Прескочи до съдържание

Какво готвите?


ДиянаВ

Препоръчани мнения

Преди 1 час, ДиянаВ каза:

 Моите тиквички стават за предястие. Пък цената им като за половин килограм пържоли😉

Много добре ти изглежда предястието, особенно със сос от кисело мляко и чесън. На мен ми остана такъв от магданочените кьофтета. Но според теб ще стане ли със замразени тиквички? Че тук са "екзотични" зеленчуци и са на цени на които директно ги подминаваш и отиваш при контрафилето...

Опасявам се, че замразенните ще пуснат много вода...

 

преди 5 часа, Alexander каза:

Аз имах познат...

Ми лека му пръст на човека...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

ето ги и мойти козунаци. Честита Цветница! и

Честит Великден!

Пожелавам светли празници, мирните и спокойните  дни да идват по скоро!

92670384_3137336386298872_1264571932540403712_n (1).jpg

92629988_3137336509632193_2450730608503029760_n.jpg

92600299_3137336762965501_3854566353105059840_n.jpg

  • Харесвам 10
  • Браво 6
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Йосиф Милчов

С толкова козунаци по Великден, някой да пусне тема за хляб. 😁

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 28 минути , Йосиф Милчов каза:

С толкова козунаци по Великден, някой да пусне тема за хляб. 😁

Еее, тия дни, ще я караме, само на козунаци:)))))

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
8 hours ago, samuraika said:

Много добре ти изглежда предястието, особенно със сос от кисело мляко и чесън. На мен ми остана такъв от магданочените кьофтета. Но според теб ще стане ли със замразени тиквички? 

Опасявам се, че замразенните ще пуснат много вода...

Не съм замразявала тиквички, но и пресните пускат много вода. За предястието с пръцичите след като ги нарязах, ги сложиж в тенджера, посолих ги и в продължение на половин час на няколко пъти ги оцеждах. 

Пробвай, а ако видиш, че са прекалено меки, друго предназначение ще им измишлиш. Млечно-чесновата апетитка за тиквички всякак върви.

Ти за супа ли ги ползваш замразените тиквички?

Връзка към мнение
4 hours ago, Йосиф Милчов said:

С толкова козунаци по Великден, някой да пусне тема за хляб. 😁

Рецепта ли искаш, снимки ли... Има назад между другото. 😉 

  • Смея се 1
Връзка към мнение
Йосиф Милчов
преди 14 минути , aleksandrina каза:

Рецепта ли искаш, снимки ли... Има назад между другото. 😉 

😂 Благодаря, но на козунаци съм се нагледал и тепърва бая ще гледам тази седмица. Рецепти има няма знам най-малко 50 тина, само за козунак. Все пак ми е професия. Иначе се шегувам за темата за хляб. Няма да се превръщаме в БГ мама, заради кризата.  Иначе снимайте козунаци и пускайте рецепти. Винаги ми е интерсно, чисто професионално.

  • Харесвам 6
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Йосиф Милчов каза:

Все пак ми е професия

Ами издай някоя професионална тайна тогава 😉 

Винаги е добре човек да се учи от професионалистите.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Йосиф Милчов
преди 2 минути , Lyubina каза:

Ами издай някоя професионална тайна тогава 😉 

Винаги е добре човек да се учи от професионалистите.

Ако те интересува нещо конкретно питай. Разбира се винаги има разлика от начина на приготвяне в пекарна и домашни условия.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
5 minutes ago, Йосиф Милчов said:

😂 Благодаря, но на козунаци съм се нагледал и тепърва бая ще гледам тази седмица. Рецепти има няма знам най-малко 50 тина, само за козунак. Все пак ми е професия. Иначе се шегувам за темата за хляб. Няма да се превръщаме в БГ мама, заради кризата.  Иначе снимайте козунаци и пускайте рецепти. Винаги ми е интерсно, чисто професионално.

И си траеш?! Ми казвай ги тия работи! Виждаш, че тук всички споделяме с удоволствие. Като няма храна за душата (пътешествията визирам конкретно) в момента, да сготвим по нещо. 😉

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Йосиф Милчов

Ето ви нещо, което може би ще ви е интересно. Козунака става по пухкав и хубав, ако разбиете предварително яйцата със захарта на крем и после ги добавите към брашното, маята и млякото. Маслото или мазнината е загрейте до около 30 до 35 градуса и я слагайте постепенно на тънка струя и на части докато месите. Колко повече месите самото тесто толкова по сигурно е, че ще получите ефекта конци. Козунак се меси не по малко от 40 минути на машина или ръка.

  • Харесвам 13
  • Благодаря 2
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 39 минути , Йосиф Милчов каза:

Ето ви нещо, което може би ще ви е интересно. Козунака става по пухкав и хубав, ако разбиете предварително яйцата със захарта на крем и после ги добавите към брашното, маята и млякото. Маслото или мазнината е загрейте до около 30 до 35 градуса и я слагайте постепенно на тънка струя и на части докато месите. Колко повече месите самото тесто толкова по сигурно е, че ще получите ефекта конци. Козунак се меси не по малко от 40 минути на машина или ръка.

А ти, защо си траеш до сега, ми не ги казваш тия работи?😯И гледаш, как се мъъъчим.

