Прескочи до съдържание

Автобуси и влаковете за района на Баден-Баден


Ирина Иванова

Препоръчани мнения

Ирина Иванова

Здравейте !!! След 1 седмица ще летя за Карлсруе с едноседмичен престой в Баден Баден. Набелязала съм основните места които искам да посетя , но се виждам в чудо с автобуси и влаковете, връзки, прикачвания е т.н.  В предишните ми пътувания винаги с детайли проучвам техническите въпроси - номерата на автобусите , разписание , начална и крайна спирка.. С моят  little English , предварителната подготовка трябва да е перфектна. Забележителностите мога да ги видя в Google, но тук се затруднявам с техническите.

Интересува ме:

1. № на автобуса от Баден Баден до Карлсруе /гарата, не летището/?

2. Колко спирки има на влака в Баден Баден и откъде трябва да хвана влака за Страсбург ?

 В разписанието има влакове за Страсбург с две прикачвания и начална спирка Baden-Baden Haueneberstein

3. При прикачванията в Офенбах има ли достатъчно време за прехвърляне от единия влак в другия и дали са близо коловозите един до друг ?                        4. При разглеждане на разписанието попаднах на BLABLACAR, това ми е непозната фирма/пътувам с FLIXBUS /и тръгват ли от Баден Баден  ?

5. И дали организират туристическите бюра в Баден Баден  екскурзии до Колмар, защото с влак е доста сложно ?

Много ще бъда благодарна ако ми помогнете. С часове се ровя из сайтовете, но липсва цялата  информация. 

Връзка към мнение
преди 17 минути , Ирина Иванова каза:

Набелязала съм основните места които искам да посетя , но се виждам в чудо с автобуси и влаковете, връзки, прикачвания е т.н.

Там е "немска му работа" - подредено, но трябва да вникнеш в логиката им.

Най-вече имай предвид, че железопътния транспорт е значително по-развит от автобусния такъв.

Т.е. транспортът между две точки е по-вероятно да е по-начесто като ЖП, а не автобус. Не, че няма Фликс и Бла-Бла.

Добра отправна точка е Rome to Rio сайта, например:

https://www.rome2rio.com/map/Baden-Baden/Karlsruhe

 

image.png

 

Тук стремежът обикновено е да хванеш някакъв S (S-Bahn) - пак влак, пак по същите линии, но с цени като за метро.

преди 26 минути , Ирина Иванова каза:

2. Колко спирки има на влака в Баден Баден

Една. Най-често Hbf (централна гара) като съкращение има, когато има повече от една гара в града.

 

Разгледай същия сайт и за останалата част от маршрута ти.

 

 

  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 39 минути , Ирина Иванова каза:

Интересува ме:

Ето тук съм писал нещо, виж дали може да ти е от полза. 
 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Ирина Иванова
преди 33 минути , Фил каза:

Ето тук съм писал нещо, виж дали може да ти е от полза. 
 

Благодаря много, предварително бях чела коментара и мисля, че мога да пробвам и този вариант с две прикачвания.

Връзка към мнение
Ирина Иванова
Преди 1 час, cck каза:

Там е "немска му работа" - подредено, но трябва да вникнеш в логиката им.

Най-вече имай предвид, че железопътния транспорт е значително по-развит от автобусния такъв.

Т.е. транспортът между две точки е по-вероятно да е по-начесто като ЖП, а не автобус. Не, че няма Фликс и Бла-Бла.

Добра отправна точка е Rome to Rio сайта, например:

https://www.rome2rio.com/map/Baden-Baden/Karlsruhe

 

image.png

 

Тук стремежът обикновено е да хванеш някакъв S (S-Bahn) - пак влак, пак по същите линии, но с цени като за метро.

Една. Най-често Hbf (централна гара) като съкращение има, когато има повече от една гара в града.

 

Разгледай същия сайт и за останалата част от маршрута ти.

 

 

Благодаря Ви много

Връзка към мнение
преди 26 минути , Ирина Иванова каза:

Благодаря Ви много

За нищо. Хубаво време и приятно изкарване в Баден-Баден, пожелавам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Ирина Иванова каза:

3. При прикачванията в Офенбах има ли достатъчно време за прехвърляне от единия влак в другия и дали са близо коловозите един до друг ?        

Не е никакъв проблем, обикновено са през няколко коловоза и времето е достатъчно, минава се под подлеза и отнема само няколко минути. 

