Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 5 минути , Георги Матеев каза:

За съжаление билетите ти са издадени от Ethiopian, 071 е техният код. Казвам "за съжаление", тъй като Ethiopian съпортът е 10 пъти по-зле от този на Turkish, а и нямат офис в България.

 

Все пак пробвай да им пишеш на фейсбук, обикновено в социалните мрежи отговарят най-бързо. Успех!

 

Аз самият съм в подобен филм с Royal Air Maroc... пълна каша е 🙂

При нормални обстоятелства, отговаряха много бързо на чата за съпорт на уебсайта им, за сегашната ситуация нямам идея, ще пробвам когато се разберем за новите дати, за които ще отлагаме. Благодаря Жорка!

Връзка към коментар
преди 12 минути , FlyTraveler каза:

Как мога да разбера коя а/к издава билети, които започват с 071636... Горе @Радослав е написал, че на Turkish номерата на билетите започват с 235

Ако наистина са на етиопците пробвай през английкия им офис- доста добре реагираха миналата година

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

А как да разбера нашите билети от кой са издадени? Не съвпада нито с virgin, нито с България еър, с които ще летим.

Ето тези номера имам:

Booking number: BUK-15014349
Airline reference: KB6X83
Връзка към коментар
преди 14 минути , Георги Матеев каза:

За съжаление билетите ти са издадени от Ethiopian, 071 е техният код. Казвам "за съжаление", тъй като Ethiopian съпортът е 10 пъти по-зле от този на Turkish, а и нямат офис в България.

 

Все пак пробвай да им пишеш на фейсбук, обикновено в социалните мрежи отговарят най-бързо. Успех!

 

Аз самият съм в подобен филм с Royal Air Maroc... пълна каша е 🙂

Ако успея да се свържа с Ethiopian (които са издали билета), те би трябвало да могат да ми променят и отсечката с Turkish,  нали?

Връзка към коментар
преди 4 минути , Eva eva каза:

А как да разбера нашите билети от кой са издадени? Не съвпада нито с virgin, нито с България еър, с които ще летим.

Ето тези номера имам:

Booking number: BUK-15014349
Airline reference: KB6X83

това не е номера на билета, той е 13 цифри само

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 2 минути , FlyTraveler каза:

Ако успея да се свържа с Ethiopian (които са издали билета), те би трябвало да могат да ми променят и отсечката с Turkish,  нали?

Принципно да.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , Eva eva каза:

А как да разбера нашите билети от кой са издадени? Не съвпада нито с virgin, нито с България еър, с които ще летим.

Ето тези номера имам:

Booking number: BUK-15014349
Airline reference: KB6X83

Вкарвате airline reference кода в checkmytrip.com и би трябвало да видите номера на билета.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 16 минути , Eva eva каза:

А как да разбера нашите билети от кой са издадени? Не съвпада нито с virgin, нито с България еър, с които ще летим.

Ето тези номера имам:

Booking number: BUK-15014349
Airline reference: KB6X83

Не гледаш правилно номера 623  на България еър.

Имам текст в сайта на Вържин:

 

ПРОМЯНА НА ПРОГРАМАТА 

Само напомняне, че е извършена промяна във вашия маршрут. Ако сте добре с това, няма нужда да правите нищо и ще се видим на борда. Ако тази промяна не работи за вас, моля, свържете се с нас, ако сте резервирали директно с нас.
Ако вашата резервация е била резервирана чрез туристическа агенция, моля, обадете им се за обсъждане на други опции. Ако вашата резервация е част от пакет с нашите приятели в Virgin Holidays или имате резервация за полет + хотел или за полет + кола, ще намерите повече информация тук.

 

От туроператора ме отсвириха. Дано успеем чрез България еър!

 

 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 15 часа, stanimir каза:

Никоя държава не забранява връщането на собствените си граждани, но според информацията ще подлежат на задължителна 14 дневна карантина. 

Ами не знам кой ще им я наложи тази карантина. Детето на наши приятели, студентка в Германия, днес на обяд кацна във Варна. Никакви декларации, проверки или каквото и да е било. Половината от пътниците на пълния самолет са се качили в градския транспорт. То вярно, че забраната влиза в сила от утре, ама днешните пътници сигурно всички са здрави...

