Прескочи до съдържание

Програма за Канада през юни


Препоръчани мнения

Дани Магелани
преди 43 минути , liliya каза:

Отмениха F1 в Монреал и всички концерти до края на юни . Е много ме е яд. Очаквам и полетите от Париж да ги канселират. За сега са отменени до края на май, но изгледи за пътуване в началото на месеца ми се вижда  нереалистично. Положението  в Монреал не е розово и в момента е пика на разпространението на вируса. 
 

Какво стана с нощувката в Niagara Falls? Успя ли да я анулираш?

Връзка към мнение

Все още нищо не съм анулирла. Изчаквам .... и аз не знам какво точно. Почти съм сигурна , че няма да можем да отидем. Но нали знаеш , надеждата умира последна 🙂

Говорих с нашите хора в Монреал и според тях ,  за съжаление,  няма изгледи да се нормализира обстановката в началото на юни. Нашите билети са за 6.06.  от Париж, което е много скоро. Каквото е писано ... да сме живи и здрави 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Полета от Париж вероятно няма да се анулира , вие ще трябва да решите дали ще летите...

 

За сравнение , ето полетите до САЩ за следващата седмица , при положение че сега е абсолютният пик на пандемията в САЩ , друг е въпроса дали травел забраната ще падне за неканадски граждани :

 

 

Информация за полетите от САЩ до Европа  в периода
13 – 19 април 2020 г.
 
Уважаеми сънародници,
 
Следва информация за авиокомпаниите и летищата, които обслужват, за периода    
13 - 19 април 2020 г.:
 
1. Delta Air Lines
Ще изпълнява полети веднъж дневно от Атланта до Амстердам и до Лондон/Heathrow.
Ще изпълни полети от Детройт до Амстердам на 13, 15, 17, 18 и 19 април.
 
2. United Airlines
Ще изпълнява полети веднъж дневно от летище Ню Йорк/Newark до Франкфурт и до Лондон/Heathrow.
 
3. American Airlines
Ще изпълнява по един полет дневно до Лондон/Heathrow от Далас и от Маями.
 
4. Air France
Ще изпълни полети до Париж/Charles de Gaulle на 13, 16 и 18 април от Ню Йорк/JFK и от Лос Анджелис.

5. KLM
Ще изпълнява всеки ден полети до Амстердам от Ню Йорк/JFK.
Ще изпълни полети до Амстердам и от Атланта (15 и 17 април), Лос Анджелис (13, 15 и 18 април) и от Чикаго (14 и 17 април).
 
6. Lufthansa  
Ще изпълни полети до Франкфурт от Ню Йорк/Newark (14, 17 и 19 април) и от Чикаго (13, 16 и 18 април).
 
7. Swiss
Ще изпълни три полета от Ню Йорк/Newark до Цюрих (15, 17 и 19 април).
 
8. Aer Lingus
Ще изпълнява всеки ден полети до Дъблин от Бостън, Ню Йорк/JFK и Чикаго.
 
9. Virgin Atlantic
Ще изпълни полети до Лондон/Heathrow от Лос Анджелис (14, 15, 16, 17, 18 и 19 април) и от Ню Йорк/JFK (13, 14, 16, 17, 18 и 19 април).
 
10. Alitalia
Ще изпълнява всеки ден полети от Ню Йорк/JFK до Рим/FCO.
 
11. British Airways
Ще изпълнява всеки ден полети до Лондон/Heathrow от Ню Йорк/JFK, Бостън, Сиатъл, Лос Анджелис и Вашингтон/Dulles.
Ще изпълни полети до Лондон/Heathrow от Чикаго на 13, 16, 17, 18 и 19 април.
 
12. Qatar Airways
Ще изпълнява полети до Доха от Вашингтон/Dulles, Чикаго и Далас.
Директните полети от Доха до София са преустановени, но има полети до други европейски летища, откъдето може да се намери  свързващ полет за България.

В момента летище София приема полети от Лондон, Париж и Амстердам.
 
Забележка: По-подробна и актуална информация, както и възможностите за свързващи полети, може да бъде намерена на интернет страниците на съответните авиокомпании, не по-рано от 72 часа преди планирания полет.
 
Посолство на Република България
Вашингтон, САЩ

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Да, ситуацията е сложна. И според моите приятели в Монреал и Отава не е много сигурно летенето в началото на юни, но и моят съвет е да изчакаш малко с анулирането. Нищо не се знае със 100% сигурност. Аз също нищо не бързам да аналулирам за Грузия и Азербайджан 11-20 юни. Вероятно няма да ме огрее, но знае ли човек?! Силно се надявам да успееш, Лили!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 22 часа, Crazy Horse каза:

Да, ситуацията е сложна. И според моите приятели в Монреал и Отава не е много сигурно летенето в началото на юни, но и моят съвет е да изчакаш малко с анулирането. Нищо не се знае със 100% сигурност. Аз също нищо не бързам да аналулирам за Грузия и Азербайджан 11-20 юни. Вероятно няма да ме огрее, но знае ли човек?! Силно се надявам да успееш, Лили!

Съмнявам се много, че ще успеем.  Но каквото е писано. ... Аз по своя  инициатива няма да анулирам полетите, но съм почти 100% сигурна , че компанията ще стори това. За сега за полетите до края на май, предлагат безплатна смяна на полета или връщане на парите. Ще видим за следващите месеци какво ще се случи. Дано да е за добро 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Както и очаквах отмениха полетите за юни от Париж до Монреал, но за съжаление пари не връщат . Предлагат ваучер за 1 година напред или пререзервиране за същите дати за 2021 без доплащане. Чудя се кое да избера, като нито едно от двете не ме устройва. Като цяло пише , че за Монреал полетите ще се възобновят от Париж Орли от 03.07.2020, но знае ли се. Положението в Канада и конкретно в Монреал не било никак розово.
За билетите за Ф1 върнаха парите без проблем , още на следващия ден след заявкта.

За сега са ми висящи само полетите до Париж и обратно , но дано и тях отменят и да се приключи моята драма. Ако изгоря и с тях , както с билетите до Грузия , ще си умра от мъка. 

Връзка към мнение

Жалко Лили, но да и аз видях, че все още не пускат чуждестранни туристи в Канада и няма обявена дата за приключване на блокадата.
https://www.tc.gc.ca/en/initiatives/covid-19-measures-updates-guidance-tc/aviation-measures.html

 

За Грузия, за кога ти бяха полетите? Моите са за 11-20 юни и силно се надявам да летя.

Връзка към мнение
преди 4 часа, Crazy Horse каза:

За Грузия, за кога ти бяха полетите? Моите са за 11-20 юни и силно се надявам да летя.

Нашите бяха март месец от Солун. Не ги отмениха , но обстановката беше такава , че решихме да не пътуваме . Ще отидем , живи и здрави да сме :). За юни се надявам да отпуснат мерките. Христо, ти от Испания с директен полет ли си?

Връзка към мнение

Не, Лили. За съжаление не съм с директен полет и завися от Украйна и Грузия, защото летя с Ukrainian International Airlines Мадрид-Киев-Тбилиси. Но, скоро ще разберем какво ще бъде.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 26 минути , Crazy Horse каза:

Не, Лили. За съжаление не съм с директен полет и завися от Украйна и Грузия, защото летя с Ukrainian International Airlines Мадрид-Киев-Тбилиси. Но, скоро ще разберем какво ще бъде.

Успех! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.