Прескочи до съдържание

Помощ за Виетнам


Мина

Препоръчани мнения

Здравейте хора,

 

След две седмици се запътвам към Виетнам. Организацията е под всякаква критика по една или друга причина. Съставих един план, който ми се искаше да съгласувам с опитните кучета. Постижим ли е, къде е недомислен и къде може да се оптимизира. Времето не е много, а места за виждане бол. Дати: 07.03 излитане от София и пристигане в Ханой на 08.03. Връщане на 20.03 рано сутринта. Прилагам една таблица, извинявам се, че е на английски, но ще провеждам комуникация и с един виетнамец по случая, та затова. Много ще се радвам на мнения, препоръчки, критики и т н.

 

image.png.d4b03e1436cd731184bf9c2bdc96b656.png

Връзка към коментар

Не е много ясно четима таблицата. Програмата ми се струва добра, бих пропуснала Да Нанг за сметка на Хой Ан. Вчера се прибрах от Виетнам и мога да отговоря на въпроси.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 51 минути , Цвете каза:

Не е много ясно четима таблицата. Програмата ми се струва добра, бих пропуснала Да Нанг за сметка на Хой Ан. Вчера се прибрах от Виетнам и мога да отговоря на въпроси.

 

Благодаря, ще се възползвам 🙂

Ще я атачна като файл, за да се вижда по-добре.

Да Нанг сложих като отправна точка за Golden bridge и Marble mountain и евентуално лека почивка след нощния преход, в случай че не сме успели да дремнем.

Mina Preliminary plan.xlsx

Връзка към коментар

Привет.

Мога да споделя мнение само  за Да Нанг.

Златния мост и Мраморните планини трудно можеш да ги посетиш в един ден.Препоръчвам ти да посетиш Хой Ан и планините - в една посока са и

може да ги съчетаеш (виж на картата).Възможно най-евтин вариант за придвижване ,ако решиш да отидеш до Хой Ан е този https://hiddenhoian.com/travel/da-nang-to-hoi-an-bus-1/

Можеш да се придвижиш и с автомобил със шофьор или с такси.

От Мраморните планини до Да Нанг можеш да се придвижиш и с автобус 16 ,който струва 5000 донги ( даже ни дадоха билети ) и минава през центъра на Да Нанг.

За тур до Golden bridge ползвах https://dananggreen.com/en/daily-tour/shuttle-bus-from-da-nang-to-ba-na-hills.html

Останах доволен от тях ,добра и лесна комуникация - препоръчвам да цената за трансфер и билет.

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 13 часа, Otnesen каза:

Привет.

Мога да споделя мнение само  за Да Нанг.

Златния мост и Мраморните планини трудно можеш да ги посетиш в един ден.Препоръчвам ти да посетиш Хой Ан и планините - в една посока са и

може да ги съчетаеш (виж на картата).Възможно най-евтин вариант за придвижване ,ако решиш да отидеш до Хой Ан е този https://hiddenhoian.com/travel/da-nang-to-hoi-an-bus-1/

Можеш да се придвижиш и с автомобил със шофьор или с такси.

От Мраморните планини до Да Нанг можеш да се придвижиш и с автобус 16 ,който струва 5000 донги ( даже ни дадоха билети ) и минава през центъра на Да Нанг.

За тур до Golden bridge ползвах https://dananggreen.com/en/daily-tour/shuttle-bus-from-da-nang-to-ba-na-hills.html

Останах доволен от тях ,добра и лесна комуникация - препоръчвам да цената за трансфер и билет.

 

Много благодаря, много полезна информация. Ще ви послушам и ще оставя ден за Да Нанг и 2 за Хой Ан. даже се чудя дали да не посетим първо Хой Ан и после да се върнем в Да Нанг, като така и така ще летим от там.

Връзка към коментар

Ако часа на полета ви позволява, може след Хой Ан да отидете до моста по път за летището в Да Нанг. Ние така направихме. Всичко може да се организира на място , няма нужда да се търсят агенции оттук. Дори хотелът ви може да организира всякакви трансфери и екскурзии.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Още не сме букнали полета. Виждам, че мостът се предлага като целодневен трип с националния парк. Вие по кое време отидохте, колко време ви отне посещението, с какво и изобщо каква беше цялостната логистика? 😀

Връзка към коментар

Отидохме сутринта, само половината от нашата група. Не сме буквали трип, а трансфер от Хой Ан до летището в Да Нанг с посещение на моста по пътя. Чудехме се дали да отидем, заради различните коментари, които бях чела за времето. Реално на нас ни беше интересен моста. Другото е атракциони, което ме впечатли особено. Четох, че шанса времето да е ясно , не е много голям. Всъщност изкарахме късмет да видим моста през гъста мъгла до слънчево време. Ние стояхме около 4 часа и мога да кажа, че това е недостатъчно. Но видяхме моста и градините, така че беше достатъчно. Сутрин има много хора, към обед намалява опашката. С изключение на моста - нищо особено. Но самият мост и  гледката от лифта към моста - това си заслужава. Букнахме го от хотела, в който бяхме и  разбрахме се с шофьора в колко да ни чака за да ни закара после  до летището.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За Бана Хилс, където е моста, има целодневни турове и посетилите го наши спътници останаха много доволни. 

