Прескочи до съдържание

Croatia Airlines - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Хърватите пускат полети от Загреб до София. Линията ще върви от май до октомври, три пъти седмично в дни понеделник, сряда и петък.

Билетите започват от 139 евро двупосочно. Машината е Dash 8-Q400.

 

Повече в сайта на а/к: https://www.croatiaairlines.com/Offers/Flight-offers/Flights-from-Sofia/

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

В момента цените са около 145-150 евро/на човек за отиване и връщане. Мислите ли, че ще падат? Не знам дали да изчакам или още сега да вземам.

Според мен дестинацията е много популярна - за българи тур.оператори съм виждала постоянно да предлагат екскурзии до там (с автобус) и тези полети вероятно ще се пълнят.

А ние сме семейство от трима и ако вземат, че скочат, ще е болка 🙂 Та затова се чудя...

(а искам да летим сега, че не се знае дали няма полетите да са само за тази година, защото до там с кола и дете е нещо, което две години обмислям, но все се отказвам да си причиня;) )

Връзка към коментар
17 minutes ago, Coo said:

В момента цените са около 145-150 евро/на човек за отиване и връщане. Мислите ли, че ще падат? Не знам дали да изчакам или още сега да вземам.

Според мен дестинацията е много популярна - за българи тур.оператори съм виждала постоянно да предлагат екскурзии до там (с автобус) и тези полети вероятно ще се пълнят.

А ние сме семейство от трима и ако вземат, че скочат, ще е болка 🙂 Та затова се чудя...

(а искам да летим сега, че не се знае дали няма полетите да са само за тази година, защото до там с кола и дете е нещо, което две години обмислям, но все се отказвам да си причиня;) )

Къде е това там? Едва ли има масово екскурзии до Загреб. В Хърватска интересно е морето и морските градове, като Дубровник, Сплит и т.н. Загреб е доста далече от морето. Много по логично беше да пуснат полет от Дубровник до София, но да се надяваме, че друга авиокомпания ще попълни пазарната ниша. Това лято от Будапеща Лот ще пуснат полет до Дубровник, а Ryanair до Задар...Това са истински сезонни линии, които със сигурност ще се напълнят с пътници...

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Нали знаеш, че цените растат с броя продадени билети на твоята дата. Тоест ако мислиш, че ще се купуват - ще растат, ако не се купуват - няма да растат

Вероятно с прекачване ще може и до морето да се лети, иначе Загреб сам по себе си не вярвам да е прекалено популярен

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , Topfly каза:

Къде е това там? Едва ли има масово екскурзии до Загреб. В Хърватска интересно е морето и морските градове, като Дубровник, Сплит и т.н. Загреб е доста далече от морето. Много по логично беше да пуснат полет от Дубровник до София, но да се надяваме, че друга авиокомпания ще попълни пазарната ниша.

Пуснали са и билети с прекачване в Загреб до адриатическото крайбрежие за по около 160 eur двупосочно от София. Не е директно и не е много low cost, но все пак е вариант. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

В момента ценита се обявени като промоционални, но като е нова линията е трудно да се каже накъде ще тръгнат.

 

Иначе, има удобни връзки до Дубровник, Сплит, Пула, Задар с около час и нещо престой в Загреб и цени от 160 евро.

Връзка към коментар

Ирландския джет кост с препратка към Edreams, даже сваля по 14 евро за двете посоки. Плащането не съм го симулирал за да видя с каква карта.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, Topfly каза:

Едва ли има масово екскурзии до Загреб

Съгласен съм с мнението ти, но когато  пуснаха преди 3 години Загреб-Букурещ, полетите си останаха ежегодни, без да съм сигурен дали са целогодишни или летни сезонни. При тези факти е очевидно, че таргет групата са транзитните пътници. В  по-голяма степен до хърватските курорти и в много по-малка степен до европейски градове от маршрутната мрежа на  превозвача.

Връзка към коментар

От 3 май ще летят и до Подгорица в Черна Гора. Цените започват от 119 евро, а дните ще са вторник, четвъртък и неделя. Ще се изпълняват със същия самолет като за Загреб.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 12.02.2020 г. в 6:44, BlackArt77 каза:

Подгорица

Само взимам повод, но за мен най-тъпата, безлична, безинтересна и скучна европейска столица. 

