Прескочи до съдържание

Тайланд без море - програма


Препоръчани мнения

Здравейте! Много съм щастлив да пусна първата си тема в този раздел. Мислех да е по-късно, когато вече ще съм изпипал програмата, но уви... срещам леки затруднения. Наскоро се сдобих с билети София -  Банкок, Чианг Май - София за края на март, като още преди да ги взема имах полуготов план за действие. Сега обаче, четейки по-задълбочено, се отказах от някои места и останаха два празни дни, които не знам къде да запълня. Важно е да спомена, че не се интересувам от плажове, цял ден лежане под слънцето и други подобни занимания. Интересни са ми планини, джунгли и прочие. Това е и причината да орежа съвсем Южен Тайланд и да се насоча само на север. Програмата е следната:

 

Ден 1. Пристигане рано в Банкок, разглеждане на града

Ден 2. Банкок

Ден 3. Еднодневен трип до водопадите Ераван

Ден 4. Банкок, вечерта влак до Чианг Май

Ден 5. Чианг Май

Ден 6. Сутринта Doi Suthep, следобед в някой парк за слонове

Ден 7. Еднодневен трип до Doi Inthanon

 

Някъде между Чианг Май и Doi Inthanon мислех да вмъкна два дни за Чианг Рай, но нещо изобщо не ме влече този регион. Доколкото четох, повечето ходят там заради белия храм, който съм склонен да пропусна, освен него не виждам нищо толкова впечатляващо, заради което си струва да се бият три часа път в посока. Та така... Имам два свободни дни, които не знам къде да прекарам. Мислех си за Пай и района, но май никой не е ходил там, за да даде съвет. Освен това ако виждате пробойни и в горепосочената програма, ще се радвам на критики. Разчитам на вашата помощ, по-натам ще има още въпроси. 😀 Благодаря предварително!

Връзка към коментар

Огледа ли Канчанабури? С него ще можеш да запълниш 2 дни. Кратко е пътешествието, докато се аклиматизираш времето минало. Банкок също предлага развлечения и забележителности за повече време.

Ако ти е първа Азия краткото време може да не е ок. 

 

Пътуването с влак може да е равностойно на самолетен билет. 

Връзка към коментар

Ние запълнихме 3 чисти дни в Банкок (влизане в музеи, аквариуми и т.н) и беше супер. Ходихме за ден до Аютая (не съм впечатлен). Има и опция до Ancient Siam. Има и опция за речен пазар. В Чианг Май има и тигри наред със слоновете. На север от Чианг Рай е златния триъгълник - освен белия храм на пътя има и чаена плантация, син храм, маймунки, плаване по Меконг  и т.н. Luisy има подробен пътепис за северен Тайланд.

Връзка към коментар
преди 1 час, Suunto каза:

ако виждате пробойни и в горепосочената програма, ще се радвам

Ден 4. Банкок, вечерта самолет до Чанг Рай

Ден 5. Еднодневен трип с кола и шофьор ( не е нужно да е гид или със супер английски) до   Karen Long Neck Villages , Белия храм,  Черния храм, маймунската пещера , Мае Сай, Триъгълника ,Чианг Саен , вечерта в 20:00 непременно пред часовниковата кула ...

Ден 6. Рано сутринта автобус до Чанг Май , настаняване , разглеждане

Ден 7. Еднодневен трип до Doi Inthanon
Ден 8. Doi Suthep, слонове...

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Благодаря на отзовалите се. Напълно съм наясно с цените на билетите и на самолетите, и на влаковете. Просто мислех, че пътуването с влак ще е доста по-запомнящо се преживяване. Чаената плантация и плаването по Меконг звучат доста примамливо. Явно все пак нямам много избор и ще се иде до Чианг Рай. 

преди 45 минути , stefanrusev каза:

Ден 4. Банкок, вечерта самолет до Чанг Рай

Ден 5. Еднодневен трип с кола и шофьор ( не е нужно да е гид или със супер английски) до   Karen Long Neck Villages , Белия храм,  Черния храм, маймунската пещера , Мае Сай, Триъгълника ,Чианг Саен , вечерта в 20:00 непременно пред часовниковата кула ...