  • Харесвам 1
  • Шок 7
  • Замислям се 3
Връзка към коментар

Неделя кацнах от тайланд през дубай в сф. Нямаше термокамера при слизане от самолета. Имаше мед. екип който ни кара да попълваме декларация къде ще бъдем през следващите 14 дни и ни пуснаха никой не ни мери температурата. Половината от самолета от Дубай бяха без маски и си съдраха гърлото от кашляне в самолета. Не ми се мисли направо. Замалко да отида до една кашляща и да и се изкашлям в лицето и да и кажа че идвам от Тайланд. Българите си мислим че не ни трябват маски...

  • Шок 1
  • Замислям се 2
Връзка към коментар

Днес генералният директор на общественото здравеопазване нареди временна забрана за настаняване на всички туристи в къщи за гости и хотели на Малдиви, като специална мярка за предотвратяване и ограничаване на огнището на COVID-19 на Малдивите.Забраната влиза в сила в 18:00 часа този вторник.Решението беше обявено от министъра на туризма Али Уахид по време на пресконференция днес следобед.

https://en.sun.mv/58820

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Petkan каза:

Ами не знам кой ще им я наложи тази карантина. Детето на наши приятели, студентка в Германия, днес на обяд кацна във Варна. Никакви декларации, проверки или каквото и да е било. Половината от пътниците на пълния самолет са се качили в градския транспорт. То вярно, че забраната влиза в сила от утре, ама днешните пътници сигурно всички са здрави...

Ааа и днес и утре та и вчера - все тая. Аз пристигнах вчера от Дъблин с полет през Истанбул . Навряха ни някакви листчета да попълваме с това от кой полет идваме ( а имало ли е предишни полети преди настоящия ... явно не се интересуваха). Кой какво попълнил беше отделен въпрос , половината бяха с частично попълнени листчета. Чакаха ни преди паспортен контрол едни девойки и момченца, дадохме им листчетата, те се зачудиха къде да ги слагат та ги мятаха на една масичка зад тях, премериха ни температурата и който от където е.

Нито искат история на полетите, нито те карат да попълваш декларация че ще спазваш карантината от 14 дни. 

  • Шок 4
Връзка към коментар

Министърът на туризма Николина Ангелкова е издала заповед от днес до 13 април да бъдат преустановени всички дейности в областта на туризма, включително вътрешен, входящ и изходящ туризъм с цел екскурзии.

 

https://www.dnevnik.bg/biznes/2020/03/17/4042280_angelkova_zabrani_vsichki_turisticheski_putuvaniia_do/?ref=home_layer2

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

В Тайланд пак счупиха тъпомера. Решиха всяка област да се оправя самостоятелно. Съответно е мазало. Бурирам блокираха цялата област, Банкок и Патая затварят баровете, кръчмите и масажите, но НЕ и ресторанти и молове!!! :blink: Забраната е до 1ви април.

  • Харесвам 4
  • Шок 2
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, bad kid каза:

 входящ и изходящ туризъм с цел екскурзии.

 

 

Е точно това ми е някакси безумно,Как точно ще става ясно и как ще се определя ,кой идва с цел туризъм и кой не?

А и само хора с цел туризъм ли пренасят заразата.

Във Великобритания рязко скачат заразените със стотици на ден,но си има по  6-7 полета до и от там пълни.Защо не ги спират,както за Италия и Испания не разбирам

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 1 час, Branko каза:

Е точно това ми е някакси безумно,Как точно ще става ясно и как ще се определя ,кой идва с цел туризъм и кой не?

 

Става въпрос за организираните екскурзии, министерството на туризма няма контрол върху теб за какво и как летиш, но има контрол над агенциите. 

 

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 15 минути , Георги каза:

Става въпрос за организираните екскурзии, министерството на туризма няма контрол върху теб за какво и как летиш, но има контрол над агенциите. 