За нощния влак - ние го взехме от Нин Бин, излишно е връщането до Ханой. Слязохме на Хюе, чакаше ни кола, която ни закара до  The Citadel,Thien Mu Pagoda, Tomb of Khai Dinh. Продължихме към Хой Ан като спряхме на една лагуна за обяд, минахме през Хайван пас/ не е нещо особено/ и не успяхме да посетим Мраморната планина, защото работи до 17ч. Коментарът на шофьора беше, че ако сме били в района на Нин Бин, тук няма да видим нещо по-впечатляващо. Ние имахме полет в 8 и тръгнахме в 5:30 от Хой Ан за летище Да Нанг.

Най- много ни хареса в Транг Ан, Там Кок / имахме 2дни/ и Хой Ан / 3дни/.

Връзка към коментар
преди 6 минути , Цвете каза:

За Бана Хилс, където е моста, има целодневни турове и посетилите го наши спътници останаха много доволни. 

За нощния влак - ние го взехме от Нин Бин, излишно е връщането до Ханой. Слязохме на Хюе, чакаше ни кола, която ни закара до  The Citadel,Thien Mu Pagoda, Tomb of Khai Dinh. Продължихме към Хой Ан като спряхме на една лагуна за обяд, минахме през Хайван пас/ не е нещо особено/ и не успяхме да посетим Мраморната планина, защото работи до 17ч. Коментарът на шофьора беше, че ако сме били в района на Нин Бин, тук няма да видим нещо по-впечатляващо. Ние имахме полет в 8 и тръгнахме в 5:30 от Хой Ан за летище Да Нанг.

Най- много ни хареса в Транг Ан, Там Кок / имахме 2дни/ и Хой Ан / 3дни/.

На мен чуденето ми е, ако тръгнем от Ханой за Ним Бин и там направим тур, след което тръгнем към Хюе, къде аджеба ще си оставим багажа за през деня

Връзка към коментар
преди 4 минути , Мина каза:

На мен чуденето ми е, ако тръгнем от Ханой за Ним Бин и там направим тур, след което тръгнем към Хюе, къде аджеба ще си оставим багажа за през деня

Ще намерите къде. Всичко се случва с лекота там, не го мисли от тук. Например до сами гарата на ъгъла има едно завединие - много кичозно обзаведено. Можеш да попиташ там да ти го пазят или в турагенцията, откъдето ще купиш дневния тур.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, така ще бъде 🙂
Колата от хотела ли я букнахте и с нея ли тръгнахте към Хой Ан? В Хюе само сте минали за обиколка да разбирам. Аз малко се чудя колко време да му отделям и дали да не се насочим за нощувка направо в Хой Ан

Връзка към коментар

Колата букнах още от тук.

HUE FRIENDLY CARS
Hotline: +84942944644 / +84934919445
Add: 15/31 Nguyen Cong Tru,Hue City
Email: huefriendlycars@gmail.com      

Аз съм пристрасна към Хой Ан, а и бях решила, че ще спим само там.   

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , Цвете каза:

Колата букнах още от тук.

HUE FRIENDLY CARS
Hotline: +84942944644 / +84934919445
Add: 15/31 Nguyen Cong Tru,Hue City
Email: huefriendlycars@gmail.com      

Аз съм пристрасна към Хой Ан, а и бях решила, че ще спим само там.   

Благодаря много

Връзка към коментар

Преди седмици се прибрахме от Виетнам. Заминахме с бегли планове и почти никаква подготовка. Имахме резервирани само спанетата и вътрешните полети.

Всякакви трансфери, разходки, екскурзийки ги пазарихме на място или основно през самите места за настаняване, в които имахме резервации. Абсолютно никакви драми и на по-добри цени от тия дето се въртят онлайн.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Имам още няколко въпроса и ще бъда много благодарна, ако ми дадете информация 🙂

1. Хора, относно валутата, предполагам, че като в Тайланд и Камбоджа, доларите са достатъчни?
2. Ако ми се наложи обмяна на местна валута, кои са доверените банки/чейндж бюра?
3. Според вас мога ли да да пропусна Хюе или да се завъртя за около 1/2 ден и след това да продължа към Да Нанг? За половин ден ще успея ли да видя Цитаделата или е по-удачно да се разходя из града?