 

Само да спомена, че за обикаляне в района Baden-Wuerttemberg, регионалните билети са много удобни особено за повече хора. Освен това включват влаковете до Kehl (до река Рейн на границата с Франция) и точно пред гарата има френски градски транспорт до центъра на Страсбург.

 

https://www.bahn.com/en/view/offers/regional/regional-day-tickets.shtml
 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Ирина Иванова
преди 26 минути , Adventurer каза:

Не е никакъв проблем, обикновено са през няколко коловоза и времето е достатъчно, минава се под подлеза и отнема само няколко минути. 

 

Само да спомена, че за обикаляне в района Baden-Wuerttemberg, регионалните билети са много удобни особено за повече хора. Освен това включват влаковете до Kehl (до река Рейн на границата с Франция) и точно пред гарата има френски градски транспорт до центъра на Страсбург.

 

https://www.bahn.com/en/view/offers/regional/regional-day-tickets.shtml
 

 

преди 26 минути , Adventurer каза:

Не е никакъв проблем, обикновено са през няколко коловоза и времето е достатъчно, минава се под подлеза и отнема само няколко минути. 

 

Само да спомена, че за обикаляне в района Baden-Wuerttemberg, регионалните билети са много удобни особено за повече хора. Освен това включват влаковете до Kehl (до река Рейн на границата с Франция) и точно пред гарата има френски градски транспорт до центъра на Страсбург.

 

https://www.bahn.com/en/view/offers/regional/regional-day-tickets.shtml
 

Благодаря, бях чувала за регионалните карти, но пропуснах да питам. Това е добър вариант да се отиде и до Хайделберг и Щутгарт. Може ли от гишетата гарите да се закупят?. Обикновено като пътувам из Европа ползвам по възможност тези карти, но условията са  различни. Напр. в Амстердам в радиус от 25 км. от града са валидни.  А идеята за Страсбург е направо невероятна.

Връзка към мнение
преди 4 часа, Ирина Иванова каза:

При прикачванията в Офенбах

И все пак внимавай да не стане някаква грешка с билетите и да объркаш Офенбург с Офенбах :wink:

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Ирина Иванова каза:

 

Благодаря, бях чувала за регионалните карти, но пропуснах да питам. Това е добър вариант да се отиде и до Хайделберг и Щутгарт. Може ли от гишетата гарите да се закупят?. Обикновено като пътувам из Европа ползвам по възможност тези карти, но условията са  различни. Напр. в Амстердам в радиус от 25 км. от града са валидни.  А идеята за Страсбург е направо невероятна.

Най-удобно е да се купят онлайн, като може да се използват или през приложението на DB или просто като PDF, а също може и да се принтират. Иначе няма проблем да се купят от всеки автомат на DB, както и от гише, но за последното има такса за обслужване от 2 евро мисля, че беше.

 

преди 50 минути , Фил каза:

И все пак внимавай да не стане някаква грешка с билетите и да объркаш Офенбург с Офенбах :wink:

Не се закачай Фичо. :wink3:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 26 минути , aleksandrina каза:

Не, със сигурност не са.

 

Това е карта за регионалния транспорт във Фрайбург - RVF (Regio-Verkehrsverbund Freiburg). 
https://dev.rvf.de/en/fahrkarten-tarife/travelling-with-rvf

Връзка към мнение
7 minutes ago, Adventurer said:

Не, със сигурност не са.

 

Това е карта за регионалния транспорт във Фрайбург - RVF (Regio-Verkehrsverbund Freiburg). 
https://dev.rvf.de/en/fahrkarten-tarife/travelling-with-rvf

Да, да- видях в последствие.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, cck каза:

Една. Най-често Hbf (централна гара) като съкращение има, когато има повече от една гара в града.

 

Поне две спирки има в града, но наистина най-добре е да се цели в централната Ж.П гара. 

Иначе може да се вземе S7 или някой от така наречение регионални влакове (Nahverkehr) и двата вида транспорт са на една и съща цена. Същото не важи за бързите влакове IC/ICE. Става въпрос за транспорта от Баден-Баден към Карлсруе.

 

Ако случайно имате "модерен" телефон е най-добре да си изтеглите приложението на deutsche bahn. Така на място ще имате много по-голям избор от възможности, вместо да чакате някоя конкретна линия.

