Прескочи до съдържание

Пазите ли си нещо за спомен, свързано с пътуванията ви?


Препоръчани мнения

Имам си стена на щастието, като я погледна и ми става едно такова комфортно... 🙂 чашки от Ланкастър за порцелановата ни сватба, ръчичка от Израел, чехъл и камилче от Мароко, оченце от Турция, червено герданче от Петра(размених го за пакетче дъвки”Орбит”), торбичка с лавандула, мече “Me to you”, слон от не знам какъв камък, най- сладката овчица на света, бухльо(който ми напомня да слушам повече по-мъдрата част от семейството), малко местенце за сувенири от Йерусалим, обожавам стария град, и хладилник, чиито врати скоро ще паднат(не го вярвам, ама щом Симеонов казва...) 😀

п.п Пропуснах да отбележа фиша с 6-те дежурни числа от тото-то. Ами.. тайно се надявам 🙃

 

78FC0808-DE0C-4520-9B18-1FD8FE1F57E5.jpeg

4D195E45-19E5-4C0A-B0DE-6C521D4E7834.jpeg

B60EEACD-1712-475A-845B-7B597A88857C.jpeg

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Днес нещо си преглеждах кутията със сувенири от разни пътувания и гледам един пакет от Корея - разни картички, билети от музеи, карти за градски транспорт и др. подобни и какво още ... ами оказва се, че съм си донесъл като сувенир ... и една предпазна маска. :grin:

Бях там юни 2015г. , точно по времето на БИРС  (Близкоизточният респираторен синдром (MERS-CoV)  ) - друга разновидност на коронавирусите и понеже бях за пръв път в тази част на Азия, ми беше странно колко много хора ходят с маски.
Кой да предположи, че и тук ще опрем до маски...


image.png.aa84459e1572ea3d13061756f9c6d338.png

  • Харесвам 6
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 17 минути , Фил каза:

Днес нещо си преглеждах кутията със сувенири от разни пътувания и гледам един пакет от Корея - разни картички, билети от музеи, карти за градски транспорт и др. подобни и какво още ... ами оказва се, че съм си донесъл като сувенир ... и една предпазна маска. :grin:

Бях там юни 2015г. , точно по времето на БИРС  (Близкоизточният респираторен синдром (MERS-CoV)  ) - друга разновидност на коронавирусите и понеже бях за пръв път в тази част на Азия, ми беше странно колко много хора ходят с маски.
Кой да предположи, че и тук ще опрем до маски...


image.png.aa84459e1572ea3d13061756f9c6d338.png

Направи си колаж в рамка с тези ефектни неща, сложи и маската за акцент. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам витринка на пътешествията със сувенири,които съм си купувала и са ми подарявали.Хладилника е кичозно претрупан с магнитчета.В една кутия съм подредила  картички,билети от музеи и карти на градове.Бурканче с миди и кутийки с камъчета.Отдавна не купувам такива неща.

Пазя си нидерландското сабо с напитката в него.От месец юли 1994 година.

 

20200412_213748.jpg

20200412_213808.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Голяма част от пътуванията ми са свързани с посещения на оперни зали и филхармонии. Това са и най-скъпите ми спомени. Събирам смелост да отворя тук тема за най-красивата концертна зала 🙂

 

Имам билети от Teatro alla Scala, Teatro Massimo Palermo, Teatro Massimo Bellini Catania, Teatro Politeama, Roman amphitheater of Syracuse, Royal Concertgebouw, Palais Garnier, Elbphilharmonie, Konzerthaus Berlin, Berliner Philharmoniker, Barenboim-Said Akademie, Palau de la Musica Catalana. Някои от тях са електронни билети, но преглъщам липсата на каквото и да е очарование и ги пазя заедно с другите.

 

Всичките са като ценни книги, стойността им се покачва с времето.