Ден 6. Рано сутринта автобус до Чанг Май , настаняване , разглеждане

Ден 7. Еднодневен трип до Doi Inthanon
Ден 8. Doi Suthep, слонове...

 

Така май доста по-малко време се губи и по-малко се пътува. Много ме е яд обаче, че ще изпусна пътуването с влак... Oстава още един празен ден. Освен него да го прекарам в Канчанабури?

Връзка към коментар

Първо-не пропускай Чанг рай.За мен там е истинския Тайланд.

Програмата на @stefanrusev е ок.И моята беше по негови съвети.

Чанг Рай-Чанг май с автобус.И аз се подлъгах да пътуваме с нощния влак до Банкок.Първо и през деня да пътуваш нищо не виждаш-само дърветата от джунглата.Второ линията е отвратителна.Почтине можахме да спим от друсане,на места се държахме да не паднем от леглата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Suunto каза:

Здравейте! Много съм щастлив да пусна първата си тема в този раздел. Мислех да е по-късно, когато вече ще съм изпипал програмата, но уви... срещам леки затруднения. Наскоро се сдобих с билети София -  Банкок, Чианг Май - София за края на март, като още преди да ги взема имах полуготов план за действие. Сега обаче, четейки по-задълбочено, се отказах от някои места и останаха два празни дни, които не знам къде да запълня. Важно е да спомена, че не се интересувам от плажове, цял ден лежане под слънцето и други подобни занимания. Интересни са ми планини, джунгли и прочие. Това е и причината да орежа съвсем Южен Тайланд и да се насоча само на север. Програмата е следната:

 

Ден 1. Пристигане рано в Банкок, разглеждане на града

Ден 2. Банкок

Ден 3. Еднодневен трип до водопадите Ераван

Ден 4. Банкок, вечерта влак до Чианг Май

Ден 5. Чианг Май

Ден 6. Сутринта Doi Suthep, следобед в някой парк за слонове

Ден 7. Еднодневен трип до Doi Inthanon

 

Някъде между Чианг Май и Doi Inthanon мислех да вмъкна два дни за Чианг Рай, но нещо изобщо не ме влече този регион. Доколкото четох, повечето ходят там заради белия храм, който съм склонен да пропусна, освен него не виждам нищо толкова впечатляващо, заради което си струва да се бият три часа път в посока. Та така... Имам два свободни дни, които не знам къде да прекарам. Мислех си за Пай и района, но май никой не е ходил там, за да даде съвет. Освен това ако виждате пробойни и в горепосочената програма, ще се радвам на критики. Разчитам на вашата помощ, по-натам ще има още въпроси. 😀 Благодаря предварително!

И ние имаме 1 свободен ден в Бангкок,и клоня да посетим Khao Yai,изглежда фантастично!Или другите варианти  Канчанабури или Аютая!Но хвърли един поглед на  Khao Yai 😊

Връзка към коментар
преди 19 минути , Blagovesta78 каза:

И ние имаме 1 свободен ден в Бангкок,и клоня да посетим Khao Yai,изглежда фантастично!Или другите варианти  Канчанабури или Аютая!Но хвърли един поглед на  Khao Yai 😊

Канчанабури за един ден не става.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Честно казано ми се върти в главата следното: вместо дневен трип от Банкок до водопадите Ераван, тръгване един ден по-рано, разглеждане забележителности около Канчанабури, вечерта спане в някое бунгало около река Kwai (отдавна съм им хвърлил око) и на другата сутрин рано отиване на Ераван, преди всички от Банкок да са дошли. Осъществимо ли е обаче изобщо това? Как да се придвижа от Канчанабури до тези бунгала и на другата сутрин от тях до водопадите Ераван. Предполагам с такси?  Има ли такъв вариант?

Връзка към коментар
преди 9 минути , Blagovesta78 каза:

Аютая заслужава ли си?

Ние ходихме с тази оферта https://www.getyourguide.com/bangkok-l169/from-bangkok-ayutthaya-day-tour-by-coach-cruise-t118855/ Като организация нямаше грешка, но като съдържание не бях впечатлен. Жената обаче беше доволна.

