Прескочи до съдържание

Турски ресторант в София


Препоръчани мнения

Ето ти, избирай :)

http://www.bacchus.bg/show/index.php?storyid=578563

 

Аз съм ходил само в този на ул. "Св. св. Кирил и Методий" 104, не много скъп, няма лукс, по-скоро автентичен уличен ресторант, но с оригинални турски ястия. Собствениците и готвачите бяха турци поне аз като ходих преди няколко години. Точно от дългите шишове и големите питки ядохме.

Повечето посетители обикновено са турци от Турция - приятели на собственика, което е сигурен знак, че ястията са с добро качество.
 

Къде ми напомни, сега пак ми се дояде и ще се ходи отново май... :)

 

П.П. не гледай цените в статията, стари са, но и не са фрапиращо по-различни сега.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мноооого често посещавано място!

Почти винаги докато се храним, ще мине някоя кола от посолството да си вземе пакетчето за вкъщи.

 

 

P.S. За ресторанта на ул "Кирил и Методий" иде реч. На Женския пазар.

Редактирано от но нейм
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

"Зеко 2", известен и като "Корията" на Околовръстното биде скоро затворен. Не беше много лош.

 

"Тюркоаз" на бул. "Братя Бъкстон" и Околовръстното е добър, макар че цените ИЧ не са ниски.

 

От половин година на входа на Южния парк има турски ресторант, ама има и кусури в обслужването и в кухнята. Баш чорбаджията е млад и доста "мазен" и фамилиарен.

 

Вечно зелена класика на автомагистрала "Тракия" си остава "Истанбул", известен и като "Зеко" - таман след велинградска сбирка на магеланците е много сгоден.

 

Ако пътувате за Калотина, турския ресторант на "Амфора" край Драгоман е къща на ужасите: качество, обслужване и гламавост на персонала са достойни за няколко тъпомера... Дано да си вземат поука. Не стига, че са отврат, ама и ти дават цените в евро... Вай анаджим!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз този си харесвам

http://www.tmturkishrestaurant.com/index.php?page=home

 

Да, напудрен, но дотам! Като качество на ястията, са далеч от истината.

 

 

И за да не се подведе някой по думичката "ресторант", този на Женския пазар е по-скоро гостилничка.

 

 

А извън София, този на магистралата до Пазарджик посока София, зад бензиностанцията е на 2-ро място в личната ми класация.

Редактирано от но нейм
Връзка към коментар

Да, напудрен, но дотам! Като качество на ястията, са далеч от истината.

 

 

И за да не се подведе някой по думичката "ресторант", този на Женския пазар е по-скоро гостилничка.

 

 

А извън София, този на магистралата до Пазарджик посока София, зад бензиностанцията е на 2-ро място в личната ми класация.

Е точно това ми беше мислълта, да е като оня на магистралата.

Този на женския пзар си е с келнери нали, може човек и да пие по едно с храната? Да не е съвсем като бърза закуска?

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Този на женския пзар си е с келнери нали, може човек и да пие по едно с храната? Да не е съвсем като бърза закуска?

Да бе, точно както си трябва. Не е бърза закуска, сядаш си, обслужване по ориенталски малко мудно, да усетиш къде си :)

Иначе си е точно като уличен ресторант - няма тежка мебелировка, и излишна помпозност, които в общия случай само ти качват цената, но не и качеството на храната ;)

Яденето се приготвя на момента, няма шанс да е застояло защото изпълняват и доставки, и изобщо не страдат от липса на клиенти. Става и за семейно посещение, каквото смятам че търсиш.

Редактирано от wilks
Връзка към коментар

Този не видях да сте го споменали

https://www.facebook.com/pages/Avrasia-Restaurant-Catering/116868981749582

Намира се на пл. "Македония". Цени умерени. Обслужване прилично. Кухнята им е добра. Комшии са ми, та се сетих за тях...

Връзка към коментар

Понеже явно са няколко в района. Аз съм бил в Ege - "цар Симоен 110" и още едно срещу него. В Еге имаше доста турци, не мога да кажа, че е особено уютно, но храната е добра.

Връзка към коментар

Е точно това ми беше мислълта, да е като оня на магистралата.

Този на женския пзар си е с келнери нали, може човек и да пие по едно с храната? Да не е съвсем като бърза закуска?

