Прескочи до съдържание

Баден Баден - Страсбург и Колмар


iveto_i

Препоръчани мнения

36 minutes ago, aleksandrina said:

С Flixbus до Колмар от летището излизаше около 80 лв за 3 човека и тръгваше 10:10. С шатъла и влака излезе около 43 лв и пристигане в Колмар в около 10 и нещо. Може да си свалите и приложението oui.sncf

Така ако закупите билети за влака, няма да ви трябват хартиени. 

Аз също мисля за този вариант. Едно обаче ми е притеснително- как да купя предварително билети за влака, когато са изгодни, ами ако полета кацне със закъснение? За колко време се излиза от летището в посока Франция?

Ти как процедира?

Връзка към коментар

Ами да ви кажа на мен в момента за Flixbus от летище Базел до Страсбург ми дава цена от 9 евро на човек.Това ми се струва доста добре. От Страсбург до Колмар 10евро и после от Колмар до Базел пак 10 евро на човек. Струват ми се добри цени и при положение, че сме 10човека, търся най-лесното, признавам.😉

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
1 hour ago, ДиянаВ said:

Аз също мисля за този вариант. Едно обаче ми е притеснително- как да купя предварително билети за влака, когато са изгодни, ами ако полета кацне със закъснение? За колко време се излиза от летището в посока Франция?

Ти как процедира?

Билетите бяха за влака в 9.30 и само за него (мисля, че с нормален билет, може да се хване и следващия влак). Надявах се самолета да кацне навреме, иначе щях да мисля вариант на място. На гарата в Сен Луи бяхме в 9:15. Автобус 11 спира точно пред френския изход. Всичко беше с нормален ход, без да се юркаме... Това за ден вторник. 

Screenshot_20190803_135810.jpg

Screenshot_20190803_135747.jpg

Screenshot_20190803_135726.jpg

Връзка към коментар
4 minutes ago, aleksandrina said:

Билетите бяха за влака в 9.30 и само за него (мисля, че с нормален билет, може да се хване и следващия влак). Надявах се самолета да кацне навреме, иначе щях да мисля вариант на място. На гарата в Сен Луи бяхме в 9:15. Автобус 11 спира точно пред френския изход. Всичко беше с нормален ход, без да се юркаме... Това за ден вторник. 

Screenshot_20190803_135810.jpg

Screenshot_20190803_135747.jpg

Screenshot_20190803_135726.jpg

Благодаря. Нашият ден е сряда, каца 15.20 часа. Още няма разписания за 06.11. Ще го мисля. Има време, но понеже повдигна въпроса. Нали вървя по стъпките ти😉

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
2 hours ago, ДиянаВ said:

Благодаря. Нашият ден е сряда, каца 15.20 часа. Още няма разписания за 06.11. Ще го мисля. Има време, но понеже повдигна въпроса. Нали вървя по стъпките ти😉

😁 Забравих, че ще летите от Отопени. Аз за wizz-ките полети от БГ си мисля. А те са вторник и събота. 

2 hours ago, ДиянаВ said:

Благодаря. Нашият ден е сряда, каца 15.20 часа. Още няма разписания за 06.11. Ще го мисля. Има време, но понеже повдигна въпроса. Нали вървя по стъпките ти😉

😁 Забравих, че ще летите от Отопени. Аз за wizz-ките полети от БГ си мисля. А те са вторник и събота. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Даже и няма София Базел в зимните маршрути на Уиз. А би имало желаещи в тази посока за коледните базари края на ноември-декември. Може би затова тази тема е в обратната посока Баден Баден - Страсбург и Колмар с превозвач Раян еър😁

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 3.08.2019 г. в 10:52, ДиянаВ каза:

Не знам каква цена ти дава Фликсбус, но предполагам, че за 10 човека ще вдигне цената. Има и такса за онлайн резервацията.

