Прескочи до съдържание

5 дни в Париж през април


Бате Иво

Препоръчани мнения

Здравейте,

След доста пасивно участие във форума дойде време и за активна дейност. Програмата успях да я сглобя,но с ваша помощ се надявам да я доизкусуря.

Плануваме 20.04-24.4 живот и здраве.Хотела е в Пантен като дотам ще пристигнем с кола.Двама големи и дете на 8 г. В самия град с оглед разстоянията между забелижителностите и цените на паркинги реших ,че най-добре е с Навиго да се пътува. Взимаме и за тримата седмичен. Доколкото разбрах от сайта можем да ги закупим и от метростанция Eglisse de Pantin или греша? 

Плана е следния:

Ще наблегнем повече на разходки като първо ходене в Париж и няма да посещаваме музеи .Единствено Версай е плануван.

1 ден-С оглед на това,че ще имаме вероятно 3-4 часа време за разходка:

Лувър,през понт Ньоф,ще се пораходим малко из Латинския квартал и накрая Люксембургската градина.

Там от прочетеното от форума разбрах,че има и детски площадки.

 

2 ден-Триумфална арка,разходка по Шанз Елизе,пл. Конкорд,Тюйлери,пл.Трокадеро ,Айфелова кула ,почивка покрай нея.

 

3 ден-Дисниленд. Жената и детето като фенове/ ще видим кой е по-голям/ ще ходят. За мен индивидуална програма- Монмартър,Сакре кьор,Мулен руж.

Преполагам,че 2-3 часа ще са достатъчни.След това евентуално мога да се насоча към пл.Вож,Бастилията...тук приемам и идеи какво друго.

 

4 ден-Версай.

 

5 ден-Евентуално ако имаме пропуски поради лошо време в 1 и 2 ден да ги попълним.За сега няма конкретен план,но вероятно-Дом на инвалидите,Орсе,Пти и Гранд Пале...

Имам и два въпроса.За Версай не знам колко е удачно да се отиде с кола?Навигацията дава около 45мин. път/гр.транспорт 1ч и 30/.Идеята ми е да се спести 1 ч и 30 мин .време за път/отиване и връщане/.Опасявам се да не попаднем в задръстване и всичко да се обезмисли. Другото питане е има ли някакво приложение за градския транспорт което да работи оффлайн-нещо не можах да разбера.А, още един въпрос- от сега ли да резервирам билети за Версай и Дисниленд или не е проблем два-три дни преди заминавнето?

Връзка към коментар

Здравей,

 

Да кажа и аз няколко думи преди да се намесят експертите:

- ако мислите да се качвате на Айфеоловата кула се опитай да вземеш билети за определен час (без чакане) от рано.

- ден 3 - след Бастилията по канала и може да се отбиеш до остров Сент Луй (по-малкият зад този на НотерДам).

 

За какво ти е офлайн навигация? Роумингът е безплатен, поне ако си с БГ номер.

Успех!

Връзка към коментар

За пътя до Версай - много зависи по кое време ще пътувате, кой ден от седмицата и т.н.

Ако смятате да го посетите в четвъртък, например, като да сте там в 9 сутринта, просто забравяш за 45 минути в едната посока от Пантан до Версай с кола. Същото ще е и за връщане.

Сега, зависи и кога през април ще пътувате. За парижкия район пролетната ваканция ще е 04-18 април и по това време движението по пътищата ще е по-малко натоварено. 

Можеш да добиеш представа за трафика в различните часове на този сайт: http://www.sytadin.fr/

Дават го в реално време, а малко надолу вляво на страницата, където пише "Historique en vidéos" може да погледнеш клипове за определен ден. Много бързо се вижда кога стават задръстванията.

 

За билетите - за Версай може и по-близо до пътуването. За Дисни, може да погледнеш и още отсега, понеже на сайта им може да има например временна промоция за вашите дати.

Връзка към коментар

Благодаря за отговорите и за сайта.

Явно забравяме за кола в Париж,ще разчитаме изцяло на градски транспорт.

Ще видя за някое приложение на градския транспорт.

Връзка към коментар

Аз най-често ползвам Vianavigo за часове и маршрути, но не знам дали работи офлайн. Друг вариант за приложение за придвижване в рамките на Париж е и това на компанията за градски транспорт,  RATP, но извън Париж не е много удачно, понеже не взема предвид извънградските влакове, които са към железниците. Vianavigo прави маршрути с всички видове транспорт и в целия регион. 

Връзка към коментар
На 3.03.2020 г. в 12:55, Бате Иво каза:

Ще видя за някое приложение на градския транспорт.

 

преди 1 час, Роца каза:

Аз най-често ползвам Vianavigo за часове и маршрути, но не знам дали работи офлайн. Друг вариант за приложение за придвижване в рамките на Париж е и това на компанията за градски транспорт,  RATP, но извън Париж не е много удачно, понеже не взема предвид извънградските влакове, които са към железниците. Vianavigo прави маршрути с всички видове транспорт и в целия регион. 

И още една опция си остава Moovit, но си трябва нет/мобилни данни...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.