Абе, точно това, което търсиш е! И задължително едно Yeni Raki със салатата! ;)

 

"Аркадия" става, ама май по-скоро я посещавам, защото ми е в квартала.  

Връзка към коментар

Да не отварям нова тема, ами да попитам тук - нещо ресторант с автентична сръбска кухня в столицата да предложите? Ама нещо по така, ценителско, с майстор готвач от западната съседка, не някой самозванец. Предварително уточнявам, че разните му там павилиончета, накичени с претенциозното "сръбска скара" и предлагащи разни кучешки плескавици с кокакола, не се класират! 

 

Хвала! :)

 

п.п. Навремето някакъв бакшиш ми беше препоръчал нещо на Околовръстното около Горнобански път, ама така и не го посетих, сигурно вече и не съществува... 

Връзка към коментар

Най-вкусния със сигурност е на "симеон"(този които е до съюза на слепите),но не и като обстановка.майсторът е от Кушадасъ и знае какво предлага.Най-крехкото агнешко ,което съм ял!        Ако е за бързо ти предлагам телешки дюнер,с мнооого месо и малко зеленчуци. :)                                 За извън София, пък най-доброто е на отбивката за Пазарджик (от другата страна).Не напразно е пълно винаги с турски тираджий. :)

Връзка към коментар

Да не отварям нова тема, ами да попитам тук - нещо ресторант с автентична сръбска кухня в столицата да предложите?

Еми при Миро, на Мърфи .

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

На ул. Кюстендил в отсечката между площад Ручей и ул Дойран  /бившият ресторант Кипарисите/ 

Сравнително добра турска кухня - ходила съм преди година, дано не са го променили.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да не отварям нова тема, ами да попитам тук - нещо ресторант с автентична сръбска кухня в столицата да предложите? Ама нещо по така, ценителско, с майстор готвач от западната съседка, не някой самозванец. Предварително уточнявам, че разните му там павилиончета, накичени с претенциозното "сръбска скара" и предлагащи разни кучешки плескавици с кокакола, не се класират! 

 

Хвала! :)

 

п.п. Навремето някакъв бакшиш ми беше препоръчал нещо на Околовръстното около Горнобански път, ама така и не го посетих, сигурно вече и не съществува... 

Без претенции за оригиналност си мисля,че в Димитровград и Пирот се намират"исти" кафани,кръчми и т.ц.Всичко в София и околовръст което се кичи с "Сръбска скара,плескавица и тъй нататък" са и чиста проба реплики!!В крайна сметка Димитровград е на 60 км ,а Пирот на 80км от НДК,София:-)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Без претенции за оригиналност си мисля,че в Димитровград и Пирот се намират"исти" кафани,кръчми и т.ц.Всичко в София и околовръст което се кичи с "Сръбска скара,плескавица и тъй нататък" са и чиста проба реплики!!В крайна сметка Димитровград е на 60 км ,а Пирот на 80км от НДК,София:-)

 

Да, според мен месо като в Сърбия тук няма да намериш. 

 

По темата за турските ресторанти , аз харесвам един до Македония, в пряка до Министерството на Земеделието, май е този:

 

http://gulum-bg.com/ ,но и в това отношение един познат турчин ме праща до Одрин като искам препоръки.

 

На Юри Венелин са ми хвалили турския, а и някъде по ул. Дойран планирам да издиря един ресторант, за който ми споменаха. 

Връзка към коментар

 Преместил ли се е или са го закрили, а другият Гюлюм няма общо ? 

Gulum вече не е там. На пл. Македония има друг: Авразия:

 

http://multikulti.bg/map/bg/spot/avrasia/

 

По-скоро е за бързо хапване, но е вкусно.

Връзка към коментар

По темата за турските ресторанти , аз харесвам един до Македония, в пряка до Министерството на Земеделието, май е този:

 

http://gulum-bg.com/ ,но и в това отношение един познат турчин ме праща до Одрин като искам препоръки.

 

На Юри Венелин са ми хвалили турския, а и някъде по ул. Дойран планирам да издиря един ресторант, за който ми споменаха. 

 

Аз отговарях на Линдт: същият ресторант е, просто вече не е на пл. Македония. Сподели, ако отидеш.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.