За събота и неделя има карти Alsa+ Group за 3 до 5 човека, обхващащи целия регионален транспорт Grand East. Цената е 38.10 евро- по 7.62 на човек. Можете да вземете две карти за десет човека. Виж как Ви са разпределени маршрутите по дни и прецени дали е изгоден този вариант. 29.09 е неделя.

Хайде и тук да ви попитам за картата Alsa + Group. Значи важи за уикендите, важи и за влака Страсбург - Колмар предполагам. Картата може се купува от всяка трамвайна спирка, предполагам я има и на автомати в Страсбург. Маркира се при купуването и после? При качването във влака трябва ли да направим нещо? И само с кредитни карти ли може да се купува? За 10 човека - 2 карти ни трябват.

Връзка към коментар
20 minutes ago, manu80 said:

Хайде и тук да ви попитам за картата Alsa + Group. Значи важи за уикендите, важи и за влака Страсбург - Колмар предполагам. Картата може се купува от всяка трамвайна спирка, предполагам я има и на автомати в Страсбург. Маркира се при купуването и после? При качването във влака трябва ли да направим нещо? И само с кредитни карти ли може да се купува? За 10 човека - 2 карти ни трябват.

Аз планувам ползването й през ноември, т.е. още нямам опит конкретно с нея. Четох мисля, че в трипъдвайзер, че може да се купува и от шофьора на автобус. Предполагам и от гише на гарата може. Не се тревожа за купуването и валидирането. Франция е и би трябвало да е като на другите места. За да влезеш към пероните, маркираш картата, преградата или въртележката се отваря и така🙂. Все ще се оправите.

Тези дни ще пусна една тема за Елзас и ще се опитам да обобщавам писаното и четено по различните теми тук и в други форуми. Ще се радвам да се включиш преди и след пътуването Ви.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сега погледнах в сайта https://www.ter.sncf.com/grand-est/offres/forfaits/alsace/alsace_alsa-plus/[tab]alsagroupejournee и какво да видя - от 01.07.2019 г. французите с по-високи цени и по-ограничени условия за картата Alsa + Group.

Сега картата се казва ALSA+ GROUPE JOURNÉE. Цената й е 39.10 евро за целия район /с евро нагоре/, пак важи за 2-5 човека, но с огромната разлика от предишната - събота или неделя или в почивен ден до полунощ в деня на валидиране, т.е. най-мното за 24 часа, а не както преди за целия уикенд.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@manu80 чрез трипъдвайзър открих още една карта, даваща намаление за пътуване с влак между Страсбург и Колмар. На телефона съм в момента, сайта на ТЕР е само на френски и не съм сигурна какво разбирам, но виж и ти опцията.

Картата е Mini Groupe Grand Est /така напиши в гугъл и първият резултат е сайта на ter/. Пак важи събота или неделя за групи от 2 до 5 човека и дава 50% намаление от редовната цена. За двама възрастни и едно дете до 11 г. от Колмар до Страсбург на мен ми дава цена 20,40 евро.

За Страсбург Колмар 29.09. за петима възрастни цената е 34 евро. Т.е. по изгодна е от Alsa+.

Доколкото разбрах на английски в трипъдвайзър това трябва да е цената за отиване и връщане, т.е. за всички тер влакове по маршрута през целия ден. 

Тази карта мини груп, обаче не важи за градския транпорт в Страсбург, но ако няма да го ползвате, ви устройва 5.10 евро разлика.

Ще я разучавам по-подробно като имам опция за гугъл преводач🙂

 

Друг вариант е за твоята дата на сайта en.oui.sncf да дебнеш намалени билети. Офертата е PETITS PRIX. По маршрута има билети от 5 евро на човек /например в момента за 08.09. има такива/. Закупуват се предварително онлайн и важат само за конкретния влак в конкретния час.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 10.08.2019 г. в 18:36, ДиянаВ каза:

@manu80 чрез трипъдвайзър открих още една карта, даваща намаление за пътуване с влак между Страсбург и Колмар. На телефона съм в момента, сайта на ТЕР е само на френски и не съм сигурна какво разбирам, но виж и ти опцията.