Дай, моля, една изпитана рецепта от твоите, че опитите продължават!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 9 минути , Йосиф Милчов каза:

1 кг. брашно
10 гр. сол
300 гр. захар
200 гр. прясно мляко
5 яйца
50 гр. прясна мая
200 гр, масло разтопено
Разтваряш маята в млякото с малко от захарта и я оставяш да шупне. След което я прибавяш към брашното и солта заедно с разбитите на крем яйца и захар и добавяш постепенно маслото както съм писал по-горе. Есенции и миризми слагаш каквито обичаш. Кора от лимон, портокал, розова вода, портокалова вода, ром, ванилия изобщо който какво харесва. Пълнеж също накрая в тестото може да  се сложат - бадеми, сушени боровинки, сушени кайсии, кедрови ядки, шоколад, халва, локум и т.н. кой каквото обича.

На мен любим ми е с портокалова вода и халва става чуден. А, да и да дадеш обратна връзка после дали ти е станал и как ти е станал.

Слушам!:party:Ооооо, той само да стане хубав, ще има и снимки.

В събота ще се меси, че през седмицата съм на работа и няма време.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 29 минути , Йосиф Милчов каза:

На мен любим ми е с портокалова вода и халва става чуден

Много добра идея! Ще я пробвам.

 

Тъй като на мен първата проба козунаци, тази година не ми се получи особено сполучлива, щото забравих рецептата, по която ми ставаха. И за да не стане зян козунака, го направих на тирамису. Ама крема по-завъртян, с мусковадо захар, все едно това е била крайната цел 🤪

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 43 минути , Йосиф Милчов каза:

 

 портокалова вода и халва става чуден

Много благодаря - и за рецептата и за напътствията.

А дали ще стане с тахан? Нямам кхалва, но имам тахан - ако го размеся със захар, ядки примерно? Мъжа ми го купи тоз тахан и се чудя какво да го правя,ако влезе в козунака ще е супер!

Връзка към мнение
Йосиф Милчов
преди 3 минути , samuraika каза:

А дали ще стане с тахан

Направи си хумус от тахана. 😁 

Правил съм хляб с тахан, но в козунак не съм пробвал. Принципно имаш два варианта, единия е да го замесиш в самото тесто, защото е течен. Другия е да го вложиш като пълнеж, но трябва да го втвърдиш с нещо. Нямам идея и не съм пробвал дали става със захар и ядки. Аз лично не бих рискувал с тахан в козунак, но идеята е креативни така, че действай. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Йосиф Милчов
преди 1 минута , Alexander каза:

А дали може да използвам мед вместо захар?

Разбира се, че може. Само внимавай с меда защото е течен и по този начин увеличаваш мокрите съставки за сметка на сухите. Така, че вдигни малко брашното. Много ще ти стане лепкаво тестото също така.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Преди 1 час, Йосиф Милчов каза:

1 кг. брашно
10 гр. сол
300 гр. захар
200 гр. прясно мляко
5 яйца
50 гр. прясна мая
200 гр, масло разтопено
Разтваряш маята в млякото с малко от захарта и я оставяш да шупне. След което я прибавяш към брашното и солта заедно с разбитите на крем яйца и захар и добавяш постепенно маслото както съм писал по-горе. Есенции и миризми слагаш каквито обичаш. Кора от лимон, портокал, розова вода, портокалова вода, ром, ванилия изобщо който какво харесва. Пълнеж също накрая в тестото може да  се сложат - бадеми, сушени боровинки, сушени кайсии, кедрови ядки, шоколад, халва, локум и т.н. кой каквото обича.

На мен любим ми е с портокалова вода и халва става чуден. А, да и да дадеш обратна връзка после дали ти е станал и как ти е станал.

Може ли да обясниш за портокаловата вода и за халвата, моля!

Връзка към мнение

Само да вмъкна моето аматьорско мнение - наистина хубав козунак става с много месене, наистина хамалска работа. Като си бях в България по Великден аз помагах на майка ми с месенето, ама беше отдавна и сега сам не ми се захваща изобщо, пък и в останалата част от процеса не съм участвал

Чувал съм, че може да се ползва за целта центрофугата на пералня, ама си има риск

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 51 минути , Alexander каза:

А дали може да използвам мед вместо захар?

Вероятно може, но защо да прахосаш меда, като се има предвид, че при висока температура му отива всичко "хубаво" и остава само сладкото. Медът е чудо и аз лино не бих го прахосал по този начин.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Йосиф Милчов
преди 52 минути , AlexandraKo каза:

Може ли да обясниш за портокаловата вода и за халвата, моля!

Портокалова вода, също както и розовата може да си вземеш от всеки арабски магазин. Предлага се като вода от портокалов цвят мисля беше. Относно халвата, взимаш каквато ти харесва намачкваш я в купа или я режеш на кубчета и я слагаш в парчето тесто, което ще направиш на фитил.  Внимание - при вече не халвата увеличава обема си и ке разсича, но в това и е чара, да се разтече по целия козунак

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , Йосиф Милчов каза:

Портокалова вода, също както и розовата може да си вземеш от всеки арабски магазин. Предлага се като вода от портокалов цвят мисля беше. Относно халвата, взимаш каквато ти харесва намачкваш я в купа или я режеш на кубчета и я слагаш в парчето тесто, което ще направиш на фитил.  Внимание - при вече не халвата увеличава обема си и ке разсича, но в това и е чара, да се разтече по целия козунак

Не, не ме разбра, Па и аз не зададох въпроса, както трябва.

Колко портокалова вода и кога я слагаш?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Емилия
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.