Връзка към коментар

От Банкок има 12 часов трип до Канчанбури, моста на река Куай, разходка с влак по линията на смъртта и със салове по самата река. Сутринта от 7ч. до 19ч. вечерта.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 20 часа, stefanrusev каза:

Ден 6. Рано сутринта автобус до Чанг Май , настаняване , разглеждане

Ден 7. Еднодневен трип до Doi Inthanon
Ден 8. Doi Suthep, слонове...

 

Чианг Май е мястото!!! 3 дни са перфектния престой. 🙂

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Миналата година купихме на място - доста бързо стана. После на турникетите не забелязах да има разлика за онлайн и на място. Спазвайте дрескода иначе ще купувате на място шалвари, тениски и шалове.

Връзка към коментар
преди 26 минути , Oldkozel каза:

Миналата година купихме на място - доста бързо стана. После на турникетите не забелязах да има разлика за онлайн и на място. Спазвайте дрескода иначе ще купувате на място шалвари, тениски и шалове.

Знаем за дрескода:)Дано да става бързо,че мъжа ми както мрази голяма жега(а сигурно ще е ад),и да чака много,означава да ми скапе целия ден:)А посетихте ли някой скай бар?

Връзка към коментар
преди 27 минути , Blagovesta78 каза:

Знаем за дрескода:)Дано да става бързо,че мъжа ми както мрази голяма жега(а сигурно ще е ад),и да чака много,означава да ми скапе целия ден:)А посетихте ли някой скай бар?

Отидете рано - после пристигат автобусите с организирани туристи и става мазало. Отделно, че по спомен работи до 15.30 часа, а в билета е включен и театър, до който те извозват организирано с автобус (включено в билета) и си трябва време. Вземете си вода. Вътре също продават, но е некултурно. За бар: ние ходихме до това https://kingpowermahanakhon.co.th/skywalk/ Голяма тръпка да вървиш върху стъкло на 310 метра над земята. Имаше и бар, ама ние не стигнахме до него. Дори така бяхме запленени от платформата, че забравихме да снимаме залеза (отидохме точно по залез, за да снимаме и по светло и по тъмно, ама прецакахме залеза (не съжалявам въобще, доколкото прекарахме страхотно на платформата).

Връзка към коментар
преди 33 минути , Oldkozel каза:

Отидете рано - после пристигат автобусите с организирани туристи и става мазало. Отделно, че по спомен работи до 15.30 часа, а в билета е включен и театър, до който те извозват организирано с автобус (включено в билета) и си трябва време. Вземете си вода. Вътре също продават, но е некултурно. За бар: ние ходихме до това https://kingpowermahanakhon.co.th/skywalk/ Голяма тръпка да вървиш върху стъкло на 310 метра над земята. Имаше и бар, ама ние не стигнахме до него. Дори така бяхме запленени от платформата, че забравихме да снимаме залеза (отидохме точно по залез, за да снимаме и по светло и по тъмно, ама прецакахме залеза (не съжалявам въобще, доколкото прекарахме страхотно на платформата).

Благодаря много за инфото!Аз вече купих билети за Маханакхон,то е даже срещу хотела ни!Мислих си за Вертиго бар,пише че е без резервация,дано не ударим на камък като отидем:)

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Привет! Направих програмата, сега имам няколко дребни въпроса от различно естество.

1. Четох, че туровете на място са много по-евтини и няма смисъл да се взимат онлайн. Така ли седят нещата и със слоновете? Нужно ли е да резервирам предварително? Гледам, че полудневното ходене до слонове излиза около 1500 бата. Притеснявам се, че на място не знам къде да търся офиси на фирми, предлагащи подобна услуга?

2. В Чианг Рай и околностите кое е за предпочитане и кое ще излезе по-евтино за трима души: да си наемем шофьор и да обиколим с него, или да се включим в организиран тур?

Това е засега. Поздрави!

Връзка към коментар

1. Няма нужда предварително. Пълно е навсякъде с оферти. Сами ще ви намерят.

2. Бих избрал шофьор. Така където колко искате ще стоите и няма да е много по-скъпо. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Всичко на място. Туристическите бюра са буквално през 20 метра. Може да се каже, че за слонове има два вида трипа. Едните, по-евтините са само с яздене и снимки за около 20-30 мин, а другите са с къпане, хранене и т.н. Те са по-скъпи и по-хуманни, защото не мъчат животните толкова.  

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.