Прескочи до съдържание

Пазите ли си нещо за спомен, свързано с пътуванията ви?


Препоръчани мнения

Старая се винаги да купувам кулинарна книга с рецепти. Някои от тях дори употребявам 🙂

Купувам и от онези туристически книжки за съответната държава, град, туристическа забележителност. С много снимки. 

И на последно място някакъв дребен сувенир, който представлява символ за конкретното място. Например от Париж имаме малка фигурка, изобразяваща чудовище като водоливниците на Сакр ле Кьор. От Барселона е керамична фигурка на бик, но нашарен в стила на Гауди. От Рим фигурка на лебед от типичния травертин. От Бали лампа от карвинг кокосов орех. 

 

Те стоят в специален открит шкаф с малки рафтчета. В кухнята ми е и си го гледам всеки ден. Пътуванията са моята страст да научавам нови неща за историята и архитектурата. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нищо не пазя от пътуванията ми. В смисъл на разпечатки с информация, бордни карти, билети и пр. Аз съм голяма хвърлячка по принцип. Много от нещата ги засилвам в кофата директно там, на място, като вече са с свършили работата.

То, може би и затова, като мине време нито помня имена на заведения, които да препоръчам, нито помня как сме стигнали от точка А до точка Б.

 

Купувам си най-тривиалното - магнитчета, но само ако намеря някакви по-хубави, не от масовите.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.