Прескочи до съдържание

Програма за Канада през юни


Препоръчани мнения

Бих искала да помоля за малко помощ за организация на нощувките и разпределението на дните  за две седмици в Канада. Горе долу съм набелязала какво искам да видим (освен това във форума има доста писано).  По-голяма част от времето ще пребиваваме в Монреал и от там ще правим дневни обиколки  с кола. Общо времето е 13 дни(12 нощувки). Имаме посещение на F1, обиколка по островите и други  много нахвърляни неща , но не целим в никакъв случай  да видим всичко на максимум и да препускаме като луди. Ще прикача  файла с местата за посещение, които съвсем отгоре сме набелязали.

Основното ми чудене е колко дни да планирам за Ниагара и района? Две нощувки ще бъдат ли достатъчни за там и дали едната да е в района на водопадите и една да планирам в Торонто? За Квебек имам същата чуденка- 2 или 1 нощувка. Отделно видях , че нощувките са доста голямо дърво в района и ако някой може  да препоръча  нещо на прилична цена, ще се радвам да сподели (конкретно за Ниагара и Квебек). Отава и други околни градчета , които са на 1-2 часа път с кола от Монреал, ще ги правим като дневни трипове  и не ме притесняват. 

След пристигането  планувам първите две нощувки да са в Монреал, след което две нощувки в района на Ниагара,евентуално едната в Торонто.  5-ата нощувка предвиждам обратно в Монреал и след това 1 в Квебек. Останалите нощувки планирам да бъдат отново  в Монреал.

 

Надявам се @Crazy Horse и @AlexandraKo да се включат, тъй като имат много опит по темата.

Canada 2020.docx

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За Квебек бих направила две нощувки, на нас много ни хареса.

Хилядата острова в планчето ти ли са?

Ние имахме една нощувка на самата Ниагара, в Канада, като времето ни стигна да разгледаме от канадската страна, да минем пеша по моста Рейнбоу, да разгледаме и оттам, да вечеряме във въртящия се ресторант на Кулата и да наснимаме красиво  осветения водопад от високо.

Хотелчето беше това, прилично, не беше скъпо, виж го.

 

https://www.wyndhamhotels.com/travelodge/niagara-falls-ontario/travelodge-hotel-niagara-falls-fallsview/overview?CID=LC:TL::GGL:RIO:National:49627

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, AlexandraKo каза:

За Квебек бих направила две нощувки, на нас много ни хареса.

Хилядата острова в планчето ти ли са?

Ние имахме една нощувка на самата Ниагара, в Канада, като времето ни стигна да разгледаме от канадската страна, да минем пеша по моста Рейнбоу, да разгледаме и оттам, да вечеряме във въртящия се ресторант на Кулата и да наснимаме красиво  осветения водопад от високо.

Хотелчето беше това, прилично, не беше скъпо, виж го.

 

https://www.wyndhamhotels.com/travelodge/niagara-falls-ontario/travelodge-hotel-niagara-falls-fallsview/overview?CID=LC:TL::GGL:RIO:National:49627

 

 

Аз ще съм от 1 до 4 април в същия хотел за 1 нощувка и за 2 във Виктория хотел. Ако не се случи нещо гадно - затваряне на граници и пр. Мисля от Канада по Рейнбоу да вляза в САЩ и от там през Бъфало към Маями. Съвети?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Охоо, Лили, ще те правим канадка! Чудесно!


По една нощувка е достатъчна и в Ниагара и в Квебек Сити, според моето скромно мнение.
Както и Алекс е написала вече, всичко се обикаля достатъчно бързо за ден.
Квекек Сити има красив стар град, във френски стил, все пак градът е най-старият в Канада от 1608 лето насам. Но, това също се вижда за ден, без проблеми. Всъщност, ако толкова ви хареса вие пак може да останете и за втори ден, а следобед да се приберете в Монреал. Все пак разстоянието не е толкова голямо между двата града.


Планът ти за Канада е разумен и на френски, впечатлен съм!
В Отава дори си включила резиденцията на генерал-губернатора Rideau Hall. Браво! Наблизо е и резиденциата на премиера. От музеите ти препоръчвам Canadian History Museum, Bank of Canada Museum, ако си падаш по банкноти и монети от Канада и цял свят и ако имате време Canada Science and Technology Museum.

 

Дани и твоят план е добър, но защо толкова малко време в Канада ще бъдеш?

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 18 часа, AlexandraKo каза:

За Квебек бих направила две нощувки, на нас много ни хареса.

