Прескочи до съдържание

Кратко време за трансфер Шарлероа-Брюксел


Препоръчани мнения

Вчера се прибрахме от ЮИ Азия, но вече мислим за Карибите през март :)

 

Та, някой има ли идея колко време ще ни отнеме придвижването с такси от Шарлероа до Брюксел инт.?

 

Часа на пристигане е 8:05 сутринта (с надеждата, че няма да има закъснение), а полета от второто летище е в 11:15. Предполага се, че в тези часове и трафика ще е по-интензивен.  По принцип съм склонен да поемам рискове, но в този случай, ако го направя и се получи издънка, групата ни е доста голяма и потърпевшите ще са много.

 

Вторият полет, този презокеанския, го платихме още през ноември и беше за 13:30ч., но впоследствие го изтеглиха за 11:15 и ни развалиха цялата организация. Сега трябва да пренареждаме всичко, а не ми се иска. Не ни се правят и нощувки в Брюксел.

Дали е голям риска? :(
 

Връзка към коментар

Дали е голям риска? :(

 

не знам дали е голям, но ми се струва, че не си заслужава, при положение че следва презокеански полет и сте много хора ;)

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

Дали е голям риска? :(

 

Според мен - да мнооого, бих играл на сигурно. Е, зависи и презокеанският колко му струва промяната за следващият при изпускане. 

Връзка към коментар

Дали е голям риска? :(

С такива далечни полети даже и аз не бих рискувал, въпреки че много пъти съм правил инфарктни прекачвания. Но само за вътрешноевропейски, защото ей го къде е, и да изпусна връзката, все ще се намери нещо на момента до България или съседните страни за 100-200 евро. Ама за презокеански, и то отиването ако изпуснеш, ти заминава всичко нататък. Още повече както казваш сте много хора, и придвижването не е като да си сам само със сака на рамо.

Взимай други полети до Брюксел. Даже ти се чудя и без да ти бяха сменили часовете с по-късни, как си решил да разчитате на Уиз до Шарлероа. Те остави, че го водят Брюксел - юг. Няма нищо общо с Брюксел. Виж на FB какви са цените до BRU, обикновено това им е дестинацията с най-ниски цени, до която нямат друга конкуренция. А в някой дни имат и по два полета - ранен сутрин и късно вечер, което е още по-добре.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Неприемливо голям риск, единодушие пълно. 

 

За съжаление полета на БГ ер не става, защото каца късно. Единствената ти опция е нощувка в Брюксел от предишния ден. Дай датите и ще го нагласим. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Честно казано, очаквах да има и някой положителен отговор на въпроса ми...... ама май явно не ме слуша главата.

 

Wilks, извинявай за вероятно тъпия въпрос, но какво е FB?

Връзка към коментар

Неприемливо голям риск, единодушие пълно. 

 

За съжаление полета на БГ ер не става, защото каца късно. Единствената ти опция е нощувка в Брюксел от предишния ден. Дай датите и ще го нагласим. 

На 12.03., в 11:15 е полета от Брюксел, но щом като сте решили да помагате, ще ви направя задачата по-сложна. Връщането да е от Генуа на 05.04. Букурещ и Истанбул също са опции за начална и крайна точка.

 

За полетите София - Брюксел, с връщане Генуа - София, Луфтханза дават нелоша цена (към 500 кинта) и сравнително кратки общи полети, но ако може да излезе нещо по-добро, няма да откажем ;)

Редактирано от Petkan
Връзка към коментар

Какво? Много ли се изложих? :blush:

Не, не, на мен се смее, защото съкращавам с кодове имената на авиокомпании, и летища...стара история. :)

На теб извинявай, че те поставих в такова положение да питаш какво е FB!

Но не мога да приема, че на български е вярно така, както те самите си го пишат - "БългарияЕр"...ер малък остава да добавим  :lol:

Затова ги съкращавам с международния код на авиокомпанията по IATA.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това е възможен вариант за 11.03.2014 г. Не мога да преценя дали ще ви е удобен, защото нямам много голям опит, да не кажа, че клони към нула. :) Дано все пак да е от полза. 

 

Дата на офертата Авиокомпания От До През Дата Излита Каца време цена валута сряда, 08 януари 2014 г. W7 + FR Sofia (SOF) Brussels (Charleroi) (CRL) 1 BGY Вт, 11 мар 6:00:00 9:55:00 4 ч. 55 € 46,38 EUR      Wizz Xclusive    Sofia (SOF)    Milan (Bergamo) (BGY)   Вт, 11 мар 6:00:00 7:10:00 2 ч. 10 € 25,99 EUR      Ryanair    Milan (Bergamo) (BGY)    Brussels (Charleroi) (CRL)   Вт, 11 мар 8:20:00 9:55:00 1 ч. 35 € 20,39 EUR

 

P.S. Пак не се получи с "нарочната" екселска табличка, която създадох, за да е по-прегледно, Уж превюто на сайта показва коректно изображение, а после го променя. Извинявам се за неясното представяне! На път съм да се откажа от публикуването на информация в тоя вид.