 

BlaBlaCar е просто споделено пътуванес лек автомобил много е популярно в Германия, но не бих разчитал на него, все пак зад всяка обява е просто частно лице, което иска да си споделите разходите за гориво.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Карта Баден-Вюртенберг  може да се купи от автоматите за билети на всяка една гара в тази провинция. Има меню на няколко езика и не е сложно. Изключително удобно и евтино е с нея, особено ако пътуват двама и повече човека (до петима). Няма допълнителна такса при купуване от автомат.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Ирина Иванова
преди 23 часа, Adventurer каза:

Не е никакъв проблем, обикновено са през няколко коловоза и времето е достатъчно, минава се под подлеза и отнема само няколко минути. 

 

Само да спомена, че за обикаляне в района Baden-Wuerttemberg, регионалните билети са много удобни особено за повече хора. Освен това включват влаковете до Kehl (до река Рейн на границата с Франция) и точно пред гарата има френски градски транспорт до центъра на Страсбург.

 

https://www.bahn.com/en/view/offers/regional/regional-day-tickets.shtml
 

Благодаря много за информацията . А влака до Страсбург ли, т.е последната спирка ?

преди 22 часа, Фил каза:

И все пак внимавай да не стане някаква грешка с билетите и да объркаш Офенбург с Офенбах :wink:

Е да де....обърках се.... Offenburg   🙂 😂🤣

Връзка към мнение
Ирина Иванова
преди 21 часа, aleksandrina каза:

Вече купих билетите за Фрайбург , с Flixsbus

преди 19 часа, iaia_mama каза:

Карта Баден-Вюртенберг  може да се купи от автоматите за билети на всяка една гара в тази провинция. Има меню на няколко езика и не е сложно. Изключително удобно и евтино е с нея, особено ако пътуват двама и повече човека (до петима). Няма допълнителна такса при купуване от автомат.

 

Благодаря, малко ме притеснява прогнозата затова на място ще решавам какво да посетя и кой ден. Така , че на място трябва да купувам и автомата е добро решение.

преди 19 часа, tch каза:

Поне две спирки има в града, но наистина най-добре е да се цели в централната Ж.П гара. 

Иначе може да се вземе S7 или някой от така наречение регионални влакове (Nahverkehr) и двата вида транспорт са на една и съща цена. Същото не важи за бързите влакове IC/ICE. Става въпрос за транспорта от Баден-Баден към Карлсруе.

 

Ако случайно имате "модерен" телефон е най-добре да си изтеглите приложението на deutsche bahn. Така на място ще имате много по-голям избор от възможности, вместо да чакате някоя конкретна линия.

 

BlaBlaCar е просто споделено пътуванес лек автомобил много е популярно в Германия, но не бих разчитал на него, все пак зад всяка обява е просто частно лице, което иска да си споделите разходите за гориво.

Ще опитам да сваля приложението. Благодаря много за информацията.

Връзка към мнение
5 minutes ago, Ирина Иванова said:

Вече купих билетите за Фрайбург , с Flixsbus

Там, освен разходката из стария град и качване на купола на катедралата, мога да препоръчам пивоварна с хапване: https://www.martinsbräu-freiburg.de/

Ако сте любилели на виното- точно до катедралата на площада до нея, има една винотека със страхотни вина: http://www.alte-wache.com/

Ако отидете до Страсбург, свалете си приложението The Fork. Обикновено делничен ден отстъпките на цените на ресторанти/ места за хапване стигат до 50%.

Не че не можете да го използвате навсякъде, но в Германия като цяло няма никакви предложения.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Ирина Иванова
преди 14 минути , aleksandrina каза:

Там, освен разходката из стария град и качване на купола на катедралата, мога да препоръчам пивоварна с хапване: https://www.martinsbräu-freiburg.de/

Ако сте любилели на виното- точно до катедралата на площада до нея, има една винотека със страхотни вина: http://www.alte-wache.com/

Ако отидете до Страсбург, свалете си приложението The Fork. Обикновено делничен ден отстъпките на цените на ресторанти/ места за хапване стигат до 50%.

Не че не можете да го използвате навсякъде, но в Германия като цяло няма никакви предложения.

А да попитам за посещенията в  Европейския парламент някаква информация. Четох , че за  индивидуални посещения не е необходима резервация. Има изнесен и график, но не знам дали ще успеем и кой ден е най - добре да го посетим.

Връзка към мнение
Ирина Иванова
На 7.02.2020 г. в 4:53, aleksandrina каза:

Наистина е без резервация и има график. Нищо повече не е необходимо. 

 

На 7.02.2020 г. в 4:53, aleksandrina каза:

Наистина е без резервация и има график. Нищо повече не е необходимо. 

Благодря, и аз така проучих...😀

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.