4. Какво ще препоръчате като трип по Меконг? Свързах се със Сюзан, но не знам дали ме устройва нейната оферта. Иска ми се да го направя за ден и по възможност да не ме влачат по магазини и работилници или ако ще ме влачат, да е в много умерени граници.
И накрая:
5. Намерих разни хотели, препоръчвани във форума, но все пак ще се радвам на мнения на прясно завърналите се за хотели в Ханой, Хюе, Да Нанг, Хо Ши Мин, Фу Куок?

Благодаря на всички 🙂

 

Връзка към коментар

1. Твърдо не, сменяш донги на място. (ексурзиите може в долари да се плащат)

 

2. https://goo.gl/maps/G6XB2FkwxR418BgG6  най-добрият курс в цял Виетнам, за другаде си отваряш очите на 6, че е пълно с измамници.

 

3. Хюе си заслужават най-вече гробниците на императорите. Половин ден е постижимо.

 

4.(5.) 🙂 Такасе казва трипът "делтата на Меконг", всяка колибка го предлага на място мега евтино, не ти трябва Сюзън - Мюзън. 🙂 

 

6. За какъв бюджет на вечер говорим?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

1. Долари са достатъчни.

2. Гледаш какъв курс ти предлагат, по -скоро в турагенции сменяй във Виетнам - 50 и 100 копюри. В Камбоджа се плаща с долари.

3. За половин ден се вижда цитаделата и по път някоя гробница. Пак ти казвам - зарежи Да Нанг и отиди в Хой Ан

6. Hanoi Chic Hotel, Calla Hotel Hoi an, Hong Han Hotel.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да Нанг сега умувам как да го направя, за да имам повече време в Хой Ан. Примерно половин ден тур до моста, но като гледам графика, ще трябва да бъде втората половина на деня и на следващия ден газ към Хой Ан, по път Мраморна планина

Връзка към коментар

Да Нанг спокойно можеш да го пропуснете. 

По-добре в Хой Ан - и оттам всичко е наблизо, което сте запланували в района на Да Нанг.

Нашите нощувки бяха 2 в Хой Ан и 3 в Да Нанг, като в последствие тези в Да Нанг ги канселирахме и останахме в Хой Ан. 🙂

   

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Добре, ще ви послушам всички 🙂
Един малко тъп въпрос, но ми попадна някъде...трябват ли ми снимки, след като вече имам виза за Виетнам от сайта, който е пиннат в една от темите?

И също - трябва ли да представям паспорт при закупуването на билети за влакове/автобуси?

Връзка към коментар

Не ти трябват повече снимки. 🙂

С автобус съм пътувал само веднъж преди 2г от Хюе до Хой ан и не мисля, че са искали снимки или паспорт. За влак не мога да кажа, тъй като не съм не ползвал такъв във Виетнам. 

Във всеки случай,ще се се оправите на място 🙂

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Долари можеш да смениш в магазините за злато и бижута.

Мръщят се на стари емисии долари и ги сменяват на по-нисък курс.Вземи долари от последните емисии.

Преди месец курс за 100$ смених за 2 300 000 донги.В банки не съм обменял.

На места платих без проблем с Revolut,като курса беше добър.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 28.02.2020 г. в 15:41, Мина каза:

Добре, ще ви послушам всички 🙂
Един малко тъп въпрос, но ми попадна някъде...трябват ли ми снимки, след като вече имам виза за Виетнам от сайта, който е пиннат в една от темите?

И също - трябва ли да представям паспорт при закупуването на билети за влакове/автобуси?

За влака-да.Пътувахме от Ханой до Нин Бин.Искат паспорти.Издаването на билета е около 15мин.Проверяват го няколко пъти.Все пак трябва да има работа за всички.Има гейт за влака като на летище.Влакът е много добър,разбирай широк и модерен.

Във влака пак проверяват билетите и записват имена и държава,като че ли това го няма на билета.Отне ми десет минути да му спелувам България.Никога не беше чувал подобно географско понятие.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 1.03.2020 г. в 22:25, Emil Chakalov каза:

За влака-да.Пътувахме от Ханой до Нин Бин.Искат паспорти.Издаването на билета е около 15мин.Проверяват го няколко пъти.Все пак трябва да има работа за всички.Има гейт за влака като на летище.Влакът е много добър,разбирай широк и модерен.

Във влака пак проверяват билетите и записват имена и държава,като че ли това го няма на билета.Отне ми десет минути да му спелувам България.Никога не беше чувал подобно географско понятие.

Всъщност някой купувал ли е от сайт билети и кой по-точно? Аз се натъкнах на поне 20 😄

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.