Картата е Mini Groupe Grand Est /така напиши в гугъл и първият резултат е сайта на ter/. Пак важи събота или неделя за групи от 2 до 5 човека и дава 50% намаление от редовната цена. За двама възрастни и едно дете до 11 г. от Колмар до Страсбург на мен ми дава цена 20,40 евро.

За Страсбург Колмар 29.09. за петима възрастни цената е 34 евро. Т.е. по изгодна е от Alsa+.

Доколкото разбрах на английски в трипъдвайзър това трябва да е цената за отиване и връщане, т.е. за всички тер влакове по маршрута през целия ден. 

Тази карта мини груп, обаче не важи за градския транпорт в Страсбург, но ако няма да го ползвате, ви устройва 5.10 евро разлика.

Ще я разучавам по-подробно като имам опция за гугъл преводач🙂

 

Друг вариант е за твоята дата на сайта en.oui.sncf да дебнеш намалени билети. Офертата е PETITS PRIX. По маршрута има билети от 5 евро на човек /например в момента за 08.09. има такива/. Закупуват се предварително онлайн и важат само за конкретния влак в конкретния час.

Много благодаря за информацията!Ще погледна вариантите.😊 

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Аз пътувам в събота. Мисля да си взема тази карта Alsa+Group Journée EN COMMUN EN ALSACE, тъй като след кацане се качваме на автобус 11 и после ще хванем влака от Сен Луи до Колмар, а след като си оставим багажа в хотела ще хванем влак до Страсбург. Така че, определено ще ни е изгодно да се возим цял ден за 39 евро двама човека /иначе трябва да дадем 43 евро повече/. Смятате ли, че шофьора на автобус 11 ще може да ми продаде такава карта? Или пък на самото летище някъде да има гише или автомат?

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Извинявам се, но немога да изтрия предния си пост- трудно се справям със сайта. На 06.11 кацам с Раян на  Карлслуе – Баден баден.  От там планирам  отиване директно в Колмар , 2 нощувки там и  връщане в Баден Баден - нощувки 2 и обратно за Бг. Моля за съдействие как да се  стигна най- бързо  и без много омотване до Колмар. Благодаря предварително на  всички отзовали се 

Връзка към коментар
преди 13 часа, Tedi_tedi каза:

На 06.11 кацам с Раян на  Карлслуе – Баден баден.  От там планирам  отиване директно в Колмар , 2 нощувки там и  връщане в Баден Баден - нощувки 2 и обратно за Бг. Моля за съдействие как да се  стигна най- бързо  и без много омотване до Колмар. Благодаря предварително на  всички отзовали се 

Понеже не си посочил(а) предпочитания/ограничения за вида транспорт, най-краткият отговор е:  "с кола (рентакар)". 
Тъй като все пак подозирам, че питаш за обществен транспорт - най-бързо е да хванеш от летището автобус до жп-гарата на Баден-Баден  и от там с влак, като най-вероятно ще имаш две прекачвания (в Апенвайер и Страсбург).  Другият вариант е автобус до гарата в Карлсруе и от там влак само с едно прекачване в Страсбург.  Просто си провери според часовете (и може би цената) кое те устройва по-добре. 
И да обърна внимание на две неща: 
- първо - споменът ми е, че при прекачването в Апенвайер, влаковете бяха на различни гари (всъщност едното е по-скоро спирка). Съвсем са наблизо - 7-8 мин. се ходи - но са различни. 
- второ - понеже билети за влаковете могат да се вземат и от сайта на Дойче бан и от сайта на френските железници, поне аз като купувах  (Страсбург - Баден-Баден), билетите (за абсолютно същите влакове) бяха по-евтини през дойчовците, при това около 25%, . 