 

А иначе, наистина остава един цял ден за предложената кратка разходка из Брюксел :)

Редактирано от rik4o
Връзка към коментар

Има за 203 евро с Алиталия, много варианти и комбинации с повече и по-малко престой, зависи дали искаш да прекараш и ден в Брюксел примерно. Нощувка в Брюксел няма как да избегнеш според мен, какъвто и полет, колкото и рано да го вземеш, при положение че връзката ти е в 11 е рисковано винаги. 

 

Ето грубо предложение: http://www.orbitz.com/shop/airsearch?ar.mc.slc%5B2%5D.originRadius=0&ar.mc.slc%5B5%5D.date=&ar.mc.slc%5B5%5D.originRadius=0&ar.mc.slc%5B3%5D.date=&ar.mc.slc%5B3%5D.dest.key=&ar.mc.numSenior=0&type=air&ar.mc.slc%5B2%5D.time=Anytime&ar.mc.slc%5B3%5D.time=Anytime&ar.mc.slc%5B2%5D.destinationRadius=0&ar.mc.slc%5B4%5D.originRadius=0&ar.mc.carriers%5B1%5D=&search=Continue&ar.mc.child%5B3%5D=&strm=true&ar.mc.slc%5B1%5D.originRadius=0&ar.mc.slc%5B0%5D.orig.key=SOF&view.times%5B0%5D.arriveMin=201403111015%2B0100&ar.mc.slc%5B2%5D.orig.key=&ar.mc.narrowSel=0&ar.mc.slc%5B1%5D.dest.key=SOF&ar.mc.slc%5B0%5D.originRadius=0&ar.mc.slc%5B5%5D.orig.key=&ar.mc.child%5B2%5D=&ar.mc.carriers%5B2%5D=&ar.mc.slc%5B1%5D.date=04%2F05%2F14&ar.mc.slc%5B0%5D.date=3%2F11%2F14&ar.mc.narrow=airlines&ar.mc.slc%5B4%5D.time=Anytime&view.times%5B0%5D.arriveMax=201403112215%2B0100&ar.mc.slc%5B5%5D.time=Anytime&ar.mc.nonStop=0&ar.mc.slc%5B1%5D.orig.key=GOA&ar.mc.slc%5B1%5D.destinationRadius=0&ar.mc.child%5B1%5D=&ar.mc.slc%5B5%5D.destinationRadius=0&ar.mc.slc%5B2%5D.dest.key=&ar.mc.slc%5B4%5D.destinationRadius=0&ar.mc.cabin=C&ar.mc.slc%5B3%5D.originRadius=0&ar.mc.slc%5B1%5D.time=7am&ar.slc%5B0%5D.anchor=SOF20140311AZ7177FCO0AZ160BRU&ar.mc.slc%5B0%5D.time=7am&ar.mc.slc%5B2%5D.date=&ar.mc.slc%5B4%5D.date=&ar.mc.numAdult=1&ar.mc.slc%5B3%5D.orig.key=&ar.mc.slc%5B4%5D.orig.key=&ar.mc.slc%5B0%5D.dest.key=BRU&ar.type=multiCity&ar.mc.slc%5B4%5D.dest.key=&ar.mc.slc%5B1%5D.orig.dl=GOA_AIRPORT&ar.mc.numChild=0&ar.mc.child%5B0%5D=&ar.mc.carriers%5B0%5D=&ar.mc.slc%5B0%5D.destinationRadius=0&ar.mc.slc%5B5%5D.dest.key=&airDA=true&airDA=true&ar.mc.slc%5B3%5D.destinationRadius=0&userRate.price=USD%7C300.00

 

 

Алиталиа са в малко притеснително финансово състояние де, аз лично бих рискувал, но да си знаете. Алтернативно с КЛМ, но вече се доближаваме на луфтханзешката цена, която сам си намерил.

 

Всъщност в техния сайт излиза по-евтино от орбитз, на http://alitalia.com

 

2014-01-08_20-03-59.png

 

 

За нискотарифните не съм гледал още, но за толкова карибски престой едва ли ще изкарате само с ранички, което предполага куфари, с което тръгвате от 70 евро минимум и според мен с допълнителните неудобства и странични летища нищо няма да стане. 

 

 

Не, не, на мен се смее, защото съкращавам с кодове имената на авиокомпании, и летища...стара история. :)

На теб извинявай, че те поставих в такова положение да питаш какво е FB!