Хилядата острова в планчето ти ли са?

Ние имахме една нощувка на самата Ниагара, в Канада, като времето ни стигна да разгледаме от канадската страна, да минем пеша по моста Рейнбоу, да разгледаме и оттам, да вечеряме във въртящия се ресторант на Кулата и да наснимаме красиво  осветения водопад от високо.

Хотелчето беше това, прилично, не беше скъпо, виж го.

 

https://www.wyndhamhotels.com/travelodge/niagara-falls-ontario/travelodge-hotel-niagara-falls-fallsview/overview?CID=LC:TL::GGL:RIO:National:49627

 

 

Благодаря ти Алекс.  При това положение, щом е необходим 1 ден за Ниагара, мисля да направим първата нощувка в Торонто като пристигнем от Монреал.  Все пак са 670км. Втората ще я букна на самата Ниагара. След това ще оставя да направим  една в движение, в случай че се замотаем, тъй като трябва да се върнем в Монреал обратно. За Квебек мисля 1 нощ. да планирам , като имам идея ако наистина толкова ни хареса да останем още една. 

Хилядата острова....това в Монреал ли е? Знам , че говорихме на един остров да отидем за един ден, но нямам идея дали е същото.
@AlexandraKo ползвайте ли места сим карта и на кой оператор - главно за интернет?

преди 9 часа, Crazy Horse каза:

Охоо, Лили, ще те правим канадка! Чудесно!


По една нощувка е достатъчна и в Ниагара и в Квебек Сити, според моето скромно мнение.
Както и Алекс е написала вече, всичко се обикаля достатъчно бързо за ден.
Квекек Сити има красив стар град, във френски стил, все пак градът е най-старият в Канада от 1608 лето насам. Но, това също се вижда за ден, без проблеми. Всъщност, ако толкова ви хареса вие пак може да останете и за втори ден, а следобед да се приберете в Монреал. Все пак разстоянието не е толкова голямо между двата града.


Планът ти за Канада е разумен и на френски, впечатлен съм!
В Отава дори си включила резиденцията на генерал-губернатора Rideau Hall. Браво! Наблизо е и резиденциата на премиера. От музеите ти препоръчвам Canadian History Museum, Bank of Canada Museum, ако си падаш по банкноти и монети от Канада и цял свят и ако имате време Canada Science and Technology Museum.

 

Дани и твоят план е добър, но защо толкова малко време в Канада ще бъдеш?

Благодаря @Crazy Horse! Канадка няма да ставам :), но мисля да се разходим. Отдавна беше в плановете ни , но все не оставаше време. Знаеш как е ..😉. За съжаление си мисля , че няма да можем да видим всичко набелязано, но колкото толкова. До където стигнем и в никакъв случай нямам намерение да препускам. 
Отделно  от горното, март имам идване към вас и ако не сте ангажирани ще се радвам да се видим. Дано само не стане фал с този вирус, но трябва да бъдем оптимисти. Ще ти пиша на лични :). Поздрави.

 

преди 17 часа, Дани Магелани каза:

Аз ще съм от 1 до 4 април в същия хотел за 1 нощувка и за 2 във Виктория хотел. Ако не се случи нещо гадно - затваряне на граници и пр. Мисля от Канада по Рейнбоу да вляза в САЩ и от там през Бъфало към Маями. Съвети?

Дани, стискам палци всичко да е наред! Ще очакваме включване ☺️
Хотелът ще го видя, най- вероятно и аз ще букна . Все пак е тестван от Алекс.  
Ние няма да влизаме в САЩ, ще  бъдем само в Канада. Дори още ЕТА не съм вадила. Трябва по - скоро и това да направя, че времето върви. 
 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 21 минути , liliya каза:

Благодаря ти Алекс.  При това положение, щом е необходим 1 ден за Ниагара, мисля да направим първата нощувка в Торонто като пристигнем от Монреал.  Все пак са 670км. Втората ще я букна на самата Ниагара. След това ще оставя да направим  една в движение, в случай че се замотаем, тъй като трябва да се върнем в Монреал обратно. За Квебек мисля 1 нощ. да планирам , като имам идея ако наистина толкова ни хареса да останем още една. 

Хилядата острова....това в Монреал ли е? Знам , че говорихме на един остров да отидем за един ден, но нямам идея дали е същото.
@AlexandraKo ползвайте ли места сим карта и на кой оператор - главно за интернет?
 

Ето, тук съм написала за Хилядата острова, да не се повтарям.