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Признавам си, аз съм голям Плюшкин и трудно се разделям с някоя вещ. Малко късно започнах да си купувам магнити, но сега освен за себе си, купувам и за две-три приятелки. Пазя си и аз някой билет, брошури. Преди пътуваме си правя подробен маршрут, после принтирам и ползвам. И задължително изваждам на хартия снимки, редя в албуми, надписвам, преживям наново. Имаме и няколко стъклени халби. И къртичето Кърт, помните ли от детските филмчета( е тия дето сте по-порастнали)?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Нося си разни неща, предимно от галерии или нещо свързано с природата. Например от Сейшелите имам от първото ми пътуване в далечната 2006 много голям коко де мер. Взех си го от фондацията, която ги сертифицира, нахално се появих в офиса им и се възползвах от това, че работата ми също е в нпо сектора. Ореха наистина е прекрасен, много голям, оформен прекрасно и не е мръднал през годините. Само да кажа, че цената си беше истински подарък! Иначе обичам много едни вази и настолни лампи от Салвадор де Байя, но тях си ги поръчах да ги докарат в София. Имам разбира се магнити, но в последно време ги нося за приятели, които ги събират.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Зависи от дестинацията. Купувам магнити, чинии, разни емблематични оригинални сувенири ако има такива в страната, книги свързани с туризма и историята на града или страната, ако са ми харесали, както и знаме. Имам колекция от знамена. Като погледна към някое знаме и се сещам веднага кога и къде съм бил. За децата купувам и играчки, понякога и дрехи с местни надписи. Все по-практичен със сувенирите ставам, обаче, че трудно им се намира място. В крайна сметка снимките и самите спомени и емоции са най-важни за мен.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Едно време си купувах чаша от всяка държава. До момента, в който на едно пътуване не посетихме 7 държави и бяхме само с ръчен багаж. Егати колко пространство им трябваше на тия чаши, пък всяка една я увивах в някаква дреха, за да не се счупи. И си казах, че било каквото било, повече чаши няма да се купуват. И така от 5 години насам няма нещо задължително, което да си носим. Даже от последното ни пътуване из Персийския залив и Филипините не сме си донесли абсолютно нищо. Иначе имам към 60 чаши от различни страни, които си събират прах в една витрина.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Преди си купувах разни сувенири и задължително - магнити. Като станаха къде стотина, спрях да мъкна, свалих ги от хладилника и седят в една торба.

Ще взема да ги раздавам.

И снимки вадехме на хартия, заринати сме с албуми, вече ги слагам на един външен диск. И картички си пращах, и това престанах.

Имам си една торба пътни карти за държавите в  Европа, дето си ги ползваме ,понеже винаги сме с рент а кар. И въпреки навигацията, държа, да си имаме и хартиена карта.Че не се знае навигейтъра, кога ще те изостави, насред път.

Нищо вече не купувам.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Събираме чаши за шот от градовете и държавите, в които сме били. Камъни, пясък, миди и всякаква друга баластра също. Понякога си купуваме и разни други неща, които биха паснали в дома ни, но само ако много се влюбим и в същото време мястото ни е на сърце. 

Тази традиция започнах сама преди десетина години, докато бях в Щатите, а после я направихме семейна. 

Пускам ви снимки на любимата ми исландска кутия с камъчета, като се прибрахме ги претеглих - цял килограм. 

На останалите снимки са другите ни камъни, както и съкровища, които мъжът ми е вадил от морето когато се е гмуркал. 

Плюс рафта за чаши, който след три години отлагане, преди две седмици взе, че сглоби! 

IMG_20200413_085124.jpg

IMG_20200413_085014.jpg

IMG_20200413_084858.jpg

IMG_20200413_084028.jpg

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Ето го туристическото ми имане - колекция от монети. 🤫Няма да го закопавам дори и да го напълня 😀 Заема малко място и е безкрайно здраво и трайно.

Запазвам си по една дребна монета от всяка държава включително и евро центове, които са с различни реверси в отделните страни.  Магнитчета също имам, но не от всяко пътуване, а само по 1 от държава. Класьорите с карти, билетчета и брошури вече ги изхвърлих. 

20200413_083830.jpg.31c57e5ae0814cb9db6940ed85abb89f.jpg

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 1 час, Биксбит каза:

Класьорите с карти, билетчета и брошури вече ги изхвърлих. 

20200413_083830.jpg.31c57e5ae0814cb9db6940ed85abb89f.jpg

 

Колекционирам карти от всякъде. И ако някой смята да ги хвърля или да разчиства чекмеджето, да ги мята към мен.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Преди 1 час, kakadu каза:

И ако някой смята да ги хвърля или да разчиства чекмеджето, да ги мята към мен.

20-годишни топографски от Англия събираш ли?

Вършеха добра работа за пешеходен туризъм. И сега би трябвало да вършат, защото в Англия пешеходните пътеки с обществен достъп са прокарани през Средновековието и промени в частната собственост и застрояването не им влияят.