И последно - за всички, които ще пътуват в района и си сглобяват логистиката, да обърна внимание, че в момента OUIBUS  предлагат билети Карлсруе - Страсбург (и обратно) за по 3€ и 5€. 

image.png.c62295a22fe70fe7d8526b24d816db46.png

image.png.4669720a84e6e753776bb72a69bd557f.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 21.10.2019 г. в 5:33, Фичо каза:

Понеже не си посочил(а) предпочитания/ограничения за вида транспорт, най-краткият отговор е:  "с кола (рентакар)". 
Тъй като все пак подозирам, че питаш за обществен транспорт - най-бързо е да хванеш от летището автобус до жп-гарата на Баден-Баден  и от там с влак, като най-вероятно ще имаш две прекачвания (в Апенвайер и Страсбург).  Другият вариант е автобус до гарата в Карлсруе и от там влак само с едно прекачване в Страсбург.  Просто си провери според часовете (и може би цената) кое те устройва по-добре. 
И да обърна внимание на две неща: 
- първо - споменът ми е, че при прекачването в Апенвайер, влаковете бяха на различни гари (всъщност едното е по-скоро спирка). Съвсем са наблизо - 7-8 мин. се ходи - но са различни. 
- второ - понеже билети за влаковете могат да се вземат и от сайта на Дойче бан и от сайта на френските железници, поне аз като купувах  (Страсбург - Баден-Баден), билетите (за абсолютно същите влакове) бяха по-евтини през дойчовците, при това около 25%, . 

И последно - за всички, които ще пътуват в района и си сглобяват логистиката, да обърна внимание, че в момента OUIBUS  предлагат билети Карлсруе - Страсбург (и обратно) за по 3€ и 5€. 



image.png.4669720a84e6e753776bb72a69bd557f.png

Много Благодаря за включването 🌺 , но плана претърпя лека корекция и ще останем в Страсбург. От предния пост виждам, че  OUIBUS предлагат изгодни билети в двете посоки. Та мога ли да си закупя предварително такива и да ги ползвам без  зададен определен час? И още едно питане- спирката им в Карлсруе до гарата ли е? Благодаря предварително 🌺
 

 

 

 

Редактирано от neuromancer
оправих цитатите
Връзка към коментар
преди 10 часа, Tedi_tedi каза:

От предния пост виждам, че  OUIBUS предлагат изгодни билети в двете посоки. Та мога ли да си закупя предварително такива

Да, можеш да закупиш билети предварително  
 

Цитат

и да ги ползвам без  зададен определен час?

Не, билетите са за точно определен час, но според условията е възможно да се правят безплатно (онлайн) промени до 30 мин. преди часа на заминаване.  Може да се променя само часа и датата, но не и началната/крайна спирка. Не може  да се променя името на пасажера.  Не съм правил такива промени обаче и не знам какво се случва ако цената за друг час е по-висока и дали се доплаща, а и от сайта не става много ясно.  
Също така билети може и да се анулират (пак до 30 мин. преди пътуването), при което се получава ваучер на стойността на билета, валиден 4 месеца, с който могат да  се закупуват билети от Ouibus. 

Билети, закупени на тарифа "промо", не могат да се променят или анулират.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря за съдействието 🌺. Закупих билетите дори 🙂 . Сега ми остава да се моля времето да не е много гадно и на двете места 🙂 . И четох, че летището е с 2 изхода за Швейцария и Франция, правилно ли съм разбрала? 

Хм,  на моменти много изрусявам и явно сега съм в този период. Та имам няколко уточняващи въпроса, че доста се омотах, че този път време нямам да разуча на спокойствие всичко. 

1. Ouibus всъщност тръгват от Карлсруе, а не от Баден баден. До там от летището с автобус ли може да се стигне и ако да- кой?

2. Другата ми опция е с автобус до гара Баден Баден и от  там само с влак ли е до Страсбург? Къде мога да видя цените , да речем 🙂 

3. И от Карлсруе как мога да стигна до Баден баден?

4. Ако се използват таксита , висока ли е цената им.  