Всъщност, съм копнала от един американски сайт, описанието на @akair, с негово разрешение, понеже, той беше причината да отидем там. И страшно много ни хареса.

Те са на границата между Канада и Сащ.

Не сме ползвали местни карти, само интернета по хотелите. Не мога да дам съвет в тази посока.

А за Квебек - направи си, ако можеш, 2 нощувки.  Много е хубаво и самото градче, и храната. Да имате време да отидете и на водопада Монтморанси, там има голям и красив парк. На нас от всичките места, дето обиколихме из Канада, най-много ни хареса в Квебек.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 15 часа, Crazy Horse каза:

 

 

Дани и твоят план е добър, но защо толкова малко време в Канада ще бъдеш?

Имам билет от Барселона до Бостън за 86 паунда с 18 ч престой в Монреал. И друг билет от Бостън до Бъфало. Губи се време в престои. Реших да не ползвам билета до края и обратния билет.

Взех и алтернативен билет за автобус от летище Монреал до канадската Ниагара фолс.

И при двата варианта имам 3 нощувки в канадската Ниагара, че е по-евтино. Мога да направя винен тур и да отскача за ден до Торонто.

Ти кой вариант би избрал?

От Бъфало през Маями на карибски круиз и връщане от Маями до София с друг билет.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 7 часа, liliya каза:

Благодаря ти Алекс.  При това положение, щом е необходим 1 ден за Ниагара, мисля да направим първата нощувка в Торонто като пристигнем от Монреал.  Все пак са 670км. Втората ще я букна на самата Ниагара. След това ще оставя да направим  една в движение, в случай че се замотаем, тъй като трябва да се върнем в Монреал обратно. За Квебек мисля 1 нощ. да планирам , като имам идея ако наистина толкова ни хареса да останем още една. 

Хилядата острова....това в Монреал ли е? Знам , че говорихме на един остров да отидем за един ден, но нямам идея дали е същото.
@AlexandraKo ползвайте ли места сим карта и на кой оператор - главно за интернет?

Благодаря @Crazy Horse! Канадка няма да ставам :), но мисля да се разходим. Отдавна беше в плановете ни , но все не оставаше време. Знаеш как е ..😉. За съжаление си мисля , че няма да можем да видим всичко набелязано, но колкото толкова. До където стигнем и в никакъв случай нямам намерение да препускам. 
Отделно  от горното, март имам идване към вас и ако не сте ангажирани ще се радвам да се видим. Дано само не стане фал с този вирус, но трябва да бъдем оптимисти. Ще ти пиша на лични :). Поздрави.

 

Дани, стискам палци всичко да е наред! Ще очакваме включване ☺️
Хотелът ще го видя, най- вероятно и аз ще букна . Все пак е тестван от Алекс.  
Ние няма да влизаме в САЩ, ще  бъдем само в Канада. Дори още ЕТА не съм вадила. Трябва по - скоро и това да направя, че времето върви. 
 

Благодаря!

ЕТА става бързо и лесно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Дани, на твое място бих взел и полета Бостън-Бъфало, вместо автобус Монреал-Ниагара, ако съ мразбрал правилно вариантите. Нещо съм прегрял днес, извинявай предварително ако не съм разбрал добре. Ниагара и един винен тур е  супер идея! Канадското ice wine си струва определено!

 

Хилядата острова се намират до Кингстън, в провинция Онтарио. Мен лично не ме впечатлиха особено, но това е защото аз си падам по екзотични острови.

 

Всички казват, че еТА се вади лесно и бързо, така че не би трябвало да е проблем.

 

@liliya, ще те чакаме в Мадрид!

  • Благодаря 2
Връзка към мнение

@liliya, аз ще се включа скромно тук и бих препоръчал "моята" къща в Квебек - Gîte Au Croissant de Lune, резервирах през booking. Прекрасна и уютна къща на два етажа, Патрисия и нейното семейство отдават 3 стаи на втория етаж (със споделна баня е на етажа), но максимум са 5-6 човека. Всяка стая е страхотно декорирана, в различен цвят.

И Патрисия, която е французойка, приготвя уникална закуска. Това е най-хубавата ми закуска в живота 😄 Домашен хляб, домашно сладко (от ананас и портокол - малииииииииииии, изядох цялото бурканче, малко срам ме хвана), гофрети/палачинки.

В моя пътепис има снимки:

За мен тя беше супер позитивна жена, с която комуникирах лесно. Бях запазил първо една нощувка, но после си промених плановете и исках  още една, но щях да пристигна след 00:00 (самолетът кацна в Квебек малко след полунощ), тя ми каза, че няма проблем и само да пазя тишина. Беше ми "скрила" ключа и аз влязох в чуждия дом.

