Прескочи до съдържание

Спешно лекарство от Гърция


Eva eva

Препоръчани мнения

Моля,

 

дали ще може някой, който в момента е в Гърция или Сърбия да провери в някоя аптека дали имат лекарството Нолвадекс - 10 мг. Това е лекарство за болни от рак. Моята приятелка го пие и има само до петък. След това ѝ свършва и лошото е, че вече не се внася в България. Никъде го няма по аптеките у нас. Ако не успеем да го намерим до петък събота ще пътуваме до Сърбия или Гърция да го търсим. 

Връзка към коментар

Не мога да помогна за съжаление, но да задам доуточняващ въпрос - необходима ли е рецепта при закупуването на това лекарство?

Няма ли алтернатива в България? Би трябвало приятелката Ви да  се свърже с лекуващия си лекар при подобна ситуация. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 3 минути , Lindt каза:

Не мога да помогна за съжаление, но да задам доуточняващ въпрос - необходима ли е рецепта при закупуването на това лекарство?

И аз проверих - в Англия в традиционните аптеки го има, но изискват рецепта.

 

Исках да оставя този линк, не знам дали ще помогне обаче...

 

https://ukroids247.com/?product=nolvadex-20mg 

 

 

Връзка към коментар

@miroslava, благодаря много! Писах на аптеката във ФБ, дано да отговарят, ако не ще им звъннем понеделник. 

 

@Lindt нямам представа дали е необходима рецепта за закупуване на лекарството, но моята приятелка със сигурност има. Вече си легна, утре ще я питам да знам със сигурност.

Няма алтернатива. Няма внос и това е положението.

 

@Rainy, благодаря!

Връзка към коментар

Дори и да е необходима рецепта, който има възможност поне може да провери дали го има лекарството, за да знаят @Eva eva и приятелката й накъде да тръгнат, ако се налага.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, Eva eva каза:

@miroslava

 

@Lindt 

Няма алтернатива. Няма внос и това е положението.

 

@Rainy

Положението е страшно! Та това са животоспасяващи лекарства!

Лекуващите лекари не предлагат ли замяна с друго?

Не могат да оставят човека без лечение!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да внеса малко яснота по темата, тъй като съм запознат, преди да залитнем пак по форумните драми за "страшното положение".

 

Нолвадекс със съставка тамоксифен се използва за продължителна (обикновено поне 5 години) поддържаща хормонална терапия при рак на гърдата, не е точно нещо "спешно" и "животоспасяващо" на момента, макар че разбирам притесненията в подобни ситуации. В България здравната каса покрива лечението с Тамоксифен, който е много по-евтин, а Нолвадекс се купува по собствено желание и възможност, защото онколозите го препоръчват като "по-качествен" "с по-малко странични ефекти" и т.н.

 

Понеже купувам Нолвадекс за близки преди време ме уведомиха, че повече няма да го внасят (това е бизнес, малък пазар, слаб интерес, често ни се случва за съжаление) говорих с онколога и предложенията бяха следните: 

 

- да се купува Нолвадекс от Гърция или Турция например, където е значително по-евтин (като много други лекарства) и по-качествен (според едни теории за Източна и Западна Европа, които явно и тук ги има)

 

- да се смени с друг хормонален медикамент, каквито всъщност има.

 

Успех на всички във всички битки с всичко. :smile:

 

  • Харесвам 16
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Дани Магелани каза:

Положението е страшно! Та това са животоспасяващи лекарства!

Лекуващите лекари не предлагат ли замяна с друго?

Не могат да оставят човека без лечение!

@Дани Магелани, другото е Тамоксифен, ама сигурно и то е отказ. Чакам да стане малко по- късно, че да питам децата - те са в тоя бизнес и ще знаят. Има и Евиста / ралоксифен/, не знам, у нас дали се предлага.

Едит: @Adventurer е обяснил преди мен. И да, да не се изпада в паника, ако няколко дни не се приема, няма да стане нищо. 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 49 минути , Adventurer каза:

Да внеса малко яснота по темата, тъй като съм запознат, преди да залитнем пак по форумните драми за "страшното положение".