 

 

Знам,че става въпрос за организираните и точно за това ми е безумно малко,че визират само тях.Защото организирани групи и екскурзии спират,но сами организирали се хора,които пълнят полети и пристигат не. А то повечето носещи зараза са точно малки групи сами организирали се,както последния случай от Банско.Поне затвориха за британци да идват вече,че след тяхната политика са най големите вирусоносители май в момента

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
Георги Василев

Аз в неделя кацнах от Атина с Раянеър. Държаха ни буквално 1:30  в самолета на отворена врата. Никои не обясни защо. Искам да кажа, подозирахме, но екипажа не ни предостави никаква информация. Накрая един от техниците, дето си щъкаше на добра воля сподели, че хора от друг полет не пишели красиво и ги накарали да си пренапишат декларациите. В крайна сметка накрая екипажа донесе декларации, които да попълним в самолета. Имахме 2 химикалки около 110 човека. Най-накрая слязохме и ни измериха температурата и ни пуснаха. Декларацията обаче ни задължаваше с 14 дневна карантина. Същия ден бях говорил с МНВР и казаха, че към момента, хората идващи от там не са под задължителна карантина. Както и да е, няма драма с това, но днес мина полиция на посочения адрес, за да провери дали си спазвам карантината. Момчетата бяха много любезни и даже се извиниха, но тези, които сме подписали такива в последните дни, имайте на ум. Нямам идея дали това инфо е от полза, но, ако се прецени, може да не се побликува.    Провериха ме в 20:30ч. Останалите с които пътувах от компанията още не са ги посещавали.

  • Харесвам 17
Връзка към коментар

Аз търся съвет за предстояща резервация: имаме билети Лондон - София - Лондон (06.04. - 17.04.) с Bulgaria Air, за момента не сме получили инфо за анулиран полет или сменени часове. Дори и да има полет за тези дати и час, моят приятел няма как да лети, защото не е български гражданин. За момента Бългерия Ер предлага единствено препланиране на полет при анулиран такъв или безплатна смяна на дати или маршрут. С оглед на ситуацията обаче няма как да планираме каквото и да е до края на годината в този момент. Според вас дали да изчакам още преди да се свържа с тях, тъй като нещата се променят с всеки ден или просто да ги забравим тези билети? AirTransat също предлагат кредит за анулиран полет, който може да се ползва само до края на 2020...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, DenitsaS каза:

Аз търся съвет за предстояща резервация: имаме билети Лондон - София - Лондон (06.04. - 17.04.) с Bulgaria Air, за момента не сме получили инфо за анулиран полет или сменени часове. Дори и да има полет за тези дати и час, моят приятел няма как да лети, защото не е български гражданин. За момента Бългерия Ер предлага единствено препланиране на полет при анулиран такъв или безплатна смяна на дати или маршрут. С оглед на ситуацията обаче няма как да планираме каквото и да е до края на годината в този момент. Според вас дали да изчакам още преди да се свържа с тях, тъй като нещата се променят с всеки ден или просто да ги забравим тези билети? AirTransat също предлагат кредит за анулиран полет, който може да се ползва само до края на 2020...

Моя съвет е да изчакаш,има доста време до тогава и шанса да го анулират е доста голям,както сама казваш нещата се променят ден за ден.Аз самия съм в подобна ситуация.Да анулираш билетите или пререзервираш можеш винаги да направиш.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Level дават възможност/вижте си мейлите/ за който не иска да пътува да получи ваучер:

 

Dear customer,

At LEVEL, the safety and well-being of our customers is our highest priority. For that reason and due to the travel restrictions derived from the coronavirus pandemic (COVID-19) we understand you might not want to travel in this moment.

For this reason, we want to offer you the possibility to request a voucher for the total amount of your booking to use in our website for your next trip in order to not loose your money. Conditions:

 

  • The voucher is for the total amount of your booking, including any additional service purchased.
  • It can be used multiple times until the amount is sold out.
  • Valid for use until 31 December 2020, for flying until 31 December 2020.
  • Valid for flights to any long-haul destinations.