 

IMG_20200413_115922.thumb.jpg.4cdf1b18af2335b78e5a8f45d7659cd3.jpg

 

Подарявам и куп други от чекмеджето

 

 

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 8 часа, домосед каза:

20-годишни топографски от Англия събираш ли?

Вършеха добра работа за пешеходен туризъм. И сега би трябвало да вършат, защото в Англия пешеходните пътеки с обществен достъп са прокарани през Средновековието и промени в частната собственост и застрояването не им влияят.

 

IMG_20200413_115922.thumb.jpg.4cdf1b18af2335b78e5a8f45d7659cd3.jpg

 

Подарявам и куп други от чекмеджето

 

 

 

 

Събирам. Когато пътувам, се ориентирам единствено по книжните карти. Не ползвам електронни джиджавки, ГПС-и и подобни. И затова като пристигна някъде цел номер едно ми е инфоцентъра или някой хотел. Без хартиена карта в ръката съм като без бира на плажа - не съм аз и ми е притеснено.  И така ми стана навик да си ги трупам.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз си пазя всички карти, някои билети и брошури и винаги купувам дребни сувенирчета, но най-вече магнити. Много им се радвам като си ги гледам, особено сега като не мога да пътувам. Някои не са от мои пътувания, а подарък от приятели и ме карат да си мечтая да посетя толкова нови места 😀

IMG_20200413_121733.jpg

IMG_20200413_114143-01.jpg

IMG_20200413_114128-01.jpg

  • Харесвам 6
  • Шок 1
Връзка към мнение
Пътуващо предизвикателств

Пазя си най-различни неща в зависимост от ,какво съм се впечатлила.Сувенири,картини,миниатюри,графики,билети от концерти,от галерии,проспекти,изложби,малки склупторки,книги и пр.Билети от театрални постановки,програми на опера,снимки от много места качени на флашки.Всяко едно посещение или дестинация има свой голям отпечатък и винаги оставям по нещо за спомен.Всичките са ми ценни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 12.04.2020 г. в 21:56, jungfraujoch каза:

В една кутия съм подредила  картички,билети от музеи и карти на градове.

 

20200412_213748.jpg

20200412_213808.jpg

Завиждам ти, че имаш само една кутия.  Явно съм доста по-голям Плюшкин. Аз събирам всички дипляни, брошури, билети, касови бележки и каквото още се сетиш от всяко едно пътуване. Като всички тези хартийки да подредени в кутии, които взеха да набъбват заплашително и превзеха цяла една секция от билиотеката ми.

1622947305_.jpg.7cc8be7d977e9b56ec24c87a3023c882.jpg

Отделно целият хладилник е в магнити. Има десетина големи колби, всяка една с пясък от различните пустини и плажове и мидички. Отделно има цял един специално закупен шкаф специално за всички сувенири, които носим от всяко едно пътуване- най-любими са ми фигурките, като най-ценните фигурки са куклите кучеши от Япония и Елфитата от Исландия 

 

1991617243_.jpg.618663258792714e4541bcad2f36982d.jpg

  • Харесвам 3
  • Шок 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Roje каза:

дипляни, брошури

 

И аз ги пазех,но прецених,че не са ми необходими.Имам книжки и карти-само те ми вършат работа по време на път.Книгоразделителите си ги ползвам.Събирам и значки със знамената на държавите,които съм посетила.Отдавна купувам само нещо за хапване и пийване.И всички са доволни.

Хубаво е,да имаме спомени,които ни радват.И готини хора за споделени пътешествия.За мен те са най-важни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Събирам всякакви неща, повечето от които нямат никаква сувенирна стойност - не са магнити, не са чашки, не са знаменца и картички. Не следвам някаква колекционерска последователност, общо взето каквото боклуче ми попадне и мога да го асоциирам по уникален начин с посетеното място. Намират се на горния рафт на гардероба, който няма да ви снимам, защото си е жива излагация, трябва да хвана да го подредя...Но да, доминират билетчета от всякакъв градски транспорт, местни вестници и т.н. Някой ден ще си направя нещо като каталог. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

И двете ни деца са спомен от пътуване, пазим си ги много 🙂 По едно време си купувах пакет сол от всяка държава, където сме били. Месеци наред си готвихме и си спомняхме. Неща по които се задържа прах ги сложил в кутии и сега са някъде в гаража.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.