 

Нолвадекс със съставка тамоксифен се използва за продължителна (обикновено поне 5 години) поддържаща хормонална терапия при рак на гърдата, не е точно нещо "спешно" и "животоспасяващо" на момента, макар че разбирам притесненията в подобни ситуации. В България здравната каса покрива лечението с Тамоксифен, който е много по-евтин, а Нолвадекс се купува по собствено желание и възможност, защото онколозите го препоръчват като "по-качествен" "с по-малко странични ефекти" и т.н.

 

Понеже купувам Нолвадекс за близки преди време ме уведомиха, че повече няма да го внасят (това е бизнес, малък пазар, слаб интерес, често ни се случва за съжаление) говорих с онколога и предложенията бяха следните: 

 

- да се купува Нолвадекс от Гърция или Турция например, където е значително по-евтин (като много други лекарства) и по-качествен (според едни теории за Източна и Западна Европа, които явно и тук ги има)

 

- да се смени с друг хормонален медикамент, каквито всъщност има.

 

Успех на всички във всички битки с всичко. :smile:

 

Благодаря за информацията!

Може би реагирах прекалено емоционално, но доста съм се сблъсквала с негативите на здравната ни система и съм видяла какво ли не.

Подобни проблеми винаги ги приемам лично, дори когато касаят непознат човек. Дано бързо намерят лекарството!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 11 часа, Eva eva каза:

Моля,

 

дали ще може някой, който в момента е в Гърция или Сърбия да провери в някоя аптека дали имат лекарството Нолвадекс - 10 мг. Това е лекарство за болни от рак. Моята приятелка го пие и има само до петък. След това ѝ свършва и лошото е, че вече не се внася в България. Никъде го няма по аптеките у нас. Ако не успеем да го намерим до петък събота ще пътуваме до Сърбия или Гърция да го търсим. 

В Испания го има , само ще попитам днес дали е с рецепта.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Благодаря на всички, които се включиха с мнения и ЛС! Специални благодарности и на Магеланеца, който ми звъня от Атина. 

Понеделник ще звъним/пишем и на аптеките, които пуснахте по-горе. Сега не отговарят. Ако не успеем до тогава да намерим лекарството петък-събота ще вървим до Гърция.  

Да, оказа се, че има заместител, но според докторката по-добре е да се пие Нолвадекс. 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Съжалявам, че късно ти виждам темата... Имам колежка гъркиня, която ни носи разни лекарства оттам, като се прибере. Сестра й е фармацевт. Та сега си беше в Гърция, но вече пътува насам и е минала границата. Мисля, че е много вероятно след две седмици пак да пътува. Ако дотогава няма развитие по случая лекарството, ще я мобилизирам.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Ако не успеете да го вземете от Гърция, мога да го взема от Германия  и в петък летя за София и да го донеса. Единствено не знам каква е цената в Германия ( възможно е да е по скъпо).

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
16 minutes ago, Velyana said:

Ако не успеете да го вземете от Гърция, мога да го взема от Германия  и в петък летя за София и да го донеса. Единствено не знам каква е цената в Германия ( възможно е да е по скъпо).

Благодаря много! Ще Ви пиша допълнително, ако не успеем да го намерим до тогава!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@Eva eva Може би на Кулата го има това лекарство, ако трябва да отида и да го купя от https://www.aptekapromahon.com

Но чак в сряда се прибирам от София. Ако е късно, ще помоля някои приятел да го купи. 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
1 minute ago, Иван Попов said:

@Eva eva Може би на Кулата го има това лекарство, ако трябва да отида и да го купя от https://www.aptekapromahon.com

Но чак в сряда се прибирам от София. Ако е късно ще помоля някои приятел. 

 

 

Благодаря много за предложението! Вече писахме на тази аптека, но днес не работят. Утре ще им звъннем, надявам се да го имат и да го пратят. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , Eva eva каза:

Благодаря много за предложението! Вече писахме на тази аптека, но днес не работят. Утре ще им звъннем, надявам се да го имат и да го пратят. 

Ако има проблеми (не Ви свършат работа или Ви откажат доставка) с апеката ми пиши, моля.

Веднага ще пратя някой да го вземе и ще Ви го изпратя по спиди/еконт. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
22 minutes ago, Velyana said:

Да го взема ли или ще го вземете от Сърбия 🙂

Би трябвало сряда да успеем да го вземем от Димитровград, обещаха да го пазят. Ако случайно не успеем - ще Ви пиша 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.