To request your voucher please click on the following button:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, Георги Василев каза:

Аз в неделя кацнах от Атина с Раянеър. Държаха ни буквално 1:30  в самолета на отворена врата. Никои не обясни защо. Искам да кажа, подозирахме, но екипажа не ни предостави никаква информация. Накрая един от техниците, дето си щъкаше на добра воля сподели, че хора от друг полет не пишели красиво и ги накарали да си пренапишат декларациите. В крайна сметка накрая екипажа донесе декларации, които да попълним в самолета. Имахме 2 химикалки около 110 човека. Най-накрая слязохме и ни измериха температурата и ни пуснаха. Декларацията обаче ни задължаваше с 14 дневна карантина. Същия ден бях говорил с МНВР и казаха, че към момента, хората идващи от там не са под задължителна карантина. Както и да е, няма драма с това, но днес мина полиция на посочения адрес, за да провери дали си спазвам карантината. Момчетата бяха много любезни и даже се извиниха, но тези, които сме подписали такива в последните дни, имайте на ум. Нямам идея дали това инфо е от полза, но, ако се прецени, може да не се побликува.    Провериха ме в 20:30ч. Останалите с които пътувах от компанията още не са ги посещавали.

Да споделя и моя опит, който може да помогне на някой. Ние вчера кацнахме от Доха в София. Още при качването в Доха чакахме 50 минути да излетим, за да доставят декларации на полета. След като излетяхме ни ги раздадоха. В тях се искаха данните, къде ще бъдем следващите 14 дни, данните на личния лекар, с кого пътуваш, номер на полета и място, на което си, данни на човека, който ти е близък и може да те намери, ако те търсят, плюс накрая следния текст: ДЕКЛАРИРАМ, ЧЕ СЪМ ИНФОРМИРАН/А ДА СПАЗВАМ ЗАДЪЛЖИТЕЛНАТА 14-ДНЕВНА КАРАНТИНА. Умишлено не го зачертахме. Когато слезнахме на летището, проверяваха дали са попълнени декларациите, после ни мериха температурата, след което събираха въпросните декларации и ни заявиха - от днес сте под карантина, сложиха отметките вместо нас. При въпрос какво правим с работодателите - свържете се с личния лекар за болничен. Последва въпрос - как да стигнем до нас (все пак сме от Пловдив), отговорът беше - приберете се както искате, може по път да минете през някой супермаркет да си напазарувате, през аптека и бензиностанция. Явно, ако си заразен, не е проблем, да се разкарваш, докато се прибереш. После ни предупредиха, че ще се свържат с нас на посочените телефони и адрес и ще се следи за това дали спазваме карантината. Нито ни питаха от къде идваме, нито нищо, просто ни поставиха пред свършен факт. Реално пътувахме от Сейшелите до Доха, там на летището имахме 8 часа престой и после пътувахме до София. И двете държави - Сейшели и Катар НЕ СА в рисковите зони, индексът им  е 1. В момента сме под карантина 14 дена като работодателят на мъжа ми иска той да излезне в неплатен отпуск. На летището ни казаха, да се свържем с личната лекарка за болничен. Оттам говорихме и с нея, тя от своя страна се свърза с РЗИ, където ѝ обяснили, че взимали решения, но след като не са тези страни в рискова зона, не би следвало да сме под карантина и да се дава болничен. На въпроса - Нали ни поставиха под карантина, как ще оправдаем пред работодателя отсъствието ни, се отговори, че днес ще чакаме личната да реши дали да даде болничен.... Описвам цялата нелепа ситуация, защото когато заминахме за тази почивка (08.03), тъкмо се регистраха първите 4 случая в България, съответно обстановката не беше ескалирала и работодателят очаква да работиш като се върнеш, а изведнъж хем не си бил в рискова зона, хем си под ЗАДЪЛЖИТЕЛНА карантина, хем не можеш да ползваш болничен. Всичко това не е голяма драма, но имайте предвид, че ситуацията е повече от нелепа... 

  • Харесвам 4
  • Шок 3
  • Смея се 1
  • Замислям се 5
Връзка към коментар

И при мен подобна ситуация. Тайланд е с индекс на риска 3. Т.е не би трябвало да съм под задължителна карантина. Прибирам се обадих се на личната, каза да се обадя до РЗИ. Дадох си данните и ме записаха. Днес 3 дена по късно майка ми ми звъни че от РЗИ са ме търсили последните дни и понеже не съм си дигал телефона щели да пращят полиция да ме проверява. Свързах се с РЗИ оказа се че ми объркали номера и ме питаха набързо как съм и че щели да ми звънят всеки ден. Нали карантината уж не е задължителна?

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.