applies to long-haul direct flights.

Връзка към коментар
преди 4 часа, Crazy Horse каза:

Ситуацията е неприятна наистина. И моят съвет е да се опитате да минете през Лондон на връщане, защото полетите през Мадрид са много несигурни и все повече страни затварят границите си за полети от Испания. Ако пък случайно стигнете до Мадрид и от българското посолство не ви окажат съдействие, винаги можете да останете вкъщи за няколко дни докато намерите вариант да се приберете. Магеланци, които изпаднат в беда в Мадрид, смело ми пишете на лични. Трябва да си помагаме в подобни кризи.

От посолството в Мадрид ни отсвириха. България ер продължават да продават билети, от външно казаха че няма ограничения от българска страна за прибиращи се и в предвид че Мадрид ни е транзитна дестинация би трябвало да нямаме проблем ако си купим билет за бг ер. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

То ограничения за граждани няма, въпроса е полети дали ще има. Вчера и Райън продаваха билети, но дотогава има време и не е ясно кой ще лети.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
55 minutes ago, stani.m said:

Откъде да разбера дали е затворена границата Русе при Дунав мост, в нета не излиза никаква днешна информация. На някой телефон?

Към днешна дата е отворен Дунав мост. Другите пунктове са затворени. Преди обяд имах онлайн среща с колеги в Румъния и провериха при тях.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.