Иначе не знам дали е възможна база за някакви разходки наоколо, например в планината...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 20 минути , Роми каза:

Полетите до Подгорица са от Загреб. 

И до Задар, и до Дубровник са от Загреб.  Отново българските журналисти показаха "високото" си ниво!

Връзка към коментар
8 minutes ago, Фичо said:

Само взимам повод, но за мен най-тъпата, безлична, безинтересна и скучна европейска столица. 

Иначе не знам дали е възможна база за някакви разходки наоколо, например в планината...

Подгорица е на 1 час път (60-70 километра) от Будва или от залива Котор.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Явно не съм написала правилно . Изобщо не дава вэзможност за билет от София до Подгорица. Явно ще трябват 2 отделни билета, но така цената е друга

Връзка към коментар

Те полетите от Загреб до София и от Загреб до Подгорица са в различни дни и ще трябват нощувки в Загреб. Ако целта е черногорското крайбрежие, то по-добре да се лети със сърбите от Ниш до Тиват.

 

Иначе в сайта на Croatia Airlines единствените възможни връзки от София са до Задар, Пула, Сплит и Дубровник, до колкото успях да видя.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз взех до Дубровник през Загреб, с ръчен багаж само, без чекиран. Ръчният е до 8кг. За хората с деца - На сайта на Croatia Airlines пише, че за деца под 4г се полага и транспортиране на количка. Тогава моето дете ще е на 2,5+ г.,  не знам дали ще вземам, ще го реша като дойде пътуването.

 

Additionally, children under 4 are entitled to transport of one collapsible buggy. https://www.croatiaairlines.com/Travel-info/Baggage/Checked-baggage

 

Връщането от Дубровник е в 6 сутринта и тези ранни полети с дете са ми малко натоварващи, но... квот-такова, един ден се преживява. В билетите пише, че на отиване и на връщане има хапване (snack) в отсечката София-Загреб, Загреб-София. За Загреб-Дубровник/Дубровник-Загреб няма нищо, но полета е нещо като 40 мин.

Връзка към коментар

Връзките на Croatia Airlines хич не ме грабнаха като удобство и часове (поне за моите дати).


Взех обаче мулти сити билети с Austrian Airlines (перфектни връзки през Виена и обедни полети) София - Дубровник // Задар - София за около 150 евро на човек. Та който гледа в тази посока да хвърля око и на австрийците.

 

Croatia Airlines ще ползвам за вътрешните полети Дубровник - Загреб - Сплит, които през търсачките падат до 15-20 евро на отсечка.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Да вметна, че Хърватите също имат мултисити и цените им в момента са равни, т.е. няма значение дали се взема София-Загреб-Дубровник и връщане от Сплит или другаде, към 130-150 евро излиза за всички дати (през техния сайт или на търсачки), които снощи разцъквах. Накрая обаче се спрях на отиване и връщане от едно място, понеже реших да я карам мързеливо тази разходка до там.

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...
На 11.02.2020 г. в 17:18, yordanov каза:

 май до октомври, три пъти седмично в дни понеделник, сряда и петък.

Линията ще стартира месец по-късно,  от 1 юни. Дано им се получи.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Няма да  има сезонните полети до Хърватия😐

 

Цитат
Croatia Airlines has suspended plans to launch seasonal flights from Zagreb to Sofia and Podgorica this year. Services were initially to commence this week but were rescheduled for June 1 and 2 respectively due to the coronavirus Covid-19 pandemic. However, the planned new flights have now been completely dropped and ticket sales have been suspended. Both routes were to be maintained three times per week with the airline’s Q400 turboprop aircraft. Croatia Airlines’ CEO, Jasmin Bajić, warned last month the services could be shelved. The carrier has so far cancelled over 3.200 flights due to the pandemic. It continues to maintain a single daily service between the Croatian capital and Frankfurt, while it will resume domestic flights from Zagreb to Dubrovnik and Split as of next Monday. The remainder of its domestic network is expected to restart on May 18.

 

 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.