Но не мога да приема, че на български е вярно така, както те самите си го пишат - "БългарияЕр"...ер малък остава да добавим  :lol:

Затова ги съкращавам с международния код на авиокомпанията по IATA.

 

Между другото, и други забележки получавам за тоя твой навик, ако може да го изчистиш ще е добре, че не тръгна оная далаверка с попъпите, която да обяснява кое съкращение какво е :)

Редактирано от Георги
Връзка към коментар

P.S. Пак не се получи с "нарочната" екселска табличка, която създадох, за да е по-прегледно, Уж превюто на сайта показва коректно изображение, а после го променя. Извинявам се за неясното представяне! На път съм да се откажа от публикуването на информация в тоя вид.

Резервен вариант е скрийншот ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Между другото, и други забележки получавам за тоя твой навик, ако може да го изчистиш ще е добре, че не тръгна оная далаверка с попъпите, която да обяснява кое съкращение какво е :)

Ами аз гледам да избягвам съкращенията. Преди два дена писах едни маршрути с кодове (на Mitko май беше), но там изрично уточних и се извиних, защото го копирах директно от един мой файл. И там още като се повдигна въпроса преди време писах няколко мнения нарочно с кодове, ама то беше на майтап по-скоро. :) Освен тези два случая не помня да съм писал кодове, освен ако е било неволно в бързината. За КЛ, БК, ХК, S'pore те така са известни навсякъде, и даже в туристическите сайтове така се изписват, плюс че това не са им кодове на летищата, а на самите градове.

 

И кво сега, хич ли няма шанс да тръгнат попъпите?  :( И да не тръгнат FB няма шанс да почна да ги пиша на български с този смешен "ер" малък  :lol: . Измисли им ти някакво име, с което да ги пиша във форума, иначе с тях продължавам на IATA, съжалявам.  :)

Връзка към коментар

Браво бе Жоро! Още на първо четене смъкна цената със стотина лева. Е, верно че първия полет става малко дългичък, ама що пък в антракта да не пийнем по кафенце на Треви и да опънем по една паста ала романа за обяд :P

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И кво сега, хич ли няма шанс да тръгнат попъпите?  :( И да не тръгнат FB няма шанс да почна да ги пиша на български с този смешен "ер" малък  :lol: . Измисли им ти някакво име, с което да ги пиша във форума, иначе с тях продължавам на IATA, съжалявам.  :)

 

ми могат да тръгнат, ама не трябва да са голяма бройка, всички летища и авиокомпании са доста и явно затормозяват форума. да го огранича само до топ 20 ще ми е трудно и в крайна сметка ще е по-лесно да се отучим от тоя навик и двамата :) 

 

 

Браво бе Жоро! Още на първо четене смъкна цената със стотина лева. Е, верно че първия полет става малко дългичък, ама що пък в антракта да не пийнем по кафенце на Треви и да опънем по една паста ала романа за обяд :P

 

За съжаление с връщане от Геноа почти няма как да се избяга от алиталия... Иначе прегледай и другите варианти, пак в сайта на италианците, на същата цена излизат и различни прекачвания, по-кратки и по-дълги. 

Връзка към коментар

Може вместо Генуа да пробваш Милано, а дотам с влак, може и да е по-изгодно. Или дори Рим, Ница, Болоня (не знам още ли летят дотам Уиз). То си е малко проблем, щото с влака няма да стигнеш директно до летището, но при едно голямо спестяване...

Връзка към коментар

Това е възможен вариант за 11.03.2014 г. Не мога да преценя дали ще ви е удобен, защото нямам много голям опит, да не кажа, че клони към нула. :) Дано все пак да е от полза. 

 

Дата на офертата Авиокомпания От До През Дата Излита Каца време цена валута сряда, 08 януари 2014 г. W7 + FR Sofia (SOF) Brussels (Charleroi) (CRL) 1 BGY Вт, 11 мар 6:00:00 9:55:00 4 ч. 55 € 46,38 EUR      Wizz Xclusive    Sofia (SOF)    Milan (Bergamo) (BGY)   Вт, 11 мар 6:00:00 7:10:00 2 ч. 10 € 25,99 EUR      Ryanair    Milan (Bergamo) (BGY)    Brussels (Charleroi) (CRL)   Вт, 11 мар 8:20:00 9:55:00 1 ч. 35 € 20,39 EUR

 

P.S. Пак не се получи с "нарочната" екселска табличка, която създадох, за да е по-прегледно, Уж превюто на сайта показва коректно изображение, а после го променя. Извинявам се за неясното представяне! На път съм да се откажа от публикуването на информация в тоя вид.

 

А иначе, наистина остава един цял ден за предложената кратка разходка из Брюксел :)

 

Пробвай като пействаш информация да избираш опцията "код" - двете триъгълни сини скобки под иконката на емотиконите - там както го напишеш, така излиза и във форума

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.