Прескочи до съдържание

Търся съвет, дремем на ИстанбулСабиха


Препоръчани мнения

Отложиха ни полета с 6 часа и съответно всичко по-нататък се прецаква като организация.

Авиолинията е flydubai, сефте съм с тях,,,, Направо ни убиха. И по телефона ми казаха, че кънекшън полета ни е след 24 часа, което направо ни съсипа.

Ясно че ще търсим компнесации, но дали ще ги получим не се знае. 

Може ли съвет?

IMG_20200216_0310121.jpg

Връзка към коментар

За съжаление полетът ви не започва от ЕС, така че няма как да търсите компенсация по регулация 261. Ако сте на един билет, ще ви качат на следващия полет и просто ще стигнете по-късно в крайната дестинация. Ако обаче билетите ви са на различни резервации, ще се наложи да купувате и нови билети за следващите отсечки.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, spear каза:

Отложиха ни полета с 6 часа и съответно всичко по-нататък се прецаква като организация.

Авиолинията е flydubai, сефте съм с тях,,,, Направо ни убиха. И по телефона ми казаха, че кънекшън полета ни е след 24 часа, което направо ни съсипа.

Ясно че ще търсим компнесации, но дали ще ги получим не се знае. 

Може ли съвет?

IMG_20200216_0310121.jpg

Компенсацията от тази АК за счупен куфар беше едогодишен ваучер, който така и не успях да ползвам.

Дано ви компенсират по-добре!

Връзка към коментар

И друг път съм казвал, че в Турция има еквивалентно на европейското законодателство - Regulation on Air Passenger Rights (SHY-PASSENGER) за правата на пътници, има и юридически посредници, които могат да съдействат за компенсации евентуално на по-късен етап. 

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
преди 6 часа, chandni каза:

За съжаление полетът ви не започва от ЕС, така че няма как да търсите компенсация по регулация 261. Ако сте на един билет, ще ви качат на следващия полет и просто ще стигнете по-късно в крайната дестинация. Ако обаче билетите ви са на различни резервации, ще се наложи да купувате и нови билети за следващите отсечки.

Хм, току що научих, че оферти за полети от близки балкански летища няма и да погледна. Благодаря, @chandni!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 минути , Lindt каза:

оферти за полети от близки балкански летища няма и да погледна

E, все пак румънските, гръцки, хърватски летища са си съвсем в ЕС. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Фичо каза:

E, все пак румънските, гръцки, хърватски летища са си съвсем в ЕС. 

Е, да, аз тях не съм ги задраскала 😆. Просто съм като антиваксърите и умирам от радост като си намеря нова причина да не летя от Истанбул. 

А арабските авиолинии често се изявяват с оферти не от Гърция или Румъния.

  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 9 часа, spear каза:

Отложиха ни полета с 6 часа и съответно всичко по-нататък се прецаква като организация.

Авиолинията е flydubai, сефте съм с тях,,,, Направо ни убиха. И по телефона ми казаха, че кънекшън полета ни е след 24 часа, което направо ни съсипа.

Ясно че ще търсим компнесации, но дали ще ги получим не се знае. 

Може ли съвет?

IMG_20200216_0310121.jpg

Пази разписка за всеки разход, който правиш, можеш да си поискаш и хотел. Това е на първо време, нищо друго не можеш да направиш. 

 

Ако искаш пиши каква програма сте имали да видим дали може да го отрежем някой ден по икономичен начин, така че да не пропадне цялото пътуване. 

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

В крайна сметка нищо не ни компенсираха, настаниха ни в хотел на летището в Дубай с вечеря и закуска и на следващия ден ни изпратиха със следващия полет към Занзибар. 
Поисках да ми платят първата нощувка в Занзибар, която беше предварително платена, но отказаха.

Никога вече с flydubai дори и да е без пари. От 4 полета така и не нацелихме техен самолет на който да му работи климатика. Голяма жега беше. Почти всички дисплеи по седалките не работеха, но странно защо грееха като печки. Бяхме си платили храна на всеки полет, но по след първия път я отказвахме, пълна гнус. За 5 часа полет ти се полгат безплатно само 100 милилитра вода. Мога да продължа, но мисля че това е достатъчно.

Добре, че поне в Зънзито си изкарахме супер 🙂  

  • Харесвам 5
  • Шок 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.