Следващия път, когато отида в Квебек, пак там ще отседна (може би беше с една идея по-скъпо, но за мен си заслужаваше).

П.с. Québec a resté dans mon coeur ❤️

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Благодря ви на всички. Много сте мили :). Ще включим островите и водопада. За Квебек направо се навих за 2 нощувки, а за Ниагара о Торонто ще го направя 3 общо. Утре ще разгледам подробно и пътеписите, че днес нямах време. 
П.С. @Граф Вронски ще разгледам къщата в букинг.
Благодаря ви  🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 часа, liliya каза:

Благодря ви на всички. Много сте мили :). Ще включим островите и водопада. За Квебек направо се навих за 2 нощувки, а за Ниагара о Торонто ще го направя 3 общо. Утре ще разгледам подробно и пътеписите, че днес нямах време. 
П.С. @Граф Вронски ще разгледам къщата в букинг.
Благодаря ви  🙂

Какво хубаво пътуване  ви предстои,направо,завижд,завижд,завиииииижд!

И на мен,като на @Граф ВронскиВронски, Квебек си ми остана в сърцето. И да не пропуснете Коледния магазин  - работи целогодишно.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 1.03.2020 г. в 6:34, AlexandraKo каза:

Какво хубаво пътуване  ви предстои,направо,завижд,завижд,завиииииижд!

И да не пропуснете Коледния магазин  - работи целогодишно.

Благодаря Алекс! Коледните магазини са ми любими  :).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На ‎26‎.‎02‎.‎2020 в 12:47, AlexandraKo каза:

@AlexandraKo благодаря за линка, букнах си  там нощувка. Имам да почерпя 🙂 🍷

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За  Квебек също намерих добра цена и местоположение, но за Торонто нищо не намирам. Там излизат едни космически цени , че направо глава ме заболя.  Може би защото гледам с безплатна анулация, но не смея да рискувам. Дано излезе нещо и за там .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Crazy Horse каза:

Ще излезе нещо, Лили, няма начин. А, следващата седмица да те чакаме ли в Мадрид?

За съжаление  не, отмениха всичко! Ще ти пиша на ЛС.

Връзка към мнение
преди 6 часа, liliya каза:

За  Квебек също намерих добра цена и местоположение, но за Торонто нищо не намирам. Там излизат едни космически цени , че направо глава ме заболя.  Може би защото гледам с безплатна анулация, но не смея да рискувам. Дано излезе нещо и за там .

Може ли линк за Квебек, че и аз се оглеждам ?

Връзка към мнение

Здравейте, 

 

Да се включа със скромно мнение, за Торонто препоръчвам ето това място за нощувка:

 

https://www.airbnb.com/rooms/37152922?source_impression_id=p3_1583960254_4MvKVoRmoMa0xgHT

 

Хостът е много приятно и отзивчив момче, къщата е страхотна и има място за паркиране, смятам, че е и на прилична локация, ние се придвижвахме пеша от нея до почти всички забележителности. Надявам се да е от полза и да е свободна. Мисля, че отдава още 1-2 стаи в съща къща, но има достатъчно уединение. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, liliya каза:

За съжаление  не, отмениха всичко! Ще ти пиша на ЛС.

Извинявай, какво отмениха?
Че ние утре се прибираме през Мадрид и се притесних:(((

Връзка към мнение
преди 53 минути , AlexandraKo каза:

Извинявай, какво отмениха?
Че ние утре се прибираме през Мадрид и се притесних:(((

Не се панирай Алекс, за служебно пътуване става въпрос, че са отменили от София до Мадрид. Вие ще се приберете без проблеми.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, Crazy Horse каза:

Не се панирай Алекс, за служебно пътуване става въпрос, че са отменили от София до Мадрид. Вие ще се приберете без проблеми.

Благодаря ти, надявам се да си стигнем нормално в къщи.:)))

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, AlexandraKo каза:

Извинявай, какво отмениха?
Че ние утре се прибираме през Мадрид и се притесних:(((

Всичко ще е наред ,  не се притеснявай!  Живи и здрави !

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Отмениха F1 в Монреал и всички концерти до края на юни . Е много ме е яд. Очаквам и полетите от Париж да ги канселират. За сега са отменени до края на май, но изгледи за пътуване в началото на месеца ми се вижда  нереалистично. Положението  в Монреал не е розово и в момента е пика на разпространението на вируса. 
 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.