Много Благодаря на всеки, които ще се включи по моите терзания и неясноти 🌺 🌺 🌺

Връзка към коментар
14 minutes ago, Tedi_tedi said:

И четох, че летището е с 2 изхода за Швейцария и Франция, правилно ли съм разбрала? 

Летището в Базел е така, обаче има табели и няма начин да се обърка. Има и по земята знамена, надписи... Голямо агънце трябва да е човек, за да хване грешна посока. 😉

А летището в Карлсруе е колкото Централна автогара. И си е само немско. Няма ни швейцарски, ни френски изход. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз кацам на Карлсруе  с Раян, замотала съм се , че съм на Базел май май .  И тук логистиката ми се омота 😞  от тук за Страсбург с Ouibus как да ми се получат нещата или с какво друго до там 🙄 автобус до гарата в Карлсруе (кой номер е за там? ) и от там Ouibus- спирката им в близост ли е до гарата  ?  И след това от от Карлсруе как да стигна в Баден Баден- гара К до гара Б и оттам до града с градския транспорт ми се върти. И от Баден Баден до летището Карлсруе дали има директни шатъли или пак същото упражнение гара- летището със шатъл или автобус- номер?

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Хахах, предложение от сайта за ник . То така написани и аз се овъртях почти 🤣.  Но питанията ми са от летище  Карлсруе/ ББ  как да стигна до Карлсруе и от там да продължа до Страсбург. Едната опция ми е до гарата  в Баден Баден с автобус  и от там до гара Карлсруе с влак, и от там  Ouibus до Страсбург. Но ми се ще ако има вариант с автобус директно от летището до  Карлсруе , но не откривам информация за такъв. Другото ми питане е как от Карлсруе да стигна до Баден Баден- имам престой там след Страсбург или директно от Страсбург да съм в Баден Баден. От четенето  мисля, че опцията ми е от с влак само. И последното ми питане е от Баден баден до летище Карлсруе как да се предвижа- гара Баден Баден и оттам автобус до летището? 

P.S  дано сега са по- разбираеми питанките ми 😆 😇

P.S  не изключвам и опцията от Баден Баден да отпътувам за Страсбург всъщност 🤔

P.S  с две думи търся максимално изгодния вариант да стигна до Страсбург на 06.11 , като на летището съм в  9 и 30 да се надявам

P.S маршрута ми е така: кацам Карлсруе - Страсбург- Баден Баден и обратно на Карлсруе за Бг. Търся оптимална логистика и цена, и да не се моткам мн мн с прекачвания и  други такива накратко ☺️ 🙂 😇 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Разбираеми са 🙂. @aleksandrina вероятно ще може утре да помогне по въпросите😉.

Преди няколко месеца като проучвах нямаше директен транспорт от летище Карлсруе до Страсбург. Пътува се до града и от там, ако е с влак не е директен.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ами и аз не знам- ние кацнахме в Базел и се прибрахме през Карлсруе, обаче бяхме на гости по немско (след 3 дни по френско) и домакина ни метна с колата до летището на връщане. Май имаше фликсбус. Има- да. Но трябва до самия Баден баден да хванете нещо (сигурно има шатъл) и от там има Фликсбус до Страсбург. Около час е пътя.

Така- автобус 205 от летището да Баден баден и после Flixbus или влак.

https://harababura.jimdo.com/linien-und-fahrpläne/linien-und-fahrpläne/linie-205/

 

https://www.thetrainline.com/book/results?journeySearchType=single&origin=3295537f94a59c745085bb8369082a1b&destination=f0269e87c1084b4e752e4cd5bbf6e062&outwardDate=2019-11-22T10%3A00%3A00&outwardDateType=departAfter&selectedTab=train&selectExactTime=true&lang=en&dpiCookieId=JY81SLJ0Y88QC8FRVG7P50D3I&selectedOutward=G8Xrpq2ekFw%3D%3AjHJaibOpZjI%3D%3AStandard

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.